Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

frog
1. čer 2008

Moje Anča byla kojená do 4 .měs a pak UM,ale příkrmy jsem začala od konce 6 m. a jogurt od konce 8.m..nejlepsší je ta activia,chocenský,holandia,ale myslím že fakt máte ještě čas

magda22
1. čer 2008

ivulinda a to nevies, ze banan je najviac striekane komercne ovocie na trhu? a ty tie svinstva davas uz stvormesacnemu babatku... 😖 (teda pokial nedavas bio...ale aj tak by som to nerobila...)
tiez s tymi jogurtami by som dievky pockala aspon do desiateho mesiaca...
a activia je tiez pekne svinstvo...kde na to chodite 😖 ...

magda22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ivulinda
2. čer 2008

magda22 já jsem se ptala od kdy se jogurty dávají a,a nechtěla jsem kázání ohledně banánu

sisstin
2. čer 2008

ivulinda: každej doktor ti řekne něco jinýho, ale dřív jak od 6m bych jogurt nedávala 😉 obecně se doporučuje hlavně Holandia 🙂 bez příchuti..můžeš přidat ovoce...někdo poradí i Activii, někdo řekne, že je to hnus...takže si vyber 😅

luucia
2. čer 2008

ivu, já dávám Hollandii a četla sem, že je nejlepší dávat dětem tučný jogurty 😉 rozhodně ne Activii a podobný 😝 ale jak píše siss, dřív jak po 6. měsíci bych ho nedala 😉

konoupek
2. čer 2008

No vidíte hoky a malá mi nic jinýho,než Activie nechtěla a ted už nechce ani ty 😀 😝

ivulinda
2. čer 2008

holky moc dííííky.takže ještě jogurty dávat nebudu a poslechnu vás 🙂

andy80
2. čer 2008

Holky, hlavně bacha na Lipánka. Je bez konzervatů a syn měl po něm v 8 měsících salmonelu. Jinak s jogurtem bych počkala až po prvním roce života a fakt jen smetanové kvalitní jogurty. Žádné Activie nebo jogurty light. Když jogurt tak přesnídávku s jogurtem nebo s tvarohem. Jsou moc dobré.

evitek
2. čer 2008

Jen pro upřesnění - Lipánek, Pribináček Bobík apod. nejsou jogurty, ale tvarohové výrobky

evitek
2. čer 2008

Takže neobsahují žádné živé kultury.... jako jogurty

andy80
2. čer 2008

Evitek, já to vím, jen jsem to sem napsala jako dodatek. Jinak o jogurtech jsem taky psala

valhali
2. čer 2008

magda, neda mi reagovat na tvoj nazor na banan. Je to striekane ovocie ako kazde ine, co je dovazane,ale je vseobecne zname,ze cez bananovu supku neprechadza do duziny nic z postrekov, co sa o inych ovociach povedat neda. Preto je banan jedno z prvych ovoci,co sa dava dietatu

valhali
2. čer 2008

co sa tyka jogurtov,tiez sa uz pohravam s myslienkou dat malej jogurt,ale asi mesiac este pockam. Dam bud hollandiu,alebo jihocesky, ten,co je v sklenenej flasticke.

listicka20
2. čer 2008

já už jogurt dávám, asi od 7 měsíců, vždycky tak tři lžičky zamíchám právě do banánu 😀 nebo jinýho ovoce, aby se to zjemnilo. Do roka čekat mi připadá dlouho, pokud není v rodině alergie na mlíko. Ta mikroflóra je prospěšná, ne?

lenkazdenek
2. čer 2008

No asi to zní divně alev sunarka příručce jsem se dočetla,ž jogurt smí dítě od uk 6 měsíce,já se na ně chystám už přští měsíc,ale dáváme třeba sunarky s mlékem a jogurtové kaše. Ten rok my příjde taky moc dloho,ale to je na rozhodnutí každé z nás jak si to přee uděláme 😉

evitek
2. čer 2008

Andy: já to rozhodně nemyslela zle. Napsala jsem to jen proto, že jsem se už setkala s tím, že tyto výrobky občas někdo považuje za jogurty.
Mikroflóra je určitě prospěšná. Náš malý hodně trpěl na prdíky a po zavedení jogurtů se to dost zlepšilo. Já dávám Activii a Klasik bílý od Olmy na střídačku. Smetanové jogurty mi přijdou hodně tučné.

lu777
2. čer 2008

jj, souhlas, já už se těším na jogurty 🙂 ale pospíchat nebudu..

jinak tvaroh se fakt prý nemá do roka dávat.. má příliš vysoký obsah bílkovin, takže to zatěžuje ledviny

lu777
2. čer 2008

a proč se nemůže Activie? však ta normální, bez cukru, přece není light 😕
já teda light nejím vůbec a jím jedině bílý, buď právě Activii a nebo Hollandii.. tak si říkám, že totéž bych asi dala jednou Matýskovi.. 😕

evitek
3. čer 2008

Já si myslím, že Activie je dobrá, taky ji dávám. A chutná nám 🙂
Nejsou vhodné podle mě jen ty vyloženě light, protože jsou téměř bez tuku a děti ten tuk přece jen trochu potřebují. A protože tam ten tuk není, tak je tam více přidaných věcí. Kdysi se přidávala želatina a jiné škroby. Teď by v bílých jogurtech už nic takového být němělo (podle legislativy), ale nejsem si tím úplně jistá, jak na tom ti výrobci jsou.

