Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

beruska2x
10. únor 2009

ja nevim, budu ho davat tak za mesic a pul ale zalezi to podle me na tom jake jine mlecne jidlo dite ma, pokud pije kazdy den jeste UM nebo dokonce MM tak asi kazdy 2 - 3 den, stridala bych to s presnidavkou... pokud nechce uz pak mliko tak treba kazdy den... s ovocem nebo oves. vlockami... tvaroh asi muzou az dyl, ze? to jsem nezkoumala ale pak i s tim to jde prostridat... 😉

andrysek81
10. únor 2009

Infinity - Jak píše beruska - nic se nemá přehánět 3x do týdne stačí - střídat se dá s ovocným pyré - možno taky zamíchat do jogurtu. Ale bavíme se o jogurtech - žádné Pribináky , Lipánky a podobné umělotiny. 😝

andrysek81
10. únor 2009

Berusko - kolik má Šimon měsícu? Vypočítala jsem 7 - je to správně? Naše malá bude mít 8.měs. a začala jsem min.týden.

infinity
10. únor 2009

Díky beru, to je rozumný. Tvaroh asi ještě vůbec nemůžou, ale nehledala jsem od kdy. Já také počkám s jogurtem do 8 měsíce.

kisska
10. únor 2009

dufam, ze som tiez normalna matka 😉 - Adam papa jogurty denne, velmi mu to spravilo stolicu (jedava ich s vlockami). Obcas sa stane, ze po dvoch mesiacoch denneho jedenia si chce dat na den dva pauzu, ale hned sa k nim zase vrati 😉 . Dieta ti da vediet ako casto mu chuti, aj ti da vediet, kolko ho spapa. Cely sme my zjedli asi tiez po tych dvoch mesiacoch 😉

infinity
10. únor 2009

Teď jste tu samé normální, až dorazí zbytek, klikám na křížek vpravo nahoře 🙂

karibari
10. únor 2009

Nevim, jestli jsem normalni matka, ale myslim, ze zalezi na tom, jak moc kojis, nebo kolik davas UM a mlecnych kasi, aby ses dostala na dostatecnou denni mlecnou davku. Takze klidne kazdy den nebo taky jenom pro zpestreni.

beruska2x
10. únor 2009

nene 6 presne je 8.8.2008 😉

andrysek81
10. únor 2009

infinity neboj třeba se jim to přes noc rozleželo v hlavě a uznají, že přestřelily - každopádně mě ty jejich názory hlava nebere. 😎

andrysek81
10. únor 2009

No my máme narozky 17. 😀

millist
10. únor 2009

Ty normální se na tuto diskuzi už asi dávno vykašlaly. Melete si pořád jen to svoje vy tabulkový matky.

beruska2x
10. únor 2009

jo ted jsem to pochopila ty mysli az bude jist jogurt 😉 ja chci od 7 m dat lepek a pak za cca 14 dni jogurty tak asi 7,5 m uvidime 😀

andrysek81
10. únor 2009

Promiň ,ale já tabulky na to jak mám krmit své dítě nepotřebuju - snad jsem ani slovo tabulka nikde nepoužila.
Mě stačí rozum, abych věděla, co a kdy svému dítěti dát 😕

beruska2x
10. únor 2009

no vidis na kase jsem uplne zapomela.... 😉 malej ji mel asi 2x k obedu, tu od Hami ale kdyz mu mliko k veceri staci tak mu to nechci cpat zbytecne, ...

millist
10. únor 2009

Jo a co ten lepek, četla jsem, že se taky smí dávát až tak v roce. Tak jak to, že zrovna vy ho chcete dávat už od 7. měsíce??? Je to možná horší než ten jogurt.
Já mám myslím rozumu dost. Malá mi mlíko nejí a jak nahoře beruška psala, pokud už nechce mlíko, dávala by jogurt každý den. Každý se musí miminu přizpůsobit, samy to píšete, tak tady neurážejte ty, které se svým dětem přizpůsobit snaží.

infinity
10. únor 2009

Já se chci vyhnout tomu, že se moje dítě bude v 16ti pídit po tom, kde že se vzala ta alergie, co najednou má a nikdo si nevzpomene, že horlivá maminka do ní cpala jogurt sotva se na světě rozkoukala. Já bych Vám vypekla pořádnej kus tlustýho vepřovýho, slila to sádlo a každej den bych ho do vás narvala a koukala se, jak vám skvěle chutná a jak hezky tloustnete.

millist
10. únor 2009

Tak my bohužel netloustneme po mlíku, jogurtu ani kaši. A tu alergii možná budou mít právě ty, jejichž matky se vyhýbaly všemu. Za pár let totiž budou zase úplně jiný poznatky. Je to tak u všeho, co bylo v minulosti špatný je teď dobrý a naopak. Nic se nemá přehánět.

