Kaše jako první příkrm. Syn ještě neumí jíst lžičkou

kopcik
20. lis 2008

ahoj, dnes jsme byli u mudr. a prý máme začít dávat večer kaši. že s odpoledním příkrmem máme ještě počkat 3 týdny. jenže malý už teď vypije 210ml a vzteká se, že nedostane víc. já jsem vždycky myslela, že se jako první začíná odpoledne tou zeleninou. a jak mu mám dát kaši,když ještě neumí jíst lžičkou? s tím, aby se kaše dávala do flašky - s tím nesouhlasím.... asi to bude napsané někde v příkrmech, ale nemám čas to někde hledat.... začínal někdo jako první taky kaší?

kacka.va
20. lis 2008

no třeba na klasické přesnídávce píšou česky "od ukončeného 4. měsíce" a slovensky "od 5. měsíce", což je to samé 🙂

petule.h
20. lis 2008

já začala mrkví a přesnídavkou,pak mrkev a něco, banán s jablíčkem......kaše mi dítě nikdy nejedlo, tak nevím co druhé, každopádně, my máme na noc mléko...a budeme mít, pač mi spí celou noc už teď a zasycenej je dost 😀

kopcik
autor
20. lis 2008

petule: takže kaše se třeba vůbec dávat nemusí?

radka.m.
20. lis 2008

kopcík-pokud pijete mlíčko,tak kaše nemusíte vůbec,prý z kaší nic výživného děti nemají ani nic potřebného pro vývoj,to vše mají v maso-zeleninových příkrmech a v ovoci a v mlíčku.

andy80
20. lis 2008

kopcik, ne, ne kaše děti nemusí. Dětem se dávají jen pro větší zasycení, když se ti dítě, které se ti v noci normálně na mlíku nebudilo a začalo se budit. Nebo se dává dětem, které nepřibírají, aby přibrali.

kopcik
autor
21. lis 2008

díky holky. jak je možné, že se na netu člověk dozví víc, než co mu poradí doktorka? nemělo by to být naopak? 😖 se nemůžu dočkat, až ji změním...

kacka.va
21. lis 2008

no, záleží na doktorce 😉. Já zase mám zkušenost, že často na internetu jsou informace, které si vyloženě protiřečí, takže se řídím spíš naší Dr. 🙂

andy80
21. lis 2008

kopcik: co doktor, to jiný názor, s tím asi nic neudělám, teď jsem to zažila, když jsme se stěhovali. Dr, kterého jsme měli předtím měl úplně jiné názory než dr, ke které chodíme teď. Já si teda většinou dělám vše podle svého a od dr se nechávám jen postrčit, když jsem nerozhodná. Jako třeba teď jsem nevěděla, jestli mám zkustit jogurt a když jsme byli v poradně, tak mi dr řekla, že jogurty se smí od ukončeného 6. měsíce, tak jsem začala dávat jogurt. Na druhou stranu mi dr. řekla, že můžeme začít s lepkem, ale já ještě lepek nedávám, ještě počkám.

barccaa
16. bře 2009

ahoj my jsme tet ukoncily 4.mesic a taky nam pani doktorka rekla at dame kasi na noc,ale zacala jsem prvni s bananem amrkvi s bramborem.kasi zkousime behem dne,ale na noc mame porad mlicko. 🙂 🙂

kacka.va
18. bře 2009

barccaa: a neplácáš toho jídla zbytečně moc druhů najednou? 😉

mousunek
18. bře 2009

barccaa - taky davame bramboru s mrkvickou obcas do toho dame namixovany kousek kureciho masicka

kacka.va - ono je lepsi vzkouset postupne vice druhu, nez pak zjistit ze si zvykne na neco a dalsi odmita, my jsme meli vcera k obedu kasi s brokolici dnes kasicku s mrkvickou a jablickem a zitra bude brambor s kurecim masickem a kousem mrkve myslim ze je lepsi to prckum trochu menit kdyz uz trochu neco muzou..... ale vzdyt mas velkou holcicku, tak to vis sama 😉
Tohle ze davame kasi brambor mrkev a pod je v celku normalni.... sousedka dava svoji holcine od 3mesice brambor se spenatem kureci maso nedavno jsem ji potkala tak rikala ze mela mala 6mesicu k obedu spagety....

misasvobodova
18. bře 2009

holky, od kdy dáváte dětičky do židliček na papání?

markytkaaa
18. bře 2009

My jsme začali s kašičkami ve 4 měsíci věku. (od třech měsíců jsem používala nemléčnou rýžovou Sunarku jako hustidlo UM proti blinkání ... do 150ml UM dvě až tři odměrky kaše). Kašujeme doteď.

mousunek
18. bře 2009

misasvobodova - az se nauci poradne sedet, tak budu davat prcka do zidlicky ted krmime lzickou v detskem lehatku/sedatku.

markytkaaa
18. bře 2009

misasvobodova: my máme klasickou dřevěnou krmící židličku. Do 8 měsíce jsme krmili výhradně ve vajíčku, teď když už bez problému sedí (sice ho to nebaví a radši leze, ale sedí 😀) tak dostává jídlo v židličce, ale není to pravidlem ... máme poblijona nežravku, takže ho krmím, kde se dá, abych do něj něco dostala 😀

misasvobodova
18. bře 2009

díky holky.
markytka: jo, poblijona máme také. děláte s tím něco?

markytkaaa
18. bře 2009

misasvobodova: právě jsme se snažili hodně hustit jídlo ... do UM nemléčnou kaši, začali jsme s kašema dřív ... když hodně blinkal UM najeli jsme ve 4. měsíci i na zeleninové příkrmy ... ty nám tedy celkově to blinkání hodně srovnali. Teď když UM nepije (nechytne se flašky, pokud to není jeho oblíbená flaša s čajem 😀) už neblinká ... takže si myslím, že u nás to opravdu hodně dělalo mlíčko. Místo UM více kašuje a na doplnění mléčných výrobků má ještě jogurt ... 😉

kacka.va
18. bře 2009

mousounek: právě ze začátku se má zavádět postupně, aby si dítě zvyklo na ty jednotlivé chutě.

shaula
18. bře 2009

Mousunek: musím souhlasit s Kackou, vše postupně, nový druh vždy nejdříve po 3 dnech, aby bylo vidět případnou reakci.