Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

ssara
20. bře 2009

Ano to je biela activia ma taku sladku prichut 🙂

dioliana1
20. bře 2009

matčino pohlazení 😉

andtka
21. kvě 2009

Ahojky, myslíte, že mužu dávat malému activii sladkou bílou? Neslazené jogurty nechce jíst ani když je v nich ovoce. 😔

boobinka
21. kvě 2009

maminky, mi davame dobrou mamu jakokoliv prichute a snad nedelam nic spatneho

mousunek
21. kvě 2009

andtka - nam ji doktorka doporucila v pul roce na kakani a koukala bys jak basti 🙂

smardik
21. kvě 2009

boobinka my ted budem dávat jogurt poprvé a mám koupenou hollandii - bílý jogrut, bud ho dostane sám nebo s ovocem. Dobrou mámu jsem si koupila jednou pro sebe a vůbec mi to nechutnalo, přijde mi že tam jsou samé uměliny takže vím že dobrou mámu Tomáškovi určitě nedám, myslím si že na trhu jsou kvalitnější jogurty které dětam dají víc, poohlídla bych se po jiném

mousunek
21. kvě 2009

smardik - ta holadie je kvalitni husty jogurt. Dobra mama obsahuje hodne zivych kultur a pro to ditko je dobra, ja malymu kupuju dobrou mamu piskotovou a mela bys videt jak basti 🙂

smardik
21. kvě 2009

mousunek to to bych chtěla vidět jak dobrá máma něco obsahuje, tomu fakt nevěřím, prostě u nás ji malý nedostane. mi taky chutná to co není zdravé

briketa
21. kvě 2009

Kocky, jogurt pre najmensie deti je asi najzdravsi ked je robeny doma, tym padom je v nom urcite len to co v nom byt ma.
Ja velmi odporucam jogurtovac masinku, my robime iba v tom, ale moja maminka ked sme boli mali robila jogurt vzdy tak, ze sa kupil jeden biely obyc. v obchode, ten sa rozdelil po dvoch malych lyzickach do vyzivovych flasiek, zvarila liter mlieka a potom ho porozlievala do flasiek. zamiesa sa mlieko s bielym jogurtom a nechali sme to na radiatore cez noc, no 7 hodin to musi pomalicky teplom pracovat urcite. A potom sme si robili prichute pred konzumovanim uz sami.

smardik
21. kvě 2009

mousunek koukla jsem na kojeni net a tohle je jedna odpověd: Dobré ráno,Veroniko,jogurty dobrá máma nemají nic společného s jogurty!!!Nejvhodnější jsou hollandie,activie,chocenský,jihočeský,olma ve skleničkách,ale dobrou mámu bych svému dítěti teda nedala,stačí,když se budete vždy při výběru dívat na složení potravin.To samé,jako je pribináček,jen se podívejte na složení,sice ho od roku doporučují,ale nám je 15měsíců a ještě jsme ho neměli,ani se k tomu nechystáme.obsahuje totiž želatinu,která obsahuje rovnou 3-4éčka a z toho jsou dvě velmi nebezpečná.já vím,že těm éčkům se úplně nevyhneme,ale měla by jste je alespon trochu omezovat,pokud to jde.éčka,konzervační látky a další chemie by prostě neměli být ve stravě takto malých dětí,takže se při nákupu dívejte na složení a budete mít hned lepší pocit,že pro dítě děláte zase o něco více. Malý ještě dlouho nedostane dobrou mámu, pribináček apod

stvura
21. kvě 2009

Ja som spokojna s bielym Zvolenskym a od Agro Tami {Jednota dobra cena je ten isty} bielym. Pribinacky a podobne hluposti obsahuju tvaroh, takze az neskor.

leonik
21. kvě 2009

ahojky, tak já souhlasím se smardikem 🙂 dobrou mámu bych takhle malýmu dítěti nikdy nedala. A vůbec žádný Danone jogurt, je to samé éčko a zahušťovadlo 😝 Já jsem dceři dávala Choceňský bílý jogurt a Holandii, ta taky obsahuje živou kulturu. Hodně sleduju obaly potravin a to, co dceři dám 🙂 Snažím se i pro nás vyhýbat hodně éčkovým potravinám. Kolem dvou let dostávala občas místo Pribiňáčka Lipánka, ten je bez chemie 🙂 Nechtěla jsem jí odmala učit na ty sladké jogurty, tak jsem jí dávala ty bílé s ovocem , nebo přesnídávkou. Jsem ráda že i teď ve třech letech jí ty čistě bílé jogurty chutnají 🙂

smardik
21. kvě 2009

leonik aspon někdo se mnou souhlasí, já mám koupenou hollandi a chci vyzkoušet ji a uvidíme, bude mít jogurt poprvé tak uvidíme co na ni řekne a uvažuju o dělání jogurtů doma 🙂.chci at mi jí i bílé jogurty a nejen sladké, třeba kamarádka malé dávala jen ty štávičky (ty husté od hami) bud samotné nebo dohromady s čajem a ted se strašně diví že jí malá nechce pít samotný čaj nebo vodu a ptá se proč mi obyč vodu pije

