Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

scher
12. čer 2008

Co doktor, to názor. Mě zase Hollandii dr. nedoporučila. Nejlepší jsou prý jogurty vyrobené v čechách, kvůli procesu zakysávání, nebo co, u Hollandie aj. je tento proces dělán uměle a to není dobré. Podávat mi je doporučila od ukončeného 8.měsíce, tvaroh a pribiňáky až po roce.
Nedáváte někdo ty Jihočeské jogurty ve skleničce? Jsou vhodné?

frog
12. čer 2008

Taky mi dr. řekla,že už můžeme dávat termizovaný sýry a eidam 40-45%,nebo lučinu

dvojka
12. čer 2008

scher - právě že hollandia jsou jedny z jogurtů kde dochází k přirozenému zrání živých jogurtových kultur.
myslíš neslazené jihočeské jogurty ve skleničce?Mysliim,že ty by škodit neměly.

scher
12. čer 2008

dvojka-tak to vidíš a pak se řiď radami doktorů. Ptala jsem se úmyslně na Hollandii, neb mi taky přijde jako fakt kvalitní a chtěla jsem jí dávat. Takže myslíš, že Holandie by byla lepší, než ty ve skle?

dvojka
12. čer 2008

scher - určitě ano 🙂

scher
12. čer 2008

dvojka-DÍK 😵

dvojka
12. čer 2008

scher - nemáš zač.My třeba začli s jogurty až po roce,naše malá je atopička a právě jogurty hollandia byly ty co jí naprosto vyhovovaly 🙂

scher
12. čer 2008

fakt?malá má totižto taky něco jako exém, jen nevím proč a počem, nikdo se k tomu pořádně nedokáže vyjádřit, jen na kožním mi řekli, že to atop nebude a možná ani exém prý ne. Ovšem já jsem přesvědčená o tom, že to exém je. Začlo to s prvníma příkrmama a teď už se bojím jí dát cokoli. Proto jsem se ptala i přímo jmenovitě na různé druhy jogurtů. A co mi doktorka poradila??? kulový.... 😢

dvojka
12. čer 2008

scher - nám začal ekzém též s prvními příkrmy,tak jsme je museli o 2 měsíce odložit a pak jen velmi opatrně začínat.Někdy to bylo těžké rozpoznat po čem se jí to dělá,ale vždy to bylo po určité potravině.Ted už máme celkem klid.
No naše pediatrička mi taky moc neporadila,jen mi řekla at jí jídlo nekořením a že to bude dobrý 😝

scher
12. čer 2008

dvojka- A zmizel ? často čtu, že se to do roka ztratí samo a modlím se, ať je to náš případ.. Zatím jsem nevypozorovala počem byto mohlo být. Ani jí to nesvědí, nemokvá, jen má takové hrubé flíčky. Hrozně mě to trápí.
Koukám, že máš taky výbornou pediatričku. Ta mi jen řekla: mazat a mazat. 😒 Tak snad bude líp

dvojka
12. čer 2008

scher - dostala jsem tolik krémů a víš co pomohlo nejvíc?Vepřové sádlo,každý večer promazat kůži vepřovým sádlem.Po druhém roce už se téměř neukázal a nyní jen když nějaký dobrák podstrčí malé čokoládu.Tu ona vůbec nesmí ,ale prarodiče jde jen velmi těžko uhlídat.Je tu i diskuze o atopickém ekzému,zkus kouknout tam na nějaké typy. 🙂

scher
12. čer 2008

Jo jo, už jsem to pročítala. Nám zatím nejvíc pomáhá Infadolan. Ale o sádle jsem taky četla. Tak dík za rady 😵

