Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

martina46
4. srp 2008

junovka, nam robili kadejake vysetrenia, vsetko je ok.
lenkazdenek, to radsej nebudem skusat, horko tazko mi zje cistu presnidavku, aj to jem ju musim pchat do pusinky.

zuzana1981
7. srp 2008

Ahojte,

jogurty podavate detom ihned po vybrati z chladnicky alebo ich nechate trosku otepliet vytiahnutim skor pred papanim ..
diky

bihan
7. srp 2008

rovno z chladničky

junovka
7. srp 2008

ja necham vonku v tieni, niekde v skrinke postat aspon tak 1-2 hodiny pred podavanim 😉 Raz ked som jej davala hned z chladnicky, tak mi nechcela jest 😖 😕

flipinka
7. srp 2008

Kolkokrat do tyzdna sa moze davat jogurt vlastne? Niektore maminky tu pisu, ze davaju kazdy den aj malym babatkam. Mne kazala pediatricka 2krat do tyzdna. Ako davate vy? Mam 11--mesacnu dcerku.
Ale zaujima ma aj mladsim ako davate.

junovka
7. srp 2008

ja som v takom veku davala asi kazdy druhy den.Jogurty by sa mali davat aspon od 9 mesiaca 😉

kim
7. srp 2008

My dáváme dva dny jogurt s přesnídávkou a dva dny mlíčko s přesnídávkou...stejnak toho jogurtu dávám půlku!!!!
Já to mírně ovlažním v mikrovlnce, studené by mi to nesnědl 😉

junovka
7. srp 2008

V mikrovlnke?? 🤐 😨 To hadam, nie? 😒 Ved zohrievanim v mikrovlnke nicis zivu jogurt.kulturu, co obsahuje jogurt 😕 😒

bihan
7. srp 2008

Dávam každý alebo každý druhý deń.. podľa toho, koľko mliečnych dávok práve v tom dni malá má.... niekedy je kaša, niekedy jogurt, niekedy oboje.

kim
7. srp 2008

Jun, tak to slyším poprvé!!!! 😕 tak to raději nechám venku v místnosti, aby to nebylo tak studené

milhaus
7. srp 2008

moja ma rada smotanove a aj by mala take, pre deti nie su vhodne nizkotučne

martina46
22. srp 2008

Poraďte prosím, čo dať do jogurtu, aby ho dieťa chcelo? Skúšali sme biely, biely sladeny, aj ovocné snáď všetky a musíme to do nej tlačiť.

dididi30
22. srp 2008

gratulujem, nasa mala do pusy jogur nedala, bol jej kysly aj prisladeny, ale zato pribinackov jedna radost, len nikdy neziedla cely, ja som dojedala, ale potom tatino bo som z toho priberala...

mihaus, tak tak plnotucne, nizkotucne pre nas 😉

fenrirka
22. srp 2008

mojmu malemu chuti lipanek to je ako pribinacik a este taky biely jogurt jemne sladeny...chutilo mu to hned...no niekedy treba viac krat dietatku ponukat ono mozno nema chut na to 😉

martina46
22. srp 2008

My sa už o jogurty snažíme 3 týždne. Raz som skusila aj pribináka a chutil jej, ale keď ho nedoporučujú, až po roku, lebo je z tvarohu.

babulik22
22. srp 2008

malej davam pribinacika vanilkoveho alebo dracika vanilkoveho.ine mi nezje zacinala som samozrejme bielym smotanovym jogurtom uplne ju striaslo.viac krat som skusala,ale nechce.ani ochuteny.bola som uz taka zufala,ze som jej dala pribinacika alebo dracika a spapa.mala som vycitky,ze by nemala,ale doktorka,ze to nevadi hlavne,ze jej chuti.tak dufam,ze nebude mat stoho problemy.ale obcas vzdy vyskusam pre zmenu aj smotanove jogurtiky mozno sa da prehovorit 🙂

elize
24. srp 2008

my sme boli v poradni naposledy pred dvoma mesiacmi a ked som sa pytala kedy zacat s jogurtmi tak mi dr. povedala, ze mame este dost casu. Ale uz som sa rozhodla, ze dnes na olovrant namiesto mliecka dostane jogurt. Teda ak ho bude chciet. Skocim kupit holandiu 🙂

zuka
24. srp 2008

My jogurtujeme uz 2 tyzdne, s pozehnanim Dr. a som rada, malemu moc chuti. Davam mu biely Selsky od Hollandie. Vzdy mu don dam nejake ovocie, alebo trosku kase (kasu ako taku vobec nechce).

lu777
25. srp 2008

holky, tak to ctu a nejsem z toho moudra.. od kdy teda jogurt?? od ukonceneho 8. mesice? ja bych jeste pockala, ale maly je dost vybiravy, potrebuje neco noveho, ale zaroven ma slabsi zaludek, takze musime pomalu, zatim ani neji zloutky nebo maso, zadny lepek nebo cukr, jdem na to opatrne...

ale treba ta Hollandia ma bifidokultury, tak to by bylo asi na zaludek lepsi... urco lepsi zacit s tim aby mel neco noveho, ne??
nebo kdyz jeste ne jogurt, co byste doporucili lehkeho na traveni? ji ovoce, zeleninu, vecer zeleninovou nebo jahlovou kasi, nekdy ryzovou...

