Kdy jste začínali s příkrmy u miminka na UM?

navi
12. lis 2007

Kdy vám radili u Mudr začít s příkrmy? Nám do to doktorka nechce dovolit, prý máme čas a začíná se až od pátého měsíce. Prcek je ale pořádný jedlík a mlíčko už mu nestačí. Všude na obalech se píše od ukončeného 4.měsíce a my máme 4měsíce a týden. Mám mu začít něco dávat i bez "požehnání" doktorky?

terezkaaa
12. lis 2007

Já začínala od ukončeného měsíce-dokonce asi týden ještě před.Já bych už začala něco teda dávat... 😉

navi
autor
12. lis 2007

Tery dík za info. 😵 Nám doktorka tvrdí, že ukončený 4.měsíc znamená až mu bude 5. Mě to moc nedává smysl. Ale asi už s těma příkrmama taky začnu. Teď jsme zrovna papali po 2 hodinách, dýl to malý nevydrží a řve jak Tarzan.

konoupek
12. lis 2007

Nám dr. říkala,že dokonce stačí až od šestého měsíce,tedy ukončeného,dnes prý jsou i ty UM tak obohacené vitamíny,že to bohatě stačí,ale jinak myslím,že je to na každé z nás.Já začala od ukončeného čtvrtého,no ale to proto,že jsem to dřív něvěděla,kdybych to věděla dřív,tak jsem tak nespěchala,myslím,že ani není kam,pokud mimís přibírá a neřve hlady 😉

navi
autor
12. lis 2007

knoupek já bych taky nikam nespěchala, v tom s Tebou souhlasím. Jenže co dělat, když máme pořád hlad? Zkoušela jem i zvýšit dávku mlíčka, ale nepomáhá to. No zítra máme jít na očkování, tak se zkusím s Mudrou ještě jednou poradit. Ten jeden den to ještě zvládnem 😀

terezkaaa
12. lis 2007

navi,vyprdni se na doktorku.Ty jako matka, neklíp poznáš, jestli to tvýmu dítěti stačí nebo ne.Nechápu, ale,že doktorka nechápe takovou jasnou věc, jako co znamená ukončený 4. měsíc.Ukončený 4. měsíc neznamená že mu je přece pět!!! 😲

jana.1
12. lis 2007

To je stejné jako s týdny v těhu (kůň např. to ukazuje).. 37+2 = 38. týden, rok 1980 = 20. století, když se miminko narodilo, začal mu běžet 1. měsíc 0+týdny.. Když mu je 1 měsíc a třeba 2 týdny, je v půli 2. měsíce. Atd. Když jsou mu 3m+0, je na začátku 4. měsíce. Ve 3m a 4 týdnech je na konci 4. měsíce. 4m + je 5. měsíc, 5m+ je 6. měsíc..

navi
autor
12. lis 2007

No přesně tak jsem si to počítala taky, ale Mudra přesně řekla, že ukončený 4. měsíc je až je tam pětka. A divila se jak to, že to s manžou nechápeme.
No zítra se jí ještě zeptám, ale už tuším dopředu, že ze mě udělá nechápavou maminu.
Tery máš pravdu, udělám to podle sebe, musíme to bříško nějak zasytit. Doktorka řekne, že když přibírá, tak je na příkrmy čas, ale bodejď by nepřibíral, když jí po dvou hodinách 😅 A hlady ho řvát nenechám.

llenda
13. lis 2007

Ahoj,doktorka je dobrá když je dítě nemocný a né když radí kdy s příkrmy.Mám tři syny 10let,3roky,5měsíců a začala jsem jim dávat pribináky a výživy od 3 měsíců a ve 4 měsících jedli skoro všechno,pořádně rozmačkaný.Sice se píše že pribináky se mají až od roku,ale nic klukům nebylo a není.Jen ten nejmladší pořád ublinkává,ale to dělal i kdýž měl jen Sunar.S jídel jsme začali s dušenou mrkví a bramborem. 🙂

navi
autor
13. lis 2007

Ilendo to máš opravdu bohatý zkušenosti 😀 Mě mamča taky tvrdí, že nás začala přikrmovat už od 3. měsíce a jsme v pohodě 😉(my jsme zase tři holky, takže máma má zkušeností taky dost)Dneska mi Mudra povolila rýžovou kaši, když prý má hlad. Tak aspoň něco. My už ji stejně koupili včera a dala bych mu ji i kdyby mi to nedovolila 🙂

matlahon
14. lis 2007

Ahoj tak ja taky přispěji. My máme 6m+4dny. Když nám bylo 5m tak jsem měla začít dávat zeleniku, postupně maso a brambor. včera jsem byla na pulroční ko a když jsem dr. řekla, že jíme všechno tak na mne koukal jako z jara, že už to malé jao dávám.... ptala jsem se na ovoce, přesnidávky a to mi řekl že až při ukončeném 7m /to znamená až bude malé 8m+O dní/ tak to vypadá, že to asi taky nechápu☹( A navíc mi to přijde jako pozdě, nevím proč bych nemohla malé dát ovoce dřív, naví c poslední době mi moc nechce mlíko... takže pije většinou jen čaj. Okolí mi radí řídit se svým rozume, ale já nevím☹( hold mám první mimi tak fakt nevím, ale my jsme taky vyrostli na jiné stravě a zvládli jsem to.Co vy na to??

