Kdy jste začaly dávat dětem do jídel žloutek?

veri25
6. srp 2012

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, kdy jste začaly dávat do jídel žloutek, vím že bílek se může přídávat do jídla až po prvním roce, tak by mě zajímalo kdy můžu dávat žloutek. malému je půl roku, začaly jsme dávat, mrkev,brambor, květák,....a tak vymýšlím recepty,abych mu to mohla obměňovat.díky za rady

katyxq
6. srp 2012

@veri25 žloutek i bílek je možné zkusit od půlroku 😉.

luthien.k
6. srp 2012

@veri25 přesně jak píše @katyxq, bylo vyvráceno, že pozdnější zavádění alergenů přináší výhody co se rizika alerg. reakcí týče, naopak, čili bílek klidně od půl roku (samozřejmě opatrně, pokud je dítě atopik, tak nejprve namazat syrový na kousek zdravé kůže, pro vyloučení silné reakce) a to samé s jinými alergeny, jako je bílkovina kravského mléka, ořechy (ve formě hladké pasty nebo mléka), ryb atd. Navíc se ukazuje, že žloutek a bílek si co do alergencity zase spolu až tak nezadají...

kasiopea
16. srp 2012

Ahoj,chci se na něco zeptat,taky chci malýmu přidávat do skleniček žloutek,dáte mi tip jak ho povařit a pak dát malýmu do skleničky.mám mu ten žloutek rozmixovat?nebo jak?díky

myslik
16. zář 2012

@kasiopea Ahoj, normálně uvaříš vejce na tvrdo, vař určitě 10 min. a pak vydloubneš žloutek a rozmačkáš ho vidličkou... 😉