Je v pořádku, že 7 měsíční syn tolik jí?

petulka79
16. dub 2012

Ahoj maminky,maly bude met 7 mesicu a uz mu davat pribinacky a jogurty,musim mu davat tak 2 pribinacky a smicham je s piskotama,a vzdycky me sni vsechno,nevim jestli je dobre aby me toho snedl tolik,nebo kdyz mu delam trochu hustci polivky,tak me s ni vzdycky cely hrnicek,poradte mi,jestli je to v poradku ze toho kolik s ni na to ze mu jeste neni ani rok děkuji

simonceli
16. dub 2012

@petulka79 některé děti jsou prostě pažravé 😀 já to měla s dcerou taky tak.... 😉

petulka79
autor
16. dub 2012

bojim se aby pak nebyl maly jak valecek kdyz me toho tolik sni🙂

simonceli
16. dub 2012

@petulka79 neboj se.... jak začne běhat, tak to vyběhá. Malá to taky zvládla....

llluckaaa
16. dub 2012

Mně dva pribiňáčky s piškoty přijde strašně moc - hodně jednoduchých cukrů a hodně tuku. Nechceš raději ke svačině míchat jogurt s ovocem nebo přesnídávkou? Hrneček husté polévky k obědu mi přijde v pohodě 😉

kway
16. dub 2012

Naši klucí jsou taky jedlíci ale dávam jim spíš přesnídávky 😉

jijitka
16. dub 2012

@petulka79 množství jídla bych mu určitě neomezovala, sní kolik potřebuje 😉 Ale mám stejný názor jako
@llluckaaa - raději jogurt, ovoce, přesnídávku, později tvaroh, ale s výrobky typu pribiňáček ještě na čas počkat.

kammka
16. dub 2012

pribiňák mi v sedmi měsících přijde strašně brzo.. je to vlastně tvaroh se smetanoiu, tvaroh se dává až tak od roka..a když už, asi bych ho umíchala doma, když je tak žravej.. musí to lízt i do peněz... podle mně je lepší bílý jogurt s ovocem, neno smíchat s ovocnou přesnídávkou..polívka je v poho, pokud je hustá od množství zeleniny a ne od jíšky, nebo lze udělat s jáhlama, rýží, červenou čočkou..... tyhle věci hodně zasytí..

katyxq
16. dub 2012

Souhlas s @llluckaaa a @kammka , moc jednoduchých cukrů a k tomu těžko stravitelný tvaroh (hodně bilkovin - záťez na ledviny), v tomhle věku plnotučné potraviny nevadí, ale mnohem lepší by byl plnotučný jogurt, když už chcete dávat něco z kravského mléka.

llluckaaa
16. dub 2012

@katyxq Taky jsem si původně myslela, že bude v pribiňáku moc bílkovin, ale dívala jsem se na složení a je tam "jen" 7g ve 100 g, to není zas takový rozdíl od jogurtu 😉 No, to nic nemění na tom, že mi to nepřijde jako vhodné jídlo pro 7mi měsíční dítě 😉 Ikdyž, vlastně mi to nepřijde jako vhodné jídlo pro žádné dítě 😀

brittta
16. dub 2012

@llluckaaa A proč myslíš, že to není vhodné i pro děti starší?

petulka79
autor
16. dub 2012

Holky ja mu davam i ovocne presnidavky,ale chci to michat jednou presnidavku podruhe jogurt at neji porad to stejne

simonceli
16. dub 2012

@petulka79 každá tady budeme mít jiný názor na stravování, já bych to až tak neřešila, moje dcera v 8. měsících od sestry dostala kuře na paprice s kolínkama a milovala to a miluje to do teď. Teď se to hrozně hrotí s tou výživou ze všech stran, a bio bio, ale bio zelenina a ovoce je k nám dovážená z čína a tam nemají takové nároky jak u nás, aby to mělo štempl bio potraviny. to by jsi musela nakupovat od bio farmářů přímo.....
takže malej se ti zbytečně přežírat nebude, vezme si jen tolik kolik sám potřebuje, střídej mu to podle svého vlastního uvážení, co si myslíš, že je podle tebe dobré a není. Hlavní je, když ti kluk prospívá.

