Jogurty. Od kdy a jaké pro nekojené dítě?

hanulinek
5. pro 2007

Ahoj maminky! Mám dotaz (tedy spíše asi na na maminky nekojených miminek, protože my taky nekojíme) - jaké jogurty a od kdy jste začali dávat mimču?

majaaita
5. pro 2007

Doktorka mi doporučila dávat od osmého měsíce, selské jogurty (hollandia). Activia mají prodlouženou trvanlivost a ty prý ne - ačkoliv jinde jsem je slyšela jako doporučované.
Teď jsem ale četla, že pro nekojené děti je možné už od šestého měsíce, ale počkám.
Iťi je nekojený od tří měsíců, zatím jí zeleninu, rýži a ovoce.

pavla80
6. pro 2007

ahoj holky
Míša taky není kojená a dr mi řekla že mám začít s bílýma jogurtama a zrovna activii mi doporučila protože má tu biokultůru (brala antibiotika tak měla řídčí stolici)tak teda nevím.
Majaita jak malému připravuješ rýži?
Míša papá brambory mrkev maso kuřecí a ovoce
holky co myslíte může už rybu bude ji v pátek 7 měsíců?

januskaababoo
6. pro 2007

pavla80...ja osobne bych s rybou pockala...

konoupek
6. pro 2007

takže jogurty až od osmýho? mě dr. říkala od sedmýho,no každej řekně něco jinýho,ale když se počká nic se neskazí 😉 .S rybou bych taky počkala 😉

majaaita
7. pro 2007

Pavlo, rýži vařím pytlíkovou - uvařím, hodím do mixéru, přidám trochu olivového oleje a trošku vody, mixnu - je z toho taková kaše - přidávám k zelenině. Malýmu to docela šmakuje, ale dávám jí až teĎ, co už je se lžičkou zkušenější, musí trochu pracovat dásničkama.

Ryba prý až v roce.

schnek
7. pro 2007

koukala jsem, že Hipp dělá skleničku jogurt+ovoce a je na tom napsané, že od ukončeného 6.měsíce. Nemáte s tím některá zkušenost?

pavla80
7. pro 2007

holky dík za odpověd tak počkáme.S tou rýži to zkusím,taky pořád jíme to stejné tak bude nějaká změna 😉

hanulinek
autor
7. pro 2007

Holky, tak zatím dík za odpovědi! Budu vděčná za další zkušenosti a rady! 😉

dana138
7. pro 2007

Ahojky hanulinek. Jogurty se můžou od 6.měsíce, ale neměly by se dávat nízkotučný. Dobrá je Hollandia, my jsme teď zkusili BioBio z plusu.

dana138
7. pro 2007

pavla80: rybu bych opravdu ještě nezkoušela, podle doporučení se smí až po prvním roce, protože by na ní mohl mrňous mít alergii.

kacka79
8. pro 2007

no já myslim že pokud bude mít mimi alergii, tak se to projeví i v tom roce... no já plánuju začít přidávat trošku jogurtíku k ovoci od 7 měs, ale asi se může od 6 měs

sokolka
8. pro 2007

Ahojda,

tak nám mudra řekla, že jogurt máme dávat od ukon. sedmého měsíce, ale zase na netu jsem vyčetla, že až od 8 měsíce ukonč. Tak jsem začala teď pro jistotu. Každopádně mi doporučila aktivii a nebo hollandii. Nejlépe bílé a když to nebude chtít tak ovocné. 😉

johanda
8. pro 2007

Sokolka, kupované ovocné jogurty bych nedávala, v těch marmeládách je všelijakého svinstva. Raději kup bílý a přidej vlastní marmeládu,přesnídávku nebo rozmačkej banán.

kacka79
8. pro 2007

Myslim že je ideální jak píše johanda - bílý jogurt a do toho rozmačkat ovoce, mnam ,mnam 😵

kaculinka
8. pro 2007

Mě doktorka doporučila i jogurt Dobrá máma a moc nám chutnají. Activia nám taky chutná a taky je doporučená... My jsme skoro nekojený, takže je jíme od šestého měsíce a jinou svačinku našemu prckovi snad ani dát nemůžu. Už nic jinýho odpoledne ani nechce a zvládne i dva menší, když je při chuti. Občas tu Mámu dohušťuju instantní rýžovou kaší (jogurt před tím ohřeju lenoučce v mikrovlnce).Dobrá máma je totiž dost řídká, takže se pak s ní i líp krmí... Marmeládu bych asi do bílých jogurtů nepřidávala (spousta bílého cukru), spíš to ovoce...

