Jídelníček pro 7měsíční miminko, poraďte

sabrine23
4. kvě 2012

Ahoj maminky, potřebuji poradit s jídelníčkem pro 7m miminko a vlastně i inspirovat. Vím, že je tu toho hodně, ale chtěla bych něco aktuálního, jak a co zrovna papáte Vy?
za pár dní nám bude 7m, od začátku jsme plně na UM a papáme takto:
snídaně: dělám 150ml UM takže asi tak 165ml
svačina: jogurt a ovoce
oběd: maso - zelenina, polévka
svačina: dělám 150ml UM
večeře : 150ml UM - na noc
+ dáváme přes den čajík a třeba šťávičku z jablíčka, hrušky, mrkve.....

Jde mi o to, jestli mlíčka nemá málo, nebo jestli nemám tu odpolední svačinu nahradit např. ovocem, kaší, nebo tak...papká pořád to samé.... 😒
Prospívá krásně, spinká celou noc...
jak to máte prosím Vy? děkuji i za inspiraci co vaříte...

🙂 🙂

ofelieee
4. kvě 2012

ahoj, můj Kuba je kojenej, takže asi neporadím, ale chtěla bych napsat, že věřím, že děti jsou nadšený, když mají oblíbený jídla často, klidně pořád, že potřeba jim to hodně střídat vychází spíš z nás. Takže tím, že má pořád to stejný, bych se rozhodně netrápila! 🙂 ať malé/mu chutná 😎

elana
4. kvě 2012

@sabrine23 v 7 měsících jsem to měla úúúplně stejně jak Ty, akorát na večeři měl (vlastně stále má) 180ml UM a do toho 2-3 odměrky nemléčné kaše. A v 9 měsících jsem tu odpolední mléčnou svačinku nahradila bílým jogurtem, na dopolední svačinu má čisté ovoce (nastrouhané a smíchané se 100% ovocnou přesnídávkou). A pořád to samé nebaští, oběd je každý den (nebo obden) jiný, ovoce na svačinu taky můžeš měnit, různě kombinovat, hrát si s poměry atd.

sabrine23
autor
4. kvě 2012

holky děkuji za odpovědi, on je to asi můj pocit, že papá furt to samé... ono těch potravin je celkem dost, ale asi jak je člověk zvyklý jíst tolik druhů jídla, tak mi přišlo, že jí pořád to samé, samozřejmě ovoce střídáme, někdy má masíčko, někdy jen zeleninku a různě kombinuju.... a nevíte, je nějaká nová potravina, která se může od 7m zařadit? 😉
holky a dáváte jablíčko, hrušku a tak na svačinu čertvé nastrouhané, nebo vaříte na pyré??

romcovaklarka
4. kvě 2012

@sabrine23 Ahoj, já jsem v tomhle věku jablíčko povařila v páče a nakrájela na kousky, které hezky papal, a asi od těch 8m jsem mu ho i dávala strouhané syrové. Jako ovoce jsem dávala jablíčko, hrušku, banán a hroznové víno, jako zeleninu mrkev, dýni, cuketu, fenykl, brokolici, květák, pastiňák, jako přílohu kuskus, těstoviny, brambory, rýži, pohanku, jáhly. To mě tak teď z hlavy napadá. Můj syn teda nemůže mléčné výrobky, takže to tam máš navíc. Neboj, je to docela pestré 🙂 a taky si myslím, jak psala nahoře @ofelieee že když to prckovi chutná, tak mu nevadí, když má na střídačku třeba dvě tři jídla jenom s drobnými změnami 😉

ja.na81
4. kvě 2012

Ahoj, muj syn byl teda v 7m stale plne kojen (zacinali jsme teda se zeleninou k obidku, ale trvalo to, ze neco snedl...), takze v tomhle smeru moc neporadim... Ale koukni treba sem, tam jsou rozepsane potraviny, zhruba od ktereho mesice se muzou zavadet http://www.kojeni.net/prikrmy.php
Jinak souhlasim s @ofelieee , ti prckove moc zmenu nepotrebujou, muj ma i ve skoro dvou letech kazdy den na svacu bily jogurt a trochu ovocne presnidavky, na obed tocime taky par jidel co ma rad, na nove veci se tvari znacne skepticky 😉

stavba
4. kvě 2012

tak já teda částečně kojím, ale jinak to máme zhruba takto:
snídaně UM+ kojení
svačina ovocná kaše+kojení nebo čaj, záleží, kolik toho sní
oběd maso-zelenina + kojení nebo čaj, opět záleží, kolik sní příkrmu
svačina jogurt, přesnídávka + kojení
večeře UM+kojení

stavba
4. kvě 2012

@stavba nám už je teda 9 měsíců, ale v 7 to bylo víceméně stejné🙂

sabrine23
autor
4. kvě 2012

holky a dáváte všechny potraviny čerstvé, nebo i mražené??? a čajíky sladíte něčím? ten náš kluk jakmile není trošku nasládlý ani pusu neotevře :-/ jenže pak je problém s kakáním...tak mu tam dávám trošku šťávičky jak se kupují v lékárně ty skleničky např. jablko, jablko hrozen....

beruska24.9.
4. kvě 2012

@sabrine - v 7m..... um.....syrové ovoce/ovocná přesnídávka.....zeleninový/masozeleninový oběd......um.......um......um
um většinou 150ml, někdy nedopila
vstává v 5h. ráno, takže aby to vyšlo, než šla večer spát, časově dle malé. občas 1x um i v noci - když měla rýmu, při velkém hicu.......
na pití při příkrmu jen převařenou vodu, mezi um na pití nic.
jo a mezi jídly občas kousek rohlíku (stejně většinu rozdrobila) nebo kukuřičnou křupku.
ovoce čerstvé, zeleninu mraženou i čerstvou.

janaker
4. zář 2012

Ahoj holky,taky řeším tuhle otázku,co nakombinovat holce. U nás to je asi tak :rano se budí kolem 6hodiny to ji nakojím,kolem 9hod máme ovocnou přesnídavku s piškotkama cca 4ks/nastrohané/,pak kolem 12 obed/masový příkr 6x týdně a jednou zeleninový s 1/2 žloutku/ kolem 15hod máme bílej jogurt,kolem 6 večer kaši na noc,koupání a kolem 7večer ji ještě dokojím...jinak přes den jen čistou vodu. V noci se budím občas jen na dudlík 😎

orinek
6. zář 2012

@ja.na81 Ahoj, reaguji na tvůj příspěvek jelikož můj mrňous byl také celý 7. měsíc pouze kojen a s příkrmy jsme začali od začátku 8.měsíce. Začali jsme zeleninovými obědy, pak jsme přidávali i maso a nyní (cca po měsíci) jsem přidala i ovocnou svačinu v 6 odpoledne. Nevím, kdy přidat další svačinku, nebo jestli ovoce dopoledne a odpoledne dělat nějaké kaše ??? A jaké? Nevím jak to teď naplánovat. Stále jinak kojím cca 7x (včetně noci). 🙂