Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

zuzula28
3. dub 2008

no tak som to myslela, že napr. biely zvolenský ma plnotučné mlieko, sušené mlieko a jogurtovú kultúru = bakťošky, tak viem, že je to v poriadku...ale tie ovocné musia obsahovať aj E-čka, ktoré niekedy rozpíšu slovom nie značkou, aby to tak neškrelo zrak, že koľko tam toho bordelu je...
pribinák sa nemôže kvoli bielkovinám a nie zloženiu

zuzula28
3. dub 2008

a tuk ani nepozerám, len aby nebol light

zuzula28
3. dub 2008

ale zase nie všetky E-čka sú zlé

dominica
4. dub 2008

takže Zvolenský je ok, aj keď má tak veľa tuku? Nevadí to? Lebo ten je najlepší, ale zas nechcem ho predávkovať tukom, keď ostatné majú okolo 3,5% a Zvolenský až 10%. Ale striedam mu to, tak by to malo byť v pohodke.,

sonije
4. dub 2008

My dáváme jogurt od sedmýho měsíce a někde jsem zas četla, že se má dávat až od desátýho. Nekojíme od desátého dne.. Papáme jogurt od Hippu, stojí teda 40 Kč, ale beru jen v akci za 25,- měsíc před koncem záruky.. Ještě mu chutnají Bio z plusu, ale bílý nechce, jen ovocný..

fifa
4. dub 2008

a čo tak zvolenský Bifi jogurt? malemu chutí lepšie ako obyčajný zvolenský 😉

cazadora
4. dub 2008

tak mě včera doktorka řekla že jugrt máme začít dávat za měsíc a to bude malé 7měsíců nesmí být light a čím víc tuku tím líp že prý potřebují cholesterol ptala jsem se jaký druh jogurtu tedy dát a řekla že prozkoušet kterej bude malé chutnat nejvíc

jjp
4. dub 2008

Ahoj holky,

kolikrát za den dáváte ovoce? I 2x? My začínáme 7. měsíc a malý je plně kojený a doktorka nám řekla, že může jogurty už od 6. měsíce. Ale také my to přijde brzo, protože před 7 lety u dcery mi řekli, že mléčné výrobky až od 11. měsíce:-/
Včera jsem zaslechla rozhovor dvou mamin v drogerii a měli už chodící prcky a bavili se, že mléčné výrobky ani náhodou kvůli alergii.
Co tedy dáváte dopoledne a odpoledne ke svačině?
Banán jsme museli vyřadit z jídelníčku, protože po něm blinká a na netu mi doktorka poradila, že banán raději až od roka.
Každý říká něco jiného....

maca793
5. dub 2008

ja som jogurty začala dávať okolo7-8mesiaca, najprv som kupovala len jogurty určené pre deti tak do 1 roka, ale potom som si zvykla kupovať danone, alebo zott. tie sú fajn. teraz sa najviac u nás jedia zvolenské smotanové jogurty. aj vaše deti jedia tak strašne veľa jogurtov? u nás za týždeň padne aj 40ks. ja jogurty neznášam, takže je to spotreba detí od nedele poobedia do piatka poobedia. cez víkendy chodíme ku starkej, a tam jogurty nechcú. 😵

ivousek
6. dub 2008

Ahojky holky tak jak uz tady padlo, kazdý dr. rekne neco jiného.Já jsem teda do 8 mesíce kojila takze jogurty jsem dávala az ten 9 m.ale dávala jsem takové ty prybináky,bobíky... co mají krátkou trvanlivost,abych ji nekrmila konzervátama.Ale chce to asi zkusit co prcekovi bude chutnat.malá je do jogurtu zbláznená sní jich i 5 za den-taky nevím jestli ji to mám dovolit ale kakání má dobré a brísko ju nebolí .Jestli máte nekterá takového jogurtového manijaka jako já tak písnite 😀

jabber
8. dub 2008

Holky, tak mi ten pribináček nedal - mám ho před sebou a obsahuje: tvaroh, smetana, cukr, vanilková složka 2,4% (cukr, glukózo-fruktózový sirup,vanilkové aroma), jedlá želatina, zahušťovadla - xanthan, škrob. Neobsahuje lepek. Toť vše ke složení.
Ke xanthanu jsem našla: E415 - Xanthan - napomáhá lepšímu uvolňování aroma z nápojů, omáček a mléčných výrobků. Účinky na lidský organismus - při vysokých dávkách může způsobit průjmové potíže.