karibari
10. únor 2009

millist, pokud ti mimco nechce bastit mliko (predpokladam, ze jsi zkousela ruzne znacky), tak je jasny, ze mu nejaky mlecny vyrobky davat musis. A jogurt a mlecne kase, pokud ty ji, je to nejlepsi, takze se nenech vycukat, ze jsi nezodpovedna matka. Samozrejme, ze v tomhle veku je mliko nejlepsi, ale kdyz to nejde, tak se neda nic delat. Ale urcite ji stale mliko nabizej, treba ma jen takove obdobi...

beruska2x
10. únor 2009

lepek doporucuji od 6 - 7m , jiste pisu jogurty klido kazdy den ale od 7,5 m ne od 4m, vidis ten rozdil??????

MOZNA je jako co??? ja mozna neuzavam, je o tom dost poznatku, z ceho si myslis ze ma ta generace tolik nezjistitelnych alergii, kardiovaskularnich chrob atd????? kdyz nechces vedet nech byt, nacpi do ni treba uzeny nebo cukrovou vatu, doufam ze to ve zdravi prezije a nikdy ti to nevycte...

andrysek81
10. únor 2009

Millist -já tak trochu nechápu o co ti tady jde? Od kdy by se podle tebe měly dávat jogurty? Z těch tvých příspěvků to tady moc neplyne. A lepek se může dávat od 6.měsíce!!
A proč bys do nás chtěla cpát to sádlo a maso? 😲

karibari
10. únor 2009

berusko, asi si necetla ten clanek, co jsem tu na nej hodila vcera odkaz (je bohuzel anglicky, ale kdyztak ti neco prelozim, pokud anglicky neumis). Tam ty soucasny poznatky jsou shrnuty a rikaj neco uplne jineho nez ty, takze sem bud hod taky odkaz na ty poznatky co mas ty (pises, ze je jich dost) nebo se radeji zdrz takovych komentaru.

ruzi317
10. únor 2009

Andrysku, ty nespíš? 😀

beruska2x
10. únor 2009

to mysli infin ironicky 😉

millist
10. únor 2009

Jasně nabízím jí ho vždycky, ale nepije ho, pak teprve dostane něco jinýho. Vyzkoušela jsem úplně všechny značky.
Horší je, že nám dělá problémy úplně u všeho, nějak jí pořádně nejede nic. Jogurt jsem jí dala zatím dvakrát tento týden, když jsem do ní nedostala ani 100 ml mlíka. Vzteká se nám skoro u všeho i u toho nejsladšího banánu.
To období už má moc dlouhý, aby to bylo jen období. Začala úderem třetího měsíce a mezi tím mi vcelku dobře pila asi 14 dnů.

andrysek81
10. únor 2009

Ty růžo přidej se k nám nebo mě tady z některých klepne - nabízejí tady příkrmy od 3. měsíce a jogurty od 4. - a to fakt není žert!!!!

karibari
10. únor 2009

to je mi milli moc lito. Nema treba nejakou skrytou formu refluxu, deticky pak maji podrazdeny jicen a nechteji bastit. Co na to Dr?

beruska2x
10. únor 2009

anglicky umim, dekuji, myslim ze tohle je tak provarene... vseobecne zname ze ti to vysvetli kazdy obvodak 😉

ruzi317
10. únor 2009

Já se zdržuju komentáře, páč už jsem dneska něco podobnýho řešila a na to jsem moc unavená...já si myslím, že každá matka zodpovídá za sebe a za svý dítě a když je někdo přesvědčenej, že uzený je nejlepší, tak je a nejede přesto vlak.. 😝 .a ty andrýsku víš, o čem mluvím.... 😀

andrysek81
10. únor 2009

Millist a radila si se z dr.? Mě to teda příjde divný a když už máte 4 měsíce - co zelenina? Ta jí jede? Mě třeba malá nechce vůbec jíst sladké.

patricia1971
10. únor 2009

ahojte, ja malej ešte nedávam jogurty, má 8 mes.,raz som jej skúšala dať a trošku z neho grckala, skúsila som je dať Pribináčka,toho zjedla celého,ale na druhý deň mala 2 fliačiky na tváričke,tak som sa zľakla,či to nie je tá alergia s MM....tiež chcem strašne malej dávať jogurty,viete mi poradiť,ktorá značka a aké sú dobré?....moje dve staršie deti milovali joguty a pribináčky,jedli ich dosť skoro a dodnes deň sú ok...syn má 16 dcéra 9,no vtedy nebola taká opatrná doba ako teraz,vtedy deti jedli všetko,aj piškóty,ale dnes...no neviem,čo je správne....ale v dnešnej dobe by sa asi dieťaťu nemalo dávať nič,tak mi to pripadá... 🙂