Jogurty Clever z Billy, jsou kvalitní a dobré pro děti?

terkao
28. pro 2012

Maminky kupujete pro sebe a děti jogurty značky Clever z Billy? Jsou kvalitní a dobré pro děti? Kamarádky tyto jogurty kupuje a prý jsou stejného složení jako dražší Hollandia jogurt a dokonce je prý i stejný výrobce .... je to pravda? Děkuji za odpovědi 🙂

pampalin
28. pro 2012

Ahojky!
Tak nevím, nevím, jak je to se složením, ale nemyslím si, že by to mohl být stejný výrobce.
Pokud vím, tak Clever je přímo "Billácká" značka, a to asi stejný výrobce jako u Hollandia jogurtů nebude.
Jinak já bych dala přednost Hollandii před nějakými supermarketovými značkami.

camelinka
28. pro 2012

Já bych se ani nedivila, kdyby to byl stejný výrobce, akorát to má jiný obal. Už přesně nevím, u jakého mraženého výrobku jsem si všimla,že sice obal byl Clever, ale výrobce NOWACO (trochu mimo mísu, ale princip stejný). Takže u jogurtu bych si hlídala složení, obsah tuku (nekupovat žádný nízkotučný nebo "light"), jinak bych to zrovna u bílých moc neřešila. Možná tak konzistenci, ty vodovější se mi nelíbí

pavcza
28. pro 2012

Jogurty Hollandia vyrábí přímo firma Hollandia tady kousek od nás http://www.hollandia.cz/Home/Kontaktni-informac.... Říkala mi kamarádka, že v nějakých testech byly vyhodnoceny za nejlepší, že opravdu jsou dělané z kvalitního mléka a ne jako jiné. V akcích nejčastěji v Kauflandu se dají sehnat i s 50% slevou, což je pak super cena a nakoupíme jich více dle data spotřeby, ale používám i jiné jogurty, clever tedy ne, Billu máme z ruky a není zrovna levná. A nemyslim, že by to byl stejný výrobce.

leedak
28. pro 2012

podivej se na slozeni holandie a clever jogurt.vyrobce muze byt stejny ale bohuzel zadavatel (billa)si rekne cenu za jakou se musi dany vyrobek udelat.nekdy i na ukor kvality:( .a kdyz je slozeni stejne.nevidim na tom nic spatneho.
Ja napr.moc rada kupuju albert quality veci.🙂

betysek
28. pro 2012

Jogurty Clever nekupuju, ale je možné, že je vyrábí Hollandia. Kupuju občas jogurty v Albertu, taky mají nápis Albert a vyrábí je Hollandia. Ten klasický jogurt Hollandia - Selský se vyrábí zráním v kelímku, ty ostatní i z Albertu se plní už hotové do kelímků. Ten Selský je podle mě kvalitnější...

vendulka
28. pro 2012

Clever jogurty dělá hollandie,ale jen ty bílé a já si je kupuji a chutnají mi víc než ty od hollandie a cena je oproti nim minimální... děti bílé jogurty nejí, nechutnají jim,ale když už tak jim kupuji olma a nebo ve slevě ty hollandie

marecek4
28. pro 2012

nevím složení-neporovnávala jsem to,ale výrobce stejný být může-ono to je tak,že si řetězce zadají požadavek a je to (cokoliv) vyrobeno přímo pro ně i s obalem,ale celkově Clever a Albert jogurty vyšly v testech velice dobře třeba oproti Tescu,Dobré mámě a jiným levnějším barveným jogurtům,ale osobně nedám dopustit na hollandii a teď teda máme období kostíků(mimochodem ty jsou děsný,umělina je z nich cítit hned po otevření,ale nekupujem je zas tak často tak přežívám),přece jen si musím vybrat-malý nechce jakýkoliv ovocný jogurt-ani když do něj doma dám marmeládu,tak aby se mu to trošku prostřídalo a přece jen návštěvy kde se tohle baští už taky dělají své,takže i za klid při nákupu radši přežiju kostíka řev

smudlinka10
28. pro 2012

no protože nakupujeme v podnikové prodejně Olma, vím, že třeba Kaufland, Tesco, Lídl atd si nechávají dělat svoje jogurty u nich, teda alespoň pro olomoucko... je to tím, že je to výjde levněji než dovoz z Horní Dolní, proto je dobré číst výrobce. Pak člověk zaplatí méně za stejnou kvalitu - Florián cca 8kč, Milbu Kaufland 4kč a je to úúúplně to stejné 😉

ikarkulka
28. pro 2012

Hollandia http://www.chemievjidle.cz/jogurt/bio-selsky-jo...
Jahodový Clever - jiný výrobce, totálně jiné složení, hlavně je v něm škrob http://www.chemievjidle.cz/jogurt/jahodovy-krem...
http://www.chemievjidle.cz/jogurt/smetanovy-jog...
Bílý jsem tam nenašla.