My pribiňáka ani Lipánka ani nic dalšího zatím nedáváme, jen od 8. měsíce Hollandii

Jinak databáze éček je tady, chodím se tam radit 🙂 : http://www.bezkonzervantu.cz/ecka/databaze-ecek...

ivce
8. dub 2008

Ten pribináček asi do roka nedoporučují kvůli tomu tvarohu, ne? Ten by děti do roka neměly. Jinak nevím proč by neměl být vhodný. A jinak jogurty by neměly vadit, mě ho MUDr. taky doporučila od 7. měsíce, a taky co nejvíce tučný, malá má nejradši smetanový Floriány, samotnej bílej moc nechce, jedině, když jí do toho přidám jabko, banán apod. Malá sní jeden jogurt denně, asi tak 1 až 2x týdně ho vynecháme úplně. Ale vzhledem k tomu, že jsem před 14 dny přestala kojit a UM pije jen ráno a před spaním, tak si zase říkám, že je třeba nějak dodržet určitý počet mléčných dávek za den a moc jiných možností než právě ten jogurt není. Jen klasické mléko budu chtít dát malé co nejpozději a jogurty, sýry už asi po zpracování moc společného s klasickým kravským mlékem nemají 😉 😀

ivousek
8. dub 2008

Jinak Ecka jsou ve vsem to je pak tezké dávat pestrou stravu.Já jsem teda zastáncem toho ze nic se nesmí prehánet.A zeleninka a ovoce které není ze zahrádky tak asi taky nic -moc zdravého není 😉 Jabber :ta stránka je fajn,ale malá uz si rekne sama co chce papat a je tezké ji ríct ze to má taková a nebo taková Ecka 😀

gabrielad
8. dub 2008

Kravské mléko a mléčné výrobky, jako jsou tvaroh, lipánky, smetánky, pacholíčky apod. nejsou pro svůj vysoký obsah bílkovin pro dítě do jednoho roku vhodné. Zatěžují organismus a bílkovina kravského mléka může být zdrojem pozdějších alergických projevů. Více v knize výživa malých dětí - autor Martin Gregora.
Jinak se tam píše, že jogurt se doporučuje od 8. měsíce. Já dávám bílou neslazenou Activii , Hollandii tu nemají a když už si jí občas někde koupím, tak stejně malé nechutná, protože je kyselejší.

jabber
8. dub 2008

ivousek - však jo, souhlasím, já jen reagovala na to co psala luciia 🙂

luciia
9. dub 2008

ja som reagovala na syrael a inak tá stránka je super aspoň sa môžem vyhnúť kupovaniu potravín s obsahom jedov a keď to nebude doma v chladničke a nebudeme to konzumovať my-rodičia tak to malú nenapadne pýtať si.

jabber
9. dub 2008

luciia 😉

Holky, když říkáte, že co nejvíc tučné jogurty.....tak já mám nejradši Choceňský bílý - má asi 10%, myslíte, že to můžu dát i dceři?

