Je vhodný podávání příkrmů od dvou či více výrobců?

apocalypsa
24. říj 2010

Zdravím ve spolek a prosím o vaše rady, názory a zkušenosti. Mám následující problém ... Synovi je zhruba 7,5 měsíce a řeším jeho jídelníček - a to nejen ve vztahu k příkrmům od více výrobců, také co se složení týče.
Dopoledne jsem mu začala před pár dny dávat ovocné přesnídávky - kolem 9. hodiny. Dětská lékařka sice trvala na zavedení ovoce až od 8. měsíce, ale syn baští dobře, tak jsem začala už nyní.
V poledne má zeleninu s masem + těstoviny, rýže nebo brambor, někdy i jen zeleninu s masem nebo jen zeleninu.
Odpoledne mezi 15. a 16. hodinou kojení.
Večer po půl sedmé dostává kaši.
Na pití mu ředím dětské džusíky s vodou nebo má dětské čaje. Někdy nevypije nic, někdy 50-70 ml za celý den.
Se zavedením kaší od 6. měsíce začal krásně spát celou noc. Budíval se až kolem páté. To mu vydrželo asi 14 dnů a nyní se zase v noci budí na kojení. Jinak než prsem uklidnit nejde. S prsem si nehraje, skutečně pije. Většinou zahajuje buzení po půlnoci a další jak kdy. Někdy se do rána (do 7 hodin) vzbudí na kojení jen 1x, někdy i 5x. Je fakt, že mu začal růst zub, ale ten už je téměř venku a dásně nateklé nemá, tak od toho to buzení nebude.
Napadlo mne, že bych mu celý jídelníček posunula trochu dopředu a kaši bych mu dala třeba už v 18 hodin a pak ještě před spaním např. Bebu na dobrou noc. Beba má údajně velmi dobré sytící vlastnosti. Ale jde o to, že syn dostává různé kaše a přes den příkrmy různých značek (k obědu většinou domácí) a tak nevím, jak se to tělíčko s těmi "speciálními formulemi", "prebiotiky", "probiotiky", "komplexy vitamínů", atd. popere ... není to příliš velký nápor a co teprve míchání tolika výrobců? Nebylo by lepší vybrat jednu značku .... jak to máte vy? A jak řešíte noční kojení v tomhle věku. Podotýkám, že jsme vyzkoušeli snad všechny druhy kaší na dobrou noc. Nakonec mi doporučili v lékárně kaši od 8. měsíců, ač synovi ještě 8 měsíců není. Koupila jsem ji, ale zatím jsem mu ji nedala. Nerada bych mu ublížila.
Apropo, myslíte, že je synův jídelníček vyvážený a dostatečný? Jen pro upřesnění uvádím, že ze zdravotních důvodů jsme nasadili první příkrmy (zeleninu) už krátce po ukončeném 5. měsíci.
A na závěr dotaz. Jak dlouho vám vydrží krabice kaše, většinou jsou po 250 g ... nám 3 dny ... je to normální?

marketa137
25. říj 2010

Tak já taky příkrmy mícham, ono to ani jinak nejde. Přijde mě že neni moc druhů na výběr od jedné značky. Obědy mu už taky dělam většinou domácí. Kaše mu střídam po krabici ale nejvíc mu chutná od nesté ta v sáčku za 27,-. jinak je Tomík dost blinkací takže je to s nim náročnější. Začla sjme v 8m i s jogurtem a ten zvrací obloukem tak mu asi vadí že je kyselej 😒 . Jinak si ymslim že jídelníček máte hezký 😉 . Já mu už dávam i pudink z UM, protože moc mlíko nechce a jogurty blinká, anštěstí kaši a oběd a i přesnídávku sní hezky. Co vím tak se nemají moc střídat UM, o příkrmech ani nevim. Hami a i Sunárek od 6m toho mají strašně málo takže by musel jíst pořád to samé a já to hodně střídam s domácíma a i nějaké přesnídávky jsme vařila doma 😉 Záleží kolik kaše sní a jak je hustá. Mě vydrží jak která, nějaká vydrží mín a naopak. Dělam z 90ml vody, 3 odměrky mlíka a cca 3 odměrky kaše a trošku ovocné přesnídávky a ted má 300g a cca na týden mu vydrží 😉

