Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

andreasz
25. led 2010

Docela by mně zajímalo kolik vám všem které tak odsuzujete pribináčky atd.,je let a kolik máte odchovaných dětí,co je vlastně v dnešní době zdravé?Samé bio a blbosti,některé děti jsou od šesti týdnu na kravském mléce,ovesných kaších a pod. a jak jsou zdravé a silné.jsem pro to dávat dětem co jim chutná,samozřejmě s mírou,znám hodně maminek kterým děti vůbec nechcou papat a to je potom problém.
Zdravím

glumy
25. led 2010

Ahoj Andreasz, máme první mimčo, snažím se mu dávat jídlo, které je pro něj vhodné, myslím, že třeba taková svíčková v půl roce je zbytečna 😕 . Ale k těm pribináčkům, je mi 25 a už když jsem byla malá, říkala doktorka mamce, ať mi ho dává nejdřív po roce, stejně tak kravský mlíko mi dávala až od dvou let... 😎

shaula
25. led 2010

Andreasz - máš pravdu, že v dnešní době není nic 100% zdravé - ve všem najdeš škodliviny, které jsme si tam ale dostali vlastní nerozumnou činností a necitelným vykořisťováním přírody. Takže dobře nám tak. Ale rozhodně existují potraviny, které pro malé dítě jsou buď přímo nevhodné nebo jim minimálně nic nepřinášejí. Takže proč jim ještě kazit organismus tímto způsobem? 😕 Dětem by chutnala například čokoláda, taky to neznamená, že jim ji budu dávat... Cigarety kuřákům taky chutnají 😀 😝

berenika39
25. led 2010

andreasz, mě je za měsíc 41 a mám dvě děti.

Prvnímu je 20 a půl, když byl mimčo, podle rad lékaře dostával pudinky,krupici, omáčky,pribináčky,ovocné štávy z citrusů,všechno strašně brzo. Posazovala jsem ho s polštářem a vodila za ruce. Je alergik, má v pytli záda a v pubertě byl oplácaný, kdyby nedostal rozum a nepřitvrdil ve sportu, měl by dneska metrák.

Druhému je rok a půl, žádné takové pitomosti už nedělám - přeci když vím, co to může způsobit, snažím se tomu předejít. Je škoda informace, které jsou dneska k dispozici, nevyužít. a já sama mám ideální případ ke srovnání🙂.

Nejsem nějak přehnaně opatrná, od roka jí s námi, pije už i KM, ale ty základní věci, dodržuju. A hlavně je důležítý první rok, kdy se všechno teprve vyvíjí, trávící soustava není připravená na všelijaké potraviny....tam je právě základ budoucích alergií a obezity, s ní souvisejících nemocí, kardiovask.chorob atd.

helcenka
25. led 2010

Ahoj, synovi jsou dva a jogurty jsme začali dávat tak v 7-8 měsících.Začala jsem bílýma jogurtama bio z Kunína. Ty malýmu chutnali, jiný bílý jogurty na něj byli moc tučný a vždycky je vyzvracel a selské jogurty typu Holandia nechtěl vůbec, protože jsou takové kyselé a často hrudkovaté. Postupem času, když měl víc jídel a víc chutí, tak ty bílý už tolik nechtěl, tak jsem přidala tvaroh s ovocem a ochucené jogurty.
Při výběru jogurtů nekoukám na značku, ale na složení, to je mnohem důležitější. Nejlepší jsou jogurty, které obsahují mléko, mléčné kultury a popř. ochucující složku jen ovoce a max. cukr. Jogurty, které jsou zahušťovány škrobem, aby byly krémové, nebo spousta dalších ochucovadel, ty vůbec pro malýho nekupuju. Občas má malej Lipánka, ale to je tak dvakrát do měsíce, protože mu sice chutná, ale pak se mu ještě půl dne vrací zpátky a pořád ho krká. A bílý jogurt mi teď vezme na milost tak 1-2x týdně.
Malej má alergii na kakao, takže už od malinka mu vysvětlujeme, že ho prostě nesmí a on to fakt chápe dobře a když máme doma něco s kakaem, tak sám řekne, že ho nesmí a nejí to. Myslím, že když má dítě pak nějaký zdravotní problém (hlavně tedy alergie), dá se hodně věcí spravit správným stravováním. A vzhledem k tomu, že manžel má také alergii a babička alergii na některé potraviny, tak dělám dobře.
Kdyby byl malej v pořádku, tak také tolik na složení nekoukám, ale stejně bych mu nedala kde, co.
Zdravím maminy.

