Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

beruska2x
10. únor 2009

pak je sojove mliko a takova ne?? myslim ze to ma vic lidi takovy alergie.. urco to jde nahradit

andrysek81
10. únor 2009

Tak to nebude zažívání.......

ruzi317
10. únor 2009

Tak jsem se ještě na minutku vrátila - nějak mi to nedá - Millist - kdyby byl problém s břichem, bylo by to většinou po jídle. Vzhledem k tomu, že je to při jídle, je to zřejmě problém jinej. Zkus změnit polohu (židlička, lehátko), zkus změnit lžičku, podívej se do pussinky jestli nemá afty, moučnivku apod. Do mlíka zkus přidat malinko hroznovýho cukru aspoň pro začátek. A té kaše jí nedávej 150, ale jen tak 100, a spíš řidší, kaše je špunt. Uvidíš. Třeba to pomůže... 🙂

lenkazdenek
10. únor 2009

Infinity,my máme zase Klaudii 😉 😀 manža byl pro ,ale zbytek rodiny proti.
MIllis a co třeba řeďenou kašičku do flašky místo mlíčka? Ale to už si nejspíš zkoušela,že 😕 já to teď nják nesledovala

millist
10. únor 2009

Začít s ovocem jsem měla strach, že jí bude chutnat jen to, že jí sladký zachutná, ale ona se vzteká i u toho, což nechápu. Všichni kolem mají děti, který když vidí lžičku otevírají pusu dokořán a my takhle vyvádíme. Nemůžu ji ani nikde jinde nakrmit, protože je mi trapný, jak u toho vyvádí.
Chybět jí asi nic nebude, jako vitamíny a tak, protože já to do ní dostanu, i když se vzteká, bez jídla být nemůže, tak to má marný. Po jídle se pak uklidní a je v pohodě.

karibari
10. únor 2009

milli -nechutenstvi je taky priznak, krvaceni do stolice muze byt i skryte.... tim netrvdim ze alergii ma, to vubec ne. Spis asi ne. U gastroesofagealniho refluxu, ktery muze vest az k odmitani stravy treba taky nemusi vzdycky dochazet k viditelnemu blinkani. Mate to ale trapeni, zkus se zeptat Dr. jestli by vas jeste nekam neposlala.

Samozrejme se da byt i bez mleka (v extremnim pripade se daji namichat jednotlive aminokyseliny, cukry, tuky a dalsi latky presne na miru), ale ten jogurt mi prijde jednodussi.
Junovka, je super, ze jste se te alergie zbavily.

beruska2x
10. únor 2009

mozna je mala proste vzteklounek a prejde ji to.. jinak je v poho?? spani a tak... ?

junovka
10. únor 2009

berus, aj to sojove nam bolo vtedy odporucane, ale Timka ho pit nechcela, tak som sojove susene mlieko aspon primiesavala jej do omacok .....a este, ak mozem....tiez mi alergicka Timkina vravela, ze nie je jogurt ako jogurt.Napr., u nas na Slovensku su najlepsie pre alergikov nase slovenske, ako napr.Sabi, Zvolensky.....a ostatne, ako napr.Danone, Zott/zahranicne/ su sami alergen.Ja neviem ako vy baby, ale prednedavnom som ochutnala vanilkovy jogurt Kostici, tak som myslela, ze zosablujem 😝 😝 😝 😝 total bluf...sama chemia a riedke jak h..... 😝 😝 😝 😝 😝 fuuuuuuuj!

andrysek81
10. únor 2009

myslím, že reflux to není - buď se bojí, že jí zase bude něco bolet a proto to nechce nebo bude příčina jinde viz. ruzi

beruska2x
10. únor 2009

vis co me napadlo? malej nekdy vyvadi kdyz uz ma opravdu hlad, po 2 lzickach je lae klid 😉 zkus ji dat jidlo driv nez si sama hlady rekne...

karibari
10. únor 2009

andrysku - souhlas.
berusko - mala taky prvnich par lzicek vyvadi, protoze nenabiram dostatecne rychle, ale tohle asi nebude ten pripad

millist
10. únor 2009

Ruzi317: krmíme na lehátku, židličku jsem už zkoušela, ale tam to ještě nejde. Jinak mlíko buď na lehátku nebo v postýlce, abych ji měla v ruce tak to už dlooouho ne. A v noci, když dávám mlíko, hlavně nevytahovat, to by si ho nevzala. Taky se mi tak před měsícem dařilo ze spánku, ale to už taky nejde, už to prokoukla.
Hroznovej cukr jsem zkusila dát do toho HA (je hořký), chutnalo jí víc, ale do druhýho dne se po tom osypala.
Afty, moučnivku sledujeme a nemáme. Ještě mě teď napadly zuby???? Je totiž pravda, že teď je protivnější než kdy jindy i mimo krmení. Ale stejně i bez těch zubů je to s ní dost těžký, teda to jídlo.
Lenkazdenek: tam je problém ta flaška, takže se taky nedařilo 😒

junovka
10. únor 2009

milist, detto, aj nam ovocie odmietala 😔 ...teraz uz viem preco ☹ Chodili sme aj na gastro, pokial jej vlastne zistili alergiu na BKM, koli nechutenstvu, tak nam zistili, ze ma malo zeleza, a zelezo je vraj ako keby hnacim motorom pre zaludok, ze si pyta jest.Na chvilu nam to fungovalo, nakolko sme brali asi 3 mesiace zelezo, ale to sa zopakovalo este raz....dalej som to uz neriesila, nakolko sa nam vtedy zistila uz alergia na BKM......ale poviem vam pravdu, to vyberanie v jedle a vrtanie sa v jedle jej zostalo doteraz 😝 😅 ....vraj to je aj v genoch, nakolko ja som taka bola.Ta mladsiaa dcerka.....ta zje vsetko, co nezje ju 😀 😀 😀 ...to ma po manzelovi 🙂

