Kdy jste začínali s příkrmy u miminka na UM?

navi
12. lis 2007

Kdy vám radili u Mudr začít s příkrmy? Nám do to doktorka nechce dovolit, prý máme čas a začíná se až od pátého měsíce. Prcek je ale pořádný jedlík a mlíčko už mu nestačí. Všude na obalech se píše od ukončeného 4.měsíce a my máme 4měsíce a týden. Mám mu začít něco dávat i bez "požehnání" doktorky?

terezkaaa
16. lis 2007

Mně se taky tyhle tabulky,kde se píše přesně co a jak a ještě nastoleno tak, že když se jedna myšlenka přesně na piď nedodrží,dítě to pak pomalu asi ani nemá šanci přežít, taky moc nelíbí.To nalajnovaný taky nemusím.Přibližně sama vím, co kdy a od kdy, ale dodržovat to tak detailně asi teda nebudu.Myslím, že většina rodičů, co to právě tak strašně řeší, jednají právě špatně.

nikka.vo
16. lis 2007

Kalo - Terezka asi nemyslela od ukončeného jednoho měsíce, ale odpovídala na nějaký příspěvek výš, kdy maminka řešila co je to ukončený měsíc. Určitě tam zapomněla napsat uknčený 4. měsíc, někde jsem myslím od ní četla, že začala ve 4. měsíci.... ale nevim jistě 😕

kacka79
16. lis 2007

určitě terezkaaa myslela týden před ukončením 4 měs, už jsme to v nějaký diskuzi rozebírali..

terezkaaa
16. lis 2007

kalo, kde si proboha vzala, že jsem začala v měsíci??? 😲 😲 😲 😲 😲 😲 začala jsem asi týden před ukončeným 4m-což je správně.Vždyť jsem to zde i psala 😕

nikka.vo
16. lis 2007

Terez : 😉

terezkaaa • 1d • 12. listopad 2007 ve 13:40

Já začínala od ukončeného měsíce-dokonce asi týden ještě před.Já bych už začala něco teda dávat...

nikka.vo
16. lis 2007

Tohle jí asi zmátlo, víš??? 😉

terezkaaa
16. lis 2007

Aha,tak už to vidím v mém prvním příspěvku 😅

nikka.vo
16. lis 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀

kalo
16. lis 2007

Oka, oka..nechci se do nikoho obouvat, nečetla jsem, z jakého kontextu to vyplynulo...

terezkaaa
16. lis 2007

Holky ale ty naše mámy ale stejně byly, co?Já prej už v půl roce dlabala svíčkovou.Je fakt, že dřív se to tak nebralo,mimčům se dávalo to, co bylo doma navařeno pro všechny a bylo to.Zajímavý je, že třeba ty alergie ale dřív nebyly vůbec při tak údajně "hrozný stravě" a teď, při takovém piplání je toho na světě haba děj.

nikka.vo
16. lis 2007

vždyť v poho... teda doufám 😕 😕 😕
Vyřešilo se to na místě, bitka tedy neni nutná 😀

nikka.vo
16. lis 2007

terez - taky jsem nad tím přemýšlela, spoustu věcí neřešim a dělám to ,,po staru,, jako moje máma...
ale u některých potravin je prostě prokázané, že zbytečně zatěžují ledviny a tak
navíc je to i dobou - životním prostředím - je to horší a horší 😔
za nás nebylo tolik exemu, ničeho 😒
ale taky si ber, že je nepřeberný množstvý jídla, co za našich nebylo a je v nich takových s*aček 😠 To se pak nesmíme divit 😔 , ono fakt stačí co všechno sní maminka v těhotenství a kdo ví, jestli to pak nemá vliv.

slevik
16. lis 2007

Nikouš - jsem tu 😉 Si taky myslím, že není kam spěchat. Ať u miminka na MM i na UM, záleží na dítku. My jsme kojený a začali jsme dřív. A je fakt, že z buzení každou chvilku je najednou 1(vyjímečně 2) vzbuzení a kojení 😵 . Ale je fakt, že kdyby to Verče stačilo, budu klidně jen kojit dál. Jenže ona je jedlík, a to jako fakt! Není problém sníst 200 i 250ml zeleniny 😅 . Ovoce zatím začínáme, tak uvidím, jestli to bude míň 😀
Prostě co dítko, to individualita 😎
Juj, jsem mále prošvihla bitku 😕 😀

nikka.vo
16. lis 2007

óóó, vítám tě zpět, Evíku 😎 😀

No to si málem prošvihla 😉 😅 ...
Tak ovoce nám teda moc nejede, přeci jenom je to lehounce nakyslý... dostanu do něj max tu stovku a pak se už kření a oklepává, jak kdyby jedl citron. 😨