Přesnídávka vyráběná ve směsy jogurt nebo smetana s ovoce je moc dobrá a dětem chutná...

Rybu bych taky nedávala... Kvůli alergii... Pokud se v rodině alergie nevyskytuje, tak prý mám podle lékařky zkoušet lehce rybu dávat od osmého měsíce...

zuz11
19. bře 2008

sylvie • 1d • 11. únor 2007 v 11:49
Ahojte kocky,
mozte mi prosim napisat ake jogurty davate drobcom a od akeho veku?
Vopred dakujem za odpovede.. 🙂

majka_v • 11. únor 2007 ve 20:01
ahoj, ja dávam môjmu 9 mesačnému krpcovi ACTIVIU bielu sladkú a chutí mu 🙂

pipo1777 • 1d • 14. únor 2007 ve 13:13
ahoj,Ja dávam tiež actíviu ale obyčajnú bielu.Počula som aj že rajo biely .

nici • 1d • 14. únor 2007 ve 13:20
ahojte,
ja davam Rajo Ovocny raj a Sanee smotanove jogurty roznych prichuti a Pribinackov......a zacala som od 9 mesiaca....ale zaujimalo by ma, ci tu Activiu tiez mozu nasi krpci, i ked vidim, ze davate? lebo ja sa bojim, ze ci mu nejako nemoze ublizit na tie male crievka...

ervotoc • 1d • 14. únor 2007 ve 13:29
na tie crievka urcite neni vhodny zrovna ten pribinacik.. 😉
ja hollandia,vian biely,probio,teraz mu zachutila aj activia..predtym activiu nechcel..

nici • 1d • 14. únor 2007 ve 13:31
a to uz why? ☹ kedze este aj lekarka dovolila...

snilko7 • 2d • 14. únor 2007 ve 13:33
nici aj my sme papali Pribinacikov medzi prvymi jogurtikmi..zacinali sme bielym a postupne sme pridavali ovocne a cokoladovy nakoniec...maly ich zbožňoval a zbožňuje stále...tiež sme začínali nejak okolo 10 mesiacov, môj vôbec nechcel papať tie čisto biele jogurty

certica • 1d, 37tt • 14. únor 2007 ve 13:34
my sme zacinali bielymi probiotickymi jogurtami, nesladenymi, do toho vzdy nejake cerstve ovocie...
teraz obmiename vsetko mozne, hollandiu mam rada aj ja, nie su take sladke ako ine jogurty.
nici, ta activia a podbobne jog. so zivymi kulturami mozu len prospiet 😉

nici • 1d • 14. únor 2007 ve 13:51
dakujem baby 😉

babulka • 14. únor 2007 ve 14:03
Nici, my davame probioticke - Activiu, Probiu, Zvolensky Bifi, ale len ovocne, biele nechce, nechutia mu. A uz mal aj Pribinaciky asi dvakrat, ale zda sa, ze viac mu chuti ten jogurt., hlavne jahodkovy 🙂

nici • 1d • 14. únor 2007 ve 14:25
babulka dakujem....ja som zatial nedavala ziadne probioticke jogurty, lebo som mala strach, ze to nie je pre neho vhodne, ale zacnem, lebo beztak ma v poslednej dobe problem sa vyprazdnit a preto som uz o tom zacala uvazovat....len som sa nerozhodla....
inak, sme sa s mojim muzom uz aj smiali, ze nas maly je taky "jogurtikovy" typ, lebo len tie mu chudia a keby mohol tak ich je cely den....uz len ked uvidi kelimok z jogurtu, tak uz sa nevie dockat 🙂

babulka • 14. únor 2007 ve 14:49
Nici, ja sa Matuska vzdy spytam, ci si prosi jogurt a on uz uteka k chladnicke 🙂 Tiez je taky jogurtovy, vacsinou ich papa na olovrant.