apocalypsa
autor
25. říj 2010

Nikdo nic? ☹

karmelka77
25. říj 2010

@apocalypsa to ze davas vyrobky od roznych vyrobcov nevadi, ved aj zeleninu kupujes asi vzdy inu...my davame kasu 15.30 a vecer po kupani dostava mlieko, ale je pravda ze mne maly prespi celu noc bez jedenia lebo je na um. Skus v noci ked sa zobudi dat mu iba cajik, mozno je len smadny, ze nepotrebuje papat...to zvykne pomoct a casom zisti ze sa mu neoplati koli caju vstavat. Co sa tyka kase, ja robim tak do 180 ml. vody a vydrzi asi tyzden, ide o to ako hustu ju robis, zistila som ze ked je riedka mu to nestaci, ked ju spravim hustejsiu tak ju ani nedoje a staci mu. Kasa na noc je dost tazka, skus zmenit ten cas a na noc mu davat naozaj mliecko.

apocalypsa
autor
25. říj 2010

Jé, oba naše příspěvky přišly současně ... 🙂
Díky za zkušenost. Jinak můj syn je stále kojený, UM ještě neměl. Pouze když jsem začala s kašemi, tak jsem začala s Nutrilonem a nemléčnou kaší HA, protože syn hodně trpěl na průjmy. Teď už má klasické mléčné kaše. A ty rozdělávám do 200 ml vody a většinou tak 8-10 lžic toho prášku ... hustota je pak asi jako klasická kaše. Na tu se těším, protože odpadne kupování těchhle krabic. Pak bude stačit jen kravské mléko a pytlík krupice 😀
Jakou Nestlé kupujete? Jak se jmenuje?
Syn taky hodně blinkal, hlavně když jsem dokojovala po příkrmech. Zkusila jsem dokojování odbourat a jde to. Od té doby blinká minimálně. A na ty jogurty jsem tedy zvědavá. Když čtu, co s tím máte za peripetie. Ráda bych mu je zařadila dopoledne od 8. měsíce.

apocalypsa
autor
25. říj 2010

Dotaz k Nestlé kaším patří k @marketka 137 🙂
Čaj a ani ic jiného si v noci nevezme ... ☹
@karmelka 77 myslíš, že kaše na noc je hodně těžká? To mne nenapadlo. Dokonce mi dětská mudra řekla, ať po koupání jen nakojím a kaši dávám synovi až jako poslední jídlo kolem 22. hodiny!!! Když jsem argumentovala tím, že se mi v tenhle čas nebudí, že se vzbudí nejdříve po půlnoci, řekla ať ho budím!!! Zkusila jsem to praktikovat týden. Byl z toho celý nesvůj a já taky. Navíc kaši dostává lžičkou, takže jsem ho musela tahat rozespalého do osvětlené místnosti, usadit a nakrmit ... prostě jsem mu to otočila a dostává kaši kolem půl sedmé a po sedmé hodině ho koupu a pak hned vytuhne. On je už od páté hodiny každý den rozespalý, někdy si i na chvilku zdřímne a po večerní kaši mi už usíná ...teď se změní o víkendu čas a asi ho budu muset začít ukládat v 18 hodin, déle vydrží těžko ...