anitrams
25. led 2010

andreasz: neda mi to, abych nereagovala. Plne jsem kojila naseho maleho do 4 mes. (4 a cca týden), pak jsme presli na pevnou stravu s rannim UM mlekem a vecer kasi z UM. Cca po mesici jsem UM zacala redit kravskym mlekem (babicka je soukromy zemedelec) a asi pred mesicem jsem zacala pouzivat pouze to. Vse jsem konzultovala s nasi lekarkou. Manzel a cela jeho rodina jej uzivaji cely zivot, stejne tak na nem vyrostly švagrové dcery a nikdo nema problem. I nasemu malemu chutna. Vim, ze jsou na jeho podavani takhle malym detem ruzne nazory, ale to je tak se vsim. (latkove x papirove, kupovane x varene, bio x nebio ..... ) Jo a bílý jogurt dostal nedavno a kdyz mu jej dam do bananu nebo domaci presnidavky, muze se utlouct. Uz jsme taky zkusili ovocny tvarohovo jogurt a kelimek byl hned pryc. 😉

nikollette
25. led 2010

My jedávame Hollandiu, Zvolenský alebo SABI jogurty 😉

Andreasz, ja budem mať tento rok 23rokov 🙂

germik
25. led 2010

...len ma teraz tak napadlo, že som sa minule bavila so známou, vravela že malá bude mat rok, od siedmeho mesiaca je na Pribináčikoch a od 9 mesiaca sa snaží do malej dostat Monte a je z toho neštastná,že jej dietatko to nechce papat 😝 No, vypadá to že babo ma vačší rozum ako jej matka 🙂

erika160669
26. led 2010

Mamicky dnes je hrozna doba co sa strevy tyka.Neviete ze cim viac sa dava pozor tym to byva horsie?Ja som starsie syna odchovala na prazenici na masle ked bol maly na marina keksoch a na banane a na jogurtoch a je dlhy a tenky a nikdy nebol probraty ba stale bol chuducky.Volakedy boli len vyzivy sunar a feminar a predsa neboli tolke alergie ako dnes.

moravanka
26. led 2010

ja nemam zadnou alergii a sestra taky ne. a to jsme jedly v pul roce krupici z km a parky. a taky u nas ve skole nemel nikdo alergii nebo neco podobne a nase generace jedla vse mozne. nekdy si myslim, ze to jidlo az takovy velky vliv na to nema. ale je jasne, ze male nedavam kdeco.

tinuskaha
26. led 2010

Ahojte,baby ja som tu hollandiu este nevidela.kde sa da kupit?

zuzankast.
26. led 2010

a co Pribinacek nebo Lipanek? Vi nekdo od kdy? Ja uz ho tedy dala, moc nam chutna, ale neni tu o nem zminka, tak se jeste ptam.

shaula
26. led 2010

Zuzankast - to se tu řešilo už mockrát - nejdřív od roka. Obsahují tvaroh a cukr, takže nic prospěšného pro malá mimina to není 😉 Lepší je prý Lipánek než Pribináček, Lipánek je bez chemie, zahušťovadel apod.

zuzankast.
26. led 2010

Diky. Ja cetla ze zacatku a pak namatkove a koukam ze sem to prehlidla dokonce na tehle strane.

germik
26. led 2010

tinuskaha - Hollandia je vlastne Selský jogurt, ja žijem v čechách takže dostupnost u nás neviem 😝 Ale na Slovensku je velmi kvalitný Zvolenský jogurt

icejane
26. led 2010

tinuskaha...u nas ho maju v kauflande ale len s irskou kavou alebo cokoladovy takze mi ho nekupujeme

janetty
26. led 2010

zuzanka, ja viem, že Pribináčik, Sabináčik, Dráčik... no jogurty s obsahom tvarohu sa môžu po 8.mes. ale nie zas každý deň. 😉 Raz začas neublíži.

