Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

andy80
12. pro 2008

já ze začátku dávala taky jen půlku jogurtu, druhou jsme dali do lednice a na druhý den dojedla druhou půlku a to i Hollandii. Teď už papá jogurt celý a ještě se jí zdá, že má málo 😀

terkaa
13. pro 2008

andy, uz davas jogurt? chcem aj ja, ale neviem kolko moze a ci ho mozem nahradit miesto mliecka, co ma o 17.hod ako olovrant.

andy80
13. pro 2008

terkaa: ano, já už dávám jogurt asi měsíc, naše doktorka mi řekla v 6ti měsících že už můžu. Přikrmuju od 4. měsíce, protože jsme od 6ti týdnů na UM. A klidně ho můžeš v těch 17:00 dát místo mlíčka.

evily
19. pro 2008

Ahoj, dnes jsem na doporučení doktorky začala dávat malému jogurt. Chtěla jsem se zeptat, můžu ho dávat každý den nebo ho dáváte jen občas a střídáte s něčím jiným. Díky

junovka
19. pro 2008

Ja som zo zaciatku nedavala kazdy den jogurt.Davala som donho ovocie, alebo ovs.vlocky ci piskotiky.Malo by sa zacat davat biely jogurt. 😉

libka1
19. pro 2008

Tak na mna doktorka vybafla ze mam davat pribinaciky 😕 A dovod: lebo nemaju dlhu trvanlivost, a potom dodala, alebo hocico tvarohove davajte.... 😝

rybenka79
19. pro 2008

pribinaciky predsa okrem tvarohu obsahuju aj Ecka????....kazda doktorka ina.... my davame iba jogurt s probio kulturou

sirinka
19. pro 2008

rybenka a ake ecka konkretne???

my sme zacali s jogurtom od desiateho mesiaca a od vtedy jej ho davam kazdy den...ale to suvisi aj s tym, ze klara sa v tom case uz nekojila tak casto...

libka1
20. pro 2008

Ja budem davat biele Sabi jogurty, samozrejme ak ich bude chciet, ak nie, budeme hladat alternativu, ale este nie, az od ukonceneho 9 mesiaca... 😝

junovka
20. pro 2008

Libka, presne aj nam odporucala dokina Sabi biele jogurty.A fakt su najlepsie. 😉 Je pravda, ze samostatny biele jogurt mi Nely nechcela, tak som jej vzdy primiesala banan a neskor aj piskotiky a ovs.vlocky do toho. 😉

junovka
20. pro 2008

Rybenka, tiez o tom neviem, zeby Pribinaciky obsahovali Ecka 😕

radka.m.
20. pro 2008

holky,rybenka má pravdu-pribináčky obsahují jedlou želatinu a zahuštovadla a ty mají éček teda hodně,hlavně ta želatina. ☹

petka80
20. pro 2008

Holky, fakt neblázněte s těma pribináčkama, opravdu nejsou tak nezdravé, vždyť éčka jsou i třeba v chlebu a proto ho přeci nepřestanu dávat. Jasně že chci pro malou to nejlepší, ale od roka jí ten pribináček občas dám. Rozhodně je 100x lepší dávat "nezdravý" pribïnáček, než když tady čtu, že maminky dávají dětem šunku (sice dětskou ale on v tom zas tak velký rozdíl není....), tavené sýry, granulované čaje, ovocné jogurty a podobné věci 😝
Jinak libčina doktorka má pravdu v tom, že lepší jsou věci s krátkou dobou trvanlivosti. Ale v 7 m bych tedy pribináček fakt nedávala, na roce času dost 😉

radka.m.
20. pro 2008

já to psala podle věku prcků,když jim je teprve 8měsíců,tak bych ty pribináčky nedáívala.po roce už se můžou dávat,to jo.já je stejně ale nedávám ani ted,jsou na malýho moc tučný a vracejí se mu zpátky.když jsme začínali jogurty.tak bych určitě nezačala pribináčkem.