vocko3
5. kvě 2008

ja davam activiu bielu, ale niekto pisal ze nie su dobre tie s predlzenou dobou spotreby. neviem ci tento jogurt k nim patri alebo a nie. mozte mi napisat zoznam ale len nazvy ktore su vhodne? (10 mesacne babo) dakujem

evitek
5. kvě 2008

Activia je určitě dobrá. Spíš se dívej na složení.
Nevím kdo si co představoval pod prodlouženou dobou trvanlivosti. Trvanlivost jogurtu je dána výrobcem, kdy garantuje jeho kvalitu. Jogurty mívají většinou trvanlivost jeden měsíc, s delší jsem se já nesetkala. A to jsem před mateřskou pracovala v mlékárně jako vedoucí laboratoře. Jogurty na konci doby trvanlivosti musí obsahovat zákonem dané množství živé kultury. A taky záleží na podmínkách výroby. Pokud má výrobce pod kontrolou možná rizika kontaminace, může mít jogurt bez problémů trvanlivost měsíc.

markeeta
5. kvě 2008

Ja jsem vsude cetla, jak mlecne vyrobky az od roku, kvuli pripadne alergii, tak jsem prekvapena, ze to doktori doporucuji uz od 8. mesicu. To same s rybou a lepkem, to se taky na internetu doporucuje az od roku, ale pritom doktori na prohlidkach rikaji, ze klidne uz od 8. mesice. Vseho s mirou!

my jsme jeste nezkouseli davat jogurt, ale jak rikate, je lepsi ten co ma bifido kulturu. Akorat mela ryzovy pudink s upravenym kravskym mlekem.

evitek
5. kvě 2008

V jogurtech se mléčná bílkovina už naštěpěná, takže je mnohem lépe stravitelná. Takže asi proto je menší riziko vzniku alergie.
Určitě je lepší s bifidokulturou, která dobře působí na trávení. Ale i v normálním jogurtu jsou živé bakterie. My to doma střídáme.

lyongirl
5. kvě 2008

to som nevedela, že aj v jogurtoch je mlieč. bielkovina štiepená, lebo náš malý pravdepodobne nevie stráviť jogurt ☹ a to mu tak chutili, tak sme ho zatiaľ vyradili z jedálnička...
Na UM reaguje v pohodke, ani KM v polievke nebolo dobré ☹ , tak sa vyhýbame všetkému, čo je z mlieka, okrem UM.

evitek
5. kvě 2008

Ona je naštěpená těmi bakteriemi, které v jogurtu jsou. Je to něco jiného než třeba u hypoalergenního mléka.
Je zajímavé, že vám UM nevadí, když ostatní věci mu nedělají dobře.

lyongirl
5. kvě 2008

aha, ja som myslela, že to mlieko je tam štiepené, ako aj UM. No UM máme klasické, nie hypoalergénne a to mu nevadí, aj doktorka sa čudovala, len nechcela robiť ešte zatiaľ nič, že je to zbytočné, tak iba kázala vyradiť jogurty a minule mu moja mama dala mliečnu polievku a bolo to presne to isté, akoby jedol jogurt, tak ja neviem, čo to je, ale snažím sa vyhýbať takýmto jedlám. Maslo a syr mu ale nevadí.

emjee
31. kvě 2008

uzlik23 • 1d • 16. září 2007 v 07:56
Ahoj děvčata snad mi poradíte.Jaký dáváte svým dítkům jogurt, všude čtu že by měli jíst jen bílé. Ale já s tím u Matýska neuspěju, takže mu dávám slazený a někdy i s ovocem (je mu 8 m) je to moc špatně. Proč se vlastně nesmějí dávat ovocné jogurty, kvůli těm ečkům nebo cukru.

lenchita • 1d, 16tt • 16. září 2007 v 09:14
uzliku, myslím, že to bude hlavně kvůli těm "éčkům", ideální by bylo dávat miminku přírodní jogurty jako holandia, hodně se dává i activie, co jsem tak slyšela od holek. My zatím jogurty nedáváme - teda - už jsem zkusila, protože malá vidí, jak já to jím a chce to taky. Dala jsem jí Holandii ochutnat a málem mi spolkla i lžičku, takže u nás problém nebude 😀 myslím, že když do kvalitního bílého jogurtu přidáš ovoce nebo přesnídávku, vůbec žádný problém to není!

johanda • 2d • 16. září 2007 v 10:42
uzlík, přislazované jogurty bych nedávala. My dáváme Hollandii, ta je bílá, ale není kyselá, takže s ím není zas takový problém. Pokud kojíš, nemusíš jogurty dávat často, spíše jen tak na ochutnání.

gedren • 1d • 16. září 2007 v 11:33
Taky davam pouze bilou hollandii, pripadne domaci namnozenou 🙂. Chce to, aby ve slozeni jogurtu bylo pouze mleko a kultury, nic jineho.

