Kaše jako první příkrm. Syn ještě neumí jíst lžičkou

kopcik
20. lis 2008

ahoj, dnes jsme byli u mudr. a prý máme začít dávat večer kaši. že s odpoledním příkrmem máme ještě počkat 3 týdny. jenže malý už teď vypije 210ml a vzteká se, že nedostane víc. já jsem vždycky myslela, že se jako první začíná odpoledne tou zeleninou. a jak mu mám dát kaši,když ještě neumí jíst lžičkou? s tím, aby se kaše dávala do flašky - s tím nesouhlasím.... asi to bude napsané někde v příkrmech, ale nemám čas to někde hledat.... začínal někdo jako první taky kaší?

ssaara
20. lis 2008

My taky začali kaší asi v 5.měsíci,protože malej mi přestal přibírat. Do té doby lžičku ani neviděl,ale když jsme jí dali poprvé,tak jí lžičkou baštil úplně v pohodě. zeleninu jsme začali dávat o měsíc později.

kacka.va
20. lis 2008

kopcik, většinou se začíná jako první zeleninou místo oběda. Já jsem taky nechtěla dávat kaši, protože některé děti, když pak mají sladké, tak si blbě zvykají na zeleninu a nebo začnou odmítat MM. No, musím zaklepat, že my nemáme problém s jakýmkoliv příkrmem a dokonce jí zeleninka chutná víc než ovoce. A docela nemile mně překvapilo, jak je většina těch kaší sladká ☹

evikuu
20. lis 2008

ahoj u nás máme ještě čas ale četla jsem že je na noc kaše nazačátek těžšší.Holky dávají kaši většinou vpoledne nebo odpol a uvidíš jak bude sedět,aby nebylo na noc těžko. pokud má takhle hlad dávají do mlíčka třeba jednu nebo dvě odměrky nemléčné kašičky jen na zahuštění.... ale "normální" hustou bych raději zkusila přes den.U starší jsem začínala nemléčnou a přidala jsem UV kterou jsem dávala. takhle se na to chystám znova.

kopcik
autor
20. lis 2008

no já fakt nevím. počítala jsem s tím, že kaše budu dávat až klidně kolem 5-6 měsíce... ani mi nijak nejde o ten spánek, spí i tak skoro celou noc...

sisstin
20. lis 2008

kopcik: jestli nemáte zažívací potíže, tak kaši můžeš klidně dát..ale ne nějaký lepidlo 😉 já dávam kaši až někdy od 7.měsíce, protože předtim ho ucpávala a měl ukrutný bolení a úplně černý zpečený bobky 😕

kopcik
autor
20. lis 2008

sisstin: a začli jste kdy s příkrmem? čekala jsi na to, až ti to doktorka doporučí nebo jsi dělala co chtěla? uvažuju o tom, že doporučení doktorky budu bojkotovat a tak za 2 týdny začnu normálně mrkví a pak někdy za měsíc až tou kaší.... 😒

sisstin
20. lis 2008

kopcik: jelikož naše Dr. tohle moc neřeší, a nikdy neměl moc rád mlíko...tak na 4m měl jen něco přes 4kg, tak jsem prostě začla klasicky ukončeným 4.měsícem mrkví...od pátýho měsíce i přesnídávky...a když ho přešlo bolení, tak teprve kaši...a to nejdřív jenom ráno, aby to stihnul strávit 😉 jako s příkrmama jsme nikdy problém neměli..hned snědl celou skleničku mrkve...pohoda..ale mlíko neměl nikdy rád...a po 7.měsíci ho přestal pít úplně..takže u nás od těch 4m. vesměs skoro jenom lžička 😉

kopcik
autor
20. lis 2008

aha... no dnes malého vážili a má 7200g!!!!!!!!!!! 😲 a takové nedonošeňátko to bylo.... a mlíka by asi vypil i litr najednou. a ukončený 4. měsíc je kdy? někdo mi tu říkal, že když už má 4 měsíce, tak je to ukončený 4 měsíc, ale včera mi v lékarně řekli, že začátek 5 měsíce.... 😒

sisstin
20. lis 2008

kopcik: já si taky dřív myslela, že je to začátek 5. měsíce..ale není, ukončený čtvrtý je, když má miminko 4měsíce a jeden den,což už máte 😉 ale pokud má 7200g tak ta kaše potřebná teda není, můžeš začít mrkví 😉 ale počítej, že když je to takovej jedlík, že stejně budeš po mrkvi muset dokrmit mlíčkem 😉 ten náš expert v životě nevypil víc jak 120ml mlíka 😅