franti • 1d, snž • 14. únor 2007 ve 22:29
ahoj. my byvame v cechach a tam je teraz hit jogut dobra mama, tak kupujem tie a malemu velmi chutia, vsetky prichute. zacala som mu ich davat od jedneho roka. pribinaky u mojho maleho nemali vobec uspech, vzdy zjedol maximalne lyzicku. raz spapal polovicu a hned to vsetko vygrckal, od tej doby mu ich vobec nekupujem.

ervotoc • 1d • 15. únor 2007 v 09:09
nici pribinacik kvoli zlozeniu,este k tomu tvaroh 😉 od roka

sylvie • 1d • 15. únor 2007 v 15:10
ervotoc, tvaroh sa moze az od roka? ja teda zatial neplanujem dat pribinacikov, lebo uz som viacerych doktorov pocula, ze su plne chemie..

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 15:15
pribinacik je hlavne dost mastny, teda vela tuku je tam...

nici • 1d • 15. únor 2007 v 15:17
ervotoc a mne zase lekarka povolila aj tvaroh od 9 mesiaca....akurat som tu minule niekde pisala, ze ja uz tomu fakt nerozumiem....lebo napriklad co poznam mamicky, tak aj citrusove plody im dovolila lekarka do roku a nam stale zakazuje.... 😖

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 15:23
nici, v oblasti vyzivy ako takej budu vzdy dohady a urcite odchylky. musis si sama spravit taky svoj vlatny nazor na vec v kombinacii s tym, co sa vseobecne odporuca a co nie. nam tvaroh tiez dovolila skor, ako od roku, ale je pravda, ze tvaroh obsahuje tazsie stravitelne bielkoviny, nez trebars jogurty a ine mliec. vyrobky

nici • 1d • 15. únor 2007 v 15:29
dakujem certica...ja sa snazim si spravit vlastny nazor, a aj sa mi darilo sa doteraz ho drzat, len ma to trochu teraz metie....a vies, ze som si pred chvilou povedala, ze aj tak si spravim po svojom, ako sme sa stravovali doteraz podla odporuceni lekarky 😲 😝 😉

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 15:33
😀 no ved my to tiez nejak meglime podla moznosti a schopnosti, nastastie nas krpec si nejak extra nevybera, v podstate skonzumuje vsetko, co je k jedlu 😀
akurat si zacal vyberat v ovoci, kedysi zjedol fakt vsetko, teraz ma take obdobia - momentalne je favorit grep 😕

nici • 1d • 15. únor 2007 v 15:38
u nas su stale favoritmi pribinacky 😉 😀 a krupicova kasa
inak tiez zje vsetko, nie je prebiercivy....
co sa tyka ovocia, tak miluje jablcka, ale nepozuje ich, len vycuca tu stavu a potom vypluje....pripada mi ako odstavovac chodiaci 😲 😀

kosicanka1 • 1d • 15. únor 2007 v 15:40
ahojte holky, nechcem vam moc radit, ved este nie som matka, ale mam dlhorocnu laktozovu intoleranciu,
ak sa na zaciatok bojite babatkam davat laktozove jogurtiky, skuste bezlaktozove z kravskeho mlieka, maju rovnake ziviny ako laktozove jogurty (aj vitaminy a vapnik), akurat je do mlieka pridany enzym na lahsie stravenie
u nas v ke stoji 1 jogurt 18sk, ja si kupujem aj maslo, mlieko, syry, slahacku.

