Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

garronne
18. únor 2009

dakujem, fajn debata

radka.m.
18. únor 2009

pribináček se může dávat od roka,ale já ho nedávám,protože když se podívám na složení,tak obsahuje želatinu a v té je éček požehnaně.

garronne
18. únor 2009

no uvidim, ci sa mi u nas podari zohnat ten holiday, ci ako sa to vola. inak ostaneme pri aktivii. alebo ten zvolensky, ten u nas dostat. ten je fajn.

kisska
18. únor 2009

beelinka - ano odzaciatku, skusala som aj Bio, aj probioticke, aj tami, ale tento nam chuti najviac. Na prvykrat sice povedal blueee, ale o par dni ho uz bastil az sa mu gule robili za usami 😉
A ma celkom tuhsiu konzistenciu 😉
Garr - pribinacik nie je jogurt, ale tvarohovy dezert. V jogurte ide asi hlavne o jogurtove bakterie, tie v pribinaku nie su. Inak kedysi tu boli temy, kde babule davali recepty na vyrobu domacich pribinacikov a termixov - vychadzali tak ovela lacnejsie a boli bez pridaneho bordelu, takze ja ked sa pustim do pribinakov, tak ich skusim urobit doma. Len neviem kto udrzi mojho draheho aby ich malemu nevyjedol 😒

beruska2x
18. únor 2009

kiss... tak to je i muj problem uz ted delam presnidavky pro oba 😀 😀

junovka
18. únor 2009

garone, ak mate v Dolnom Kubine potraviny Agro milk, tak tam predavaju F A N T A S T I C K E jogurty S A B I 😎 😎

junovka
18. únor 2009

...a este pozeram Garone, ze budete mat 8 mesiacov, tak kludne daj do bileho jogurtu rozpuceny banan a uz aj troska piskoty. 😉

garronne
18. únor 2009

no, to bohuzial nemame. mame tu akurat jednotu, tesco, lidl a balu

junovka
18. únor 2009

tak potom kludne ak zozenies Zvolensky biely jogurt 😉

junovka
18. únor 2009

inak, pokial viem, tak aj Bala ma jogurty SABI 😎 😉

garronne
18. únor 2009

zvolensky by hadam mali mat 🙂 je to strasne s tym, obcas tu nieco zohnat. ale co uz

radka.m.
18. únor 2009

garr-já v tescu kupuji hollandii,chocenský a ve sleničkách,myslím bio od olmy.

garronne
18. únor 2009

a ake mate u vas tesco? u nas je to male. dnes sa tam pojdem mrknut. vyhrabem aj z podzeme 😀

garronne
18. únor 2009

stale sa mi totiz zda ,ze maly papa to iste ,tak by som mu to rada aspon tatko spestrila, nejakou zmenou jogurtu.

radka.m.
18. únor 2009

já jezdím taky do malého tesca,takže by ty jogurty měli mít i u vás,tak snad něco seženeš. 🙂

beelinka
18. únor 2009

Kisska a odkedy si mu davala tie jogurty ? Aj si mu ho trochu prihriala ? 😕

kisska
18. únor 2009

prvy krat ho dostal ochutnat v 8. mesiaci, naplno zacal o 2 tyzdne, skus Markovi ponuknut, uvidis, co povie 😉 . Ohrievat som ho neohrievala, ale davala som mu do neho jemne ovsenne vlocky preplachnute vriacou vodou, vyzmykala som a zamiesala do jogurtu, tie ho trosku "oteplili" 😉

beelinka
18. únor 2009

A pekne ti spapal tie vlocky. My sme zacali prikrmovat velmi skoro tak som mu to mixovala a teraz robi cirkus ked su tam hrcky. A my uz papame jogurty len tieto nosim z madarska a su drahe na to aby sme ich papali kazdy den tak za to chcem prejst na obycajne 🙂

beelinka
18. únor 2009

Kisska aj IP 😀

kisska
18. únor 2009

beeli - pekne, lenze Adamovi aj kasa nechuti, ked nema hrcky. Ale jemne su naozaj jemne a ked ich nechas este postat, tak su uplne "na blato" 😉 Alebo skus tie vlocky este nasucho prehnat mixerom, alebo ak mas rucny mlyncek na kavu... urobit z nich "prach". Snad to pomoze 😉

tobinek
19. únor 2009

ahoj holky,jsem z toho zmatena,vcera mi doktor rekl,ze mam malemu davat jogurty,ktere mu budou chutnat,ale je mu 6 mesicu,tady jsem se docetla,ze to neni vhodne,ma atopicky ekzem,tak se bojim,protoze prave ted taky zjistuji na co je alergicky a na co ne.... 🙂

radka.m.
19. únor 2009

tobinek-pokud máte exem,tak bych určitě s jogurtama a mléčnýma výrobkama počkala minimálně do devátého měsíce,malého o nic neochudíš a navíc ten exem se většinou po mléčných výrobcích dost zhoršuje.