petka80
20. pro 2008

Radko, jasně, tak to si rozumíme 🙂 Do roka určitě ne a potom občas klidně, samozřejmě že ale bílý jogurt je mnohem lepší, o tom není pochyb. Já jen že už jsem na to pomalu alergická, když maminky nedávají pribináčky, protože jsou "nezdravé" 😉

kopcik
20. pro 2008

holky, vy co dáváte jogurt - nevíte, jestli i u nás v ČR existují takové maličké jogurty pro miminka od 4 měsíců? jsou dělané z UM. dávala jsem je děckám v anglii, ale zatím jsem je tu neviděla...

sisstin
20. pro 2008

kopcik: nic jsem neviděla..ale Hami a Hipp dělají jogurt+ovoce..ale myslim, že je to všechno až od půl roku 😕

já dávám jenom ovocné Floriany nebo Kunín...Holandii vůbec nechce 😒

kijonkova.k
20. pro 2008

kopcik,já bych počkala s jogurtem do toho půl ročku 🙂 Však to malému neuteče.A taky jsem viděla jen to od Hami,jogurt s ovocem.My měli s banánem a je to moc dobré,ale až od 6.měsíce 🙂

kopcik
20. pro 2008

škoda - ty jogurty byly uplně perfektní. děckám fakt chutnaly a jak jsem psala -byly z UM.

ivanuska77
20. pro 2008

Petka,
ochutnala si niekedy toho pribinacka?
Ja ano, a veru som ho ani nedojedla, teda jahodoveho. Clovek by si myslel, ze jahody nie su take nedostupne, ze by tam nemuseli davat umelu jahodovu prichut.
Suhlasim ale, ze po roku, mozu aj pribinacka, ake nemozete najst nic lepsie 🙄

petka80
20. pro 2008

ivanuska77 - a co myslíš, že je třeba v jahodových a jiných ovocných instantních obilných kaších? 😉 Pravé jahody to nebudou...........
Ano, jsou i lepší věci pro děti (jogurt, čerstvé ovoce, zelenina), ale prostě taková hrůza to zas není, no.... Ale to je fuk 😉

alishia
20. pro 2008

chci se zeptat, za jakou dobu poznam po podani jogurtu, ze u mimca s moznosti alergie dojde k nejake alergicke reakci? CHtela bvych malemu obcas dat ke svacince jogurt, ale sem tady z konika tak zblbla, ze se bojim.

junovka
20. pro 2008

alishia, teoreticky by sa malo vyckat asi tak 3 dni 😒

ikke
9. únor 2009

boobinka • 1d • 7. únor 2009 v 17:28
Holky, určitě toto téma tady někde je, ale nemůžu ho najít..
Od kolika měsíců a jaký jogurtík můžu zařadit do jídelníčku?
Dala jsem trochu ochutnat broučkovi laksymáček a velice mu zachutnalo, má skoro 7 měsíců a je bohužel nekojený, můžu? nebo máme ještě počkat?

kaciska • 1d • 7. únor 2009 v 17:32
ahojky já dává malé actvií a doboru mámu,bude jí za táden půl roku a už od pátýho měsíce baštíme jogurty...a v pohodě,jinak co bych asi nedala tak třeba krajánek,a takovýdle pobobný smetánky nejsou vůbec prý vhodné pro děti(řikala mi to naše dr) ale myslím že kolem toho 10-12 měíce už to neuškodí...

dvojka • 2d • 7. únor 2009 v 17:35
ahoj holky,
nám bylo porazeno dávat kysané bílé jogurty.a jeden z nejlepších hollandia.
my byly ale kojené,jogurty jsem dávala až od roka,Slazený bych radši nedávala,dětátko si zvykne na sladké velmi rycvhle.Tot můj názor

dvojka • 2d • 7. únor 2009 v 17:37
zkus se podívat tady,tímto zdravím adminy
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

kaciska • 1d • 7. únor 2009 v 17:41
jj hollandia ty chutnají i mě já dávám sladkou activii a doboru mámu všechny příchutě...jí mě polivky dobře takže jsem se nebála jí dát sladký

boobinka • 1d • 7. únor 2009 v 17:55
Děkuji všem za odpověď. Takže začneme s kysanými jogurty.