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 15:46
kosi,
a co je to za vyrobca alebo kde ich mam hladat? v nejakych sojovych a pod. vyrobkoch alebo specializ.obchodoch treba, ci medzi normalnymi jogurtami...?

kosicanka1 • 1d • 15. únor 2007 v 15:49
no u nas su medzi klasickymi mliecnymi vyrobkami, lebo su z klasickeho mlieka, vyraba ich firma MagicMilk alebo MinusL. u nas v obycajnej Bille su urcite, mlieko maju aj plnotucne aj polotucne a na vyrobkoch je obrovska oranzova nalepka "bez laktozy", nieco som nasla aj v biopotravinach
a verim, ze vy v Blave mate urcite lepsi vyber ako my tu na "vychode" 😀

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 15:50
tak billu mam pod nosom 😀 , skor som tam objavila nejake bio jogurty a tak. kuknem, dik 😉

sylvie • 1d • 15. únor 2007 v 16:06
aj v terne som videla bezlaktozove maslo a mlieko, ale jogurty zatial nie..
vraj v rakusku bezne dostat bezlaktozove vyrobky a vychadzaju aj o nieco lacnejsie..kamoska kupuje..

certica a kde si videla tie bio jogurty, v bille?

dorotka • 1d • 15. únor 2007 v 16:07
tak to skusim aj ja tam pohladat ale popravde viem ze kazda billa je ina aj aktivia tvarohova je u nas malokedy zatial co v petrzke som ju zohnala vzdy

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 16:11
sylvi, tu u nas na dlhych dieloch - take dozelena az tyrkysova su tie kelimky, vyraba ich OLMA a maju asi 3 prichute (jahoda, brusnica/ostruzina a nejake s cerealiami) a potom este nejaky nem. alebo rak. vyrobca, teraz neviem a maju tu aj bio tvaroh najnovsie, stoji okolo 32,-Sk a tie olmacke jog. nie su vobec drahe na to, ze su bio - tusim 13,- Sk/150g

sylvie • 1d • 15. únor 2007 v 16:13
Olma robi bio jogurty? to som ani nevedela.. dik, skusim pozriet..

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 16:16
sylvi, ked ma napadne, tak zajtra pojdem kupit a mozem ti ho odfotit 😀 , len mi hod mail do IP, album si tu nerobim

zuz11
19. bře 2008

sylvie • 1d • 15. únor 2007 v 16:39
ok, dik 🙂

ervotoc • 1d • 15. únor 2007 v 16:46
olmu aj v teskáči kupiš 😉
nam na pribinacikov povedala aj dokt.ze je to sajrajtík zbytočnyyy... 😉

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 16:50
ervotoc, ale bio? 😕

ervotoc • 1d • 15. únor 2007 v 16:54
uhm v hypaci mas aj bio... 😉 len su casto fuč,viem lebo ja si ich zvyknem kupovať,potom aj probio vanilka..casto byva vypredany.... 😕

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 16:56
lebo mi chodime do tesca lamacskeho vacsinou v sobotu na vacsi nakup a este som nemala tu cest sa tam stretnut s bio jogurtom 😀

ervotoc • 1d • 15. únor 2007 v 17:44
😀

certica • 1d, 37tt • 15. únor 2007 v 18:06
my 😅 , nie mi 😲

bibinka • 2d • 22. březen 2007 ve 12:04
ahojte, vidím, že pribináčiky tu často odsudzujete. Ja s tým tiež súhlasím. Navyše, všetky jogurty čo sú tak vehementne ospevované, sú riadne chemické továrne. Tak napr. minule som malému kúpila jahodový Rajo jogurt, že reku, nech má zmenu. Ten jogurt bol taký fialovočervený, že sa mi panenky pretočili. Ale malý mi ho vytrhával z ruky, tak som mu ho s výčitkami dala. No a ráno mal v plienke presne také fialovoružové kako. Tak som si povedala dosť s ovocnými sajrajtmi.
Kupujem len biele a nanajvýš čokoládové-tam mám istotu, že tam dajú čokoládu. V tých superovocných je plno farbív atď.
A kto môžte, prečítajte si knihu Sergej Nikitin- Pozor na škodlivé potraviny., vydal to LOTT.
Tam ma vyviedli z omylu, že v jogurtoch , ktoré majú veľké a šťavnaté kúsky ovocia- to je ovocie prehnané cez rádiožiarenie! Takže ak chceme aby naše detičky papali rádioaktívne jogutry tak ich smelo kupujme. 😲

