Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

millist
10. únor 2009

Nemyslím si, že mamky, které jsme dětem začaly dávat buď zeleninové příkrmy nebo ty ostatní o něco dříve, jsme neopatrné a nemyslíme na zdraví svých dětí. Alergii je samozřejmě dost nepříjemná a doufám, že malá bude spíš po taťkovi a mít ji nebude. Podle mě je to taky hodně dědičné a taky záleží na prostředí a tak. Něco jiného je to asi s potravinovou alergií. Třeba já jsem se stala alergikem asi v 16, po první roce na internátě, kdy jsem skoro celý školní rok promarodila a oslabila se mi imunita. Jenže nemocná jsem byla kvůli změně prostředí, dostala jsem se do docela zasmogovanýho města a velkou roli hrály nervy. Tenkrát se mi objevilo 9 druhů alergií. Postupně jsem si na prostředí zvykla, nebyla jsem nemocná už skoro vůbec a z těch alergií mě zůstala kočka a prach. A s tou kočkou je to tak, že když jsem s ní ve styku pořád, tak mi extra nic nedělá, jen když se s ní setkám jen občas, tak to mi vadí.
Kojená jsem byla asi 14 dnů, stejně jako naše malá.
Já bych jí ty příkmy taky dala až od toho 4. měsíce, s jogurtem bych taky vydržela, ale u nás je problém v tom, že nám mlíko nepije a bohužel nevíme proč. Tak to ji mám nechat hlady? Když jsem jí dala zeleninu měla jsem pěkně nahnáno, ale doktorka mi to nakonec schválila a to nemáme doktorku s názory našich maminek. Jak jsem psala včera nám doporučila i ten jogurt.
Co slýchám od svých kamarádek, které žijí v Německu, tam se tohle tak jak u nás neřeší.

marmazel
10. únor 2009

Ahojky, tak tápu v to jaký jogurt malý začít dávat kromě holandie, ale jaksi sem přečetla poslední 3 stránky a dočetla se maximálně, že někdo activii jo a jinej ne. Může mi teda někdo poradit jaký jogurt? Děkuj
i

berenika39
10. únor 2009

aktivii nebo hoalndii 😀 😀 😀 😀 . (ted vážně, jakýkoliv bílý, NE s prodlouženou trvanlivostí, bez příchutí,barviv a éček, neslazený). Ochutit ho můžeš banánem, který už zná. 😀

marmazel
10. únor 2009

díky. a proč neochuceny?

pappo
10. únor 2009

moje deti miluju activiu, a holandiu ani z bannanom nezjedia skoda lebo je uzasna ☹

berenika39
10. únor 2009

protože ty příchutě jsou jen a jen chemické, umělé, ovoce ochucený jogurt neviděl ani z rychlíku.

lenkazdenek
10. únor 2009

po roce se ochucený prý už může,ale bacha na složení

akejka
10. únor 2009

ja dávam 9 mesačnej dcérke Activiu jogurt. POdľa mojej dr. je to v pohode, ale tiež sa už do mňa pustili mamičky v inej téme, že activia má len 3 % tuku a majú sa dávať jogurty plnotučné od 7%...
Ale ja to už neriešim 😉 Všade radia inak, držím sa rád mojej dr. a keďže mojej malej activia chutí, nerobí jej ťažkosti (prečo by aj mala, ve´d je to probiotikum), tak jej ju dávam...

ale vážne babuľky, nehádajte sa. Každá mamička má svoj názor, riadi sa niečim iným, tak im ten názor neberme...
inak beruska je známy rypálek, už sa hádala aj v téme mobilný telefón 😉 asi to má v obľube a neuznáva žiadne iné názory len ten svoj 😒

dudinka21
10. únor 2009

Akejka fakt máš pravdu každý má svoj názor a myslím, že sa tu ma poradiť a podeliť sa o skúsenosti a ja tu mám niekedy pocit, že niekto len čaká na podnet, aby mohol ukázať, čo všetko všetci robia zle a on to robí najlepšie. Každý chce a robí pre svoje dieťa to naj, každé dieťa je iné a každému vyhovuje čosi iné. Mamičky sem píšu preto, lebo majú nejaký problém a kolko krát sa ten ani nerieši a iba jej niekto napíše ako všetko robí zle alebo pod. A potom človek fakt nevie, čo má nemá dávať a robiť!!!!