Na chut prece neni problem do toho zamichat nastrouhane/namackane ovoce, presnidavku apod.

Nejde jenom o ecka, ale v takovych tech standardnich barevnych jogurtech je spousta vseho mozneho, cimz je zbytecne zaludek ditete zatezovat, kdyz to clovek muze vyresit takhle. Navic za stejnou cenu jelepsi koupit jogurt jvalitni a poctivy nez redeny a nastavovany zelatinou, skrobem, a dochucovany buhvicim 🙂

drago • 1d • 16. září 2007 v 11:53
Uzliku měla by se dávat jak píšou holky buď holandia nebo activia. Já malé dávám bio jogurt bílej. Do toho ji dám buď lžičku marmelády domácí nebo ovoce. 🙂

uzlik23 • 1d • 16. září 2007 ve 12:51
tak jo holky dííky, zkusím tu holandii,uvidíme co na to matýsek

uzlik23 • 1d • 17. září 2007 v 09:46
tak jsme zkusili holandii s domácí marmeládou, bez té to nedal ani do pusy a skoro se mi pozvracel. tak co mám dělat. vrátit se zpátky k dopolední dávce nutrilonu nebo dávat jogurty s ovocem které mu chutnají, ale jak říkáte nejsou dobré. já už jsem ze všech těch škodlivých věcí ....

lenchita • 1d, 16tt • 17. září 2007 v 09:59
uzliku, ještě zkus mrknout, jestli neseženeš myslím jihočeský jogurt - je ovocný , ale když se podíváš na složení, zjistíš, že ta ovocná složka je jen ovocná dřeň bez jakýchkoli dalších přísad. Nebo mě napadá - jestli jí přesnídávky, tak namixuj jogurt s přesnídávkou - ze začátku dávej víc přesnídávky a až si zvykne, tak ubírej, aby tam bylo víc jogurtu...

mikca • 2d • 17. září 2007 v 09:59
no já myslím že si musí na tu chut zvyknout, ale co třeba zkusit bílou activii sladká chut, můj malej mi nikdy bílé jogurty nechtěl, ale tuty sladounkyýmu jedou 🙂

dashak • 1d • 17. září 2007 v 10:11
my dáváme selský od holandie nebo tesco jogurt bílý s probiotickou kulturou (taky vyrábí holandia) a do toho banán, ten to osladí, takže je to v pohodě.
Klasické ovocné jogurty bývají málokdy s živou kulturou, navíc jsou většinou nízkotučné a děti mají mléčné výrobky dostávat plnotučné. A to ovoce v tom - většinou je tam pár "slupek" a zbytek je nějaký sirup 😝 . Do čistého jogurtu člověk ví, co tam dává.

slevik • 1d • 21. listopad 2007 v 11:23
Ahoj zkušenější maminky 😉,
podobné téma jsem tu nenašla...
Zajímá mě, jaké jogurty můžou miminka 😕 . Dr. nám doporučila dávat ke sváče jogurt, ale vůbec nevím jakej? V jogurtu bývá přece mléko, a to by takhle malá dítka neměla 😕 . Poradíte?

ria80 • 1d • 21. listopad 2007 v 11:38
Ono to kysany mliko je stravitelnejsi nez normalni.Miminku se muze davt jogurt,ale ja bych ho davala az tak od osmyho mesice,to si myslim staci.A jen bily,nebo s ovocem,ale ne ovocny kupovany.