shaula
21. kvě 2009

Smardik, Hollandia je výborná, ale třeba moji kluci ji nechtěli, byla na ně asi napoprvé moc hustá, vzali mi tekutější jogurty (Olma, Choceňský). Teď chci Hollandii zkusit znovu, jestli už změnili názor 🙂

leonik
21. kvě 2009

smardik: to je jasné, když si dítě zvykne na sladkou chuť pak nic jiného nechce. Já jsem dceři odmala taky dávala jen vodu, občas slabý granulovaný čajík, i ty šťávičky, ale hodně naředěné vodou 🙂 Až budu přikrmovat syna, tak to budu dělat stejně. Nechci ho zbytečně na tu hodně sladkou chuť zvykat. Horší je to ale s babičkama 😠

smardik
21. kvě 2009

shaulu vyzkouším a uvidíme, když tak vyzkouškím, pak ty ostatní. já koupila tu hollandii protože je hodně chválená ale uvidím co malý na ni, ale ted ne je nemocný

mousunek
21. kvě 2009

leonik - k tem e-ckum, kupujes ditkum presnidavky? tak si dobre precti obsah dnes jsem se az zdesila kdyz jsem chtela koupit malymu presnidavku a hle co neni v obsahu... Pokud nebudes verit muzu nafotit

shaula
21. kvě 2009

mousunek, aspoň to napiš🙂 Já kupuju Sunárky a nic závadného v nich není (pokud budeme věřit etiketě🙂

leonik
21. kvě 2009

mousunek: nekupovala jsem ty obyčejné, o těch vím že tam není nic dobrého 😖 ale třeba Frutapuru, to je 100% ovoce, nebo jak píše shaula Sunárek, Hami, Alnatutu 🙂

leonik
21. kvě 2009

oprava: Alnaturu 🙂

berenika39
21. kvě 2009

mousunek: dobrá máma není jogurt. Je to něco, co by mimina neměli podle mě ani vidět. Jak něco stojí 3,90 😀 , je to voda, želatina, škrob a éčka.
Že tys to nemyslela vážně 😀 😀 ?

berenika39
21. kvě 2009

Složení

* mléko
* cukr
* cukr ( součást zahušťovací složky 5% )
* přírodně identické aroma ( součást zahušťovací složky 5% )
* přírodní a přírodně identické banánové aroma ( součást zahušťovací složky 5% )
* E330 Kyselina citronová ( součást zahušťovací složky 5% )
* citrát sodný ( součást zahušťovací složky 5% )
* E150 Karamel ( součást zahušťovací složky 5% )
* E100 Kurkumin (Cl přírodní žluť 3) ( součást zahušťovací složky 5% )
* kukuřičný modifikovaný škrob ( zahušťovadlo )
* želatina ( zahušťovadlo )
* vanilin ( zahušťovadlo )
* jogurtová kultura ( zahušťovadlo )

Tohle je dobrá máma 😀 😀 😀

Google je dobrá věc 😀 😀

berenika39
21. kvě 2009

Jinak:

www.chemievjidle.cz

Pokud chcete v klidu spát, ani bych to neotvírala 😝 😝 😝

smardik
22. kvě 2009

z přesnidávek malému dávám sunarku, frutapuru - ta mu chutná nejvíc a alnaturu - nejvíc mu chutnají jablo, hruška s ovesným vločkama 🙂, někdy dělám přesnidávku doma, nebo má banán apod

mousunek
22. kvě 2009

berenika39 - tu dobrou mamu jsem dala asi 2x protoze jsem byla fakt zoufala kdyz malej nemohl kadit cece, ale pomohlo to.... bohuzel kdyz potrebujes hned ted neco a bydlis na sidlisti kolem ktereho neni market na kazdou stranu 20km daleko a potrebujes sehnat kvalitni jogurt nechytas se bohuzel....

kaleilah
22. kvě 2009

tak já začala s jogurtíkama si před 3 týdny, začali jsme jen Hollandií bílou, občas dám nastrouhaný jablíčko, banán, jak kdy, Dan jí bez problému i bílou, jen jsem zkusila koupit tu meruňkovou holandii, snad to není špatně...dr mi na kontrole řekla že mám dávat ovocný jogurty taky, prý ovocnou aktivii tak jsem radši šáhla po té hollandii ovocné a uvidim 😉 je to děs, aby byl člověk pořád ve stresu jestli dělá pro svýho bobíška to nejlepší ☹

leonik
22. kvě 2009

kaleilah myslím že i ty holandie ovocné neobsahují nic špatného 🙂 Ta activie je určitě horší, tam už jsou nějaká barviva 😖

shaula
22. kvě 2009

Akorát obecně ovocné jogurty radši moc ne, protože aby se to ovoce v tom nekazilo, tak tam musí nacpat nějaké konzervanty nebo něco podobného. Mnohem lepší a zdravější máš bílý jogurt, do kterého dáš ovoce nebo přesnídávku.

kaleilah
22. kvě 2009

shaula: je to hrozný, zase jsem četla že živý jogurt by se s ničim kombinovat neměl-jako s ovocem, až tak půl hodiny po jogurtu že se může ovoce aby to pak dětem nekvasilo v bříšku 😝

shaula
22. kvě 2009

No vidíš to, to jsem neslyšela. Takže ovocná Hollandia je v tom případě nesmysl🙂 Ta taky obsahuje živé kultury.