bibinka • 2d • 22. březen 2007 ve 12:08
pridám ešte jeden recept na domáci bio jogurt- bolo to v sama doma a môže to byť fajn:
1liter prevareného mlieka necháme vychladnúť na 40st C(je to dôležité pre rozmnožovanie jogurt.kultúr), zmiešame s 2 kopcovitými lyžicami sušeného mlieka a jedným biojogurtom z obchodu.Všetko prelejeme do vyvarených pohárikov od výživy, zavrieme a dáme pod perinu- do tepla a tam nám to pomaličky vychladne.
Tá pani čo to predvádzala, povedala, že tam môže ísť aj marmeláda, čoko, podľa chuti . A ten jogurt vyzeral dosť pevne, nevytekal z pohárov.
Hádam to stojí zato, nie? 😉

maruschka • 2d • 20. září 2007 ve 22:07
čaute baby.Naša tiež odmieta Pribináčika.Naposledy keď sme jej ho kúpili,tak chutil ako papierový kartón aj tak smrdel.Takže kupujeme Zvolenský.Inak som čítala niekde na nete,že aj Activia prešla nejakým testom a že je to nejaká blbosť,lebo že trvanlivé jogurty nemôžu obsahovať tie bifikultúry,pretože tie toľko nevydržia.Takže všetky tie super drahé jogurty a nápoje s neskutočne účinnými kultúrami sú iba klamstvo.Inak som sa chcela spýtať na tip-chcem kupovať deckám jogurty s nízkou trvanlivosťou-čerstvé a nikde také nemôžem zohnať.Ak niektorá viete,prosím odpíšte.

lefika • 1d • 21. září 2007 v 10:13
maruschka, mas pravdu, activia je len reklama. ono totiz danone maju ostatne jogurty plne umelin, s jogurtom to uz nema skoro nic spolocne, a activia ma proste tie kultury, ktore su aj v ostatnych jogurtoch, ktore neobsahuju zelatinu a podobne svinstva. u nas tiez frcia zvolenske. mala ma este velmi rada yoplait, asi preto ze je dosladzovany.
pribinacika som tiez skusila len raz a nemal uspech, ale aj tak dobre, jogurty su zdravsie 😉

hanka274 • 1d • 21. září 2007 v 11:32
Baby takze Dobra mama a Dobra mama supercremo od DANONE vravite, ze nic moc?? 😔
my davame bananovy, visnovy, cokoladovy a DMS-stracciatella

moc ovocne jahodove, broskynove, marhulove nam moc nikomu nesmakuju. Obzvlast jahodove-samotne jahody sa hned kazia po zbere, takze urcite je najviac prisadovy...

shiju23 • 1. listopad 2007 ve 23:54
moj papa figurty uz od 5mes. chutia mu, kupovala som najprv od 4mes-6mes. teraz od 6m a viac.su ovocne, bez cukru a chutia dobre.bude mat 10mes, ale na jogurt dopusti neda. zje ich 2naraz.jeden ma 100ml.davam mu aj jogurtove mlieko ktore dobre posobi na zaludok a travenie. to som zacala len nedavno.
navyse ja malemu kupijem len organic jogurty, ziadne umeliny, su drahsie,ale zdravsie pre dieta.

monkula • 2d • 2. listopad 2007 ve 00:38
Ja dávam bielu activiu, sladkú, tá jej veeľmi chutí, alebo nastrúham jablko, banán a zalejem obyč. bielym jogurtom, aj to jej chutí..
No, ja neviem ale Pribináčik je z tvarohu a tie by detičky mali až po roku... 😅

zuz11
19. bře 2008

lenycka • 1d • Dnes v 16:32
Ahojky,
dnes jsme byly s malou u kamarádky a ta jí dala ochutnat jogurt Dobrá máma (ovocný) a děsně nám šmakoval. Malé je za pár dní 9 měsíců, doteď jsem dávala jen bílé jogurty s přesnídávkou, ty mi ale nechtěla (což se moc nedivím) jíst. Dr. mi o ovocných jogurtech nic neříkala, jen že mám dávat bílé smíchané s něčím...
Jaké dáváte jogurty a od kdy?
Jaké máte zkušenosti s bílými a ovocnými?