zuzka1000 • 1d • 21. listopad 2007 v 11:39
Já bych počkala až tak do toho 8 měsíce tím určitě nic nezkazíš 😉

kristi • 1d • 21. listopad 2007 v 11:39
sleviku, davam od 8 mesice

konoupek • 1d • 21. listopad 2007 v 11:40
Ahojky,
nám ho dr. doporučila od sedmého ukončeného měsíce a akorát mi k tomu řekla,že nesmí obsahovat E-čka a škrob.Jinak může být bílý i ovocný.Prý do něj můžu přidat i marmeládu,což se mi taky moc nezdá a dělat to teda nebudu 😉 .

slevik • 1d • 21. listopad 2007 v 11:40
My začali s příkrmama dřív, tak si myslím, že je fakt, že bychom ho mohli začít dávat taky dřív. Ale nevím si rady 😅

konoupek • 1d • 21. listopad 2007 v 11:42
No mě malá nechce žádný přesnídávky,tak jsem na ty jogurty fakt zvědavá 😝

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:02
A jaký teda kupujete??

poupe • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:06
Ja kupuju bilou activii,nekde jsem cetla jeste holandie a chocensky,ale ty jsou jen ve velkym baleni.

myska • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:09
Já dávám od 8. měsíce bílou Jogobelu slazenou hroznovým cukrem. Neslazený mě nechtěla jíst a já se jí ani nedivím 😉

poupe • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:14
ja davam do activie banan a nastrouhany jablko,nekdy presnidavku.Ta jogobela je uz primo s hroznovym cukrem?

kajule • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:16
Ahoj Evi, tak zrovna včera jsem si doma pročítala brožurku o výrobcích od Hippu a tam mají taky jogurty i ochucený a jsou přímo od ukončeného 6.měsíce. 😉

myska • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:17
jojo, ta jogobela už je přímo ochucená hroznovým cukrem

majka07 • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:19
Evi, nám mudr doporučila prince jak má ty lentilky apod., ty prý máme sníst my a jogur malá 🙂

kajule • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:19
Jinak tu Jogobelu si kupuju taky, ale pro sebe. 🙂 Kže když ji jím já, tak by snad mohla chutnat i Páťovi. 🙂 Jen abychom se pak "nehádali", kdo ji komu snědl. 😅 😎

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:20
Maji - a vy už je dáváte?
Asi ještě chvilku počkám, ale ráda bych věděla, co teda pak koupit 😎

majka07 • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:21
No sem tam někdy, asi tak 1x za 14 dní:o) zatím moc ne

majka07 • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:22
Měla ho jen 2x

ivulinka • 2d • 21. listopad 2007 ve 12:23
ahojky, já jsem dávala od 8. měsíce bílou holandii nebo jakýkoli český bílý jogurt(ale malý byl do ukončeného 6. měsíce jen plně kojený). Zvlášť holandia je prý hodně kvalitní, dá se do ní přidat právě čerstvé ovoce nebo i oblíbená přesnídávka. A dělá se i v malém balení, cca 120g, nevím přesně. Já bych kupované ovocné jogurty moc nedávala, radši později, je to samé e-čko a barvivo, lepší je asi dosladit něčím přímo doma. My jsme problem neměli ani se samotným bílým jogurtem, záleží na mimču.

roza • 2d • 21. listopad 2007 ve 12:24
Já začnu od 7. měsíce, nejdřív bílý netučný, pak do něj přidám banán nebo jablko, po 1. roce budu dávat ovocný.

