Kaše před spaním. Jen kupovaná nebo se dá i uvařit?

ja123456
21. pro 2011

Prosím vás, začínám s příkrmy a chtěla bych večer dávat kaši. Musím jen kupovanou a nebo se dá i uvařit? Máte někdo recept?

veruska007
21. pro 2011

Ahoj, ze začátku asi kupovanou. Krupičná kaše by se měla až tak od roku. Můžeš i dříve, ale měla by být dělaná ze sunaru. Recet je na pytlíku od dětské krupičky 😉. My teda dělali instatní až do 2 let 😉, potom z krupice. Samozřejmě, můžeš vařit hned z mléka a krupice, ale tahle krupička je hůře stravitelná, mimčo může bolet bříško.

boobinka
21. pro 2011

varila jsem kasicku z krupicky ze zacatku tak dvakrat tydne od 6 mesicu a nikdy nemel problem s prdikami ci s bolavym briskem, ale kazde ditko je jine, ze... dala jsem 125ml mleka, 4 lzicky krupicne kase, spetku soli, a lzicku cukru a dala varit. Chutna mu dodnes 🙂 instantni mu nikdy nechutnali.

llluckaaa
21. pro 2011

Já dávám 7 odměrek neslazené nemléčné rýžové krupičky a 1 odměrku Babylove bio mléka, zaleju horkou vodou a malé moc šmakuje. Do roka bych určitě nevařila z klasického mléka a ani neděla každý den klasickou krupičku (kvůli lepku). Přijde mi to lepší střídat, teď chci zkusit ještě kukuřičnou kaši.

pattie
21. pro 2011

Můžeš zkusit jáhlovou nebo pohankovou. Uvaříš jáhly či pohanku ve vodě a rozmixuješ. Můžeš přidat trochu UM nebo MM, já dávám jen ovoce. Ale většinou dělám instantní 😉

cervena_vila
21. pro 2011

Určitě domácí:
Kulatorznou rýži vařit ve vodě do rozvaření, přistrouhat kousek jablka, hrušky, broskve (nebo co už máte vyzkoušené), trošku kokosového oleje (např. z dm), podle potřeby rozmixovat.
Oves je belepkový, lámaná pohanka je dobrá, míchala jsem je s rýží nebo vařila kaši jednodruhovou. Jáhly samotné mají moc bílkovin, takže taky lepší s něčím míchat. Kukuřičná krupice se dá taky koupit..
Jablko překvapivě hodně osladí, není nutné tam nic přidávat.
Dělala jsem to na hlubší pánvičce s nepřilnavým povrchem, aby se mi to nepřichytávalo. 😉

Instatní jsem dělala jen ty bez mléka a cukru, třeba jáhlová kaše z dm, nebo nestlé rýžová krupička, kukuřičná krupička.

coxa
22. pro 2011

Já jsem dávala jen kupované, krupicová se do roka vůbec nemá - zatěžuje zbytečně ledviny a vůbec celé trávení a jinou neumím. 😅