Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

babulik22
1. zář 2008

ahojte,od 7mesiaca mi dokina dovolila davat jogurty.malej som malej par krat dala pribinacika a dracika,lebo nechcela ziaden jogurtik.ale stale som skusala a konecne mi uz par dni krasne spapa aktiviu alebo holandiu.a na tieto maskrty si pocka.este sa toho napapa az az ked bude starsia.nieje sa kam ponahlat 😉

chico
2. zář 2008

To dáváš tu acktivii jak propagují v televizy na lepší zažíváni.. A dáváš jí něco doteho třeba marmeládu. A i hodně si chválí bílou Holandii. Máte s ní zkušenost.

danu
2. zář 2008

u nas jednoznacne vedie Zvolensky jogurt a Activia

monika26
2. zář 2008

Ahojte, my mame 8 mesiacov a tyzden. Akurat dnes som skusala na ranajky biely probioticky jogurt, ochuteny jahodovym lekvarom. Na chlebiku celkom chutil. Aky je podla vas lepsie probioticky biely, alebo nizkotucny biely?

jabber
2. zář 2008

monika - nízkotučný pro prcka určitě ne 😉

beruska1979
3. zář 2008

Holky,

a jak casto jogurty davate? maji se davat kazdy den, nebo obden a cim je nahrazujete?

radka.m.
4. zář 2008

ahojda,tak nám doktorka dovolila jogurty od 8měs.a myslím,že je jedno,jestli to je pro kojené,nebo nekojené.kupuji v lékárně místo jogurtů mléčné dezerty-vanilkový,jahodový od Nestlé,vanilkový je vynikající,doporučuji všem.a jinak se dělají dezerty také od Humanny,ty mají různé příchutě,ty jsou i levnější

ninka123
4. zář 2008

Ahojte,sice sa nas to este netyka, ale na rady sem chodim.. 😉 Radka,ta hunana sa da kupit aj normalne v obchode?

radka.m.
4. zář 2008

ahojda,tak to nevím,já jsem ji nikde v obchodě neviděla,ale podívej se v Tescu,protože ty od nestlé tam prodávají.

monaberuska1
6. zář 2008

Ahojky, tak nám doktorka poradila ať dáváme od 8.měsíce jogurty buď bílý a dotoha at dám malé nějaké ovoce a nebo ty selské jogurty prý i activia, a pribináčka a takovýhoto typu, taky nám poradila at malé uvaříme i puding bud z normálního mléka jako krabicového a nebo ze sušeného třeba jako je BEBA od nestlé🙂

yesno22
6. zář 2008

ahojte...my jeme jogurty skoro kazdy den, drobec by ich jedol aj 3x denne ale ja to nechcem prehanat...zacali sme okolo 7,5m bielym smotanovym jogurtom, do toho ovocie alebo ovocnu vyzivku, postupne sme presli aj na ochutene a tvarohove...teraz papa aky pride pod ruku, no nekupujem nizkotucne a probioticke mu davam len raz za cas...viem, ze niektore pediatricky ich odporucaju, ine su v tomto opatrne....pudingy a klasicke krupice z kravsekho mlieka papame od roka 🙂 a chutia nam viac ako hotove kase 😉

monaberuska1
8. zář 2008

jojo my máme jogurty taky moc rádi🙂a myslím si že je i dobrý jim je dávat.-)

ivulinda
8. zář 2008

ahojky holky jaké jogurty dáváte svým dětem,nevím jaké mám pak začít dávat 🙂

jabber
8. zář 2008

kaskya - kde jsi našla, že je Pribináček šlehaný dusíkem? 😕

lenkazdenek
9. zář 2008

Kaskya , já teda na pribiňáčku nenašla ani to že je nevhodný pro malé děti 😕 jak o malý beztak dávám jen activii,ale občas pribiňáčka nebo lipánka koupím manželovy a nic takového tam není

monaberuska1
9. zář 2008

ivulinda- ahoky já začala malé dávat bílý jogurt a do toho ovoce a i pribináčka od těch 7 a půl měsíců tyhle jogurtíky dávám i lipánka a jinak ovocný ted papáme taky je nám 9 měsíců teda nám bude🙂jsou doobrý třeba ty kostíci tak je to jemně namleté to ovoce ale pribináček u nás vede nejvíc🙂

deina
11. zář 2008

Co ked lekari hovoria, ze dieta bude v buducnosti alergik? Vtedy sa kedy zacina davat jogurt, neviete?