jana776
25. říj 2010

Ahoj, ja si myslim, ze mate fajn jedalnicek, my sme na tom podobne, plus pomaly zaciname zavadzat ranajky, kedze sme starsi. Ja mojej obedy iba varim, kupovane nedavam a vecer kasu davam tu nestle v sacku, vola sa to ryzova krupicka a kukuricna krupicka, su instantne. Neda sa mi odsavat takze ich robim do vody s ovocim (stvrt jablka alebo pol bananu...). V noci sa kojime tak tri krat a myslim ze na udrzanie laktacie to tak ma byt. Podla skusenosti okolia sa vacsinou babetka po odstraneni nocneho kojenia postupne odstavili a to by som nerada. Spim s malickou spolu v posteli, takze je to v podstate samoobsluha a nijako mi to nevadi.
Tu kasu kedze robim s ovocim tak davam iba 100ml vody a kasa vydrzi aj vyse tyzdna.. A jogurty sme este nedali, prislo mi to doteraz zbytocne kedze ma moje mliecko.

apocalypsa
autor
25. říj 2010

@jana776 tak já kupuji kaše jako Sunarka nebo Hami - jsou mléčné, jen se to rozmíchá do vody. A to množství je větší, protože syn je hodně žravý a stále hladový. Po rozmíchání toho je asi 220 ml husté kaše. I v poledne zdlábne bez problému 200 ml zeleniny s masem a přílohou. Obědy mu dělám domácí, vždy si navařím v papiňáku na týden dopředu - maso nasekám zeleninu a přílohu rozmačkám vidličkou - a pak vše ve VIA kelímcích od Aventu naházím do mrazáku a jen si každé ráno nechám jednu pixličku rozmrznout. Jen brambory nemrazím, prý jsou pak nestravitelné, ty mu dávám jen čerstvě uvařené.
O tom kojení jsem z hlediska odstavení neuvažovala. Je fakt, že syn je kojen už jen odpoledne a pak v noci a ráno. Asi máte pravdu, možná bych ho tím ochudila o mléčko. Ráda bych kojila aspoň do konce roku - syn je březnový, ideálně aspoň do jeho jednoho roku. Když to bude déle zlobit se nebudu. Jenže už teď je to takové podivné, když nakojím ráno v 6 a pak až odpoledne třeba v 15 a pak až někdy po půlnoci ... No minimálně 3-4 plné dávky denně má. Snad ještě mlíčko chvíli vydrží

karmelka77
25. říj 2010

@apocalypsa mne lekarka tiez tvrdila ze mam davat malemu kasu na noc, lebo my sme mali problem ze mi v noci vracal...nechapala som preco na noc, volakedy sa davala kasa na noc, ale uz som sa radila s viacerymi babami a vsetci mi potvrdili ze to je tazke a vidim aj na malom ze ked mu dam kasu o 15.30 tak mu to staci az do kupania o 19.00 ale grga mi cely cas...s kojenim ti neporadim, je fakt asi ze pokial sa v noci nekoji prides postupne o mliecko ale ja som nekojila tak v tomto skusenosti nemam...ide o to ci chces v noci davat alebo nie...ked nie tak skus ten cajik...vyskusaj dat teda kasu skor a uvidis...

innes
25. říj 2010

@apocalypsa ahoj, jídelníček máme podobný. Moc nevařím, malá stejně zatím není velký jedlík, tak jen skleničky různých značek. Kaši dávám většinou tak v 17-18 hodin a stejně v noci krmím min. 3x. Doktorka mi ji taky doporučila, že by měla spár dýl v kuse, ale u nás to teda na spaní vliv žádný nemělo. Čaj mi v noci nechce, takže jen kojení.

storm07
25. říj 2010

Zrovna nad touto otázkou jsem včera přemýšlela. A řešit to budu úplně stejně - pokud budu kupovat lahvičku, džusík a čaje, tak klidně od jiných výrobců. Jen jsem přemýšlela co kaše? Jednotliví výrobci mají rozdílný výběr. My jsme na UM Nutrilon - to ji musím dávat i kaše této značky?