kisska
10. únor 2009

marmazel - dobre su aj klasicke "jihoceske", "staroceske" - v skle, ale tie su drahsie. Treba si vzdy skontrolovat zlozenie. Nemali by tam byt Ecka, zelatina, dochucovadla, konzervanty 😉 . Neviem ci u vas zozenies zvolensky, alebo od Tami, tie su aj "plnotucne" s tukom 10%. Berenika dobre pise 😉

akejka
10. únor 2009

dudinka21:
moja reč ! mali by sme si poradiť, ale nevnucovať tomu druhému svoj názor za každú cenu. Kde je napísané, že ten môj je najlepší ? Ja rešpektujem názory všetkých ostatných mamičiek, lebo si tiež myslím, že každá chce pre svoje dieťa to naj. Aj keď niečo robia inak, neznamená to, že to je zlé, až odsúdeniahodné, prečo ich ostatné strašia.
Môj názor je nikdy nehovor nikdy, tiež som mala iné názory ako slobodná, bezdetná, iné pri 1. dcérke, iné teraz pri 2 deťoch 😉 Proste skúsenosťami sa mení môj pohľad na problematiku, skúsenosti ma posúvajú ďalej...

dudinka21
10. únor 2009

Presne ako píšeš, ja by som na seba kým som nemala syna milion veci povedala inak. Som mala zásady a zrazu prišiell syn a všetko je úplne inak a myslím, že pri druhom to bude zase tiež inak, a fakt by sa nemal vnucovať názor, lebo fakt potom niektoré mamičky sú vystrašené, že to a to robia zle a pritom robia možno lepšie ako tie, čo majú svoje zásady a iba tie sú najlepšie nemajú žiadny iný názor ani ho počuť nechcú majú svojú pravdu a aj keď im niekto povie opak budú sa hádať do krvi samozrejme nechcem tým povedať dajte im vypražaný rezeň ale myslím, že na jogurte nieje nič zle a ešte ked to niekomu aj pomůže ale každý má svoj názor a ja ho nikomu neberiem a pri svojom synovi sa riadím svojím uvážením! Ja som počúvala iných a fakt som z toho zostala len zmetená, lebo jeden povie tak druhý zase úplny opak a potom má človek zbytočne len a len chaozz.

marmazel
10. únor 2009

Holky, díky moc🙂

aponchie
10. únor 2009

jogurty jen bile spise tucne hlavne ne nizkotucne a takovety ala tesco jogurt v modrobilem obale chocensky,holandia je super i klasik od olmy ma primerene mnozstvi tuku a neni treba nejake sracky zasrane jim cpat..sakra jak nekdo muze koupit dobrou mamu?????????????????vzdyt to neni jogurt!!!ja bych to nezrala sama natoz to dat decku a proc nekoupite jogurt ve sklenicce pac je moc drahej?ale je nejlepsi a rozhodne bych nespechala sice u nekojenych deti se dsava vsecko drive ,ale ve 3mesicich apod to mi rozum zustava stat a nemusim se ptat zadne lekarky na to mam svou hlavu a rozum 😕

beruska2x
10. únor 2009

apon... ja teda lepek zacnu v 7m a pak nasadim az jogurt a tak ale..... kdy kupujes ve sklenicce bily jogurt?? ja vidim vzdy jen ochuceny, sice je ta marmoska nebo ovoce dole ale stejne 😅 diky 😉

beruska2x
10. únor 2009

vi nekdo jak moc je slozite z plnotucneho mleka a kultury - kde ji sehnat - delat doma jogurt?? uvazuju ze koupim jogurtovac a udelam prcikovi kazdy den cerstvy, delate to nekdo??

