Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

jabber
20. bře 2008

fifa - mrkni na Hollandia.cz, jsou z Karlových Varů 😉

Mě teda naše mudra doporučila bílou Hollandii, naopak mě varovala před jogurty Dobrá máma apod, že v nich pro děti nic přínosného není, že jsou to jen názvy, aby se dobře prodávaly...my jsme jogurt ještě nedali, tak uvidíme, jak jí pojede 🙂

Jinak obecně mi říkala, že když už kupované ovocné jogurty (někdy do budoucna), tak ty co mají ovoce dole na dně a jsou bílé a musí se promixovat. Že prý ty už promixované, růžové atd nemají už žádnou živou kulturu, protože se prý ty bakterie nějak nažerou toho ovoce a chcípnou - prostě je to ovoce zničí. Ale že zdaleka nejlepší je si dát do bílého vlastní marmeládu nebo ovoce.

kupinka
20. bře 2008

Já dávám bílou aktívii nebo florián-jahoda nebo meruňka...dobrá máma není vhodná 😉

A k SR-nevím,v čem je problém,mě zajímá jejich názor atd....

jabber
20. bře 2008

lusil - oni je dodávají i na slovenský trh, ale kde se koupí, to teda netuším....tak jim jedině napsat maila nebo zavolat a zeptat se jakému řetězci nebo kam to na Slovensku dodávají 😖 . U nás je mají všude možně, i u nás v malinké sámošce 🙂

dadulka19
20. bře 2008

lusil,majú ich v Kauflande 😉 ,inde som ich nevidela..

dadulka19
20. bře 2008

ja malej dávam jogurty od Raja- Probia biele 😉 od 7 mesiacov 😉

fifa
20. bře 2008

dadulka, ja som minule kupila od raja probia marhulový s musli, bol to taký humus, ako som v živote nejedla, ostaneme pri zvolen. bifi jogurtoch- čučoriedkové a jahodové- sú fajn a tito nam odporúča aj lekárka

lusil2005
20. bře 2008

mne rajo chuti 😕

dadulka diiiik letim do kauflandu 😀

dadulka19
20. bře 2008

fifa,my len biele a ovocie jej dám do toho čerstvé,príp.sušienku 😉 .Ja tie ovocné jogurty tiež nemusím,ale biele milujem,čím kyslejší a hustejší,tým lepšie 😉

cucoriedka
20. bře 2008

my kupujeme najcastejsie SABI (vyrobca Milk Agro) biele a pre manzela cokoladove 😎
ked natrafime na OLMA biely BIO, tak ten tiez a v pripade velkej nudze Rajo biely.

Danone, Pribinaciky, ovocne jogurty akejkolvek znacky urcite malemu davat nebudem... ako tu uz bolo viackrat spominane, staci si precitat zlozenie, prip. trvanlivost a trosku veci znaly clovek pochopi hned.

ochucujeme ovocnymi presnidavkami, alebo cerstvym ovocim (banan, hruska, v lete marhule atd..) a maly to zbasti jedna radost. niekedy mu tam dam aj psenicne klicky pomlete (dostat v bio predajniach) alebo ovsene vlocky (treba kupit jemne - staci ich zaliat vriacou vodou na 2-3 min a hned su napucane). med sme este neskusali, ale aj tym sa sa ochutit.

a co sa tyka veku kedy zacat - tak pokial dietatko nema alergiu, tak zhruba v tom 8.-9. mesiaci, ale my mame, tak velmi opatrne sme zacinali az po roku (jogurty a acidko moze papat).

lusil2005
20. bře 2008

cucoriedka na co ma maly alergiu? na mlieko?
a jogurty a acidko moze papat aj alergik?

jabber
20. bře 2008

lusil - já myslím, že jo, protože to je kysané. To bylo jediné mléčné, co mi dr před pár měsíci, když jsme zkoušeli tu dietu kvůli ekzému, dovolila jíst.

lenycka
20. bře 2008

Pravidla diskuze chápu, ale když ho na deseti stránkách nenajdu, tak je rychlejší založit nové téma, že.
Už je to stejně jedno, dozvěděla jsem se, co jsem potřebovala.
Že žijeme v 21.století jsem si stačila díkybohu všimnout, jen jsem tím chtěla říct, že kdybych měla potřebu znát názory odjinud, zohlednila bych to při zakládání tématu, nic víc.