apocalypsa
autor
25. říj 2010

@storm07 já začala malému dávat právě kaše od Nutrilonu a to ne mléčné, ale zvlášť mléko a do toho nemléčnou kaši, obojí HA - syn měl problémy s trávením, tak jsem chtěla, aby měl ten přechod na jinou stravu šetrnější. Pokud dáváte UM Nutrilon, kupte jen nemléčnou kaši - jednu dělají od 4. a jednu od 6. měsíce. Jen se to rozmíchá v hotovém mléku ... ikdyž já jsem s Nutrilonem měla celkem problémy, špatně se mi rozmíchávalo mléko i následně kaše. Tak jsem to všecho vždycky hodila do mixéru a následně slila do hrnečku 🙂

marketa137
25. říj 2010

@apocalypsa tak akši má nejradši tuhle http://www.drmax-lekarna.cz/nestle-krupicka-ryz... v DM stojí 27, mají i kukuřičnou ale tu ublinkával takže tahle je nejlepší. ted mam z rossmana a ty mu taky chutnají 😉 a v záloze mam ještě od hippu bio rýžovou ale tu jsme ještě nezkoušeli 😉

apocalypsa
autor
25. říj 2010

@marketa137 to se mi líbí, cena je taky fajn, ale do čeho se rozmíchává když je nemléčná?

miarosa
25. říj 2010

Ahoj, mam podobne stare ditko, a mame to skoro stejne, taky zacaly rust zoubky a v noci se zacal budit vic, jak kdy, akorat ze uz bouzel nekojim. Doktorka mi rekla at davam zeleninu, maso, ovoce i kasi od 5 mesice, takze jsem tak pomalu zacinala a hezky spinkal, az na prdiky na ty mi trpime od malicka.
Ale myslim si ze je to urcite tou kasickou. Nám kaše vydrzi mnohem dele a protoze trpime na prdiky tak kupuji jen kasi Nutrilon a jeste ji delam řidší kvuli tem prdikum. Myslim si ze zelenina, maso, ovoce a jeste na noc kase je na nektera briska jeste moc silne sousto.
Nedavno sem koupila Nutrilo mleko na dobre spinkani, tak davam kazdy vecer po koupani kolem 19 hodiny a od te doby spinka celou noc, i pres to ze trpime na prdiky a jeste nam rostou zoubky. 😀

apocalypsa
autor
26. říj 2010

@miarosa závidím ti ty prospané noci 🙂
Můj malej je hodně žravej, takže jen mléko by ho na noc nezapláclo. A když už, tak bych ho asi radši nakojila. Nechám tomu ještě nějaký ten den, zhruba za 14 dnů jdeme na 8měsíční prohlídku, tak pak už to budu řešit. Určitě nám mudra nařídí nalší příkrmy, mluvila myslím o jogurtu, tak ho třeba ta větší nálož jídla během dne taky pak spolehlivě v noci uspí 🙂
Kdyby BEBA dělala i kaše. Koupila jsem unáhleně krabici mléka na dobré spaní, ale nevím, jestli ho kdy vůbec použiju.
Taky jsme si užili s prdíky. Ale malej trpěl jen zhruba ve 2. a 3. měsíci, pak jako když utne a od té doby jím zase vše. Jen jsem zatím nezkusila luštěniny a odpírám si vodu s bublinama. Ikdyž i tu jsem už zkusila a ok. Hodně mu pomáhaly probiotické kapičky. Sice byly dražší, ale tím, že měl tyhle problémy jen fakt ty dva měsíce, vystačili jsme s jednou 10 ml lahvičkou.
S Nutrilonem jsem taky byla spokojená. A je fakt, že když měl Nutrilon mléko + kaši, taky spával celou noc. No, možná se vrátím k osvědčeným postupům. Sice je to časově i cenově náročnější než jen kaše na rozmíchání do vody, ale fungovalo to ...