diky

sasenka
25. srp 2008

Lu, jogurty su podla mna dosť lahké, ale nie smotanové ale plnotučné tada 3,5-4 % tuku, nie odtučnené a nie smotanové, Pribináky by som neskúšala vobec.
Mäsko by som už pomaly skúsila zaviesť kuracie, morčacie, jahňacie, príp. králičie, pomleté do polievky, tak kávovú lyžičku (uvar si väčší kúsok, to pomel a zamraz po 1 dávke - napr. vo výrobníku ladu 😉 )
Možeš začať aj mäskovým vývarom.
Naša Dr. odporúča mäsko od polroka, 2x do týždna namiesto mäska pol žltka (ale moj malý vajíčka velmi nechce ani teraz, mäsko spapá)
zo zeleniny si už skúšala špenát, tekvicu, patizóny? Naš tekvicový prívarok so zemiačikom miluje, to je jediné jedlo, čo mi spapá aj s vajíčkom 😉

sasenka
25. srp 2008

jogurty po ukonenom 8. mes. ako aj lepok po 8.mes (aj neskor)
cukor, med, sol a vegeta(ta až od 3 rokov) čo najneskor, isto minimálne do roka - roka a pol nemajú čo v detskej strave hladať

lu777
25. srp 2008

Sasenko: jj, spenat ji a rad, patizon mel, tykev mu nedelala dobre..

jogurt bych dala jedine Hollandia bily, tam neni zadny skrob ani aroma a nic..

no zatim jsem dneska zacala zavadet ovoce v cerstve podobe, doted mel jen podusene nebo presnidavku (stopro ovoce, bez skrobu a cukru atd.).... takze bude mit zmenu a s tim jogurtem jeste tak pul mesice, mesic pockam

jinak ale maso budu zavadet az naposled, to se mi zda na travejsi nejtezsi (teda kdyz nepocitam silenosti jako houby, lusteniny apod, coz stejne nemuze)

ale nasla jsem kukuricne bio testoviny, je tam jen voda a kukurice, zadna sul ani barviva, tak to zkusim, kousicky do nejake zeleninky 🙂

sasenka
25. srp 2008

ja som malému davala aj kukuričné chrumlky v MAKRE mali bez soli, a to miesto piškot. No a stále to ma rad, viac než piškóty. Ale už kupim aj slané teraz, ked nezoženiem tie nesolené.
Na jogurtík mate fakt čas 😉
a čím to mäsko nahradíš, ja som to davala kvoli obsahu železa,
naš ma rad všetko zelené, takže ak v polievke nepláva brokolica, tak sa čudne díva na to 😀 mrkvu musim dať na tanierik na kocky a to papá
u ovocia papáme jablko, hrozno, banán
u broskýn a sliviek mal výsyp 😖
jahody sme skúšali, bez reakcie, ale ako mal ten výsyp, tak nedávam

lu777
25. srp 2008

jj, ty kukuricne krupky davam taky 🙂

misto masa davam jahly kazdy den (je to i dobre na zaludek) a taky mrkev, spenat...

z ovoce mel banan, jablko, svestky, merunky, broskev, hrusku a ted se chystame na meloun

ale ted mu uz spis davam do rucicky kousek neceho.. sice skoro nic nesni, ale je tim zamestnany a my se muzeme v klidu naveceret 🙂 napr. okurku, broskev, ty krupky, kdyz nema ty zuby jeste 🙂

jinak tim jogurtem myslim fakt jedine bilou Hollandii... Pribinacky a spol. neuvidi hoooodne dlouho, takove veci nejim ani ja 🙂 ale myslim, ze u nekojenych deti je jogurt v pohode uz v pul roce.. vsak doted taky pil vlastne kravske mleko... takze tak za mesic dam Hollandii... ono by se to pak pozdeji dalo i kombinovat s nejakymi vlockami nebo ovocem, ale to az fakt tak v roce, si rikam...

lenkazdenek
25. srp 2008

lu,pribináček se beztak smí a po roce

lu777
26. srp 2008

no vsak, je to slehane dusikem, jsou v tom prichute atd... nechapu, jak to nekdo muze dat diteti do roka...
mne staci nektere ty sklenicky, udelaji to bio treba, ale je v tom skrob a cukr..

deina
1. zář 2008

Kedy vlastne davate ten jogurt? Striedate to na desiatu, ze raz ovocie, inokedy jogurt alebo na olovrant? Ja by som to radsej striedala s tym ovocim, maly mi nepije vela mlieka, tak by som ho nechcela obrat o jednu mliecnu davku. Hoci jogurt to ma asi ako mlieko...

kaskya
1. zář 2008

Pribináčik je šľahaný dusíkom. Už len táto poznámka na ňom.. je nevhodny pre malé detičky.

chico
1. zář 2008

Čau holky chci se zetpat mmá 7 holčičku co jí mužu dávat za jogurty nebo je i vhodný třeba Lipánek tem je bez umělých barviv a konzervantu. Nebo muže být i vhodná Dobrá máma.

mkr
1. zář 2008

chico - v lipánku je podle mě tvaroh a ten by nemělo mimčo mít do 1 roku, já malý dávám bílou activii