Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

andyalukasek2008
17. únor 2009

neochucene... max. do nich dam ousek ovoce, ale jen zridka

alon111
17. únor 2009

len bielu ta je trochu sladka ovocne jej zatial nedavam

garronne
17. únor 2009

ahojte. nas maly ide mat o 3 dni 8 mesiacov a jogurty papa uz od svojich 6m. poradila mi to alergologicka, nakolkok z mliecka vrackal. kazala mi davat probioticke jogurty, aby sa mu upravila flora. davam aktiviu sladku bielu a naozaj mu to pomohlo. myslim, ze jogurt nemoze uskodit

akejka
17. únor 2009

garronne: aj my papáme activiu bielu sladkú. A activiu bielu obyčajnú dávam do zeleninových (alebo mäskových) príkromov. Malá ich veľmi ľúbi. Taká activia uškodiť nemôže, veď obsahuje len živé mliečne kultúry, skôr prospeje.

aponchie
17. únor 2009

co je v te sladke aby byla sladka? 😉 😎

junovka
17. únor 2009

cukor 🙂

beruska2x
17. únor 2009

akejka... a to tvrdi vyrobce a reklama v TV vid.... 😀 😀 😀 😀

aponchie
17. únor 2009

no prave proto bych radsi davala cistej bilej jogurt kdyz uz kvuli kulturam bifidus jak rikate pac kdyz do nej dam cukr zacne kvasit a to uz ty bakterie jsou mimo chocensky a klasik doporucuji 😎

kisska
17. únor 2009

beelinka - my sme zacali v 8. mes. sme kojeni a maly zacal malo pytat, tak sme zacali, aby mal dost mliecnych vyrobkov. Nase oblubene su zvolenske, prave som kupila v metre cely karton 😉

garronne
18. únor 2009

akejka: ano, aktivia je myslim naozaj jeden z tych lepsich jogurtov. maly je uz vacsi, zacinam mu davat aj dobru mamu s roznymi ovocnymi prichutami a velmi mu chutia. takto to striedame a je to fajn.

a co sa tyka toho cukru, neda mi nereagovat. vy nepouzivate cukor? kazdy clovek ho myslim pouziva,. ja viem, ze kazda mama chce pre svoje dieta to najlepsie, ale tym, ze ho oddialite aj tak nic nezmenite. aby bol clovek zdravy, strava ma byt vyvazena a tak treba jest tuky, cukry a bielkoviny 😀

radka.m.
18. únor 2009

co se teda týká cukru,tak já se ho snažím om ezovat i starším dětem,tak nevidím důvod,proč bych ho měla dávat takhle malým,a strava má být vyvážená,ale není cukr jako cukr,že?já bych třeba osobně nedala svým dětem dobrou mámu,protože to s jogurtama nemá nic společnýho,když se podívám n a složení,tak je to samé éčko a chemie ☹

beruska2x
18. únor 2009

gar... tak to se mylis 1. dobra mama je nej hnus co je 😒
a cukr malymu nepouzivam, protoze prave oddalenim se da mnoheho usetrit... vyvyzena strava spis u tak malych deti spociva ve vitaminech, bilkovanach nez v cukru...
maly organismus ty rychlou energii stejne neumi a ani nemuze vyuzit, je to nepotrebne ..

garronne
18. únor 2009

v com dnes chemia nie je? 😨

ale ved kazdy aj tak vie, co ma robit a snazime sa detickom dat to najlepsie.

akejka
18. únor 2009

beruska2x: to tvrdí moja veľmi skúsená dr. 😉 Má vyše 30 rokov, má 2 deti (9,2 roky), je zároveň pneumologička a pracovala vo vysokých Tatrách v liečebni pre choré deti - astmatikov, bronchiatikov.
Lepšiu dr. ani nemôžeme mať. Je odborníčka vo viacerých smeroch a má aj čerstvé vlastné skúsenosti 😉
ja sa nedržím reklám, ale rád mojej dr.

beruska2x
18. únor 2009

jsou vyrobky bez chemie chce to jen hledat, je to o lenosti hodne, ono je pohodlene jim vrazit to prvni co je na krame....

petka80
18. únor 2009

garonne, to máš sice pravdu, ale radši dám dceři neslazený bílý jogurt a do toho nastrouhám jablko, hrušku nebo přidám přesnídávku, než abych dávala slazenou aktivii nebo ochucené jogurty 😉

aponchie, nějak jsem nepochopila tvůj poslední příspěvek 😕 Ten choceňský doporučuješ nebo ne? Já ho totiž dávám docela často 😨

garronne
18. únor 2009

beruska2x: ten cukor patril k aktivii a nie k dobrej mame. vravim, len, ze malemu aktivia naozaj pomohla a som s nou velmi spokojna a to ze je v nej cukor mi neprekaza. ale kazdy podla svojho gusta

akejka
18. únor 2009

inak tá activia je u mamičiek na MK veľmi obľúbená. Čo som si čítala príspevky vo viacerých témach, používa ju cca 50% mamičiek 🙂

beruska2x
18. únor 2009

to se tyka obou, cetla jsi slozeni "dobre mamy" ????

andyalukasek2008
18. únor 2009

Juj, Dobra mama... Jeden z nejvetsich hnusu na trhu 🙄 , s jogurtem absolutne nic spolecneho... Myslim, ze za tu cenu pres 3Kc ani kvalitu ocekavat nemuzeme, ze? Bych to nekoupila ani za nic... Divila bych se, kdyby v tom bylo vubec mleko nebo to melo s mlekem neco spolecneho... Same ztuzene tuky, nahrazky... Ale nikomu ji neberu, jen pro male deti opravdu neeee 😔 ...

millist
18. únor 2009

Bílá Activie cukr obsahuje taky, ne tolik co sladká, ale obsahuje ho. Psanej není na Hollandii, ale kdo ví , jestli není i tam.

garronne
18. únor 2009

holandia? a kde tito jogurty dostat ?

millist
18. únor 2009

Já ho koupila v Hypernově a v Tescu.

garronne
18. únor 2009

hmm, u nas hypernova nie je. len tesco, ale male. skusim to tam najst. dakujem

radka.m.
18. únor 2009

petka-ten chocenský je velmi kvalitní jogurt,já ho kupuji taky,když se podívám na složení,tak v něm není nic navíc,jako třeba konzervanty,éčka,a další chemie. 🙂

beelinka
18. únor 2009

Kisska to mu davas od yaciatku tie yvolenske ? Ja mu totizto davam od Humany tie babatkovske a tie su ochutene a neviem ako mi zareaguje ked mu dam neochutenu activiu

petka80
18. únor 2009

radko, díky, taky si to myslím, střídám právě choceňský a holandii.

akejka
18. únor 2009

activia biela obyčajná cukor neobsahuje. Zloženie: mlieko, mliečne bielkoviny, jogurtová a bifidogénna kultúra

garronne
18. únor 2009

maly mi obycajnu bielu nechcel a to som tam mohla dat hocico.

ale ked ste tu take znale jogurtov, co som rada, chcem sa opytat. kamoske doktorka povedala, ze ma davat jogurty tuhsej konzistencie napr. pribinacik. co poviete teda na pribinacika. ale je tam cukor.