motylek • 1d • 7. únor 2009 v 18:44
My taky dáváme sladkou activii, ovocné ještě ne, ale už se na ně chystáme. Papá všechno, tak se sladkého taky nebojím

motylek • 1d • 7. únor 2009 v 18:44
jo a dáváme od půl roku a kousku

winifred • 2d • 7. únor 2009 ve 20:10
já jsem začala dávat jogurty od 10 měsíce a dávala jsem bílou Aktivii neslazenou a vždycky jsem tam rozmixovala nějaké ovoce a nebo ji papal jn tak bílou bez ničeho.Nedávala sjem jogurt dřív, protože ještě stále kojím tak mi to připadalo zbytečné.

power700 • 1d • 7. únor 2009 ve 21:14
Já začala dávat jogurty od 8.měsíce, pouze bílé, Activii, Holandii a teď malé chutná bílý choceňský jogurt. Ovocné nedávám ještě ani teď, jen lipánka a občas ochucené tvarohy.

power700 • 1d • 7. únor 2009 ve 21:15
Zapomněla jsem napsat, že malá byla kojená jen čtyři měsíce.

motylek • 1d • 7. únor 2009 ve 22:02
Taak já jsem nekojila vůbec, proto jsme žačli dřív, ale dávám mu jogurt tak maximálně 3x do měsíce a zatím tedy jen ten bílý.

luckahr • 2d • Včera ve 20:52
kaciska, ochucený jogurty ani ne v půl roce to mi teda přijde strašně a zbytečně brzo s jogurtem by se mělo začínat okolo 8. měsíce, bílým. Jeden doktor ti řekne activi, druhej holandii my začínali activií a teď už to moc neřešim, protože všude jí nemaj, takže vezmu, jakej se mi líbí. Dávám do toho čerstvý ovoce.

kaciska • 1d • Včera ve 20:58
luckar-vůbec mě nepříjde že je to brzo,a dávám jen actvivi a doboru mámu holandii ne tu jim já,,,ale dala bych ji taky malá jedla už od 4 měsíců příkrmy tak jsem neviděla problém proč už nedat jogurt,zaleží na okolnostech,kdybych kojila tak by malá dostala příkrmy až na 5-6 měsících a jogurt bych dala taky déle...ale neřídím se podle knížek a podle tabulek ale podle svého uvážení,svoje mimi znám a a vím co od ní očekávat... a hlavně každé miminko je jiné a každá maminka není tak odvážná jako některé jiné maminky.... nic ve zlém toť můj názor

beruska2x • 1d • Včera ve 21:03
no jo ale stejne to je brzy, streva miminka na to nemusi byt pripraveny..

kaciska • 1d • Včera ve 21:05
já myslím že je to ok,myslím že zrovna activia je rozhodně lepší než nákej smetánek popř.-krajánek,...atd...ale řikám záleží na mimi a na mamince...samo že jsem se radila i dr a ta je stejného názoru a hlavně se nemá nic přehánět...

beruska2x • 1d • Včera ve 21:15
no tak sladky smetanky, pribinaky atd podle me min. do roka - roka a pul potreba nejsou vubec...

kaciska • 1d • Včera ve 21:17
jj to mě příjde drastičtější než ta activia...ta je právě dobrá na to trávení...ale nedávám je denně střídám to s hamánkama...ty jsou moc dobrý a a nebo vařím jeste svoje přesndávky ale ty jí tak nejdedou jako kupovaný

beruska2x • 1d • Včera ve 21:21
no ale tam jde hlavne o mnozstvi cukru...

kaciska • 1d • Včera ve 21:22
neřeším,vyrábějí to podle věků a sami musí vědet co tam dávájí a musí to procházet taky nákou kontrolou....kdybych měla být přecitlivělá řídit se tabulkama a tím co se má a nemá tak by verunka nejedla nic....

