První kaše na večeři, mléčná/nemléčná?

martisek11
10. črc 2017

holky mám 6ti měsíční mimi,,pěkně přibírá,,už dávám masozelen.příkrm od 5 měs..i ovoc příkrm na svačinku odpol,,.,ted bych chtěla začít kaši na večeři,,budí se mi několikrát v noci,,stále kojím,,

kteou kaši dát mléčnou či nemléčnou,,a jakou ste začínali,,děkuji za rady😉

panickatlamicka
10. črc 2017

@martisek11 nejlepe zadnou, kdyz uz kasi, tak dopoledne, nemlecnou. Muzes uvarit z kukuricne krupice nebo ryzovou. I stantni v krabicce bych nedavala vubec.

panickatlamicka
10. črc 2017

A ze se ti budi, je normalni. Kase to muze jen zhorsit.

panickatlamicka
10. črc 2017

A jeste do tretice 😀 : pokud kojis, s dalsimi prikrmy bych pockala, muze vedt k predcasnemu odstaveni, snizeni laktace... V 6 m by melo byt kojeni stale hlavni slozkou stravy.

hani007
10. črc 2017

@martisek11 Pokud máš dostatek mléka a kojíš tak to dělej dál a příkrmy ber spíše jako ochutnávání, aby si mimčo vyzkoušelo různé chutě takže jen pár lžiček denně a ne tak, aby se z toho dítě najedlo. MM je nejvíc, co můžeš dítěti dát tak proč mu to odpírat? 😉

elis16
10. črc 2017

Moje malá má skoro rok a kaši jsem jí poprvé dala před měsícem. Dělám domácí (ovesné vlčky, jáhly, rýže) s vodou a dochucené ovocem (u nás vede jabko, banán, hruška 🙂 kupované mi přijdou moc drahé. Dávám jí je kolem 17-18 hod. Spát chodí v osm. Jinak v 6 měsícím u nás vedlo kojení 100% a v noci se taky budila několikrát.

koitschka
10. črc 2017

Moje kasi moc nechtela, na noc davam jen UM (cca 250ml) v osm a predtim (cca v sedm) treba trochu masozeleninoveho prikrmu,jogurt,ovocnou kapsicku...po kasi ji vzdy brzy vyhladlo. Od druheho mesice v noci nekrmim,jen caj nad ranem.

martisek11
autor
10. črc 2017

ok,,ale pořád sem nedostala odpověd, na to co jsem se ptala..🙂 zda dávat mléčnou či nemléčnou kaši když kojím🙂 děkuji

koitschka
10. črc 2017

@martisek11 asi nemlecnou z odstrikaneho mleka,rekla bych

hani007
10. črc 2017

@martisek11 tak teda: dej jí co chceš. Opravdu se nedá říct, co je lepší, když to nevyzkoušíš. Každému dítěti sedí něco jiného. Já bych osobně dala přednost nemléčné. Už jen z toho důvodu, že kravské mléko je pro člověka těžce stravitelné a ty řeči o vápníku se hodně přeceňují.

panickatlamicka
10. črc 2017

@martisek11 odpoved mas v prvnim komentari.

lida9
10. črc 2017

ja taky kojim, kasi jako prvni prinesl manzel synlac a micha se s vodou... k lepsimu spanku to moc nepomohlo, ale chutna malymu a tak davame obcas... jinak pak prinesl nejakou od hame a ta mela 45g cukru na 100g, tak ta letela do kose😀

prcekverunka
10. črc 2017

@martisek11 Kaši bych nedávala, je to úplně zbytečné a těžké do žaludku. Tím spíš, když pěkně přibírá. Kojte dál a neřešte, v půl roce má nárok se budit v noci.

akankeo
10. črc 2017

@martisek11 zacinala jsem nemlecnou, me deti se nad UM sklebi, takze mlecnou sem sice koupila ale dopadlo to dle ocekavani, odmitly to pozrit, vsechny tri. Robra je napriklad ryzova od nestle nebo kase od nominalu. Mlecnou muzes udelat z MM nebo pokud nejsou v rodine potravinove intolerance, ekzemy, tak z kravskeho mleka. Z kravskeho ale varenou kasi, ne instatni

klllarinka01
10. črc 2017

Ja jsem davala nemlecne kase. Kupuju ve zdrave vyzive maji tam velky vyber. Nejvic vese kastanova,kukuricna,jahlova a ryzova. Davam do toho ovoce bekdy i trosku presnidavky 🙂 Zalezi na tobe co ji budes davat a taky co bude chutnat. A co ae buzeni v noci tyka. Malej spinkal krasne budil se az rano. Cwlou noc klid. A sw zacal budit. A to kase ji a stejne se vzbudi. Asi zoubky 🙂

versatilka
10. črc 2017

Já kaši na noc nedoporučuji. Obě děti se mi po ní budily ještě častěji, žízní.

bekyc
10. črc 2017

Zkus to, já kojila a dala kaši (mléčnou Hipp) v šesti měsících. Normální instantní a nic se nestalo. Kojila jsem hodně přes den i v noci takže žádné snížení laktace se opravdu nekonalo. Pokud se ti nechce dávat UM, které v mléčných kaších je, odstříkávej svoje mléko a smíchej to s nemléčnou.

pajula123
10. črc 2017

U syna kase na noc tragedie,boleni briska,spanek horsi nez bez kase,a to az v roce.

jipe
10. črc 2017

já začala mléčnou na dobrou noc - hipp a hami (neslazené), občas je dávám do ted, na snídaně pak dávám nemléčné (Nomina) dělané z vody nebo ted už z kravského mléka. Upřímně, ty nemléčné mi vůbec nechutnají a divím se, že to prtous jí (ochucuji ovocem obvykle). Domácí jsem zkoušela, ale to úspěch nemělo. Kojila jsem do 13m, kdy jsem to ukončila já. Malému ty instantní kaše chutnají, já jsem neměla výčitky, že mu upírám mléčnou dávku a kojila jsem pak 1 - 3 x za noc a ne každou hodinu.