llluckaaa
16. dub 2012

@brittta Jak už jsem psala - moc vysoký podíl tuků a jednoduchých cukrů. Ke svačině mi přijde lepší ovoce, ovocné přesnídávky, jogurt, pro starší děti i tvaroh, atd. Ale tak já jsem z těch, které výživu víc řeší 😉

llluckaaa
16. dub 2012

@brittta A ze zvědavosti vracím otázku 😉 Proč si ty myslíš, že je pribiňáček vhodný jako jídlo pro děti?

petulka79
autor
16. dub 2012

simonceli tak to mas naprostou pravdu,jen sem chtela slyset nazory druhych lidi,ja mu davam pribinacky tak 3x do tydne a myslim si ze to neni zase az tak skodlive,tak tu nektere maminy pisou

simonceli
16. dub 2012

@petulka79 víš já mám kamarádky, které lítají po gastru a po poradnách a děti jim nejí, nebo jen těžkým násilím a ony jsou z toho vyčerpané a pak poslouchta řeči typu že je to špatné a že dávat to mi příjde blbé, když se ptáš jen na množství a ne na skladbu jídla. Samozřejmě ať každá řekne svůj názor, ale svoje dítě si krmit budu čím chci já, hlavně že je zdravá a pěkně jí. Nikomu nepřeji dítě, které nejí. Takže jak jsem už napsala. Dávej mu pribiňáka klidně a tak často jak chceš a buď ráda že jí a je zdraví, na ničem jiném nezáleží. Některé děti jí a některé ne. A tak to prostě je.

brittta
16. dub 2012

@llluckaaa No myslím, že pribiňák (tvaroh a smetana) až tak nevhodný nejsou, jasně, že to nedávám každý den a určitě je zdravější jogurt nebo ovocná přesnídávka, ale jsou větší sr... takzvaně pro děti než pribiňák.
@petulka79 Ale sedmiměsíčnímu dítěti bych ho určitě nedala. To teda věř, že v tomhle věku to škodlivý je.

weri1
16. dub 2012

já jídlo hodně řešila, teď ho až tak neřeším ,ale pribiňáky nedávám ani svýmu 20 měs. dítěti .polévka dobrý, ale jak píšou holky, spíše jogurty s ovocem, přesnídávky a tak.

takyja
16. dub 2012

@petulka79 Bojíš se správně, protože pribináček má příliš mnoho tuků a je pro děti jako pravidelná strava nezdravý... píše se o tom ve všech testech na jídlo, atd. viz např. zde:
http://ekonomika.idnes.cz/test-nepodbizejte-se-...

http://ekonomika.idnes.cz/pribinacek-ma-sestkra...

Asi to nepíšou všude jen tak... a třikrát týdně je opravdu příliš mnoho. Zasloužil by bílý jogurt např. s mixovaným ovocem...

jeudi
16. dub 2012

no muj nazor je ze pokud mu v 7 mesicich neda parek v rohliku tak pribinak je v poho ,kazdy hold neni tabulkovy ,a ja sama takove maminky nemusim 🙂 hlavne ze mimco prospiva a ze mu chutna ,a ze biude macatejsi? no a? az zacne behat tak se to ztrati 🙂

ja.na81
16. dub 2012

@petulka79 no ja bych tak rekla, bud rada, ze ti hezky papa 🙂 Ono treba zas prijde obdobi, kdy tak pekne jist nebude.... aspon u meho maleho se to tak strida, jsou dny, kdy by snedl na co prijde a jsou dny, kdy do nej stezi neco nacpu...
Ale teda pribinacka s piskotama ke svace bych mu nedala ani ted, v roce a pul, natoz v 7 mes. Vzdyt to se vlastne laduje samym cukrem, vyzivova hodnota nic moc... Ja davam bily jogurt na svacu, zpocatku jen jogurt, ted k tomu ma ovoce (vetsinou presnidavku, treba takove ty kelimky 100% ovoce, proste bez pridaneho cukru).
Jestli ho jogurt samotny nezasyti, tak k tomu treba banan jeste.
A hlavne ono tem detem ani tak nevadi, ze jedi furt to same 🙂 Navic, kdyz je tvuj maly jeste fakt maly 😉 to zadne velke zmeny nepotrebuje 🙂