karibari
10. únor 2009

berusko - je to jednoduchy - koupis zivej jogurt (me se osvedcila Holandie, ale funguje i Klasik - jen to bylo ridsi) das par lzicek do tepleho mleka (ne vic jak 40°C), zamichas, rozlejes do sklenicek a ty udrzujes v teple (optimalne 37°C). Me to slo i bez jogurtovace. Nesmi to moc vychladnout ani se přehřát (Ja je mela v hrnci z vodou na topeni). Kojenci bych to ale radeji nedavala, protoze je tu sice male ale realne riziko, ze se v tom pomnozi i neco jineho.

lenkazdenek
10. únor 2009

beruska2x,my jogurtovač máme a prej tam stačí holandie + mlíko,ale nevím to určo tak sem nezkoušela 😔

beruska2x
10. únor 2009

no prave, proto radsi ten jogurtovac, a delat cerstve na spotrebu, kdyz koupim jogurt tak uz ho pak nemusim delat ne? 😅 .... tam mi unika malinko smysl ☹

okoknu to jeste na netu...

karibari
10. únor 2009

Jogurt koupis jenom napoprve - pak uz muzes vyrabet dalsi a dalsi z tech co udelas. Jogurtovac ti zajisti jen stalou teplotu, nikoliv sterilitu, takze ti tam stejne muze vyrust leccos. Pro dospeleho je to OK, prece jen tech dobrejch bakterii tam das mnohem vic, nez ti tam pri rozmichavani naleta ze vzduchu, ale sichr je sichr.

beruska2x
10. únor 2009

hm tak uvidim zeptam se manzi jestli by to vubec jedl, jen pro maleho to asi cenu nema, a stejne tak od roku... a korat je dobry ze si tam pak muzes dat ovoce nebo co chce a mliko plnotucny nebo nejaky specos?

karibari
10. únor 2009

mliko normalni, ne trvanlivy,jogurt rozmichat nejlepe cerstve vyvarenou lzickou do cerstve otevrene flasky mlika. Sklenicky taky vyparit. Ovoce bych tam zamichala az dodatecne. Mozna to zkus udelat bez jogurtovace, jak vam to bude chutnat. Jestli jo, tak se asi vyplati, at nemusis tu teplotu hlidat.

beruska2x
10. únor 2009

no to jasna ovoce az do hotoveho, vis ja jim tak jeden za 14 dni a nekdy ani to ne... to pro kluky 😉 takze plnotucny z lahve nebo jaky neni trvanlivy???

kisska
10. únor 2009

berus - take, co ma datum spotreby max. 5 dni 😉 , v sacku alebo vo flasi, urcite nie tetrapak.

aponchie
10. únor 2009

berusku globus tesco je ma ve sklenicce s kvetinkama myslim

beruska2x
10. únor 2009

o.k. diky 😎

petka80
10. únor 2009

ještě pro marmazel - dávám často taky Choceňský jogurt, je hodně tučný.

mysinka
10. únor 2009

aponchie, souhlasím se vším, co jsi napsala, jen se ohradím proti odporu k Tesco jogurtům...smetanové Tesco jsou vlastně Floriany 😉 Chuť, složení, stejné, vyrábí Olma 😉 Ale teda nejsou bílé, no 🙂

andrysek81
10. únor 2009

Ahoj berusko, tak jak tak pozoruju od včerejška velké změny, konečně sem přišly říct svůj názor "rozumné" matky. Škoda, že jsem včera už neměla čas,ale co tady se dělo.... 😲 😲
Já to fakt nechápu - slova jako "žrádlo" , "sračky " apod. bych v souvislosti s dítětem snad nevyslovila a tady se takle frčí ve velkém - a matka , kterou nezajímá co bude s jejím dítětem za 30 let? - kde to žijem? 😕 Snad bych se ani nechlubila, že mám tři děti!!! Si pořidtě rybičky - ty nevyžadují tolik péče!!!
Docela by mě zajímalo ve které společnosti se ty matky pohybují - tam bude snížené IQ jinak to není možné ☹
Jinak baby dík za radu - o jogurtovači jsem uvažovala. Mějte se ....

infinity
10. únor 2009

Předem píšu, že tento dotaz směřuji na všechny normální matky (aponchie, beruska2x, mysinka,...) Kolikrát týdně myslíte, že by měl být jogurt zařazen do jídelníčku? Díky