marketa137
26. říj 2010

@apocalypsa do UM nebo do mateřského 😉

apocalypsa
autor
28. říj 2010

@marketa137 do mateřského? Týjo, párkrát jsem odstříkávala odsávačkou, ale že bych to měla dělat denně, to nevím ...
A když do UM, tak do jakého? Myslela jsem, že nejde míchat různé druhy. Šlo by to třeba do Beby? Když už jí mám krabici doma a je speciálně na dobré spinkání, tak by to mohlo zabrat 😀

marketa137
28. říj 2010

@apocalypsa to je jedno jaký UM ale pokud máš bebu tak ok, navíc Beba je od nestlé a ta kaše je taky jejich 😉

miarosa
28. říj 2010

@apocalypsa Určitě použij bebu mleko když už ho máš a jestli po téhle kašičce krásně spinká tak se k tomu vrať my taky vyzkoušeli spoustu kašiček než jsme přešli zase zpátky na mlíčko 😀 a včera měl odpoledne jen rozmačkaný banán a taky po tom spinkal celou noc, tak já už vážně nevím 😅 ale kašičku zatím dávat nebudu když nám dělal v bříšku takovou neplechu. Pak mi napiš co ti řekla a poradila doktorka v poradně a co s tim jogurtem mi pak pujdem pár týdnů po tobě tak se jí taky zeptám 🙂 dík

apocalypsa
autor
28. říj 2010

@marketa137 vidiš, to je vlastně pravda, jsou stejné značky! Paráda, vyzkoušíme! 😉
Ačkoli musím přiznat, že jsem dnes malému koukla do pusinky a asi ho trápí horní zoubky. Možná to buzení nakonec bude skutečně zubama. Ale už se to táhne pár týdnů, je to normální? A to má venku jen kousek jednoho spodního zoubku ...

apocalypsa
autor
28. říj 2010

@miarosa malý je narozený 12.3., takže nám ještě zbývá 14 dnů do prohlídky. Ale to víš že se vyptám. Ale jak už jsem psala v předchozím příspěvku, asi to fakt budou zoubky.
Jinak Bebu vyzkoušenou nemám. Začínaly jsme s kašema s Nutrilonem HA mlékem i kaší a po tom spinkal celou noc. Zkusím koupit krupičku a namíchám s Bebou, uvidíme. Když to nezabere, jsou to fakt zuby ...

miarosa
28. říj 2010

@apocalypsa náš malý je 17.3. asi půjdem do poradny týden po vás. Zoubky to taky můžou být, nám už koukaj 2 spodní a rostou fakt pomalu, ale když začal první zoubek tak se často budil. V postýlce má vždycky dudlík a tak si ho sám vzal a začal ho ožvýkávat až z toho usnul, bylo to několikrát za noc tak sem ho sledovala jeslti bude plakat nebo povídat, ale on udělal tohle, což mě fakt překvapilo že už je takový šikulka 🙂 Naše doktorka říkala,že spodní zoubky nebolí tolik jako ty horní. Doma máme i gel na zoubky, doufám že ho nebude potebovat a proběhne to hladce 🙂))))

apocalypsa
autor
28. říj 2010

@miarosa mně strašně překvapilo, jak pomalu zoubky rostou, fakt už je to doba, co jsem objevila prořízlou dásničku a teď má zoubek jen několik milimetrů nad dásní. Druhé překvapení bylo, jak je ten zoubek ostrý! 😀 Plastové lžičky jsou na spodní straně poškrábané 🙂
Tak náš malej bohužel dudlík nechce, jistí to paleček. S tím taky bojujeme. Od 3. měsíce dudlá palec a bez něj neusne. Je to i dobré poznávací znamení, že je unavený ... dětská mudra mi řekla, ať cucání palce neřeším. Problém by to prý byl, když by si ho cucal ještě ve 12 měsících, aby si nevyvrátil zoubky. Ale copak si nemůže ublížit už teď? To jsem nějak nepochopila. Ale netuším, jak ho to odnaučit. Napadají mne jen rukavičky ... ale tohle není téma, které tu řešíme ... tak jako váš malý dudlá dudlíček, tak náš malý, když se v noci vzbudí, tak si vezme palec.
Taky máme doma gel - calgel - mazala jsem párkrát. Problém je, jak ho dostat na spávné místo, protože tím svým hbytým jazýčkem mi ho z prstu vždy slízne a pak mlaská jak čuník. Zřejmě to má příjemnou chuť 😀
Co se týče kašiček, vznesla jsem tu i dotaz ohledně množství. Přišlo mi divné, že by krabice kaše byla jen na 3-4 dny. Nám déle nevydrží. Míchám mu ji k véče z 200 ml vody a tolika lžic kaše, aby to byla hustá kaše, asi jako klasická hustší krupičná. Malej jí od začátku jí ze lžičky, nikdy ji nedostal z lahve