beruska2x • 1d • Včera ve 21:24
to je na pul roku dost drsny.... nejde jen o obezitu ale zatezuje to ledviny a ost. organy.... kolik uz bylo nebezpecnych veci pro deti, ze...
to jsi teda odvaha...

janula2008 • 1d • Včera ve 21:31
Beruska:můj přítel jedl v půl roce i jelita co říkala tchyně a krupici mu vařila snad od 3měs., dřív se to tak nějak šíleně nehrotilo. Mně řekla dr.bílý jogurt od 6měs.dávat...dávala jsem myslím od 7 a ne každý den. Pribináček už sem tam taky do jídelníčku zařadím tak od 9-10měs.

beruska2x • 1d • Včera ve 21:34
to prece neznamena ze je to zdarve, driv se jedlo drevenou lzici a neznamena to ze to budu delat i ted.... proste novy poznatky co skodi/prospiva patri k pokroku... tak proc je nevyuzit...

millist • 1d • Včera ve 21:48
Ahoj. Přesně o jogurgu jsem teď taky přemýšlela. Malou přikrmuju už od 3,5 měsíce, odmítala mlíko, tak jsem na mamčinu radu zkusila tohle a v pohodě. Teď zase začala míň jíst mlíko a říkala jsem si, čím ho nějak nahradit. Napadla mě Activie, ale měla jsem strach jí to dát. Nakonec se mi mamka přiznala, že když hlídala dala jí ho, protože mlíko nechtěla a prý to baštila a nic jí nebylo. Zkusila jsem jí trochu dát a musím říct, že jí nic nebylo a zase měla po týdnu krásný řídký žlutý kakání. Ale prý se mají dávat tak od 7., protože je v tom těžší bílkovina a je to zátěž na ledviny. Takže to nebudu přehánět, jen když si nevezme mlíko, aby měla nějakej vápník. Ale my děláme všechno úplně jinak a malá je v pohodě. Lepší než ju trápit hlady a nutit jí něco, co nechce.

kaciska • 1d • Včera ve 21:52
beru-nic nemusíš dělat jako dřív dej si jogurt klidně na 2 letech když ti příjde brzo,je to o tom jak kdo má na to pohled...nic víc...

beruska2x • 1d • Včera ve 21:54
to zase ne ale pod tech 7m bych nesla, porad ty zdravotni rizika jsou vetsi, nez si pak vycitat

mysinka • 1d • Včera ve 21:54
Nám dokonce dětská doktorka doporučila začít s ml. výrobky ne dřív jak v roce Podotýkám, že prcek je kojený

beruska2x • 1d • Včera ve 21:58
ani se nedivim, co jsou vsechno vyrobci schopni vydavat za jogurt... bez debat

kaciska • 1d • Včera ve 21:59
jj já ti rozumím ale kdybych jí cpala čokoládou tak neřeknu na to je teda čas ale dávám jí občas activii tu nejlepší co jí můžu dát a sklidim tu de fackto pojeb
mysi-tak u kojení to chápu,to do půl roku nepotřebují nic....

millist • 1d • Včera ve 22:00
Já našla svůj deníček a přečetla jsem si, co mi mamka a kdy dávala. V půl roce jsem jedla snad všechno a jsem úplně zdravá. Určitě doktoři mají nové poznatky, ale taky trochu všechno hrotí. Řeší alergie, děti nic nesmí a alergický jsou ty dnešní děti a ne my. Ke všemu každá doktorka říká něco jinýho. Naše je mladá a řídí se dnešnímy názory, ale občas zajdu ke své dětské, když jsem u rodičů a ta říká úplně něco jinýho. Musíme se přizpůsobit dětem a ne doktorům.

ikke
9. únor 2009

kaciska • 1d • Včera ve 22:02
mili-jj souhlasím.....