zuzankast.
26. led 2010

janetty diky, presne to jsem chtela vedet 🙂

lenka1smejka
26. led 2010

zuzanka-ja malej davam pribinacka aj lipanka aj mlsanka asi raz tyzdene.Neboj daj kludne

zuzankast.
26. led 2010

diky lenko, urcite budu, Juli je moc rada

elzik
26. led 2010

Tak my jsme zpočátku u dcerky dávali také jenom bílý jogurt (od 7měsíce), ale vždy jsme ho trošku ochutili přesnídávkou, protože čistý nechtěla. Myslím, že kolem 10m jsme ji i vyjímečně dali pribináček nebo něco podobného a je zdravá a v pohodě. Takže si myslím, že není nutné čekat do 1 roku, ale samozřejmě ne každý den, ale vyjímečně neuškodí. 🙂

nikollette
26. led 2010

Hollandiu u nás dostať napríklad v Hypernove 😉

petronelie
26. led 2010

Ahoj holky, já dávám jogurty od 8.měsíce a jen bílé Activie, malému chutnají. A jinak pribináčky nedávám vůbec, mudra mi řekla až po roce, zatěžují ledviny a výživa nulová. Prostě si říkám, když mu chutná bílá Activia, tak super, já je mám taky ráda 🙂 On sní ale cokoliv mu dám....

jasminet
3. únor 2010

baby, tym zvolenskym jogurtom, tym myslite klasicky biely smotanovy zvolensky? teda, neviem ci iny vobec je 😅

luppita
19. kvě 2010

moj maly mal 8.mesiacov, zacaly sme jourtovat len nedavno, dr mi povedala, ze najlepsie su biele na zaciatok, tak papame zvolensky smotanovy jogurt. A citala som tu o niekolko stran spat ze tu kocka radi, ze iba nizkotucne .... mna dr vyvarovala ze v ziadnom pripade nic nizkutocne, plnotucne a smotanove ... Zatial to stravil vpohode, ziadne hnacky ani nic. 🙂

spimira
20. kvě 2010

Dávám bílé jogurty od 7. měsíce na doporučení lékařky. Kupuji Hollandii a Aktivii, malý sní kterýkoliv, jogurt mu hodně chutná, někdy přimíchávám i čerstvé ovoce, ale sní bez problémů i čistý. Pribiňáka dávat zatím nebudu a ani nechci, myslím že je to naprosto zbytečné, když mi prcek jí z chutí jogurt. Pribiňák opravdu neobsahuje nic prospěšného. Někde v diskuzi jsem četla názor maminky, ale už nevím přesně kde, že pokud se dětem nedávají takovéto věci, neznají tuhle chuť, nejsou na to zvyklé a nevyžadují to a v pozdějším věku stejně vše okusí jak chutná. Já s tím souhlasím. Nebudu to do svého dítěte cpát tak brzo a zatěžovat zbytečně organismus. Později mu to klidně můžu nabídnout, ale určitě bych mu nedávala pribiňáka denně, to mi moc zdravé nepříjde.

bianka234
20. kvě 2010

Ahojte, ešte som tu nebola, len vám chcem napísať moju skúsenosť. Môj malý má ekzemy a dlho som mu nedávala mliečne kôli diete, a ked som skúsila po 2 mesiacoch jogurt, samozrejme aktiviu, lebo čo môžem lepšie svojmu dieťaťu dať, našťastie len 3 lyžičky. Mal katastrofálnu reakciu, chdím s nim aj na biorezonanciu a doktor ma strašne vyhrešil že to čo som mu dala že ved aktivia je najvačšie svinstvo. Takže tak. Potvrdila mi to aj moja sestra, ktorá vždy reaguje na koži ked zje aktiviu. Odporučil len zvolenský, ale mám v chladničke aj hollandiu, možno nájdem odvahu a skúsim.,

briketa
20. kvě 2010

Najlepsi je obycajny jogurt urobeny doma - v jogurtovaci z obycajneho mlieka pridanim jogurtovych kultur.
Potom pred konzumaciou ho trosku pomiesat s vyzivou. (doma robene jogurty su naozaj kyslaste)

gabika7706
20. kvě 2010

bianka, aktiviu by deti jest nemali...
nasa pediatricka mi pri starsej vyrazne zakazala aktiviu a vsetky nizkotucne vyrobky, deti maju jest plnotucne, postupne polotucne vyrobky....Zacinali sme s obycajnym bielym jogurtom Sabi alebo Zvolensky, do toho obcas domaci dzem alebo popucene ovocie, neskor acidofilne mlieko, bifidove mlieko, cca okolo roka a pol tvaroh. Ziadne pribinaciky a spol, to az okolo 2 rokov aj to len obcas.