Kde nakupujete zeleninu pro první příkrmy?

janazzz
7. únor 2014

Chceme začít přikrmovat zatím plně kojeného syna. Dneska jsem byla v Bille a Globusu vyhlédnout nějakou bio mrkev a v obou obchodech měli poslední dvě balení bio mrkve a moc se mi nelíbila, nevypadala moc čerstvě. Koupila jsem nakonec klasickou naťovou mrkev v Globusu, ta vypadala čerstvě. Dovoz z Německa. I ta bio mrkev byla ale dovoz Rakousko. Co si o tom myslíte? Věříte zelenině z hypermarketů? Kde nakupujete zeleninu na první příkrmy? Já bych nejraději nějakou od českého farmáře, ale to se teď v zimě těžko shání. Byla jsem se zeptat i u nás ve farmářském obchodě, ale tam začnou dodávat až na jaře českou zeleninu.

amallie
7. únor 2014

Lidl

janazzz
autor
7. únor 2014

@amallie a nějakou bio zeleninu nebo prostě obyč zeleninu z Lidlu?

olusenka
8. únor 2014

buď mám vlastní ze zahrady, teď v zimě jen mrkev, brambory, dodělávám dýně, jinak z krámu kdekoliv, která se mi líbí-obyčejnou, která není oschlá, nahnilá, u mrkví se doporučují vykrajovat vnitřky, že mají prý plno dusičňanů, špenát spíš ve skleničce (taky je prý problematický ohledně dusičňanů, u ostatní zeleniny už je to prý jedno) nebo mraženou zeleninu, značka Ardo má i bio mraženou zeleninu. A přiznám se, že u dcery (chystám se začít za 2týdny s příkrmy, ale už si chystám příkrmy z dýně vlastní do mrazáku) jakožto druhého dítěte už to tolik neřeším a neprožívám, jako u syna. :-/ Už na to tolik není čas.

lv
8. únor 2014

Myslím ze "bedynky" jsou i ted pres zimu, od farmářů..jinak nasi maji zahradu, tak mám od nich, ted v zimě kupuju v supermarketu a jak jsi psala, radši hezčí, co vypada čerstvé, než bio skaredou. Jinak bio koupim, cca je to 2/3 ne-bio, 1/3 bio. A v sezoně bio babiččino...kupují i mrazenou, hrášek, kukuřici..

kamino
8. únor 2014

My zacinali s prikrmy take v lednu,mela jsem uz od podzimu nachystanou zmrazenou dyni do kostek,pokrajenou mrkev a podobne.. Nakonec jedine co vzal prcek trochu na milost byly sklenicky..takze uvidis. Kazdopadne nic nez nabidka v obchodech ti asi nezbyde a s bio bych se nestresovala,z vlastni zkusenosti,klasicky zemedelec hnoji pres den,bio v noci..nikdy nemas jistotu,ze bio zelenina je opravdu bio,pokud si ji nevypestujes sama,nebo nekdo s blizkych a i to neni se 100% jistotou,staci,kdyz pozemek je blizko hnojeneho pole,nebo treba na zavazce.. Na nati poznas cerstvost a jak psala pistelka vyse,bio z Arda mrazena by mela snad take odpovidat nejakym testum..

jmisa
8. únor 2014

@janazzz v zimě bych šla do mražené.
A jinak www.svetbedynek.cz dovezou až domů, tam beru zeleninu já, dopředu víš, co v bedýnce bude, můžeš si vybrat z typu bedýnky a mají i speciál pro malé děti - mimi bedýnky.

Mně v zimě zelenina z hyper super nechutná.

amallie
8. únor 2014

@janazzz bio

janazzz
autor
9. únor 2014

@olusenka Jaký špenát ve skleničce? Vyloženě špenát jako příkrm pro děti?

janazzz
autor
9. únor 2014

a jakou kupujete mraženou zeleninu, myslím značku nebo kde? Protože např. hrášek atd. teď v zimě čerstvý nevídám. Kde je např. k sehnání ta značka Ardo? Děkuji.

olusenka
9. únor 2014

@janazzz jakýkoliv příkrm ve skleničce se špenátem (nevím teď přesně značku, ale Hami ho myslím má, i jiné značky také). Samotný špenát myslím ve skleničce není, ale je špenát s bramborem nebo špenát s bramborem a masem.

Já většinou kupuju mraženou zeleninu, jaká je zrovna v akci, a když potřebuju, doma došlo, tak občas koupím i mimo akce. Jinak značka Ardo je známá, to je Mochov, mají to leckde. Nevím, zda i tu bio zeleninu, ale značku jako takovou Ardo mají fakt často, třeba Interspar aj.

jitavrtule
19. lis 2014

http://www.svetbedynek.cz/mimi_bedynky/

ve světě bedýnek mají primo I bedýnky pro miminka - bez cibule, česneku, nadýmajících věcí.

sedmiteckas
13. pro 2014

S příkrmy teprve začínáme, zatím máme za sebou mrkev, ale zeleninu kupuji a budu kupovat převážně "obyčejnou" v supermarketech a obchodech..

silvapokorna
11. črc 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

Já nakupuji bio zeleninu normálně v obchodech. Jasně, že si vyberu, ale na příkrmy je to opravdu lepší bio. Kupuji nejčastěji u nás v Albertu.