Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

andy80
28. únor 2009

jaannaa: to nevadí, je to o jogurtech. Nám mudra taky povolila jogurty od 6. měsíce, ale já měsíc ještě počkala.

lenkazdenek
28. únor 2009

nám dr doporučil jogurty od uk. 8 😉

waitinka7
4. bře 2009

Baby, a kedy zacat davat jogurt dietatu, ktore ma atopicky ekzem?

evikuu
17. bře 2009

Ahoj holky,malá nám pomalu ale jistě začíná odstavovat mlíčko-vše chce na lžičku.Od kdy může jogurt-za 14dní jí bude 6měsíců,aby nabyla ošizená...
Vypije 300ml mlíčka za den a asi 180ml kaše.

evikuu
17. bře 2009

PS: a co pribiňáčky??

millist
17. bře 2009

Ahoj evikuu, nám ho doktorka povolila už od 5. měsíce, právě kvůli tomu mlíku. Ale od 6. měsíce se může určitě.
Já ho malý dávám od toho pátýho a je to v pohodě a i jí chutná dokonce bez přidání ovoce.
Malá mi už dávno nejí z flašky, jak jsme začaly lžičkou příkrmy, pomalu jedla z flašky míň a míň a teď ji nevezme do pusy. Mlíko dávám ráno po lžičce, pak má odpoledne jogurt (každej druhej den) a večer tak 150 kaše. Doktorka mi teď na prohlídce řekla, že by toho mlíka mělo být tak 500 ml za den, tak to tak akorát zvládneme. Započítávají se do toho kaše, jogurty, prostě vše mléčné.
Pribiňáčky se takhle brzy dávat nemají. Já hodně dávám Choceňský bílý jogurt (je hodně tučnej a to má být) a Activii.

evikuu
17. bře 2009

Ahoj millist tak jsme se zase potkaly 😀
Malá vždy s takovou chutí mlíčko pije ale jen 100ml pak má prostě špunt...
u nás je to takto:
6.30 100ml mlíčka
9.30 100ml mlíčka /myslela jsem střídat s jogurtem/
12h zelenina a masíčko
15h 100ml mlíčka
17h přesnídávka
a po koupání okolo 19h 180ml kaše.Dávali jsme i ovoce dopol ale musela jsem se vrátit k mlíčku protože ho pije míň a míň tak mě to zajímá.Má ráda vše na lžičku-úplně se u toho vyžívá a právě se připravuju na variantu že nebude chtít mlíčko vůbec z lahvičky-čím nahradit.Ty už to znáš...

berenika39
17. bře 2009

evikuuu, ahoooj 😀 😀 . nebylas tu dlouho? jogurt od konce šestého, když je to třeba, nám ho poradila místo mléka na svačinu, když si potom hrál na bříšku, blindil ho...jogurt neee. A na pribináčka zapomeň, fakt. Hnus. Tvaroh se nemá, smetana taky ne, jsou tam éčka, barviva....nic dobrýho. Dávám aktivii bílou nesladkou, holandii,chocenský.

evikuu
17. bře 2009

Ahoooj ber a ženichůůů 😀
Jo jo vždycky jsem taknějak nakoukla-početla.Asi jí taky nahradím to dopolední mlíčko je to stejný jako u Vás pak si hraje a blindí a ani ho moc nevypije,třeba jogurt zachutná víc.Děkuju za rady

andy80
17. bře 2009

evikuu: jogurt od 6. měsíce můžete, začni bílým (když tak přidej ovoce) a Pribináčka NEEEE toho až po roce (já teda nedávám vůbec ani 4letému synovi ani Lipánky ani nic takového )

Holky a nezkoušeli jste mlíčko normálně z hrnečku s měkkým pítkem. My už s flašky nepijeme od 6. měsíce. Máme hrneček.

berenika39
17. bře 2009

andy, jak vidíš k nám domů? předevčírem jsemto udělala. už mě nebavilo vymývat láhve a savičky. šlo mu to,pije z toho přes den vodu, tak to umí, jen to vysrstnul strašně rychle, tak jsem se bála, aby neměl v břiše binec, ale dobrý...
ten náš hrnek má rysku 150ml tak ve 2/3 objemu, zkusila jsem udělat v láhvi našich 220 a nevejde so to úplně, jsou i větší ty hrnky? jaký máš ty? stejně jsem si říkala, že kopupím jeden jen na mlíčko. tak jaký, máš tip?

millist
17. bře 2009

Evikuu: to ti papá stejně moc hezky. Já už jásala, že máme nejhorší vztekací období u jídla za sebou, od pátýho měsíce, co jsem jí přestala rvát mlíko, papala moc hezky a teď posledních pár dnů zase hrůza. Naučila se zamknout pusu a mlátí mě do ruky se lžičkou, jako že už nechce, přitom sní tak tři lžičky. Dneska třeba nesnědla ani to mlíko, ani dopolední svačinku.
Jak jste je naučily na pítko? Mě z toho moc nepije, teď teda docela cucala z Aventu, ale musela jsem vyndat tu membránu, aby to teklo. Nuka si jen kouše. Nejvíc se mi napije z půllitru 😀 Párkrát jsem ji chovala a pila u toho a ona na to otevírala pusinku, tak jsem jí tam dala její pití a pila z toho moc hezky, tak teď jí to dávám z toho.

evikuu
17. bře 2009

Hela tak jí dávej s pulitru 😀 hlavně že pije!! Ale máš to teda sní trápení stím jídlem a bumbáním.
Ber ty máš ten kouzelný hrneček od adventu že?? Taky uvažuju že jí začnu učit stoho pít.Je zajímavé že když jí dám mlíčko s větší dírkou v dudlíku tak ho nechce ale když předělám dudu tak pije....
Dřív vymlasknout 180ml nebyl problém a nejdenou se trápí se 120ml mlíčka, ale přesnídávku to by velkou snědla hned.No ale máme 8140g takže to nijak neřeším.

