Kdy dáváte kašičku? Před spaním nebo místo UM?

ewcik
21. lis 2007

Ahoj maminky,
právě jsme přešly na UM a doktorka nám doporučila dávat na noc nemléčnou rýžovou kaši,protože malé večerní dávka UM nestačí,má ještě hlad. Chci se jenom zeptat,kdy dáváte kašičku?
Dáváte ji třeba hodinku před spaním a potom ještě před uložením nabídnete UM nebo ji dáváte rovnou místo toho UM večer?
Když bych ji dávala třeba tu hodinku před spaním,tak by to vlastně byla jako další dávka jídla za den a na krabici od UM,píší 5 dávek denně,což nám zátím vychází. Tak já nevím ☹

lemurek911
21. lis 2007

Ewcik: My jsme začali dávat taky kašičku, protože Tobimu mé mlíčko nestačí a má hlad, já vždycky kolem páté nakojím, v šest dám kaši, kolem sedmé koupeme a pak jak jde spát dát znovu nakojím, s UM by to mělo být podobné. Jinak Tobi snědl tři lžičky a kaše byla vžude 😀

nikka.vo
21. lis 2007

Ewcik - no hodně štěstí aby ta kaše zabrala, u nás nezabrala ani náhodou, naopak měl po ní žízeň 😖
I doktorka mi říkala, ať mu to ani nedávám, že to žádný zázrak není a navíc po tom zbytečně přibírá...

Určitě pláče proto, že mu UM dávka nestačí? Co zvýšit dávku na noc, já dávám vždycky na noc víc než přes den... 😉

pessy1
21. lis 2007

ahojky, malé je 5 měsíců a je přes den kojená a na noc dávám Nutrilon forte, tšch 150 ml a pak se dojídá u mě.Ted se mi budí už za tři hodiny po forte, tak mi mudra doporučila rýžovou kaši od Nutrilonu.Taky nevím, jak podat, myslím si, že malá neví, kdy má dost, mlíko ji teče z pusy a řve.Tak nevím, aby se kaší a ještě kojením nepřejedla a nevyzvrátila to.To se nám po forte taky už povedlo.

ewcik
autor
21. lis 2007

Nikko, opravdu má asi málo. Přes den dostává 180ml v 6h,8:30,ve 12h a 15:30h a okolo sedmé jsme jí dávali 210ml a pořád plakala,jakmile to dopila. A to že bude po kaši malá přibírat zas tak nevadí,ona totiž přibírá málo (cca250gr/měsíc).
No a já ji ani nechci tak dávat kvůli spánku. Dostává další jídlo až v pět ráno,mezitím se třeba ve tři hodiny napije jen vody,takže jsem relativně spokojená(i když tu vodu by si taky mohla odpustit 😅 ) ale spíš si myslím,že má večer opravdu ještě hlad.

slevik
21. lis 2007

Ewcik - my teda nejsme na UM, malou kojím, ale protože měla hlad, kaši dáváme už od 5 měsíců 😉 . Dávám to normálně až po koupání jako kojení, akorát ji teda vždycky dokojím (ale málo, spíš na žízeň 🙂 )

sokolka
21. lis 2007

Já dávám kaši od 6. měsíce také kvůli hladíku. Po šesté dostane kaši pak je koupání a kolem sedmé se ještě nacucne ode mě a jde spinkat. ale na lepší spánek to nezabírá.... 😅

tiki
21. lis 2007

Já taky dávám od 6ti měsíců kaši, aby Zdíša líp spala, ale moc to na to nepomahá 😒 . Nicméně dávám jí před koupacím procesem, což je velmi praktické, protože pak hned můžu ve vaničce udělat zase z čuníka holčičku. A pak už jdeme spát...

sandra81
21. lis 2007

Tiki, no i ja si myslela ze po kasi bude mala dyl spat ale taky nevidim moc rozdil. My davame kasi taky od pul roku zhruba a kolem tak pul 7 nez koupeme.
Sokolka: to mas celkem zrouta kdyz ti sni kasi a pak jeste pije mliko!!!
Nase kocka uz kojeni pres den absolutne nechce, jen vnoci tak kolem pul 5.

slevik
22. lis 2007

Holky, a co zkusit dát kaši až po koupání? Jen takovej nápad 🙂 . My to tak děláme a spinká líp 😵

sokolka
22. lis 2007

Slevik já když jsem mu dala kaši po koupání tak rozdíl ve spinkání nebyl jen si ode mě nechtěl ani cucnout. A takhle se ještě dojí po tý kaši. Ale v posledních dnech se mi stejně budí tak po 1,5 hodině takže je to asi jedno...

sokolka
22. lis 2007

Sandra no on si ode mě většinou jen tak cucne, že si tu kašičku zředí a většinou mi u toho i usne... 😅

makelka
22. lis 2007

Já též dávám kašičku před koupáním, taky jsme špatně spinkali, ale o dost se to te´d zlepšilo, tak držím palečky!!! Ale nemyslím si, že je to tou kaší

lennis
22. lis 2007

Sokolko, nejsi sama, taky se mi takhle budí a taky dávám kaši, vykoupu a nakojím, někdy kojím ještě když jdu spát tak v 10 když se mi vzbudí, pak o půlnoci a pak to jde co 1.5 - 2hod. Ale někdy jen o půlnoci, ve 3 a pak v 6, pár dní se to takhle opakovalo a pak ho rozhodila rýma a teď nám lezou asi zuby, tak se mi budí ze spaní, že začne z ničeho nic křičet, což nevím čím je, jestli zuby, nebo ho něco bolí v bříšku, nevím..... 😖

romana27
22. lis 2007

nerozumím - dávka nestačí? Tak ji zvyš. Budí se více v noci? Kaše by měla být na to, aby jak se říká děťátku zapláclo bříško a to déle vydrželo bez jídla a déle spinkalo - u nás to ale neplatí 😀 , zatím teda 🙂, ale kaše nám chutná, tak mu ji dávám, ať má po mlíčku, mrkvičce a jiných "pochutinách" 😀 něco dobrýho na noc 🙂

Kaši-řidší- dávám po koupání jako večeři. Napapat, odříhnout, rozloučit se s tátou a spát🙂. Usne hned nebo za pár minut, podle toho, jak moc je unavený.

ewcik
autor
23. lis 2007

Romano, nestačí, protože večer vypila třeba 210 ml UM a jen to dopila,tak začala plakat,měla ještě hlad. Ona vždycky na noc víc jedla. Ale takhle bych ji mohla taky dávku zvíšit na 300ml a to je podle naší doktorky lepší dát kaši. A já si to myslím taky. Navíc potřebujeme,aby začala malá přibývat,protože ani po UM moc nepřibývá. Tak snad po kašičce trochu začne.

Včera jsme ji dali po koupání 150ml kaše a ještě se dopila 60ml UM 😨 Spala stejně jako jindy, jedla v 5hod. ráno, akorát se v noci vzbudila na vodu. Ona po té kaši má větší žízeň.

slevik
23. lis 2007

Sokol - ☹
My teď dlabeme taky 150ml kaše a pak ještě dokojím 😉