Jsou kaše pro starší miminka hustší?

luciv
11. črc 2011

Ahoj holky chci se poradit dcerce jsem první kašíčky davala až jak ji bylo 7 mesíců a pamatuju si že to byla husta kačička a krmila jsem ji lžičkou a ted malému chci davat už ted díky tomu že ho nekojím tak jak malou do 7 mesiců ale jen do 6 tydnu ale jak jsem poprve udelala kašičku s přidaním jen vodičky a odmerek jak je uvedeno bylo to jak mlíčko ochucené, jsou ty kašičky s růstajícím věkem hustší a nebo to je nejaká divná kašiška? kupuju z polska nesle nebo od hami a tohle jsem používala i u malé jen ty kaše pro ty starší, zase je mi jasné že nemužu tak malému dítku dat kaši jak beton ale kdybych ho mela krmit kaší lžičkou tak to poteče všude tak krmíme jen flaškou

luciv
autor
11. črc 2011

Nikdo nic holky?jo a jestli mate zkušenosti a kaši co jsou ve zdravé výživě a chutnají dětem dejte mi taky prosím vědet hlavně něco super na střeva at se mu lepe kádí 🙂 jak se vůbec pripravuji

berenika39
11. črc 2011

@luciv nevím, jestli tomu dobře rozumím, ale když je ta kaše řídká, proč ji neuděláš hustší? jestli píšou xxxx ml vody a pět lžic, tak dej šest 😕

luciv
autor
11. črc 2011

Takže si myslíš ze to není problém? Já myslela at to není pro nej pak těžké ze ty prvni kaše jsou asi takove vodnatejsi zkusím přidat a na chvíli odstavit

sussanah
11. črc 2011

Hami kase byly co si pamatuju hooodne ridke, proste to neslo zahustit ani za nic. Kupovala jsem nestle a ty byly v pohode. Potom doporucuju kase Babylove z DM, na ty jsem presla z tech nestle a spokojenost. Michala jsem je s obilninovyma kasema ze zdrave vyzivy (http://www.countrylife.cz/kase) . Co se tyce toho spravneho vylucovani, tak v tom kase moc nepomahaji, spis naopak. Nasemu pomahaly ovesne kase, ale ty jsem mu zacala pravidelne davat az tak v 8-9m, precejen je to zatez na streva. Osobne bych s hustyma kasema jeste pockala, i kdyz nekojis 😉 Nebo treba prihodit 2-3 lzicky do vecerniho mlika, at se to krapet zahusti, ale tu klasickou hustou kasi bych jeste asi nedavala, tot muj nazor.

sussanah
11. črc 2011

@berenika39 u Hami jsem dala skoro dvojnasobne mnozstvi kase, aby to vubec drzelo na lzicce a to mi potom taky prislo prehnane, takze ja dotaz docela chapu 😉

berenika39
11. črc 2011

@sussanah no já jsem vždycky dávala víc a nechala jsem to ustát, ono to "dojde" 😉 . kupovala jsem hami.
@luciv no ono by to šlo klidně pro tak malý mimčo udělat jen jako husté mléko do láhve, ale upřímně si myslím, že by kaši tak brzo vůbec nemusel mít, to je na tobě. jestli to má večer, dala bych to spíš jako husté mléko, ale opravdu s tím nemusíš spěchat. když si zvykne na kaši, aby potom jedl zeleninku🙂. kaše se dávají fakt až třeba v osmém měsíci večer. vařila jsem často přesně kvůli zácpě ovesnou (v devátém měsíci), uvařila jsem jemné mleté ovesné vločky ve vodě a potom do toho přimíchala UM (několik odměrek v malém množství vody). ale na to je tedy fakt v pěti měsících brzo.
Tak zkus koupit jinou značku, naprosto super je Sinlac, ta je na úplný začátek nejlepší, a ta se mi dělala úplně v pohodě.

sussanah
11. črc 2011

@berenika39 tyjo, ty hami jsou zahada, protoze ja akorat vypozorovala, ze kdyz jsem nechala hami odstat, tak mi zridla jeste vic 😀

berenika39
11. črc 2011

ještě mě napadla nestlé rýžová, ta je taky na začátek fajn a určitě neřídne

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
bufina
12. črc 2011

Já jsem malýmu dávala kaše od 4 měsíců. Sice byl kojenej, ale večer už trochu nervní, tak asi pořeboval už něco víc k jídlu. Flašku odmítal, tak sem mu to musela dělat do misky a dávat lžičkou. Během pár dnů už papal hezky a díky tomu bylo pak naprosto bez problémů zavedení příkrmů po půl roce. Kupovala sem kaše od Sunarky a byla sem spokojená. Míchala sem mu to ze začátku asi tak na hustotu jogurtu.