susika
11. čer 2008

ozaj babule, ja to chcem skusiť s jogurtom. ale malá pije Nutrilon HA, koli tomu, že tatino má sennú alergiu.čo myslíte, začať s jogurtom , či nie?dnes som to nevydržala. jedla som vanilkový od Rajo a dala si ho so mnou.žiadny nizkotučný, len nebol čisto biely.zložením rovnaký ako bieli od Milsy.som ho teraz porovnávala, len v tom vanilkovom boli tie aromy a iné bordely, ale chutil jej a spráskala dosť, len sa tak zalizovala... 🙂

kisska
11. čer 2008

Ahojte, ja som prave docitala celkom dobru knizku "Vyzivove poradenstvi u deti do dvou let", od dr. Kudlova, Mydlilova z nemocnice na Homolce, Praha, vydavatelsvo GRADA. Celkom zaujimave citanie aj ked je to skor knizka pre pediatrov nez pre mamicky (par casti je tazko citatelnych 😉 ) ale nasla som tam vela zaujimaveho. Hlavne o pribinackoch a podobnych tvarohovych mnamkach - obsahuju prilis vela bielkovin a tie nase deticky tolko nepotrebuju. Hlavne sa tam odporucaju jogurty s biokulturami a vyrobky z kysleho mlieka. Celkovo odporucaju ine mliecne vyrobky a kravske mlieko az po roku (dokonca aj kojacim maminam neodporucaju kravske mlieko, lebo bielkovina sa vylucuje aj do mlieka) hlavne kvoli moznej alergii na bielkovinu z kravskeho mlieka. A ked uz po roku zacinate s tvarohom, treba vyberat tie, kde je co najmenej konzervantov, zelatiny a inych chemikalii. Aj ked je to asi len jeden alebo dva druhy na trhu (v niektorom zo starsich cisiel Mama a ja bol myslim prieskum - nie som si ista, ci prave spominany Lipanek nie je najcistejsi). A urcite nie nizkotucne. Deticky tuky potrebuju...

frog
12. čer 2008

Holky já myslím,že to některé moc řešíte.My jsme taky vyrostly na jogurtech,pribiňákách a navíc od půl roku do nás cpaly tvaroh a jsme tady,živé a zdravé..Já bych to tak neprožívala.Od ukonč. 8 m. dávám jogurty,občas pribinu,banán 2 krát týdně..

dvojka
12. čer 2008

To já bych byla zrovna co se týká podávání mléčných výrobků zrovna opatrná a to at už dítě je bylo či neni kojené.
Pro takhle malé dětičky jsou nejlepší kysané jogurty a pokud možno nslazené.(typuHollandia)Do roka bych sladký jogurt mému dítěti nepodala,to bych si nechala radši useknout ruku a nebo aspon konečky prstů 😀

junovka
12. čer 2008

my sme s bielymi jogurtmi zacali na 9 mesiacov a teraz ked Nely mala 1 rok, tak sme pomaly zacali s vanil.Pribinakom.Uz teraz som opatrnejsia ako pri Timeike 😉 Hold, clovek sa uci cely zivot 😎

junovka
12. čer 2008

frog....s tvojim nazorom nesuhlasim 🙄 ...nezabudaj, ze ked sme boli male my, tak vtedy nebolo tolko alergii a chemii ako je teraz.Ako som pisala vyssie,PRI tIMEIKE SOM SA PONAUCILA 😉

frog
12. čer 2008

no to nebylo..ale pochybuju,že banány rostou jinak a pribina je taky furt stejná..ale jinak to stejně nezjistíš.Jednou to stejně prckoi podáš a bud zareaguje nebo ne a když lékař řekne můžete dávat jogurty,tak si nemyslím,že tím chce prckoi nějak ublížit.Já vždycky ještě tak měsíc počkám a pak to začnu dávat..

junovka
12. čer 2008

samozrejme frog, ze raz to podam, ale je rozdiel, ked malej podam Pribinak v 8 mesiaci ,a v 13 mesiaci.Predsa uz ta traviaca sustava je viac vyvinuta na nieco taketo-tasie, lebo pribinak sa vyraba z tvarohu a si ymslim, ze je tazko stravitelny.Ja ti poviem pravdu, odkedy mam Nely, tak mam tolko skusenosti so zavadzanim pokrmov, ze ja uz ani nevnimam co mi povie pediatricka, nakolko ja uz nemienim pocuvat rady "starych skol"/pediatricka ma viac ako 50 rokov, mama, svokra..../stacilo mi pri Timeike a vic dakujem, neprosim. 😎 😉

dvojka
12. čer 2008

musim naprosto souhlasit s Junovkou 🙂 🙂 🙂

jabber
12. čer 2008

Tak my od 8. měsíce dáváme bílou Hollandii a teď od 10. měsíce mi mudra řekla, že mám začít dávat do ovoce lžíci plnotučného tvarohu, tak to dělám, a taky chlebík se žervé 🙂