Kaše na dobrou noc, dáváte ji vašim ratolestem?

veri25
29. črc 2012

ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jestli dáváte vašim ratolestím kaše na dobrou noc nebo jakoukoli kaši? a jestli vám po ní dítě spí? doktor teda říká že by se kaše nemusela dávat, že se po ní hodně tloustne. no a navíc ten náš jedlík, po ní poprvý co ji snědl spal do pěti do rána a druhý den do čtyř, ale od té doby se budí o půl jedné, jako kdybych ho jenom nakojila a brečí mi hlady, nepomáhá ani dudlík ani voda. malému je necelých 6 měsíců.

nae
29. črc 2012

Ahoj, niektoré detičky to može zasýtiť. Možem sa spýtať, prečo prikrmuješ už tak skoro? Už mu nestačilo cez deň kojenie?
Plakať može aj z toho, že mu rastú zúbky, to može potrápiť, hlavne v noci. Inak ja som skúšala dávať staršiemu synovi kašu na noc od nejakého 8. mesiaca, a bolelo ho z toho bruško. Tak som presunula kašu radšej cez deň a na noc len mliečko, potom s tým problém nemal. AKú kašu pripravuješ?

dlabinecka
29. črc 2012

Z kaší děti tak akorát bolí bříško. nebudí se Ti hlady, ale chce kontakt. Kaše je zbytečná...

adelkav
29. črc 2012

My začali dávat kaši někdy po pátém měsíci a noci byli lepší. Ze začátku jsme dávali ty od Nutrilonu, později už snad všechny vodou ředitelné, ale na kojení se budil několikrát za noc ať byla kaše jakákoliv☹

ja.na81
29. črc 2012

Ja kasi zacla davat az jako posledni z prikrmu, nejak na prelomu 8/9 mesice, ale teda na spani to nemelo vliv ani omylem, budil stejne jako pred tim co 2 hodiny 😉 Lepe zacal spat az po tom prvnim roce (co jsem ho prestala v noci kojit). Jako prvni kase jsme meli od Nutrilonu, pak jsem kupovala DM Babylove mliko a michala to z ruznymi kasemi (taky Babylove, nebo Alnatura)

slundo
29. črc 2012

Tak my začali s kašema až někdy kolem desátého měsíce a kupujeme ve zdravé výživě kukuřičnou a rýžovou....malej je má strašně rád, ale ikdyž sní celý talíř, tak se v noci na mlíčko budí 🙂 Takže je dáváme jen občas a nebo když někam jdeme, tak ji dostane na snídani, aby ho to zasytilo. Ale pokud mimčo hezky baští a prospíá, není nutný kašičky dávat 🙂

veri25
autor
29. črc 2012

no my sme právě přestali mu ty kaše dávat, páč z toho tloustne a stejně nespí, dáme mu ji maximálně když ho někdo hlídá a nemůžu ho večer nakojit....
takže zatim dávat nebudu
díky za rady

katyxq
30. črc 2012

Kaši zatím malé nedávám, nutričně nic extra zajímavého kromě energie nepřináší, navíc ty běžně dostupné pro kojence jsou plné cukru a aromat a v těch bezmléčných (malá je alergická na bílkovinu kravského mléka) je mizerný výběr. Jen občas do příkrmu přidám trošku rozvařených vloček (kvůli nastolování tolerance k lepku, navíc cíleně dávám ovesné vločky v případě zácpy). Na kaše jako takové se chystám až kolem 9. měsíce, budu kupovat ve zdravých výživách - ze značek mám vytipováno např. Countrylife nebo Nomina.
Navíc budu kaše zkoušet dávat ráno, malá pozdě odpoledne/navečer ne úplně dobře snáší i jen zeleninový příkrm, který je do žaludku lehčí než kaše, blbě pak spala, mrskala se, evidentně jí bylo těžko. Některé děti se po kaších budí žízní, čemuž se nedivím, po takové dávce cukru bych v noci chodila pít taky.

lolap
30. črc 2012

Jen jsem se chtěla zeptat, kdo dáváte ty kaše ze zdravé výživy, ty jsou nemléčné, takže je děláte do kojenecké vody nebo do UM? Já bych je chtěla začít dávat, ale kojím, do UM se mi je nechce dávat... Vadilo by, kdybych je udělala do vody a pak dokojila?Zeleninu mi večer už moc nechce (máme 8 měsíců)☹Popřípadě co jiného dávat k večeři...Díky za tipy.