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:39
Mě Verunka dlabe snad všechno, tak myslím, že i jogurt jí pojede 😅 .
Mo díky za odpovědi 🙂. Taky asi teda ještě počkám, ale co teda dáváte ke sváče místo jogurtů? Jen ovoce? My dlabeme jednou denně ovoce a že bych i k dopo sváče...?

alcatko.j • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:40
slevajzi, ty neumis odepisovat??! 😠 😅 😀 😀 😀

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:41
Čus Alčus 😀. Ale umím, jen jsem se k tomu ještě nedostala 😝 😅 Vyděržaj pijaněr 😀 I když ty máš so říkat 😝 😀

romana • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:41
nám mudra radila jogurty od ukončeného 7. měsíce, potom jsme to ale po poradě s ní posunuli cca o 2 týdny dřív. ondra měl problémy s bříškem, trápila ho zácpa a prdíky, což jogurt bezvadně upravil. dávám hollandii, cca 10-15 lžiček (těch jeho malých).

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 12:50
Romčo - díky 😉

romana • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:06
evi, tys potřebovala podpořit, viď 😉 ale vážně, všechny ostatní doporučení ohledně příkrmů dodržuju, zavádím pomalu, lepku, soli, cukru se vyhýbám jak čert kříži. taky se to ve mně vzpíralo, abych mu nějak neublížila, ale když ho teď vidím, tak jsem ráda.

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:11
Taky se vyhýbám, čemu mám. Ale chtěla bych jí dávat další sváču v podobě jogurtu, ale teda ještě počkám. Přesně, jak píšeš, Romčo, když vidím, jak baští, tak jsem ráda, že jí to můžu dopřát (já ji fakt ze začátku chudáka trápila hlady 😢 , protože se všude píše kojit do konce 6.měsíce 😢 ). Ale to už je na jinou diskuzi. Taky by mě zajímalo, kdy co dávat přes den, hodinově, mě to totiž furt nějak blbě vychází 😅 . Ale to už taky patří jinam...

lucildol • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:17
Většinou se doporučuje Hollandia, ten jíme i my. Jsou taky v menším balení. Dávám to malému natřikrát a sladím ovocem, samotný ho nechtěl. Tři dny vydrží v pohodě otevřený, jednou jsem dávala i 4 dny otevřený. ale to už byla nouzovka, nic mu z toho nebyla,ale neměla jsem dobrý pocit.
Hollandia je dobrá, protože je to jogurt, který zraje přímo v kelímku. Může se přislazovat hroznovým cukrem, ovocem, nebo ovocnou přesnídávkou. Budu mu tam ale dávat i marmeládu, máme domácí bez éček.

paolin • 2d • 21. listopad 2007 ve 13:19
taky jsme davali bilou aktivii tak od 8. mesice. pak jsme do jogurtu pridavali trochu ovocne drene.

lucildol • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:20
slevik: vy už chcete baštit jogurt v šesti mesících? Jestli už jíte zeleninu a ovoce, tak třetím příkrmem by měla být kaše a až potom jogurt, příp. sýry nebo jiné zakysané výrobky, ale na to teprve najíždíme my a je nám 9 🙂

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:25
Nám dr. řekla, že můžem 😕
My jsme začali přikrmovat kaší (Verča byla v noci hladová), pak zelenina a teď dlabeme už i ovoce 🙂 . Ale to krátce...

lucildol • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:28
to máš teda pěknýho žroutíka 😉 Ale buď ráda, mladej dělal a někdy ještě dělá pěkný vylomeniny u jídla :(
Tak jestli se ti to nezdá brzy, tak to zkus, malá by ti asi "řekla", kdyby se jí to nelíbilo 🙂

slevik • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:32
Luci - díky 😉 Jojo, jedlíka máme, to je fakt, to jsem zjistila hned, co jsem začala přikrmovat 😀 Ale když už má skoro snědeno nebo zapíjí čajem, tak taky dokáže dělat pěkný vylomeniny a jídlo lítá všude 😅 . Ale musí se nejdřív pořádně nadlábnout, normálně mi po tý lžičce skáče 😀

makelka • 1d • 21. listopad 2007 ve 13:53
slevik - tak jogurty určo jen ty zrající, jsou totiž lépe stravitelné, ale taky bych počkala do toho 8 měsíce 😉 My papkáme bílou Hollandii, samotnou - většinou - Tobi od začátku sní na svačinu celej 200g kelímek 😅 ale dobrej je Choceňskej jogurt a někdy dávám bílou aktivii a někdy i bílou sladkou 😉