ruzi317
10. únor 2009

Millist - moje mladá jedla za den jeden suchej rohlík a já jsem kolikrát seděla s vařechou, aby něco snědla....a dneska - cpe se jak urvaná, třeba je jen vzteklina, nech ji povztekat ze dva dny a uvdíš...dobrou 😉

millist
10. únor 2009

Kdyby ji ale něco bolelo, tak by brečela i mimo papání a to ona ne, protivná je teď pár posledních dnů a ke všemu měla v pondělí očkování. Tak tyhle dva dny bych to třeba mohla svést na očkování, ale jinak???
Jo když už má vážně hlad tak taky prvních pár lžiček vyvádí, protože jsem pomalá, ale zase, když jí to dám dřív, je to taky špatně. A ona si o to jídlo, zas až nějak neříká. Možná je jen problém v tom, rozpoznat ten správný čas.

millist
10. únor 2009

Možná má ruzi pravdu. Samotnou už mě napadlo nechat ji vztekat a až pozná, co je pořádnej hlad, třeba ji to přejde, ale na to jsem měká 😒
Junovka: a jak vám tu alergii zjistili, byla jsi s ní přímo na alergologii? Vím, že nechutenství může být spojeno s tou alergií.

beruska2x
10. únor 2009

mozna bych ji davala jist casteji, casteji a min, mozna se pak hooodne naji - na to jak ma stazeny zaludecek - a boli ji brisko, vubec kasi to je fakt cement 😅

karibari
10. únor 2009

Jeste k tomu refluxu - on muze vzacne jenom bolet a to hlavne pri jidle, takze decko nechce jist. Jinak se treba vubec neprojevuje.

A taky me napadlo, ze tem mimcum taky nekdy dlouho trva nez si na neco zvyknou a treba to spravi trpelivost a cas. To by bylo fajn ne? Drzim palce.

millist
10. únor 2009

Jak psala nahoře Radka, že některé děti jsou líné. Někdy si totiž trochu myslím, že tohle má tak trochu dědičný po tatínkovi, ten totiž když má hlad a je línej si dojít do lednice, tak je radši hlady a nekecám, že někdy i celej den.

beruska2x
10. únor 2009

chudacka vyhladovet ☹ pokud se ale o jidlo nehlasi tak bych to asi neriskovala, me neprijde ze ji casto, to je hranice ten cas v tomhle veku....

junovka
10. únor 2009

milist, ano na alergologii z krvi nam to zistili.Ale, ako som uz pisala, az pred 3 rokom ☹ 😢 ....co je dost neskoro 😔

beruska2x
10. únor 2009

at zkusi si dat tatinek jidlo ajist u ni u jidla - jako podivej tatka taky papa tak taky to zkus....

millist
10. únor 2009

když před ní jíme, tak to se jí moc líbí, kouká, jako by to chtěla taky, ale svoje ne. Asi se už těší na ten řízek 😵

beruska2x
10. únor 2009

to u nas "sezerou" (pardon) ty dva i lednici s kabelem 😅 😀

junovka
10. únor 2009

ked mi sem-tam zastrajkuje Nely s jedlom, ze nechce, ale to sa stane malokedy 😀 😀 ...tak ju necham cakat do dalsieho jedla, cize ked mi nechce obed, tak caka az do olovrantu a zje to co mala na obed 🙂 ...uz sa stym nebavim, ako u Timky, ze jej nukam toto a toto ako nahradu...NIE!! 😎

millist
10. únor 2009

Někdy před ní děláme různý blbosti, aby jsme ji odreagovali, nejlíp se zatím osvědčila televize nebo pes. jenže občas se do toho tak zabere, až přestane polykat.
Nemyslíte, že by se z toho jogurtu, kde je přeci asi jiná bílkovina než v mlíčku, kdyby měla tu alergii, třeba osypala nebo pozvracela nebo tak???

millist
10. únor 2009

Junovka: to si myslím, že je taky správně, pak by si začali vymýšlet, že tohle jim nechutná a věděli by, že jim mamka dá něco lepšího. Asi to taky brzy vyzkouším 😉

kisska
10. únor 2009

karibari - par informacii o tom, aky je rozdiel medzi UM a kravskym mliekom, reagujem len na poznamku par stranok dozadu - ci je mlieko v UM upravovane alebo nie http://www.dojcenie.sk/Vyziva2005-1.htm

junovka
10. únor 2009

milist, s tymi jogurtmi treba vyskusat, ked si sa uz tak rozhodla.Sleduj 3 dni rekacie:zvracanie, hnacka, vysyp, upch.nosa, hlieny, bolesti bruska...... 😉

millist
10. únor 2009

A ty jsi potom dávala sojový mlíko? Nám doktorka dala leták s Nutilonem pro tyhle alergiky, ale do toho se mi teda nechce (doufám, že to nebude ani třeba, že máme prostě jen vzteklouna), protože jestli to chutná stejně jako HA mlíko, měla bych strach, že to stejně nebude.
Já na tom jogurtu nijak extra netrvám, jen mi to přišlo dobrý jako jakáž takáž náhražka za mlíko a doktorka mi ho povolila, tak uvidím, možná se to tím aspoň projeví rychleji než kojeneckým, protože to přeci jen má bílkovinu trochu jinou.