berenika39
17. bře 2009

jj, mám avent. to je verča baba jak má být 😀 😀 😀 .

evikuu
17. bře 2009

😀 asi taky koupíme a uvidíme jak si sním poradí 😀
Vám ty příkrmy taky sedí jen co je pravda a je pohoda viť,takové nenervové období co se týká jídla 😝

ssara
17. bře 2009

Chcela by som sa spytat dcera ma 7 mes. ci by uz mohla jogurt 🙂

kalerat
17. bře 2009

Ahojte holky, zkoušela jsem dát 3 druhy bílých jogurtů, zamíchala jsem do toho banán a malej to stejně nechce, ksichtí se u toho. Od kdy se může ochucený jogurt??Já to nikde nenašla, tak mě to zajíma. Děkuji

ginger01
17. bře 2009

kalerat, najlepsie je kupovat biele a do toho zamiesat prave ovocie ,treba skusat rozne, podla veku dietata...maly sa nauci, neboj !

kalerat
17. bře 2009

ginger zkouším to, ale kdepak, jen ucítí, že je tam jogurt, tak zavře pusu a nedostanu to do něj. No budu to zkoušet a uvidíme.

ginger01
17. bře 2009

ale urcite nedavaj tie hotove ovocne, je to zbytocne presladene a je tam viac chemie, ako v bielom.
moj napriklad ochutnal biely len tak a v poho.. to bolo od Olmy Bio .
asi mu vadi kysla chut, treba skusat o par dni alebo tyzden a uvidis...

shaula
17. bře 2009

Jogurty jsme zatím nedávali, tak se chci zeptat: dáváte je studené přímo z ledničky? Nebo je necháváte odstát nebo trošku ohřejete?

mataaaaa
17. bře 2009

ahoj, a ake jogurty moze od 6.mesiaca? Milacik ?

aponchie
17. bře 2009

shaula nech ho radsi chvilku odstat me treba mala neji studene jogurty 😎 to je pravda,radsi rozmixuj banan a jine ovoce do jogurtu nebo domaci dobrou marmosku trosinku uvidis ,zkousej

berenika39
17. bře 2009

...když se zadaří a vzpomenu si, vyndám jogurt z lednice včas a nechám ho do jídla venku při pokojové teplotě. a když jako normálně zapomenu, dám ho na 10 sec do MW.
Na ochucení se (kromě ovoce, to je asi nej..) dají použít i dvě tři sušenky Sunarka, nakapu na ně v misce koj vodu, aby se rychle rozmočily, pak dám jogurt a rozmíchám. Ale je to sladký, tak jen za odměnu.
😀 😀 😀

kalerat
17. bře 2009

Holky zkouším 😀 fakt už 3 týdny. Dávám tak banán nebo jablko s hruškou, ale ty ksichtíky jsou neuvěřitelný. Tak to zase zkusíme později 😉

Mataaa já nevím, ale já bych dřív jak od 8. měsíce nedávala 🙂

peta.cz
17. bře 2009

Kali a jaký jogurty jsi zkoušela? Nám chutnala jenom Hollandia, je taková "smetanová" (i když žádnou smetanu neobsahuje 😉), zraje v kelímku, tak je taková nadýchaná. A nebo jsme míchali bio přesnídávky Alnatura s jogurtem, nebylo to tak kyselý...on si prcek nejdřív musí na tu chuť zvyknout, uvidíš, že se to časem zlepší.

A z ledničky jsme taky hned nedávali, vadilo mu, že to je studený, časeem mu to přestalo vadit...

beelinka
17. bře 2009

Ja mu jogurt pred papanim postavim na chvilu do teplej vody. My sme zacinali babatkovskymi jogurtami od Humani a su aj od nestle tie baby jogo, ale su trochu drahsie ale teraz uz papame holandiu ovocne ale primiesam mu tam len trochu toho ovocia a par piskot a vacsinou spapa vsetko ! Biele nechcel ani za svet 😨

andy80
17. bře 2009

berenika: existují i větší, já mám teda 190ml Mam, ale vejde se mi tam těch 200ml, což je pro malou akorát, ale na léto chci koupit Mam 250ml tenhle: http://www.zdravotnipotreby.cz/detske-a-kojici-...

kalerat: klidně můžeš dávat ochucené jogurty, jen pozor na případnou alergickou reakci, tzn. zkoušej neznámé druhy ovoce tři dny a pak další a další. Jako když se začínalo s ovocem a zeleninou.

martaaaaa: nám povolila doktorka jogurty od šestého měsíce, pokud jste na UM, klidně můžeš začít dávat. Začni bílou activíí nebo hollandií.

A jinak já taky dávala než jsme přešli na ovocné jogurty půl bílého jogurtu a půl přesnídávky do toho, když malé přestali chutnat bílé jogurty.

lenkazdenek
17. bře 2009

A co zkusit dát do přesnídávky jogurt,třeba jen lžičku jogurtu na celou přesnídávku a pak přesnídávku postupně snižovat a zvyšovat jogurt? My dáváme ovocný holandie od roka

papuellka
20. bře 2009

Nám doktorka, řekla teď při 6 m. prohlídce, že můžu začít dávat jogurt, buď bílej nebo vanilkovej, značku už si nepamatuju, že by nějaké ... pohlazení, jestli to má vůbec nějaký jogurt v názvu...