Jídelníček po 1. roce

haninah
18. črc 2016

Nevím jestli to patří přímo sem. Ale chtěla bych se zeptat, jak to děláte s dětmi, nebo spíš jaký mají vaše děti jídelníček. Zajímá mě děti od roka. Hanicce byl rok minulý týden tak přemýšlím jestli u té své nemám něco změnit.
Ráno má snídani mlicko, K tomu něco třeba kousek rohlíku nebo susenku a tak.. Pak má mezi 9 a 10 nějaké ovoce, presnidavku k tomu zase nějakou susenku.. Pak má oběd většinou polívku, nebo nějakou zeleninu nebo maso. Odpoledne má Jogurt nebo Chleba s nějakou pomazankou a večer má většinou Chleba nebo rohlík s něčím, nebo když jsme na oběd jinde tak má něco teplého.. Průběžně pije čaje, to vypije tak 1l denně přibližně. Změnili byste na tom něco? Děkuji za rady

andryyysssek
18. črc 2016

Ahoj,nechala bych tak.Myslím,že má pestrý jídelníček 😊

sonja01
18. črc 2016

@haninah U syna jsem to cca do dvou let dodržovala stejně, podle mě je to dobrá skladba. Až před druhým rokem jsem začala přisolovat. Teď už snídá většinou pečivo s pomazánkou (snažím se ho navyknout na jídelníček v MŠ), poslední dobou třeba i smoothie, k obědu nějaké maso s přílohou, nebo už i to, co mám já, K svačině jogurt, nebo ovoce, nebo buchtu, koláček, atd...Spíš se bych se snažila o rozšíření o nové potraviny, některé jsou doporučeny od 1.roku.

ojo
18. črc 2016

@haninah klidně můžeš nechat 🙂 a můžeš přidat další potraviny, postupně už jsem nevařila extra, ale jedli to, co my 🙂

malva
18. črc 2016

@haninah Ahoj, myslím, že po roce není třeba nic dramaticky měnit, ale tak, jak píše Sonja01 postupně přidávat nové potraviny. Možná někdy místo chleba nebo rohlíku bych dala kaši - ovesnou, jáhlovou, rýžovou, pohankovou atd., ať má i jiné obiloviny, než pšenici.

oplatecka
18. črc 2016

@haninah Já bych ubrala pečiva, k odpolední svačině nabídla zeleninu nebo ovoce. Přidala bych luštěniny, ze začátku je dobrá červená čočka. A postupně můžeš dávat to, co jíte vy 🙂

ladyhacek
18. črc 2016

syn má 16m a jídelníček podobný - jen mi moc nehce jíst pečivo - jí ho, ale nesní ani půlku a to je dle mě málo.
ráno kojím, pak když snídám tak mu dám kousek rohlíku a žužlá, pak má ovoce nebo jogurt/lipánek, oběd > maso, zelenina - 1x za týden se snažím ryba, vajíčko (ale teď neměl) a 1-2 dny má bez masa. + kojím, svačinka - to co neměl dopoledne - ovoce nebo jogurt, pak dostane křupku, piškoty, , večeře > bramborová kaše, polévka, zelenina nebo kaše. pak kojím. Za den vypije 1l i více. Už jí co my jen mu občas dělám zvlášť

zabzulka
18. črc 2016

syn, dnes 15 měsíců .. ráno po probuzení kojím, pak má snídani -kaši - pohankovou, jáhlovou, co zrovna mám .. nebo müsli pro děti Hami s jogurtem a ovocem. Když mám upečený chleba, dostane ho s pomazánkou nebo máslem. Svačina - ovoce. Oběd - zelenina, polévka, ryba co mě zrovna napadne. Odpolední svačinu zatím nemá, obědvá dost pozdě. Na večeři dostává jogurt nebo to co zbyde z oběda. Celý den to prokládám kojením, kojím tak pětkrát denně.

haninah
autor
18. črc 2016

@malva já jsem právě dávala kasicky ty kupované různé prichute a tak na večeři už před tím než ji byl rok.. Ale malá to nějak už nechce jist.. Zkoušeli jsme taky už párkrát doma třeba krupicku nebo jsem dělala i jinou, ale moc to nechce.. Jinak bych ji to dávala 🙂

trolik
26. zář 2016

@ladyhacek Ahoj,také se snažím obohatit jídelníček bohužel musím pořád mixovat(hodně zvrací)Jakou rybu dáváš?A jak jí připravuješ?