sisstin
20. lis 2008

kopcik: jo..a ještě se má začít přikrmovat, když mu nestačí víc jak litr mlíka denně 😉 jinak se může počkat až do 6m, pokud děti dobře prospívají 😉

kacka.va
20. lis 2008

kopcik: jestli nemáme problém s přibírání, což evidentně nemáte, tak bych s příkrmama klidně počkala do 6. měsíce. Ukončený 4. měsíce je, když už začíná běžet pátý měsíc. tzn, když se někdo narodil třeba 1.1. tak od 1.5. má ukončený 4. měsíc. jsou to normální počty, nehledej v tom žádné složitosti. některý lidi v tom dělaj bordel, když je něco ukončenýho, tak to není průběh přece

sisstin
20. lis 2008

já čekat do 6m, tak z něj asi zešedivim 😅

kacka.va
20. lis 2008

sisstin: však je to správně, když už je mimču 4 měsíce, tak přece už mu začíná běže 5. měsíc a to se bere jako začátek 5. měsíce nedokončeného 😉

sisstin
20. lis 2008

kacka.va: jo..ale já si dřív myslela, že ukončený 4.měsíc je, když má dítě přesně 5měsíců 😉

kacka.va
20. lis 2008

🙂 aha, tak to ne 🙂

sisstin
20. lis 2008

kacka.va: o tom byla i diskuze..to je jak s tím počítaním tt 😅 😅 😅

kacka.va
20. lis 2008

nejlepší je si to odpočítat a pak je to jasné 🙂

kopcik
autor
20. lis 2008

on nevypije litr, protože vynechává dvě dávky přes noc. takže přes den má jen 4 flašky o 210ml. někdy ráno se vzbudí a cucne si tak max. 60ml, takže 900ml. ale těch 210ml mu nestačí a víc se prý dát nemůže....
tak právě proto si myslím, že bych měla začít přikrmovat, když mu už mlíko nestačí....

sisstin
20. lis 2008

kacka.va: no já to brala tak, že ukončený 4je, když má 4měsíce a 30(31dní) 😝 😅

sisstin
20. lis 2008

kopcik: začni normálně s mrkví, kaši fakt nepotřebujete zatim 😉

kacka.va
20. lis 2008

kopcik, no ale když vezmeš v úvahu, že přes noc nepije, tak bys mu ke každé dávce mohla ždibec přidat, ne?
no jo, ale 4 měsíce a 30 dní, to už je dítěti 5. měsíců 🙂.

sisstin
20. lis 2008

kacka.va: jo já myslela, že ukončený 4měsíc=měsíc pátý 😉

kacka.va
20. lis 2008

holky to je jedno 🙂, prostě ukončený je, když už skončil a začíná běžet další 🙂.

sisstin
20. lis 2008

kacka.va: no ted to vim taky...ale já prostě myslela, že když tady svítí, že má miminko přesně 4měsíce..že ten měsíc teprve začíná, a ne že končí 😝 a myslelo si to( a myslí)víc lidí 😅

andy80
20. lis 2008

Pokud by se dítě narodilo 1. ledna, tak ukončený 4. měsíc bude 1. května v den jeho čtyřměsíčnin.

sisstin
20. lis 2008

jj..už to snad všichni chápeme 😅 já byla též vyveden z omylu..jsem myslela, že prostě v té výživě je to jiné...že je nejdřív 0měsíc, a ukončený první je, až když má dítě přesně 2měsíce atd. 😝

kopcik
autor
20. lis 2008

já jsem to taky tak pochopila, že ukončený 4 měsíc je začátek 4. myslím, že mi to potvrdila i andy na jedné diskuzi, ale včera mi právě ta lékárnice řekla, že až začátek 5.... 😒
nevím, proč normálně na ty balení nepíšou od 4. měsíce a bylo by po problému...
no a jsem se rozhodla, že na tu kaši fakt kašlu a začnu s tou zeleninou... dík holky za názory 🙂

radka.m.
20. lis 2008

kopčík,já bych na tvém místě taky tu kaši nezačala dávat jako první.kaše se většinou doporučuje,když dítě mizerně přibýrá,nebo na noc,pokud dítě často v noci pije mlíko,ale ty sama píšeš,že ti spí vcelku dobře.a ono stejně,když se dá kaše na noc,tak to většinou neplatí,že se děti přestanou potom budit.a váhu máte taky pěknou,takže pokud chceš,tak bych začala spíše s těma příkrmama.

andy80
20. lis 2008

kopcik: tak to ti asi lékárnice podala špatnou informaci.

kopcik
autor
20. lis 2008

radka: jj. začneme mrkvičkou 🙂 prostě mi to přišlo divné, proč mám dávat kaši, když ty extra kalorie nepotřebuje...