miarosa
28. říj 2010

@apocalypsa Teď mě pobavil ten malej čuník 😀 to říkáme tomu našemu když mu chutná jablíčko s banánem tak taky mlaská jako čuník 😀 s tím palečkem to máme stejně asi také kolem 3 měsíce, cucal jak o život, ale naše doktorka nám řekla ať se snažím co nejdřív ho to odnaučit jinak mu to zůstane, tak od té doby sem mu pořád cpala dudánky a on je takový že bere všechno, dudlík, plenu i kousátko, jen paleček zůstak když má hlad, to je zase signál pro nás 🙂 .
A tu kašičku to je teda silná kaše, já ji dělala ze 180 ml a asi jen 4 - 5 polevkových lžic tak aby ze lžičky stékala jak nit, když by byla hustší tak by začalo bolení bříška. Ale každé dítě má jiný apetit.
Na zoubky jsem teda zvědavá, protože to vážně trvá dlouho a když prý začne jeden tak to pak jde ráz na ráz a pak budem řešit čistění zoubků atd. 😝

apocalypsa
autor
29. říj 2010

@miarosa tak to já začala dávat malému na uklidněnou, třeba když připravuji kaši a čekám na vystydnutí vody, kousek oloupaného jablíčka. A i když má jen jeden zoubek a ještě ne celý, tak hlodá o sto čest. Jablíčko lítá všude okolo, ale je spokojený, že může něco cpát do pusy 🙂
Dudlík u nás bohužel nefunguje, skoušíme to občas, má jeden i mezi hračkami. Sám si s ním hraje a cpe si ho do pusinky, ale jen ho tam strčí a zase vytáhne ... prostě jen na hraní. Škoda 😒
Náš ducánek má velký apetit, ale to asi odpovídá jeho rozměrům. Nevím přesná čísla, to až na té prohlídce, ale má asi 75 cm a něco přes 9 kg. Ale měl dobré startovací čísla, vážil přes 4 kila, tak si jen udržuje svůj standard 🙂

miarosa
29. říj 2010

@apocalypsa Ja myslím že je úplně jedno jeslti je ducánek nebo ne, my jsem na tom podobně Tomík si myslim měří cca 78 cm a naposledy měl 8 kg v půl roce, takže nnechci ani domyslet kolik bude mít ted na kontrole. Když se narodil měl 2750g a jak chtěl dohnat ty ostatní tak chtěl pořád papat a to mu zůstalo do dnes 🙂 a ja sem ráda, lepší dítě s apetitem než bez něj. A jak je to super mít takovýho puclíka, na mazlení a mačkání a ty faldíky prostě bomba: Vždycky sem si přála mít hodně faldíčkový miminko a když jsem po porodu videla takového malého staženého králíčka tak sem nevěřila vlastním očím 🙂 Myslim že můžem být jedině rádi 😀

apocalypsa
autor
30. říj 2010

@miarosa tak to máš pravdu 🙂 Ale náš Jiříček moc faldíkovaté mimčo nikdy nebyl. Je takový celý dlouhý, žádné faldíky. A taky si perfektně vybavuji moment, kdy jsem ho poprvé viděla a když mi ho dali do náruče. Doslova jsem pod ním hekla, když mi ho dali na hrudník 😀 Byla jsem překvapená, jak je těžký 🙂
Díkybohu, že má takový apetit. Lépe, než miminko, které papat nechce.