To teda Veru je jedlík 😕 - což je teda dobře 😉

slevik
16. lis 2007

Niko - hele, ne... nebo ta bitka fakt bude, ale s jinýma účastníkama 😠 😀
O ovoci moje řeč, dneska jsme zkoušeli jablíčko a křenila se, jak kdybych jí dávala citron 😅
Jj, Veru je jedlík...asi po tatínkovi 😀 A po lžičce se doslova a dopísmene vrhá 😀

Já si prostě myslím, že každá máma nejlíp ví, kdy začít přikrmovat a tím bych se řídila 😵 . Mě dr. taky vlastně jen schválila moje rozhodnutí a teď nás už jen pochválila, jaký jsme šikulky 😅

nikka.vo
16. lis 2007

Co jsem provedla, zase????? 😕 😕 😕 😔 😔 😔

slevik
16. lis 2007

Nikuš - niiiiiiiiiic 😝 😀 😀 😀 Jen jsem tě chtěla trošku rozhodit. Však víš, co se škádlívá ... 😵 ale to už je na jinou diskuzi 😀

nikka.vo
16. lis 2007

Tak jdeme k náááám (nebo už jen k vám 😔 ) 😅

slevik
16. lis 2007

Tak teď teda fakt nevím kam 😕 😕 😕 😀 😀 😀

med
16. lis 2007

Ahojky, Terka je na UM skoro od začátku. Papáme teď Sunar 1, ale asi týden mi připadá, že jí to nestačí... I když vypije 150ml, tak třeba za 2 hodiny řve jak tygr hlady. V noci mi dřív spala 7 hodin v kuse a teď se budí i 3x za noc a hltá jídlo, jak kdybych jí nedala týden najíst 🙂. Myslíte, že už bych mohla zkusit tu 4. - od ukončeného 4.měsíce - ikdyž nám ještě 4m nejsou? Nevíte jaký je mezi těma mlíčkama rozdíl? Poraďte, děkuji.

terezkaaa
17. lis 2007

med, já začala taky týden před ukonč. 4.měsícem a myslím, že se určitě nic nestane když začneš.Zřejmě už jí to fakt nestačí.Malej taky právě řval hlady ani ne po dvou hodinách a teď?Paráda. 😎

llenda
17. lis 2007

Už je to prostě tak,někdo začne brzy někdo později.
Je to jen a jen na Vás! 🙂
Mlíko mu prostě nestačilo,teď má sunar jen ráno a večer.Jablíčko nám taky moc nejelo,ale když jsem mu tam dala i mrkvičku tak to bylo lepší.A zobáček otvíral jak vlaštovka. 😀
Spinká celou noc,maximálně se jednou vzbudí,ale většinou proto že se převalil na bříško.Jinak si nemůžu stěžovat. 🙂 🙂 🙂

navi
autor
19. lis 2007

Ahojky, tak se nám ta otázka, kdy začít přikrmovat, vyřešila sama. Lukášek začal ze středy na čtvrtek v noci zvracet. Jeli jsme na poho. do nemocnice a pustili nás až dnes(prý to zpúsobila lehká viróza).
Malej papal jen rýžové odvary a postupně mu do toho přidávali mlíčko, teď už zase má jen Nutrilon, ale s příkrmama budeme muset chvíli počkat, ať si to bříško odpočine. Takže nakonec začneme jak po nás chtěla Mudra, až od pátého měsíce 😅

llenda
21. lis 2007

Ahojky navi:to je mi moc líto,že byl malej v nemocnici ☹
Mohla si tam být aspoň s ním? Chudinka malá. Hodně štěstíčka 😀 😀 😀

navi
autor
21. lis 2007

Ahojda děkujem za přání 🙂 To víš, že jsem tam s ním byla, si ani nedovedu představit, že by tam byl sám 😖
My už tam byli podruhý, první zkončil na JIPce, jak moc zvracel. To byl jiný problém, vadilo mu něco v MM, tak jsme museli přejít na UM. No ale jak se mu udělalo líp, tak spokojenější mimino tam ještě neměli a teď to samé. Asi z něj bude doktor a už teď si obhlíží terén 😀 😀 😀

pessy1
22. lis 2007

ahojky, malá mi noci projí kojením, přesto že ji dávám na noc forte a tak jsem si napsala na linku nutrilonu, jestli nemám místo forte použít už nutrilon 2 či sytící dvojku good night.je nám 5 měsíců. Odpvěd:

