Jogurt a kojenec. Poraďte značku

jarunkaxyz1
22. únor 2012

Milé maminky,

chtěla jsem se poradit - ráda bych svému 8mi měsíčnímu chlapečkovi začala dávat nějaký bílý jogurt, ale nejsem si kvůli složení jista, který je pro tento věk vhodný. Je mi jasné, že biokultury ještě asi ne, ovocné s cukrem taky ne...ale co bílý smetanový nebo spíš hledat jen klasický bílý? Máte v tomto raném věku zkušenost s nějakou onkrétní značkkou? Moc děkuju!

weri1
22. únor 2012

@jarunkaxyz1 tak já bych začala nesmetanovým....já dávala holandii, ptž mi chutná

sonia79
22. únor 2012

A proč ne biokultury? Naopak si myslím, že takový Lactobacillus fakt nemůže napáchat zlo v jakémkoliv věku, nám bacílky pro nejmenší pomohly tenkrát už od prdíků, když byly malé 3měs. Osobně od půl roku až doteď dávám bílou Holandii nebo řecký jogurt (když jsme u tatínka). Nicméně oboje bílé bez příchuti. Takové ty různé kostíky a spol. nemůžu vystát, nejsem nikterak perfektní matka ve smyslu stravy, míněno nedám ani kousek čokoládky a tak - dám, samozřejmě 😉 , ale jogurt pro mě = zdraví, ne cukr, barviva a další nesmysly.

tkanicka
22. únor 2012

my dáváme od 7 měsíců a kousek jogurt Moravia, jíme ho i my. Je to velké 1l balení, jako třeba mléko. Co jsem vyčetla tak by měli mít minimálně 3 % tuku (takže žádný nízkotučný rádobyjogurt) a smetanové prý také nejsou vhodné (asi jsou zase moc tučné)
@sonia79 souhlasím s tebou... když jídlo tak jídlo a když pamlsek tak pamlsek

mucosin
22. únor 2012

Ahoj, nejkvalitnější je jednoznačně Holandia.

meleri
22. únor 2012

@jarunkaxyz1 ahoj ja jsem delala starsimu synovi domaci jogurty z bio mlika ale kolem tri let se zasekl a uz je nechce ono kdybych ti mela poradit asi bych ti rekla kup si jogurtovac a delej domaci, mi osobne strasne chutnaji ale pak je otazka jestli by chutnaly i tvemu synovi a tobe? muj manza je nechce a mladsi syn taky moc ne...

llluckaaa
22. únor 2012

A co třeba tento? http://www.chemievjidle.cz/jogurt/jogurt-bily-b... Ten má pěkné složení a je v bio kvalitě.

1983hr
22. únor 2012

Já dávám bílou activii a moc malýmu chudná.Jinak Biokultury se neboj a klidně takové jogurty dávej,jsou prospěšné. Já když mel malý po rotaviroze tak dr doporučil jen tyto jogurty. 🙂A Holandia je taky ňamka

lucille85
22. únor 2012

sice ještě mimi nemám, ale kvalitní jogurt je bílý bez přidané želatiny a škrobů a dalších "chu´tovek"...to je třeba Hollandia zmiňovaná výše nebo jihočeský ve skle, má to oboje i jogurtovou chuť, dále Olma klasik bílý jogurt...

activia není jogurt a prospěšných bakterií v ní asi tolik jako v actimelu ( 00nic)...prckovi můžeš občas i choceňský bílý, je kvalitní smetanový, ale chu´tově to bude obměna a když toho nebude jíst denně hromady nic se nestane...

lenajsek
22. únor 2012

Já doteď nedávám žádný nekvalitní jogurty a první jogurt dostal syn v osmi měsících malou bílou nesladkou Activiu, tu teď už dlouho nedávám, už je to pro něj málo, ale pořád je pro nás jednička bílá Hollandia (sem tam i sladká, teď už) a bílý jogurt Klasik od Olmy, má modrý obal s kytičkami. Dívala bych se na složení, určitě je na trhu víc kvalitních jogurtů, jen to chce trošku pročíst etikety a pak uvidíš, co Ti bude dítko baštit... 😉

lenajsek
22. únor 2012

Jo a jogurty ve skle jsou taky super, jen ty se u nás na malém městě moc nedají sehnat.

llllucka
23. únor 2012

Mě byl od doktorky doporučený choceňský a activia.Choceňský kvůli obsahu tuku (hollandia nemá potřebné množství tuku,i když je to kvalitní jogurt) a activia kvůli probiotikám.

micka1
23. únor 2012

já jsem začala dávat bílý jogurt už v 5 měsicích. Míša byla od narozeni na UM tak nám dr doporučila dávat jogurt tak brzy navíc s obsahem minimálně 3% tuku.