millist • 1d • Včera ve 22:13
Je to hrozně těžký, vybrat si ze všech těch názorů. Já se snažím tak nějak dodržovat, co mi dr. řekne, ale když má pak malá s papáním problém, tak vždycky nakonec udělám to, co mi řekne mamka, i když jí samozřejmě nedám všechno. Prostě si z toho vyberu zlatou střední cestu.
Malá má s mlíkem docela problém, od 3. měsíce ho moc nechce a něco přeci jíst musí.
Ty naše mamky toho o výživě moc nevěděly a možná to tak bylo lepší. My si toho moc přečteme a pak z toho máme zmatek. Teda aspoň já občas jo.

kaciska • 1d • Včera ve 22:17
jj to je pravda,tedka je takovejch způsobů a zásad....nejlepší se řídit svý nejlepším uvážením,podle toho jak to snáší to mimi když ti pak neodmítá nesladké jídlo tak proč ně, a actvia je to nejlepší z jogurtů co můžeš dát už jen kvůli tomu bifidusu,na trávení....a myslím že je blbost že bych jí tím zatěžovala ledniny.,...

millist • 1d • Včera ve 22:25
Taky si myslím že je to nezatěžuje. I dřívější podávání příkrmů je má zatěžovat a naší malý nic není. Dr. jí dělala všechny možný testy a jsou v pohodě a to jsem jí tu mrkev začala vážně dávat když jí byly 3 měsíce a asi 2 týdny. My jsme jedli asi horší jogurty
A jak říkám malá, měla teď úplný bobíky, nemohla je vytlačit a dala jsem jí pár lžiček a bylo to super. Určitě jí to spíš pomohlo.
Dala jsem jí tu nesladkou Activii. Jí je to zatím nějak jedno, jestli je to zelenina, ovoce nebo jogurt. Jí totiž nějak extra nejede nic, ani sladkej banán Má s jídlem celkově problém.

beruska2x • 1d • Včera ve 22:26
no blbost to neni, proste se telicko vyviji a spoustu veci jeste neumi odbourat, nejhorsi je ze takove veci se neprojevuji hned ale treba za nekolik let....
kazdy at dela jak mysli ale zdravi ma dite jen jedno...

kaciska • 1d • Včera ve 23:04
mili-tak to ste šikuli že ste začli po 3 měs... jj po těch jogurtech se pěkně kadí malá baští docela dobře a vše,nejradši má teda když jí udělám v odštavnovaci štávu z hroznů a hrušky to má ráda a kupovnou švestkouvou stávu,to jsou pak hovínka
tak se to papání třeba upraví časem,já jsme byla taky taková a představ si když jsme rok a půl stará tak mě mamka dala švestkovej koláč domácí od babičky a mě se ti prej zvedl žaludek tak mě ho vzala a poslala ven na dvůr si hrát a sledovala mě z okna a já to normálně snědla psí hovno a prej sem mlaskala když mě to mamča řikala tak jsem se smála... a žiju..
no beru,pro mě to je malichernost todle řešit stojím si za svým a můžu říct že jsou milionkrát horší věci než dát půl ročnímu miminu activii.... děláš jak kdybych jí krmila kyselinou...

janula2008 • 1d • Dnes v 07:37
Holky, já myslím, že tohle nemá moc cenu řešit, záleží na uvážení mamky, prostě každé z nás. Jedna dr. ti řekně do roka nedávat jogurty, druhá ti řekne klidně od půl roku dejte. Naše je liberálnější, takže mi v 8měs.malé řekla, že ji mám dát klidně i jak lipánek, tak sem tam rybu, stejně jak od půl roku pečivo a přitom jiná mudra doporučí toto až mnohem později. Já si beru zlatou střední cestu, nehrotím a nešílím z toho, že ji tchyně udělá pudink nebo krupici,ale každý den ji tím samozřejmě necpu, stejně jako bych zatím vůbec nedovolila a nedělala nějaké to knedlo vepřo zelo, sladké tyčinky apod. Simča je velký jedlík, na posezení mi sní třeba dva krajíce chleba s lučinou, takže pokud bych měla hrotit kdejakou svačinku, tak bych asi nevymyslela skoro nic a byla by o hladu, nehledě na to, že teď kámoška došla zas s nějakým novým jídelníčkem, kde by se nemělo dát pečivo dětěm do roka vůbec.