Díky moc za příspěvky 🙂

kristi • 1d • Dnes v 16:33
Dobrou mamu bych nedavala, sice libiva reklama,ale precti si slozeni....u nas se kupuje tvarohova activie nebo Florian

nasticka • 1d • Dnes v 16:38
ahoj leni, mi mudra poradila, ať dáváme bílou holandii nebo olmu klasik, ale ovocné nééé, že je v tom moc cukru a taky snad tuky..já teda na složení ovocných jogurtů nekoukala, protože my je vůbec nekupujem 😅 já jím jen bílé a manžel občas nějaký čokoládový..já jsem jí ten jogurt ještě nedala, nějak to nemám kdy zařadit, ráno si vyžaduje kojení, v pledne je nekompromisně zeleninka, odpolko ovocíčko a kojení a večer kaše..na jogurt není místo, až se bude ochotná vzdát další dávkykojení, tak potom 🙂

kristi • 1d • Dnes v 16:39
jo, Leny ja koukam, ze jste jeste mrnavy..... 😉

anatanka • 1d • Dnes v 17:03
Ja jsem jogurt chtela davat az dyl - asi moc resim, co se kde napise atd. Ale Dr. uz nam ho doporucila a to bilej a Activii.

lenycka • 1d • Dnes v 17:05
no právě a ta kamarádka má chlapečka o 3 týdny mladšího a už to do něj láduje. Mně to právě příšlo hrozně brzy, si myslím, že různých "sraček" s plno Éčkama si užije v životě až-až. Takže dobrý, jen bílé s čerstvým ovocem třeba.
Já kupuji buď tu Hollandii a nebo jsem v narazila na Bio bílý a nebo od Olmy mi přišel taky dobrý, že je s živýma kulturama 🙂

nikitka26 • 1d • Dnes v 17:09
Nám včera řekla dr. že jogurt už můžeme taky dávat, mě se to zdá brzo, Čenda je kojenej,ale už jedeme 14 dní zeleninku a večer rýžovou kaši. S jogurtem ještě počkáme 😉

lendy1 • 1d • Dnes v 17:11
lenycka, někde v MF nedávno bylo srovnání jogurtů podle složení a podle vhodnosti pro děti.
Dobrá máma nikdo z odborníků na výživu nedoporučoval kvůli velkému obsahu cukru.

My dáváme bílou Activii a Holandii - jí to úplně v pohodě bez ničeho a hrozně mu to chutná. A jogurty se myslím můžou od 8.měsíce 😉
ve Sparu mají Bio jogurty i ovocné a za fajn cenu 200ml za 12,-kč a dle složení jsou v pohodě. Žádná E a další sajrajt...
jinak se doporučujou jogurty s živou kulturou, raději bez konzervačních látek a E.

kacerka • 1d • Dnes v 17:13
Activii bych moc nedávala. Známá chodí ke gastroenterologovi (doufám, že jsem to napsala správně) a ten si myslí o těchto zázračných jogurtech svý - prý to je jen voda se zahušťovadly a projímadlem 😒 😕 Přikláněla bych se k přírodním jogurtům jako je Hollandie 😉 a ten bio od Olmy je taky gut - to jsou prostě jogurty 😉

lenycka • 1d • Dnes v 17:22
Jenže my Spar u nás budeme jít až na podzim, to už nám bude rok a kousek, to už nebudu muset takhle řešit 😒
Jenže já mám právě problém, že mi nechce samotný bílý jíst, to by radši ten den umřela hlady 😠