ruzenkas
28. pro 2012

Musím říct, že jsme taky kupovali Hollandia do té doby, než jsme zjistili, že hodnotově jsou i lepší jogurty za lepší cenu. Už si nepamatuju značku, ale Hollandia jsme kupovat přestali. Clever nekupujeme.

kajalka
28. pro 2012

Nevím, jak clever, ale koukala jsem v Lídlu na jejich pilos a taky ho vyrábí hollandie. Jen je zvláštní, že má stejný složení, ale jinou konzistenci. Nejlíp je vyrobit si jogurt doma, na to se mi nejvíc osvědčila klasická hollandie.

mircisek
28. pro 2012

Ahoj, ano, Clever bílý jogurt vyrábí Hollandia. Mrkněte na stránky Hollandie.

hojda
28. pro 2012

Pozor v tom Lidlu, ale nevyrábí všechny musíte kouknout na balení, některé jsou z Polska! Doma vyráběný jogurt se prý nedoporučuje, že se tam zmoží, kde co? Krásně to ukazovali v jedno díle Jste to, co jíte, Hromada plísní, takže raději ne. Jinak tohle je princip privátních značek. Manžel taky pracuje ve firmě, kde si třeba tesco u nich zadá, že chce o nich vyrobit nějaký výrobek pro tu jejich tesco značku. Manžel říká, že jsou to největší hnusy, protože jim řeknou, že jim dají max korunu za kus to výrobku a oni podle té ceny pak upravají recepturu. Takže výrobce výrobku může být třeba Hollandie, ale musíte se dívat na složení, protože i Hollandie je schopná vyprodukovat hnus, když si to řetězec objedná!!!!! Dávají do toho nekvalitní suroviny.

ivasad.
28. pro 2012

Nekoukej na značky a cenu, ale přečti si složení 😉 V bílém jogurtu má být mléko (nebo smetana - ale pro kojence radši to mléko) a jogurtové kultury (mléčné bakterie). Čím víc složek je tam navíc, tím hůř 😉

michalmichal86
25. dub 2015

Máme rádi výrobky Clever, máme rádi značku Clever i na Facebooku https://www.facebook.com/bemoreclever

Určitě si přidejte, plánují se soutěže 🙂

chris_n
25. dub 2015

To je stejné, jako v Lidl prodávají jogurty od Valašských mlékáren a je levnější, než Valašský jogurt 😉 já bych se toho nebála. Tyhle supermarketové značky budou především levnější kvůli svým jednoduchým obalům. Bohužel cenu dnes hodně šroubují nahoru právě obalové materiály... promítají se do toho ceny za design, vyroby, atd...

lu777
25. dub 2015

no výrobce může být kdekdo (kdysi jsem dělala v jedné firmě a tam vyráběli dokonce pro konkurenci, jen se musel dávat extra pozor, aby tam nebyla jediná stopa jak by to spotřebitel zjistil 😅 )

ale teda jestli myslíš Selský Hollandia, tak tam pochybuju... ten je snad jako jediný vyráběný zráním přímo v kelímku.... zatím jsem nikde nenarazila na to, že by to některý jogurt měl stejně 😕

jinak jedna věc je ten jogurt a jeho kvalita..... druhá věc jsou pak přísady u těch ochucovaných jogurtů....

já jakmile tam je škrob, xantanová guma atd., tak to nekupuju 😉 podle mě z toho mléka vytáhnout smetanu (z toho pak prodávají zvlášť šlehačku, máslo atd.) a člověk platí za tyhle šmejdy co v tom jsou....
mně nejde o peníze ale o tu kvalitu... pokud to člověk chce mít zdravé tak stejně nejlepší koupit bílý jogurt a do toho si přidat čerstvé ovoce (nebo med, semínka apod.), o tom žádná 😉
prostě čím víc je něco zpracovaného, tím je to nezdravější.... já někdy až zírám co lidi kupují a vůbec nečtou složení 😅 😝