alishia • 1d • Dnes v 10:54
janula2008: 100% souhlas....pecivo mu davam uz dlouho, lipanka sme taky zkusili, a i jogurty...ma rad floriany. Chce to mit svoji hlavu a premyslet 🙂

andyalukasek2008 • 1d • Dnes v 11:15
Ahojte, my dáváme jogurty od 7-mého měsíce, bílou activii, do toho přimíchám kousek ovoce nebo 2 lžičky přesnídávky... Snědl by ji i holou, sice se šklebil, ale s tím ovocem je to lepší... Zprvu jsem taky vše hlídala, odkdy dokdy, co a jak, dneska si to přečtu, to ano, ale dělám dle vlastního citu a rady MUDra a je to nejlepší... Musím zaklepat, papáme vše a nemáme problém... Je to na každé mamce, jen ona zná své mimčo nejlépe... Jinak mi jogurt nepřijde jako žáden děsný příkrm, naopak upravuje střevní mikroflóru a je zdravý... Pořád lepší dát Lipánka apod. než dezerty Monte jako dává jedna známá v 7-mi měs... To je potom chemie dle mě... Takže dělat to s citem, dle toho jak dítě zvládá ostatní příkrmy a tužší jídlo jako takové, to je má rada, jestli můžu radit ...

alishia • 1d • Dnes v 11:24
andylukasek2008: tvuj syn je strasne roztomily🙂 jinak souhlasim...lipanek podle me neni zas takove zlo jako se z neho dela.)

kaciska • 1d • Dnes ve 13:27
jj máte pravdu,dneska u snídaně jsem si rozďála floriána a malá tak na mě koukala a tak jsem jí pár lžiček dala a snědla skoro půlku... řikám holka jedna to je moje tak jí to moc chutnalo... v jednu měla polívku a tedka chrní...pak dáme mlíko a jde ven.....je tu dneska krásně

kozimura • 1d • Dnes ve 13:46
Ahojky!Tak my dáváme bílou Holandii s čerstvým ovocem(banán,hruška,jablko...) od 9.měsíce,ale to jen proto,že jsem alergik,takže určitě jogurt mohou už od 7.m.

alishia • 1d • Dnes ve 14:22
ja sem taky alergik, ale rikala sem si ze dokud to nevyzkousim tak nebudu vedet jestli bude nejaka reakce nebo ne. Proste se to musi zkusit, bych mohla cekat taky do 20ti let🙂 Ale je pravda, ze davam jogurty malo...ne kazdy den. tak 3x do tydne.

beruska2x • 1d • Dnes ve 14:57
jojo uz od 7m ale od 3 - 4 to brzo je

millist • 1d • Dnes v 16:10
Dneska jsem s malou byla na očkování a doktorky jsem se ptala, od kdy jí můžu jogurt dát. Řekla, že už jí ho dát můžu, když jí bude příští týden 5 měsíců. Ona ví, že máme s mlíkem problémy, bohužel ani ona nepříšla na to, proč to nechce a prý když jsme skoro vůbec nekojily, můžeme. Něco jinýho by to určitě bylo, kdybych kojila. Jasně, že jí ho nebudu cpát 2x denně, ale párkrát za týden jo, pokud mi nevezeme flašku.

andrysek81 • Dnes v 17:51
ahoj holky, četla jsem zde všechny názory a nad některými mě zůstává rozum stát. Dávat dítěti ve třech měsících příkrmy nebo cpát půl roční dítě ovocnými jogurty mě opravdu nepříjde dvakrát normální. Absolutně souhlasím s beruška2x - jogurty od 7.měsíce po troškách a hlavně bílý neslazený. To, že nás matky krmily různou stravou bylo dáno nejen malou informovaností,ale i dostupností určitých potravin - nevím proč my bychom se měli řídíit radami ze 70. - 80.let minulého století!!! Klidně si krmte děti čím uznáte za vhodné, ale až v dospělosti přijdou s ekzémem či jiným projevem alergie (na cokoli) zamyslete se nad tím, čím jste je v dětství krmily.