kacerka • 1d • Dnes v 17:25
leny, tak jí do něj dej banán nebo jablíčko 😉

lenycka • 1d • Dnes v 17:28
to je prašť jak uhoď!
Ona je ale na jídlo celkově děsná nimra. Ale musím být trpělivá a zkoušet, jednou přijde sama na to, že buď jíst bude nebo ne, nemůžu kojít do jejích 15ti let 😀

janab78 • Dnes v 17:33
Nejlepší je rozhodně Hollandia. Zdravý, přírodní. A jsou tam i bifidokultury, takže super. 😉

kalo • 1d • Dnes v 18:06
Jogurty az od 8 mesice...My ale zacaly davat Lipanky a kdyz jsem prisla s bilym jogurtem, tak mi ji samozrejme nechtela, potvurka 😀 Tak mixuju s bananem nebo dets.susenkou, aby to bylo sladke...Holadnie ani nahodou, to prska...aktivie jakstaks 😲

nasticka • 1d • Dnes v 18:15
ježis lipanek neee! to nemá s jogurtem vůbe nic společného a je to pro to dítě dost nevhodné..teda pro takové malé, jako máme my.. 😕

jajinak • 2d • Dnes v 18:21
Já jsem dávala bílý Hollandia a dávám malýmu pořád(rok a 10 měs.).Občas ovocnou Hollandii,ale bílá mu pořád chutná,tak radši tu.A lipánky,pribináčky apod.měl poprvé snad až v 1,5 roce.Proč mu tím kazit žaludek,když mu chutná býlý jogurt.Když se začne lipánkama,tak už asi býbé jogurty těžko budou chtít.

kalo • 1d • Dnes v 18:21
nasticka...me se to zprvu take moc nelibilo...je tam tvaroh, cukr...Ale doporucila nam ho dr. Nase mala je prcek a malo pribiva /mame 7,20kg/, tak zvysujeme prijem energie v jidle formou Lipanku na svacu a do masa se zeleninou jisky apod... 😒

kristi • 1d • Dnes v 18:22
lipanek je jeste v pohode, to Pribinak je hnus

jajinak • 2d • Dnes v 18:23
Zase jsem si to po sobě nepřečetla-samozřejmě bílý jogurt a ne býlý 😅

karotky • 1d • Dnes ve 20:04
Já dávám Hollandii od 9,5.měsíce,protože mi nechtěl odpolední mlíko.Pro chuť do ní přimýchávám lžíci ovocné přesnídávky. 😉
Pokud mu bude jogurt stačit,Pribiňák dávat nebudu.Je zbytečně těžký a sladký. 🙄

vrtule83 • 1d • Dnes ve 20:29
tak co mám vyzkoušeno tak z bílých jogurtů mi zatím malá baští jen activii ale holandii jsem ještě nezkoušela. a co jsem koukala na složení tak activie namá žádný sajrajty.

herta • Dnes ve 20:39
ahoj nám teda naštěstí jogurt chutná obyč bílej někdy s banánem většinou ho jí holej,ale nechci aby zas měl moc tak mu dávám půl jogurtu +banán.
my kupujem hollandii protože zraje v kelímku a je super, taky ještě takovej bio ve skleničce jak bývaly dřív nevím od jaké firmy to je ale stojí myslím14kč v hypce.aktivii všude doporučujou ale mě říkal též dr.že pro děti to moc dobré není s jogurtem jako takovým to nemá moc společného už je to moc upravované.
ježiš lipánky a dívali jste se z čeho to vyráběj?např v pribináčku je ten ztužovač z kostí od krav.hnus 😝 lipánek je sice nejlepší mezi těmito smetánky,ale tak jako tak je to fuj 😝
kalo já znám ve stejném věku i větší hubeňoury.jestli se vaší dr nezdá jak přibýváte,tak vás má poslat někam na vyšetření a ne malou takhle zaplácávat,zadělává jí na problémy se zažíváním do budoucna.může přibývat málo že má např.potravinovou alergii na něco exém alergii na něco jiného nemocné bříško atd atd také záleží na porodní váze atd atd atd.a jíška 😲 vždyž je to lepek no fuj. ☹

zuzik.3 • 1d • Dnes ve 21:30
Ahoj, tak mi taky baštíme activii, ale jak tak čtu tak bude asi lepší ta holandie. Jen mám teda jeden hloupý dotaz, ta holandia je větší tak když vám ji prcek nezbaští celou necháte to do dalšího dne nebo se to musí hned spotřebovat?

