Kaše v 19 hodin, další jídlo mám dát za 3 hodiny?

absinka
7. bře 2015

Ahojky,malému jsou 4 měsíce a začali jsme večer dávat kaši (jinak plně kojím).a já bych se chtěla zeptat,když mu třeba dám v 19hod.kaši,další jídlo mu mám dát třeba za ty tři hod.??Chodíme spát tak kolem 23.hod-malej je nespavec.Díky

ally8
7. bře 2015

@absinka určitě bych zkusila nakojit, když kojíš. Uklidní se a možná líp usne 🙂 Sám si řekne, jestli chce nebo ne. Já kojila večer i každou hodinu než usla 🙂

absinka
autor
7. bře 2015

@ally8 jako nakojit za ty tři hodky??A ještě jedna otázka,myslíš,že se může přepít mlíka??-když mu třeba v noci budu dávat prso každé 2hodinky,protože se ted dost budí,já mám zase strach,aby se nepřepil a nebolelo ho bříško

jezecek87
7. bře 2015

Nevím jestli ti pomůžu,ale malé byli teď taky 4měsíce a dosud byla plně kojena,ale nějak večer, už asi nemám tolik mléka, tak jsem jí začala dávat flasku sunaru, ale stejně mi potom pije z prsu ještě 2-3krát než usne.
Možná ale kaše zasytí víc než ten sunar. Takže např.sunar v 18:30, prso 19:30,prso 21:00 a 21:30 spánek.
To už poznáš jestli má hlad ne? Naše je třeba taká nervozní,uplakává, když m hlad. A nají se vždy tak akorát,bolení nemíváme,prdí ostošet🙂a když se přepije, což se moc nestává,ale někdy jo,tak si ublinkne,ale každé mimčo je jiné🙂

lv
8. bře 2015

mateřskýho mlíka se nepřepije, to se tráví strašně dobře..
a to jako 1.příkrm dáváš kašičku? lepší je zeleninka..

evulina77
8. bře 2015

@absinka já bych kaši ještě nedávala a kojila dle potřeby dítěte. Já dobu mezi kojením nijak zvlášť nepočítám a kojím, když si malá řekne. Je to na jídlo, ale i na pití. Je sice pravda, že mám malou na "čepu" docela často, ale malá je spokojená, nepláče, pěkně spí a hlavně mi to nevadí...

vercik83
8. bře 2015

Ty jo to jako fakt chodi spat takhle pozde? Mne doktorka rikala davat kasi aby dele vydrzeli spat taky, tak on se prihlasi ne? To vubec nemate vecer pro sebe s manzelem/partnerem to je pech.

ally8
8. bře 2015

@absinka jak už tu psaly holky, určitě se nepřepije a když tak si ublinkne. Mě malá taky dost ublinkávala, ona je taky takový nenasyta a když bylo prso, tak proště pila a pila až si někdy u prsa krkla a ublinka 😀

pkolin
8. bře 2015

Já bych tedy tak malému miminku kaši nedávala, proč? Když plně kojite, tak je to brzo ve 4 měsících dávat kaši! A mateřského mléka se rozhodne přejít nemůže.

absinka
autor
9. bře 2015

@lv -doktorka nám řekla,že máme dávat večer rýžovou kašičku,takže ano-první příkrm dávám kašičku.Ale já jinak ještě plně kojím,takže si myslím,že nám tu kaši dala jen proto,aby se večer víc zasitil,pže se nám každou chvíli v noci budí-ale jinak musím říct,že nám to stejně nepomáhá.Co dvě hodiny má prso znova...

absinka
autor
9. bře 2015

@vercik83 jo to je pech,za 3 měsíce se berem a u nás to spíš vypadá na rozchod 🙂

absinka
autor
9. bře 2015

@pkolin doktorka nám to poradila,aby lépe spinkal,pže se v noci furt budí,tak že se s tím prý líp zasytí.Ted sme totiž přibrali jen 0,5kg

linda.r
9. bře 2015

Já bych kaši tak brzo určitě nedávala, ve čtyřech měsících kojení naprosto stačí a spaní to nevyřeší, prso mu žádná kaše nenahradí🙂 A jestli přibral 0,5kg za měsíc, tak to fakt není málo.

pkolin
9. bře 2015

@absinka To je přesně jak píše @linda.r od nočního buzení to nepomůže a když to sama potvrzujete tak nechápu, proč miminku tu kaši dáváte. Rozhodně bych počkala min. do 6 měsíců. Můj první syn byl také kojený a první kaši na noc dostal až v 8 měsících! Ve 4 je to vážně brzo....

vercik83
9. bře 2015

Tak to zks a uvidis zda bude lepe spinkat, kamaradka ji dava a mala spi. Mamka nam ji davala a taky jsme spaly

pavlusa01
16. dub 2015

Moje malá měla režim,tak dostala večeři kolem půl osmé a pak šla spinkat a spala tak do páté hodinky ranní...pak dostala sunar a spala tak do osmi....S kašičkou to bylo to samé,nám právě chutnali a i mi přišlo,že malou zasytili ty kašičky sunarky...Ale táké mi spinkala celou noc....Ale váš maléj nespinká,tak si myslím,že hladík mít musí,tak bych mu tak za dvě hodky trochu mlíčka dala..... 🙂 kdyby spinkal bylo by to jiné,ale on vydá ještě spoustu energie než usne.... 🙂

mar8
25. dub 2015

@absinka tak já dávám kaše od 7.měsíce, a stejně to nepomohlo, malý je kojený a budí se v noci stále, tam to není o hladu, ale prostě o tom kontaktu. Jinak kaši dávám v sedm a v deset se už budí na kojení. Tak fakt nemá cenu s kaší spěchat

drosea
10. kvě 2015

a to kojíte podle hodin? Vy nepoznáte kdy má vaše miminko hlad, ono si samo neřekne? Když budete kojit tak jak chce miminko, tak se nepřepije a nebode mu špatně