Nutrilon Premium i Nutrilon forte se podávají do ukončeného 4 - 6 měsíce. Nutrilon forte patří do řady sytících mlék, protože má jiný poměr syrovátkové bílkoviny a kaseinu, dítě tuto bílkovinu jinak tráví a má větší pocit nasycení. Kalorická hodnota je stejná jako při Nutrilonu 1, tedy nehrozí větší váhové přírůstky. Mezi 4 - 6 měsícem se postupně dítěti zavádí zeleninové příkrmy a převádí na pokračovací mléko Nutrilon 2.

Nutrilon Good Nichž 2 je mléko Nutrilon 2 s přidaným bramborovým škrobem a rýžovými vločkami pro větší sytivost i kalorickou hodnotu. Všechna tato mléka s kojením se mohou kombinovat.

Více na naší bezplatné telefonní lince Nutricia 800 110 000

Takže je dvojka sytější i tučnější a podává se jen s příkrmama.Tak do konce 6. měsíce budu na noc dávat forte, ještě nechci přikrmovat.

llenda
22. lis 2007

Ahojky,to je fajn že je spokojenej 😀
Doktor ať z něj klidně je,ale nemusel by si to moc prohlížet už teď. 🙂
Já sice nevím odkud jsi,ale v Brně v Dětské nem.nejsou moc rádi když tam maminka zůstává pokud nekojí,zvlášť když je z Brna,může totiž každý ráno dojíždět.Jen když nebydlí v Brně tak tam zůstat může.A samozřejmě záleží kdo je zrovna na příjmu.
Naštěstí jsme tam nemuseli ležet,ale byli jsme tam na pohotovosti a pan dr.byl nas..... protože si zrovna psal sms a mi ho vyrušili. 🙂

navi
autor
22. lis 2007

Bydlíme v Hodoníně, ale nemocnice tady mě už od pohledu odpuzuje 😝 a prý tu taky maminky moc nechtějí. Já jsem z Břeclavi a tak jezdíme tam a to je něco úplně jinýho. Naopak tam jsou rádi, když je maminka s mimčem a do šesti let dítěte má pobyt zdarma, jen jídlo si platí.
Já tam viděla děti co jsou tam sami, to se chce člověku brečet. Chudinky jsou v těch vysokých postýlkách jak v kleci a dost pláčou 🙄 A i když sestřičky jsou moc hodný, tak prostě nemají čas je všechny chlácholit. Prostě u nemocného prcka má být maminka,nebo někdo blízký(třeba s jednou holčičkou tam byla babička) a je dost blbý, když to v některých nemocnicích nechápou 😢

morusa
22. lis 2007

Ahojte,

já popravdě řečeno teď lituju, že jsem nezačala s příkrmama někdy kolem čtvrtého měsíce, to člověk pořád slyší, že plné kojení do šestého měsíce úplně stačí, ano stačilo,ale máme teď hodně velkej problém s tím ,že mi nechce nic jiného.Vyzkoušela jsem ,co se dalo, zeleninu, ovoce, vše doma připravené nebo kupované ve skleničkách, vyzkoušela jsem tam přidat jak sunar, tak svoje odstříkané mléko, vyzkoušela jsem několik druhů kaší a nechce vůbec nic, a když říkám ,že nic, tak to tak opravdu je.Nějak si myslím, že kdybychom začali v tom čtvrtém měsíci, tak by si spíš zvykl a jinou stravu přijal snáz, možná je to jen moje domněnka,ale kdybych někdy měla druhé dítě, kašlu na to,co říkají doktoři a udělám to podle sebe.

navi
autor
22. lis 2007

Jestli to nebude tím, že to papaní před tím mělo hezčí obal 😀 😀 😀
Ale asi bude něco na tom, že máma nejlíp vycítí, co a kdy svýmu dítku dát. Mě připadne, že doktoři prostě jedou v zajetých kolejích a podle přesných tabulek a zapomínají, že každý mimčo je jiný.