eva_j
26. bře 2012

Ahoj všem. My dáváme synkovi malou sladkou activii. Moc mu chutná. Spapá na svačinku i dva kelímky.

kachen
26. bře 2012

Bila Hollandia

beruskanula
26. bře 2012

jednoznačně holandia bilá🙂 a choceňák🙂

teryzek
27. bře 2012

Ahoj, na radu dětské doktorky dávám malému klasickou bílou activii.Neslazenou!!!.Skusili jsme i holandii a obojí mu chutná 🙂

alvapp
27. bře 2012

ahojky, já dávám choceňský bílý i ochucený a max. spokojenost 😉

guava
29. bře 2012

kozi...deti jej miluji!!!

laska.nezna.hranic
8. kvě 2012

taky jsem dávala a budu zezačátku dávat bílou activii. doktorka nám ji doporučila a hlavně mi vyhovuje velikostí, protože pro lepší chuť přidávám ovoce nebo sušenku a je toho pak tak akorát.

novi
10. kvě 2012

Selský jogutr od Hollandie - moc nám chutná, občas do něj nastrouhám nepo momixuju ovoce - čerstvé a okamžitě se po něm zapráší

luthien.k
10. kvě 2012

@jarunkaxyz1 nejsem pro podávání jogurtu dítěti mladšímu jeden rok, jeho složení je velmi podobné kravskému mléku, co se obsahu bílkovin a minerálů (plná palba fosforu atd., což zatěžuje ledviny) týče. Za mě raději nemléčná kaše rozdělaná v UM, které je uzpůsobeno dětskému trávení, než jogurt. Už mě kontaktovalo dost maminek, co jim děti po jogurtu zvracely a nešlo o alergii - prostě si s ním trávení neporadilo.

anina32
10. kvě 2012

no já jsem při prvním dávala od osmi měsíců pribináček, snedl i dva malý na svačinu, ale koukám že ted už je to špatně a jsou zase jiný pravidla. kdo ví s čím přijdou za dvacet let 😨

jarunkaxyz1
autor
10. kvě 2012

Tak jsem nakonec dala bílou Hollandii a Olmu Klasik a super, malý se na ní jen třese a doporučeno i dětskou dr.

elana
10. kvě 2012

syn Hollandii blinká (navíc se mi nelíbí, že velký kelímek se musí rozdělit na 3x, za malý neví vydřiduši, co by si řekli), takže ji nekupuju. Dávám Olma Bio na střídačku s Dobrou mámou (teď mají novou recepturu a je to jen mléko a kultury, nic víc, žádná mléčná bílkovina, sušené mléko atd. jako u jiných výrobců) a s Tesco Organics.

mafianka
11. kvě 2012

nám nejvíc sedí choceňák, po holandii jsme taky blinkali, přijde mi strašně kyselá.

nesluka
12. kvě 2012

Z mléčných výrobků doporučuji pouze zakysané mléčné výrobky bez škrobu s více procenty tuku (zakysaná smetana, 10% jogurt), žádné tavené sýry (to platí pro všechny, nejen pro děti), jen tvrdé sýry a pouze v malém množství (kvůli soli), nejlépe strouhané a až po roce věku.

http://svethomeopatie.cz/cs/657-kdy-a-jakymi-pr...

Nutricni poradci nedoporucuji zadne vyrobky Danone. Dobre jsou jogurty Hollandia, Chocen...

Tak snad dobre vyberes!

katka37
13. kvě 2012

@luthien.k máš pravdu ,oba kluci mi po jogurtech zvraceli...po roce v pohodě. 🙂

bohuli
13. kvě 2012

@jarunkaxyz1 A proč ne biokulktury? Čemu jako by to mlělo vadit ? Vždyť probiotika se doporučují horem spodem už od 1 měsíce! Já v tom problém nevidím.

tital
13. kvě 2012

Bila holandia nebo bily jihocesky ve skle, ale ten je na chut vyrazne kyselejsi. Dnes uz dame obcas i ovocny jogurt, ale opet jen od holandie a to vmicham treba max 1/3 ovocne slozky, pripada mi to zbytecne sladke. A syn dlabe stejne nejradeji ty bile, ciste.
Tvarohy a ruzne radobymlecnevyrobky pro deti odmita a ja jsem rada. Vyjimecne neco zkusim, ale opravdu to nechce. Vsechno je zbytecne preslazene, bez skutecneho ovoce, plne zelatiny a ruznych dochucovadel-

To mu radeji dam na svacinku pak bily jogurt a domaci babovku 🙂

kremrolka01
13. kvě 2012

taky dáváme Holandii bílou nebo když dojde tak klidně Activii, kterou jím já
jinak teď jsem objevila, že Holandie prodává i v Lidlu pod značkou Pilos, musí tam být kód výrobce CZ 709 ES a je tedy výrazně levnější 🙂 150 g asi za 4,50 Kč 🙂