s těma svačinama, já dávám buď ten jogurt, nebo banán - třeba i s bezlepkovýma piškotama - někdy nastrouhám jablíčko na struhadle, to prcek miluje, rozmačkanou broskev apod. 😉 taky třeba uvařenou švestku, taky mňamka. Nebo rozmačkanej banán s trochou jogurtu, taky nám chutná 😉 nebo zkus uvařit jablko a dát do toho kousek čerstvé rozmačkané hrušky 😉 chce to jen trošku fantazie

zevina • 1d • 21. listopad 2007 ve 14:22
ty jogurty jak píší holky, bílý s živýma kulturama: aktivia, hollandia, selský a dochutit se může ovocem, přesnídávkou, dětskýma sušenkama... 🙂

konoupek, jen by mě zajímalo, jestli ta vaše mudra nějaký ovocný jogurt bez éček zná 😕 ? takový prostě vyrobit nejde, éčka jsou tam právě kvůli konzervaci ovoce, bez éček jedině čistý bílý 😉

konoupek • 1d • 21. listopad 2007 v 17:19
zevina,taky myslím,že by takový nenašla 😀 .A na ovocný se ani nechystám zatím 😉 .

hankah • 1d, 21tt • 21. listopad 2007 v 17:29
holky, já bych chtěla dávat jogurt od Agro-ly, je sice trochu dražší, ale je od nás. koukala jsem na něj, a taky jsem tam nevyštudovala žádný éčka. jukněte na www.agrola.cz.......

m.ajka • 1d • 21. listopad 2007 v 18:24
Já dávám od osmého měsíce activii a teď jsem koupila dobrou mámu, tu tady nikdo nedáváte?

lucildol • 1d • 21. listopad 2007 ve 22:04
Dobrou mámu bych mu nedala ani za nic, nemohla jsem ji požít ani já 😀
To teĎ nemyslím nijak špatně, prostě mi jen nechutná

myska • 1d • 21. listopad 2007 ve 22:26
Já dobrou mámu taky někdy dám a mě chutná

emjee
31. kvě 2008

bufina • 1d • Dnes v 10:45
Ahoj maminy, chtěla bych se zeptat jaký dáváte svým dětem jogurt. Doktorka nám řekla, že od osmého měsíce můžu začít dávat k snídani malé bílej jogurt. Doporučila Activii, tak se chci zeptat, jestli kupujete i jinou značku.

majkeela • 1d • Dnes v 10:50
Ahoj bufi, dobrý je i Hollandie - je dělaná klasickou technologií zrání v kelímku a nebo Olma bio... A úplně nejlépe doma dělaný 😉

bufina • 1d • Dnes v 11:04
A jak se dělá doma?

frog • 1d • Dnes ve 12:32
Na to musís mít jogurtovač..naši ho maj,tak přemýšlím že si ho od nich vezmu..

aponchie • 1d • Dnes ve 12:34
chocensky smetanovy,nebo klasik bilej,

pipisek • 2d • Dnes ve 14:06
Hollandii a Bio bílý od Olmy

ivulinda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
pipisek
1. čer 2008

já kojila 6měs. a od ukonč. 7měs jsem začala dávat jogurt. nejdřív jen pol. lžíci do přesnídávky nebo do jablka s banánem, postupně jsem množství zvyšovala. a celý na sváču dávám tak od ukonč. 9měs.

gucz
1. čer 2008

ja dávam od 9 mesiaca a zásadne len biely jogurt. Žiadne príchute a chemikálie, sem tam jej tam primiešam roztlačený banán

ivulinda
1. čer 2008

No jo holky,ale vy máte určitě mimča kojené,ale Adélka kojená není od začátku tak nevím a doktorka nic zatím neříkala od kdy jogurty!Ale už jsme začly s příkrmama.banán už dávám tedˇ