martinaema
20. bře 2008

Ja dávam väčšinou bielu activiu, ale kde sa mi podarí kúpiť- tak odporúčam ten český v sklenenom poháriku - Madeta? - ten je fajný, poctivý hustý, krémový jogurt a ovocie je naspodu. A čo sa týka pribinákov - vzhľadom k zloženiu a množstvu je nehorázne drahý.. Sem-tam ako maškrtu kúpim v jednote taký tvarohový dezert - Jednoťáčik, alebo sa dohodnem s kamoškou a raz ja - raz ona urobíme si tvarohový dezert ona a ideme fifty-fifty. Predsa len je toho dosť a trvanlivosť je obmedzená. 😉

lienockaa
20. bře 2008

jaaj, prepáčte, že sa vám sem zamiešam..ale cucoriedka napísala, že sabi jogurty..mňaaaaaaam..lenže sem na západné SK ich veľmi nevozia.. 😢 😢

eveen
20. bře 2008

a je velmi zle ked som malej dala termix?

zuzula28
20. bře 2008

caute babky, my sme v julovkach toto už siahodlho rozoberali a snorili na trhu a vyšli nám z toho tri kvalitne: tradicny jihocesky - maju v Bille, cisty biely Zvolenský a este Selciansky, tieto neobsahuju žiadne konzervanty ani nič iné, čo by tam nemalo byť...sú tam len tri zložky....plnotučné mlieko, sušene mlieko a jogurtová kultúra...nič viac... Ja osobne s activiou absolutne nesuhlasim...v zložení je všetko možné...A pribináčik sa do roka nemá vôbec dávať, pretože má vysoký obsah bielkovín, čo veeeľmi zaťažuje obličky... 😉

lusil2005
20. bře 2008

zuzula v activii bielej je v zlozeni len: "mlieko, mliecne bielkoviny, jogurtová a bifidogenna kultura." viac neudavaju...

m311293
20. bře 2008

nejlepší jogurty aspoň v Česku děla Madeta, jsou ve skleničce, dole je ovoce, na vrchu vrstva smetany a jsou krásně husté. K dostání jsou v Bille. Platí že, čím delší doba trvanlivosti tím více konzervantů.

jabber
20. bře 2008

já teda mám nejradši Choceňský bílý, ten je prostě super 🙂

ingrid78
20. bře 2008

Lienockaa,ja som ich zohnala v Terne

zuzula28
20. bře 2008

lusil, tak potom pohodka 😉

melory
20. bře 2008

tiez sa v tom nevyznam a preto kupujem len probio alebo bio jogurty, aktiviu a aktimel

lusil2005
21. bře 2008

ja idem dnes pozhanat tu hollandiu ked ju tak vychvaluju... dnes som jej dala do vyzivy dve lyzicky activie a zbastila to 😀 aj som bola sklamana ze mi nic nenechala lebo to bolo fakt dobre 😠

certica
21. bře 2008

lusil, holandiu zvyknu mat akurat v hypernove a mavali aj v kauflande, len tam som bola naposledy pred pol rokom. kedysi aj v terne predavali, skoda, ze zrusili distribuciu. inak mne sa na nich lubi, ze nie su chutovo presladene
a SABI jogurty zozeniete v terne a hypernove

certica
21. bře 2008

tie sabinovske maju aj v carrefoure ma napadlo

lienockaa
21. bře 2008

certi, díky, moja nevedomosť bude spôsobená asi tým, kam chodíme na nákupy, tak zjednám nápravu, ak budeme mať chute na sabi..🙂 😉

tigri
21. bře 2008

inac neviem, ci ste si vsimli, ale jogurty pre Tesco vyraba tiez Hollandia...ja som si kupila pre seba jeden probio tesco ochuteny na vyskusanie a az doma som si vsimla, ze to vyraba Hollandia....len neviem, ci robia aj biele...a origos bielu Hollandiu som videla aj v Carrefoure

ja davam momentalne bielu Activiu...

kathus
21. bře 2008

tigri : nevim jak u vas ale u nas sit obchodu Carrefoure nahradily tescA takze myslim ze se jedna o ten samy jogurt 🙂

lusil2005
21. bře 2008

certi diiikez, dostala som to ich v kauflande. len mali take obrovske, 500g. vydrzi to take 2-3 dni v chladnicke po otvoreni?

jabber
21. bře 2008

lusil - to radši ne, píšou urychleně spotřebovat 😒