karibari
19. únor 2009

kissko - ahoj, nebyla jsem on-line. Souhlasim s tebou, ze to chce postupne, kdyz se decko do pul roku jen koji, tak mu urcite nejde behem mesice dat vsechno, proste se to nestihne. Samy zatim umime jen mrkev, brambor, brokolici a kasi. Slo mi jen o to, ze nektere maminy tady delaji desne chytre a pousti se dost nevybirave do jinych, ze jsou neodpovedne, kdyz daji neco driv a uz neberou v uvahu, ze treba prikrmujou od 4 mesicu a ze neexistuje vyzkum, ktery by prokazoval, ze je to spatne (kolikrat prokazuje pravy opak, viz ten lepek)... Proste me to nastvalo, nic o tom nevi, ale jinejm nadavaji.

tobinek
19. únor 2009

radka.m. - tak diky myslela jsem si to,ja uz nevim co ten doktor mele,nejdriv si mam davat pozor na to co mu dam a pak mi rekne at uz mu davam jogurty,je to mazec!!!! musim mu i sama varit,protoze ty kupovany presnidavky jsou taky spatny,ted jsem zjistila,ze mu nedela dobre brokolice,varim mu porad mrkev,brambor a kure,chudinka muj,nemate nekdo nejaky typy,co mu jineho varit,bojim se aby se mi zase neosypal...

beelinka
19. únor 2009

Tobinek myslim ze na receptoch toho kopu najdes, ale mi napr papame kalerabovu polievku s o zltkom a strasne chuti, a stale mu to inac kombinujem, lebo mi ho bolo tiez luto a aj mu varim kazdy den 😉 Kisska Jogurtik som kupila tu holandiu a dala mu len polku s keksom, tak ked som isla prec s miskou tak len rucicky natahoval a plakal ze mam mam tak mu to strasne chutilo. Tak spapal cely jogurt plus styri keksy k tomu. 😀 A pred dvoma mesiacmi som ani nespavala, lebo nechcel mi vobec papat. A teraz sa rozsupol 😀 Vymenili mi dieta ? 😕 A aj spi celu noc ! Nechvalime klop klop klop !!!!! 😝

kisska
26. únor 2009

kari - hmmm, no vidis, vsetko je to len o tom ake informacie najdes a kde hladas, ci u 100rocnej doktorky, v lekarni z letakov od firiem ktore vyrabaju detsku stravu... alebo od mamiciek a na nete😉

beeli - super, ste sikulky. Len opatrne aj s tym mnozstvom, chutit mu sice chuti, ale ked ho bude boliet brusko, alebo to vyvrati od prejedenia, tiez nebude dobre 😉 Ked mu chuti jogurt, tak keks velmi nepotrebuje, zbytocne bude priberat (teda pokial nie je prilis chudy 😉 )

tobi - myslim, ze by vam nemusela skodit ryza, cuketa, dumlik (u nas kvaka), spominany kalerab, petrzlen, morka (kruta). Ta brokolica mu zhorsuje exem alebo ho nafukuje? Lebo nafukovanie je od hlubikov, skus dat len ruzicky, to iste plati aj pre karfiol (kvetak). Asi vam najlepsie budu robit sezonne potraviny, ktore nie su tolko chemicky osetrovane pri skladovani. Pripadne vyskusaj mrazenu zeleninu, ta je casto kvalitnejsia, lebo sa zbera v sezone a spracovava sa velmi rychlo a mas aj vacsi vyber 😉

helena001
27. únor 2009

Urcite s nizsim obsahom tuku a so zivou jogurtovou kulturou. A samozrejme nesladene. Najlepsie su tie v skelenenych poharoch, lebo tam od zaciatku zreju...

simona55
27. únor 2009

moju malemu som davala vanikve jogurty od 4mesiacov aj milacik a vseto vyvracal a aj teras ked mudam tak vracia stoho ale vanilkovy puding ten spapa anic mu neni.

radka.m.
27. únor 2009

helena-jogurty do 3let by se měli dávat právě hodně tučné a ne s nižším obsahem tuku,protože děti vydají hodně energie a tuk v tomto období potřebují k správnému vývoji.i km se doporučuje min.do 3let plnotučné.

helena001
27. únor 2009

radka.m. deti potrebuju hlavne kvalitne tuky a mliecny takisto ako iny zivocisny nepovazujem za kvalitny. Obsahuje cholesterol a nasytene mastene kyseliny, co nie je ziaduce. Nepodporujem nizkotucne vyrobky alebo vyrobky s 0.001% tuku, ale nie plnotucne. Vyzive sa venujem uz 20 rokov. Mlieko samo o sebe je na dlhsiu diskusiu, obsahuje rastovy faktor, zbytky hormonov, atd. Uprednostnujem rastlinne tuky i bielkoviny pre seba i svoje deti.