beruska2x • 1d • Dnes v 18:13
dekuji, uz jsem si pripadala jak blazen nebo ze to malymu nepreju, je to jako s lepkem... proc to do nich cpat kdyz to neni nutny????? hlavne se pak divime z ceho jsou deti obezni, ze...

andrysek81 • Dnes v 18:58
kaciska - můžeš mi, prosím, říct jak si přišla na to, že Activia je nejlepší jogurt a tím pádem to nejlepší pro tvé dítě? Myslím, že reklama v TV není ten nejlepší zdroj informací. Activia "možná" obsahuje bifido bakterie, tyto bakterie upravují střevní mikrofloru, ale dospělým. Probiotika i prebiotika jsou pro naše dětičky opravdu dobré, ale jen ty které jsou cíleně vyráběny pro ně (jedná se o složení a o množství jednotlivých bakterií). Tyto jogurty nejsou vhodné ve větším množství (cca 1 kelímek/den - dlouhodobě) ani pro dospělého - co teprve pro mimča? Jestli můžu doporučit dávejte jim jen kvalitní české výrobky - je jich sice málo, ale jsou. A smetanové jogurty? No jak myslíte

janula2008
9. únor 2009

Já osobně si taky myslím, že třetí čtvrtý měsíc je na jogurt brzo, jak jsem psala, já dávala až od 7 a to bílej, ale...Sama mudra mi, řekla, že lepek se nyní doporučuje zařadit do jídelníčku od 6měs., takže jsme berusko opět u toho, že co člověk, to názor. Jak jsem tu už psala čím krmila máti mě a čím krmila přítele, tak chci dodat, že NIKDO z jejich široké rodiny a NIKDO z mojí nemá jedinou alergii či ekzem a sama se tomu po pravdě divím.A k té obezitě, to je podle mě taky individuální, znám ségry, která je jedna 45kg a druhá 80kg a věřte mi, že je máti krmila stejně. 😉

beruska2x
9. únor 2009

doporucuje... ☹ kdyz ale pise ze je sama alergik, dite tedy je ve vetsim ohrozeni tak mi to pripada jako hazard...

zasnu jak nekdo povazuje dite za pokusnyho kralika - zkusim a uvidim, dobry no.... hlavne je dneska uz dokazany co streva takovyho prcka dokazou zpracovat a co ne...
nejlip si par stranek precist nez jim ublizit...

kaciska
9. únor 2009

nevim kdo tu psal že dává jogurt ve 4 měsíci ale mi jsme začli před necelým 6 měsícem a jsme na to hrdá,a nebudud se tu furt opakovat...dávejte si je klidně na 3 letech at máte klid,já kdybych se měla řídit tabulkama a tím co je dané a co se "MŮŽE" a "NEMŮŽE" tak by malá nic nejedla,tak bych neřešila nic jiného než žrádlo a na to teda fakt nemám čas... 🙂 vím že jogurt udělá spíš dobrotu než škodu ale to je jedno,myslete si co chcete a at dělá každý jak chce...

beruska2x
9. únor 2009

nemas cas na vyzivu svyho ditete?? tok to je fajn...

junovka
9. únor 2009

a kaciska, mozem sa ta opytat....nic v zlom....koli comu si vlastne na MD, ked nemas cas na riesenie "zradla" ako sama pises, pre svoje dieta? 😕 😕 To si myslim asi patri k tomu, ci nie?Skore zavadzanie moze sposobavat alergie....aj v neskorsom veku 🙂 😉 Teda, poviem ti....aby som bola hrda na to, ze svojmu decku dam jogurt uz na 5 mesiacov, tak.... 😝 😝 😝 😝 😉