kisska
12. čer 2008

frog - neviem ci si spomenies, ale co ja si (matne) pamatam, tak ked sme my boli male (MY - myslim dnesne cca 30-tnicky), tak jedine jogurty, ktorymi nas krmili boli jahodovy a biely v 3dl sklenenych flaskach a celofanovym vieckom, ktore boli take mastne, ze sa lyzicky nedali oblizat a v jahodovom boli aj kusky zrniecok. A neviem, kde ste byvali vy, ale mne vravievali, ze banany sa dali zohnat len v zime a aj to podpultovo, takze v sezone ked prirodzene dozrievaju. (Moja babicka uzatvarala zistne kamaratsva s predavackami v zelovoci, lebo ja som bola na bananoch zavisla).
A kedysi tiez nechyrovali o celiakii, alergii na kravske mlieko a podobne... ale ked dnes vies, ze celiakiu moze spustit papanie bielej muky pred 6. mesiacom, das malemu rohlik?
Kedysi si ludia mysleli, ze umyvanie sa kazdy den je divne a ze to cloveku skodi.... esteze aspon toto ludia zacali riesit 😉

jabber
13. čer 2008

scher - Hollandia jsou české jogurty 😉 . Naše malá měla taky atopák a tyhle jogurty baštila a nic se nedělo 😉

scher
13. čer 2008

jabber-to už jsem zjistila taky 😅 , tím spíš nechámu co tím doktorka myslela. No nic, zakoupila jsem Hollandie a prubnem to. Dík za rady 🙂

lienka79
13. čer 2008

Od 7 mes do roka by som dala nizkotucnu napr.activiu..bileu,neskor mozno s domacom dzemom al.zavaranym ovocim,po roku aj plnotucne

junovka
13. čer 2008

lienka, nesuhlasim s tebou, nakolko deticky pokial sa vyvijaju maju zakazane nizkotucne vyrobky. 😎 🙄

dvojka
13. čer 2008

vždyt nízkotučný jogurt je pro tak malé dítě to nejhorší co může být.

jabber
13. čer 2008

jogurty určitě ne nízkotučné, bílá Hollandia má 3,5% a to je si myslím minimum, co by měl jogurt mít 😉

lenkazdenek
13. čer 2008

holky a teda j lepší od uk.7měsíců nebo uk.8měsíců?

jabber
13. čer 2008

lenkazdenek - my začínali v ukončeném 8.

lenkazdenek
13. čer 2008

jabber,díky začnem edy taky v uk.8 😎

kalo
13. čer 2008

holky! Dáváte občas dětem také smetanové jogurty /bílé/? Jako je např.Choceňský (v modrém kelímku).

jabber
13. čer 2008

kalo - malé ho nedávám, ale já ho miluju 😵

srsnicka
13. čer 2008

kalo - dáváme jenom Choceňské 😉

srsnicka
13. čer 2008

jo, a ještě kojíme, takže sem do tohoto tématu vlastně nepatříme 😅

srsnicka
13. čer 2008

kisska: Kedysi si ludia mysleli, ze umyvanie sa kazdy den je divne a ze to cloveku skodi.... esteze aspon toto ludia zacali riesit

obávám se, že to začali zase řešit, když doporučují mýt miminka a děti 1 za týden 😝

kalo
14. čer 2008

No já právě tento smetanový Choceňský dala malé asi 2x (když jsme měly bezmasý den, jako že jí odpol.můžu přilepšit, když těch bílkovin z oběda není zase moc 🙂 ) A malá je po něm jako divá!!! Otvírala pusu a zblajzla ho s u nás s nevídanou chutí.
.....Koukala jsem na složení a zase taková tragédie oproti normálnímu jogurtu to není. Je tučnější (což my vyžlata, ceníme), ale třeba jednou týdně si myslím, že jí ho dát můžu... 😉 😉

....Pozn.JABBER: mě také hrozně chutná! Já si ho pro sebe ještě vylepšuju kakaem 😀 😀

evitek
14. čer 2008

Ve smetanovém jogurtu nebude více bílkovin, je tam rozhodně více tuku. A tuku je tam podle mě hodně, jen o trochu méně než v třeba kysané smetaně a tak ho nedávám. Ale když se dá občas, tak si myslím, že to nevadí. Jen bych je nedávala asi pořád.

denousek
27. čer 2008

ahoj holky...malemu je 6 mesicu myslite ze uz mu sem tam muzu dat nejaky jogurtek??bili uz mel nekolikrat treba s bananem nebo s nejakou presnidavkou.....
vcera jse mu rozmackala banan a namichala s jahodovou dobrou mamou myslite ze uz se to muze??a jak casto??davate to nektera??kdybych to tady mela vsecko precist 😅