Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

petreva
8. říj 2009

Berenika, ale všechny věci co tam jsou nejsou "nezdravý", ne?? Ty špatnosti jsou ve složení červeně, že...a co je to skore??

shaula
8. říj 2009

Petreva - jde spíš o to, že tohle prostě není jogurt. Proč si myslíš, že to nemá slovo "jogurt" v názvu? Jogurtový výrobek není jogurt 😉

petreva
8. říj 2009

Shaula, jojo já to beru 😉 ale jak píšu asi na těch str nejsou jen "špatné" věci nebo je to seznam právě těch nezdravých?? Když jsem koukla na kojen.výživy, byli tam i od Alnat...z DM...už jsem mimo téma, se omlouvám...jen mě zajímalo jak to s těmi str je 😅

shaula
8. říj 2009

Na těch stránkách je uvedeno SLOŽENÍ, tj. je tam všechno, co daný výrobek obsahuje. To přece vyplývá ze samotného slova "složení" 😕

grenadinka
8. říj 2009

ja davam malej biely zvolensky jogurt, davam jej do toho aj domaci dzem od mojej mamy, no a mala ta sa nevie dojest. 😀

mami.sk
8. říj 2009

ja davam dcerke Zvolensky biely jogurt aj Activiu bielu ale najradsej ma Hollandiu 😉

len som sa chcela opytat ci davate detom jogurty kazdy den?

shaula
8. říj 2009

Mami - od cca 8 měsíců jsem dávala občas (tak jednou za dva nebo tři dny), cca od 10 měsíců dávám denně.

mami.sk
8. říj 2009

shaula - diky 😉
ja davam malej tak kazdy druhy den, tak som rozmyslala ci to nie je malo 😉

evulinkab
8. říj 2009

holky a myslíte že vadí, že dávám malýmu občas jogurt hollandia, ale ochucený??

evulinkab
8. říj 2009

malej má devet mesicu a bílé jogurty nemá vubec rád, odmítá je..nechce je ani s ovocem.

lenkazdenek
8. říj 2009

Evulinkab-těžko říct ,my taky střídáme ovocná holandie a bílí,ale začly sme s ovocnejma až po roce,předtím bílí + přesnídávka-což mi popravdě příjde to samý-teda aspoň podle složení 😉

beruska2x
8. říj 2009

evulinka a davas obyc nebo smetanove?? ten mj zmetourek 😉 bile obyc nechce ale jak je smetanovy tak ho slupne jak malinu at s ovocem nebo bez.. treba Chocensky nebo z Valasska..

evulinkab
8. říj 2009

no já to taky tak nejak střídám, dávám bílé + přesnídávka, jindy ty ovocné holandia..Bílé jsem zkoušela ruzné,obyč i smetanové, ale nechce, šklebí se u toho.

glumy
9. říj 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kdy můžu začít synovi dávat do ovocné přesnídávky tak dvě, tři lžičky jogurtu? Díky🙂

nikollette
9. říj 2009

Baby môžem už podľa vás dávať malému nejaký jogurt?
Za 10dní má 8 mesiacov...

klematis
3. lis 2009

Náš malý bude mít v neděli sedm měsíců a už skoro tři týdny mu jogurty dávám, doktorka říkala, že klidně už může, pokud už máme za sebou masozeleninové příkrmy, syrové jablíčko a mrkvičku a mléčné kaše, tak mu dávám dva jogurty týdně a dávám mu bílé Activie (přikrmujem už od pátého měsíce, takže papal už leccos - co samozřejmě v jeho věku může) 🙂

nikollette
3. lis 2009

Už sme začali aj my s jogurtom 🙂
prvý bol zvolenkský bez príchute, a potom aj s príchuťou, niekolko dní na to... 😉

janetty
3. lis 2009

Môj malý mal včera 7 mes. a biely jogurt papame asi 2 týž. (s bananom, alebo jablčkom)
...ale skušali sme už Pribinačika aj Dračika, a neviem, či to nie je skoro. Už ste v 7. mes. dávali kremiky aj vy?

germik
3. lis 2009

janetty, podla mna je na Pribinačika ešte velmi skoro, mate len 7mes... myslim že až po roku.. ale neviem isto,odborníčky ma isto opravia 😀

beruska2x
3. lis 2009

janetty to je fakt zbytecne brzo.. koukala jsi co vse Pribinak obsahuje?? zelatinu, zahustovadla... je to i zbytecne sladky.. to mu radsi dej ovoce do jogurtu 😉

ja teda Pribinaka nedavam ani ted ani nehodlam ale je spouta lepsich veci na trhu 😉

leonik
3. lis 2009

janetty: souhlas s holkama 😉 Tvaroh až po roce, jinak se dítěti zbytečně zatěžují ledviny velkým množstvím bílkovin který obsahuje 😒 A ono v pribiňáku stejně není nic dobrýho, takže čím dýl ho budeš dávat, tím líp 😉 Dcera, skoro ve 4 letech měla pribiňáka zatím jen vyjímečně.

janetty
4. lis 2009

...tak vam ďakujem, že ste mi poradili... ...je to moje prvé dieťatko, tak sa radšej pýtam a dám si poradiť 😉

...aj som sa pýtala sesternice (ona robí sestričku pri kožnej lekárke) či nie je na pribináčika skoro, tak že je to skoro, že skúšať davať mu môžem po 8 mes., ale to len možno tak 2 - 3 krát za mesiac 🙂 ...tak zatiaľ budeme papať biely jogurt s ovocím 😵

mifka82
5. lis 2009

Ahoj maminky 🙂 . Dcera bude mít za 7 dní 8 měsíců. Které jogurty by jste mi pro začátek doporučili? Děkuji za odpovědi.Pěkný den

simonka2701
17. pro 2009

ahojte

mi sme zacali od 6mesiaca s milacikom podobny ako pribinacik..a mala je zdrava a chuti jej dodnes..

evikg__2
17. pro 2009

ahoj mifka82, dcerka je zhruba rovnako stara ako tvoja. my sme prave na radu pediatricky zacali s jogurtikmi. Odporucala kvalitne smotanove biele jogurty. V obchode som zohnala take, co v zlozeni nemaju ziadne umele prisady iba smotanu a jogurtovu kulturu napr. jihocesky tradicni jogurt al. zvolensky smotanovy jogurt. Dcerke velmi zachutil a na treti den zvladla zjest cely a este by si dala aj viac 😀 Ani sme to nemuseli niecim dochucovat.

lenka1smejka
17. pro 2009

Ja som zacala pribinackom od 6mesiaca

rimmel
17. pro 2009

my papame od 8m a sme kojeni...biely cisty plnotucny jogurt je jedno akej znacky.

rimmel
17. pro 2009

aha pardon citam ze pre nekojene

andykov
17. pro 2009

já bych těma pribináčkama, bobíkama a jinýma různýma smetánkama teda šetřila do roka. Dr. je nedoporučují vůbec. Je fakt, že já malý tak jednou za 2 týdny ten malý pribiňák nebo bobík taky dám, ale jinak má jen bílý jogurt s banánem nebo přesnídávkou. Chočenský, olma, revital... Holandie nám nejela vůbec.

nikollette
17. pro 2009

Začať pribináčkom? 😕