kalu • 1d • Dnes ve 21:30
kalo, souhlasím s hertou, moje Luci je taky hubeňour, přibírá pomalu, ale když jsem se ptala doktorky,jestli jí mám dávat Lipánky a spol., tak mi to sama naše doktorka rozmluvila.Je to velká zátěž pro ledviny miminka. Taky znám spoustu maminek, co své děti takhle krmí, u nás na vesnici se s tím holky moc nepářou- ale já se snažím jet podle svého a ´dávat malé to,co je podle mého svědomí nejlepší.
Z jogurtů dávám Hollandii,jihočeský ve skleničce nebo ten biobio bílý z Plusu, všechny Luci moc chutnají, baštíme je ráno ke snídani.

vetrovka • 1d • Dnes ve 21:33
ahoj, mě Tomášek nechtěl bílý jogurt ani za nic...... míchala jsem přesnídávku, ovoce ani ťuk.. tak jsem mu nakonec po 14 dnech boje šoupla holandii meruňkovou a ta mu jela.... tak snad to nebyl takový velký prohřešek

lenycka
20. bře 2008

kalo, naše malá je taky hubená, má v 9měs. 7,5kg a dr. nic neříkala, že by na tom byla "špatně" 😕

jett
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
jett
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lendy1
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katka13122
20. bře 2008

Maly ma 7 mesiacov,jogurty mu davam cca 2 tyzdne,dr povedal co najviac tuku aby obsahoval to je zvolensky

Mozem mu na jogurt dat umele mlieko???ked on nevie co by papal 😒
myslim tym ze spapa polku johurtu a pyta mliecko

katka13122
20. bře 2008

jogurtu 😠

elise
20. bře 2008

ja dávam malému tie jogo detské sú balené po 4 kusy a sú jahodové a banánové malý ľúbi jahodové🙂 predávajú ich napr v tescu pri detských príkrmoch a papávame ich už od 7 mesiaca🙂
katka mličko na jogurt nie je škodlivé daj mu koľko pýta ked chce tak nech drobci papajú ja malého ešte kojím a jogurt vždy zapije materským mliečkom a nič mu nebolo🙂

lululu
20. bře 2008

som si myslela,ze az od 10m sa mozu davat... 🙂 a travi Vasim babatkam po jog.ok? nemaju hnacky?

wali
20. bře 2008

ja davam malemu jogurty od 9. mesiaca a davam zatial len biele od Hollandie, vraj patria k najkvalitnejsim. a striedam mu to tak, ze mu do nich davam ovocie.

o pribinacikovi som tiez citala, ze to nie je prave najlepsia volba na zaciatok a hoci nam dr povedala, ze ho mame davat, tak som to odmietla a ostavam pri osvedcenych jogurtoch Hollandia.

lululu - nam jogurty nesposobuju ziadne problemy a maly nema po nich ani hnacky. myslim, ze ich prijal velmi dobre.

fifa
20. bře 2008

baby kto vyrába tie jogurty Holandia a akú majú záruku? my papkáme zvolenské bifi jogurty

zuzkafuny
20. bře 2008

My už papkáme takmer všetky... okrem tých, ktoré majú veľmi dlhú trvanlivosť... a chutia nám. Jeme ich od pol šiesteho mesiaca a malý bol kojený do ôsmeho mesiaca... 🙂

lusil2005
20. bře 2008

baby a kde dostat kupit tie hollandia ci jak sa volaju? prave idem z tesca a tam nemaju :( tak som kupila activiu a urobime pokus...