kuky8
20. zář 2008

Tak baby, nechala som si poradiť (čo som čítala vyššie) a kúpila som dnes Zvolenský biely a Hollandiu.
Malý ten Zvolenský spraskal, len sa tak zaprášilo (dala som mu do toho pár lyžičiek přesnidávky marhuľovej). Tak dík za typy. Ešte skúsime tú Hollandiu...

ivulinda
24. zář 2008

monaberuska1 a jaký druh toho jogurtu si dávala??a ovocné se mužou od kdy??

akzeret1
24. zář 2008

dcera je alergik tak na doporučení mudry jsme s jogurty začly až v roce,aktivii a přidála jsem do ní pár lžiček přesnídávky pro chut,naštěstí žádná reakce

nadka01
1. říj 2008

Ahojte kocky.Kde kupujete ten jogurt holandia?Niekde som ho videla,ale neviem kde 🙂 Inak malicku kojim.Zacina nam 7 mesaic a papame uz prikrmy.Doktorka nam povedala,ze moyeme uz yacat s jogurtikmi s pro bio kulturov.Ja fakt neviem,ci to nie je skoro....

zuka
2. říj 2008

Hollandiu kupujem v Kauflande. 😉

frog
2. říj 2008

Já jí kupuju v Kaulandu,Albertu Hypernově,tescu,maj jí skoro všude..

alishia
8. lis 2008

cauky, ty jogurty, co jsou od 7 mesice, to znamena od ukonceneho 7 m. nebop vprubehu 7 mesice, coz znamena po uk.6 mesici?.)

kisska
8. lis 2008

alishia - od ukonceneho, cize v priebehu 8. mesiaca.

nadka - vobec sa nemusis ponahlat, ak kojis, dieta nepotrebuje ziadne mliecne vyrobky do roka. Ale ako spestrenie je to fajn, ale ziadna nevyhnutnost. Skor staci par lyziciek, len aby si drobec zvykal na chut bieleho jogurtu.

andy80
8. lis 2008

Holky, jak se tady bavíte o Pribináčku, tak tyhle slazený tvarohový krémy jsou vhodné až od 1 roku života. A nechci strašit, ale pozor na ně. Syn měl z Lipánka Salmonelozu. V nemocnici mi radili, jak tyhle krémy kontrolovat. Po otevření juknout proti světlu, jestli na něm není našedivělí povlak. Pokud ano - VYHODIT!!!. Tyhle krémy jsou na ty bakterie a jinou verbež strašně náchylný.

jakoubka
8. lis 2008

Holky já začala Holandii bílou a Aktivii.Dávám je pořád ,ale už i ochucené.Sem tam i Floriána.S bílým jogurtem jsem začla na začátku 8.měsíce.

Andy-to jsi mě vylekala.Lipánky má rád.

pismenka
8. lis 2008

také jsem to slyšela - to co píše Andy80
a i jsem četla test těchto výrobků, tak děti by tyhle věci neměli ani moc jíst. Obsahují mooooře tuku, vůbec to není "zdraví z posázaví" 🙂) jak se traduje. Také bych to svému dítěti dřív jak v roce nedávala. I o těch bakteriích jsem to slyšela.

radka.m.
8. lis 2008

tak jogurty by se měly začít zavádět v 8 měsíci,pokud je v rodině alergická zátěž,tak je lepší začít déle.nejdoporučenější jsou chocenský,jihomoravský,holandia...do dvou let by se měli podávat jenom plnotučné,od dvou let polotučné a to proto,že pro svůj růst a výživu děti tuky potřebují!nedoporučují se vůbec např.monte,termixy,lipánky.bobíky a to proto,ne že by byli tučné,ale obsahují éčka,barviva,konzervanty a jiné chemické přísady.při nákupu jogurtů by se měli volit právě podle složení.

jakoubka
8. lis 2008

radi m-právě já dávám jen lipánky,protože ty jsi bez éček a konzervantů,jako jediné.Pribináčky,bobíky,ostraváčky nekupuji,protože to obsahijí.

Jo a né fotce v pase jsi ty?Vypádáš jako dvacetiletá,na to,že máš máš už tak velké dcery.sluší ti to.