sookie
16. dub 2012

moje 9mesicni ditko by 2 pribinacky jedlo minimalne tyden 😀 tedy objemove, co se slozeni tyce tak je ode me nedostane asi nikdy.... je spousta moznosti, jak uz holky psaly, micham jogurt s ovocnou presnidavkou nebo ovocem, do toho pridavam treba pufovany amarant nebo psenicne klicky. obcas bio susenky bez cukru slazene hroznovou stavou. ale mala je hubenoucka, tak ji to myslim obcas neuskodi. zkus ruzne domaci kase, ovesne, jahelne. a nebo avokado, milujeme ho rozmixovane s bananem, zasyti to a pritom to je zdrave🙂

helcenka
16. dub 2012

Tak já u prvního dítka jídlo docela řešila, ale z důvodů zdravotních. Nejsem žádná "biomatka", která běhá a shání ty nej a nej potraviny, protože ono se třeba později zjistí, že atestovaná bio potravina nakonec obsahuje spoustu škodlivých látek.
Malýmu jsem tou stravou chtěla také trochu vynahradit to, že jsme bohužel mohli kojit jen 4 měsíce. Takže jedl bílé jogurty, přesnídávky bez přídavku cukru, do 2 let neměl o soli ani páru, vařila jsem mu v páře, pečivo se snažila dělat doma, sýry "akorát" tučné, hodně ovoce a zeleniny. A zas tak moc toho ve srovnání s vrstevníky nesnědl. A přesto vypadal jako malý "buřtík". Teď mu jsou 4 a je samá ruka a noha, když vidím jeho kostnaté nožky, tak nevěřím tomu, že byl opravdu takový cvalda.
Teď u druhé prďolky to tolik neřeším, snažím se dávat tedy věci, které si myslím, že jsou pro moje dítko prospěšné. Nicméně mi třeba do pusy nevezme bílý jogurt, dáví se po něm a je schopná se i pozvracet, a to i když jí do něj přidám ovoce (teda kromě banánu, ten je sladký dost). Takže jí jogurty ovocné (podotýkám opravdu ovocné). Doma jí vařím papání, jí přesnídávky bez cukru, ale k nim zblajzne 12 piškotů bez mrknutí oka. No a 2 palačinky nejsou také žádný problém....
Je teda fakt, že z pribiňáčků a lipánků moje děti nevezmou do pusy nic, protože nemají rády moc tučné potraviny. Ale prostě když je na to tvůj malej zvyklý a chutná mu, tak bych to tak tolik neřešila. Snažila bych se mu ale dávat vyváženou stravu, takže oproti tomu i hodně ovoce a zeleniny.

A ještě chci dodat, že iluze o dobré stravě totálně zničila školka, kde hned druhý den měli pálivý boršč a mletý řízek...

zelvy
16. dub 2012

Ahoj, polévka je podle mě v pohodě, ale místo pribináčku bych zvolila jogurt, já jsem v tomto věku dávala a vlastně je to u nás stále oblíbená Activia bílá a Hami sušenky a nebo Hami přesnídávka.

luthien.k
17. dub 2012

Když dítě samo o sobě hezky jí, je to krása. Proč mu ale dávat takové věci, které jsou z výživového hlediska bezcenné a v podstatě nebezpečné? Tím myslím hlavně ten cukr v pribiňáku a piškotech. Cukr nepřináší nic, jen prázdnou energii, jeho zpracování v těle spotřebovává vitamíny a minerály (na jeho štěpení), zvyšuje riziko cukrovky, obezity, kardiovaskulárních nemocní, zubního kazu, také vyživuje patogenní bakterie ve střevech v neprospěch těch prospěšných, navíc je prokázáno, že snižuje imunitní odpověď organismu, zpomaluje imunitní reakci. Takže za mě cukr NE, jedině jeho přírodní formy a to jen výjimečně, jinak je dost potravin, co jsou sladké přirozeně (ovoce do jogurtu atd., jak už tu psali jiní).

@petulka79 , když hezky jí, paráda, ale dopřej mu raději to, co je zdravé. Informací o zdravém životním stylu se dá najít dost a dost. Piškoty ani pribiňáky tam ale nepatří.

baris
17. dub 2012

@petulka79 pokud ti to sní, tak bych to neřešila. Každé dítko je jiné. Moje holky jí jak vrabci a moje neteř, která má 20měsíců sní jak moje holky dohromady a ještě se kouká, že má hlad 😀

Co se týče toho, že dáváš pribináčka - já ho dávala taky 😀 . Bilý jogurt a přesnídávku považují moje holky za nepřítele, ovocný jogurt sní jen pod podhrůžkou násílí 😎 . My jsme ho jako děti jedli taky a nic nám není.

A co se týče ovoce do jogurtu? Moje holky sní jen banán a jablko (ale jen golden 😉 ), ale nesním ho s ničím míchat. Ze zeleniny jí jen hrášek.

Takže taky patřím mezi ty matky, co jsou dneska out, protože biopotraviny nekupuji, příjdou mi šíleně předražené. Holky jí to co my, jenom to míň solím a nekořením.

jpetraa
17. dub 2012

..holky já teda jen tiše koukám...chtěla bych mít takový starosti...jestli mi dítě nejí moc...moje dcera nejí skoro nic...takže pro mě je představa, že řeším ,jestli dva pribiňáky nejsou moc skoro až komická:O(( osobně zastávám takovou jako střední cestu...žádný bio a propočítávání tuků, cukrů a já nevím čeho ještě, stejně tak ale ne samý sladkosti, párky apod.

aemmi
17. dub 2012

Mně tenhle dotaz nepřijde komickej, naopak, je zcela na místě. Když sní v 7 měsících 2 pribináčky, co pak bude svačit za 2 roky, 5 pribináků? Jak už tu padlo několikrát výše, takováhle svačinka nepřinese miminku žádný hodnotný živiny @petulka79 nepíšeš, jak často malý jí, co mu třeba přidat kojení, nebo UM? přece jen je ještě malej a toho mléčka potřebuje celkem dost??

luthien.k
17. dub 2012

Já se právě dneska hrozně divím, když jsou informace tak dostupné, že maminky spíš řeší, jaký pořídit kočárek a co dítěti obléknout, než co mu dát zdravého najíst... To, že děti jedí co my, je v pořádku, pokud i my jíme zdravě a vyváženě. Bohužel jen při pohledu do nákupních košíků rodin s dětmi, co vídávám na nákupech, se děsím, co takové rodiny a děti jedí ☹ Možná si to mnozí nechtějí připustit, ale strava souvisí s naším zdravím hodně, naše dietní chyby se neprojeví hned, ale mohou se projevit až po dlouhých letech a desetiletích a to, že západní civilizace je ta nejnemocnější (cukrovka, kardiovaskulární nemoci, rakovina), to je bohužel fakt. Proto má smysl řešit, co jíme a co dáváme dětem, netvrdím, že to musí být bio, ale trochu nad tím přemýšlet, preferovat co nejméně zpracované potraviny - co projde doslova průmyslovou úpravou, to na našem stole má místo jen výjimečně; čím blíže je náš jídelníček k těm původním surovinám, tím lépe pro nás 🙂

jpetraa
17. dub 2012

@aemmi jsem to nemyslela tak, že mi přijde směšný řešit takový věci, ale spíš že já se denně zabývám opakem-jak do ní dostat aspoň něco a jestli jí to stačí..je pravda, že pribiňák jsem malé zkusila dát jen jednou(je jí 16m) a to spíš jen proto, že jsem chtěla zkusit,jestli třeba aspoň tohle sladký lepidlo sní...nesnědla..takže na svačinu jí mixuju ovoce a pak ho dojídám,není v tom žádnej umělej cukr:o) je pravda, že někdy jí tam přidám pár piškotů...