karotky
14. lis 2007

My jsme začali od ukončeného 4.měsíce,protože Ádovi jenom mlíko nestačilo.Teda jen přes den.V noci vydržel spát 12h. na jednu flašku mlíka(180ml).Kaši jsme začali dávat asi před měsícem. 😉

macu.k
14. lis 2007

Matlahon, já teda nevím, ale já beru ukončený 7. měsíc jako 7 měsíců + 0 dní ne? Přeci ukončený první měsíc je 1+0, druhý měsíc 2+0 atd. ...? A ovoce se dává přeci dřív ne až od 8 měsíců... 😕

kacka79
14. lis 2007

Ahojky, řiď se podle svého citu, pomaloučku bych to zkoušela.. my sice kojíme, ale začali jsme taky ve 4 měs přikrmovat - mlíčko nestačilo a zeleninka a ovocíčko nám mooc chutná a se lžičkou jsme kamarádi, je to legrace 😵

kamhajek
14. lis 2007

Holky já myslím, že není kam spěchat. Malé miminka ještě nemají úplně vyvinutý trávící systém. Předčasným zaváděním příkrmů jim zaděláváte na pozdější problémy. Koukněte na www.kojeni.net, http://www.emimino.cz/pages/story/5377.

jitka83
16. lis 2007

Ahoj, já mám už duhé děcko a teď mu sou 4m+5d. Holce sem v tomto věku už dávala přesnídávky, ale klukovi ještě nedávám nic. Trápí ho totiž pořád bolení bříška a tak mám z toho trochu strach. Ale asi pomaloučku začnu. Když mu dám jednou za čas přesnídávku nebo kaši, tak se nemůže nic stát. Já sama například dlabala ve třech měsících svíčkovou a taky žiju. 😉

jana.1
16. lis 2007

macu, jj.. přesně tak.. 😉 Jak je tam řadová číslovka, tak to znamená, že to trvá nějakou dobu.. začátek 7. měsíce je 6+0 a konec 7. měsíce je 6+4 týdny neboli 7 celých měsíců - už ne 6 a půl ani 6 a 3/4, ale hotových sedm. Takže se buď řekne od ukončeného 7. měsíce nebo od 7 měsíců.

majka07
16. lis 2007

my začínali ve 3 měsících a 3 týdnech, Maju ubírala na váze a nebo stála, takže jsme začali s babánkem a mudr nám pak dávala rady jak pokračovat dál a co dávat 😉

kacka79
16. lis 2007

kamhajek, ja bych taky nespěchala, ale ne každé plně kojené mimi může být do 6 měs jen kojeno, nám vysloveně mudra doporučila příkrmy od 4 měs, malej měl v těch 4 měs 8 kg a moje mlíčko fakt nestačilo pokrýt jeho spotřebu - a přišlo mi zbytečný přikrmovat UM, když můžeme zeleninku a ovoce..ale je teda fakt, že nemáme v rodině žádné alergie,atd.. takže jsem se ani nebáli začít takhle brzy. Nezlob se na mě, ale mě trošku vadí takový nalajnovaný tabulkový postupy - každý dítě je jiný a podle toho by to mělo být, a ne přesně v 6 měs udělat tlustou čáru a začít.. moje kamarádka plně kojila do 8 měs a taky jsou v poho, proč ne když jí holčinka krásně prospívala..my zase o dost dřív přikrmujeme,..

nikka.vo
16. lis 2007

mě doktorka překvapila, když mi v synových čtyřech měsících řekla ,že máme začít příkrmy 😲
Původně jsem si to plánovala na pátý měsíc...
Nuže, ale začali jsme v těch čtyřech a už to neni konečně boj 😅 a ani už nepřibírá tolik rapidně na váze jako před příkrmy. Ikdyž to může být tím, že chvilku neumí být v klidu 😖 😵
Takže tak u nás 😉

dana138
16. lis 2007

Ahojky, my jsme začali přikrmovat na radu doktorky, když byly Zuzce 4 měsíce a 2 týdny. V poledne brambor, mrkev atd. Po měsíci jsme přidali ovoce k odpolední svačině (jablko, banán). Kaše prý nemáme večer dávat, když se nebudí víc než dvakrát za noc, protože po nich mívají mimča často bolení.

slevik
16. lis 2007

Čus Nikouši 😵
Hele, ale ono se doporučuje ve 4 měsících 😝 😀 . U kojených teda v šesti, ale nám dr. taky doporučila dřív 😎
A jak to myslíš, že tolik nepřibírá 😕 ? Nám se stal opak 😕 . Teda pokud váha neklame 😀

kacka79
16. lis 2007

Tak my jsme zrovna ten případ, že kaše nemůžeme - bolí nás po nich bříško a budíme se ještě vííc

slevik
16. lis 2007

My jsme zase případ, že jsme kvůli častému nočnímu buzení začali kaší a ťuky ťuk, je to tisíckrát lepší 😵

kacka79
16. lis 2007

tak to gratuluji, my stále strašíme 5 x za noc 😅

slevik
16. lis 2007

Kači - ☹ jj, četla jsem to v jiný diskuzi. A nezkoušela jsi večer třeba něco jinýho, zeleninku apod. 😕 ? Třeba by se to taky zlepšilo...

kacka79
16. lis 2007

slevik - ja vyzkoušela všechno, večer usneme krásně kolem 19h, pak kojíme kolem půlnoci, pak tak do 2h chrupe a pak je vzhůru furt, spí už od těch 2 s náma v pelechu, a ani to nepomůže. Už ani tu kozu nechce, jak je přepitej..snad se to zlepší. Dneska jsem ho zkusila zavinout - do 3 měs se budil max 2 x za noc a to byl v zavinovačce. Ale je hrozně velikej, tak jsem ho zabalila do velký tetra pleny, tak uvidim, děkuju za podporu 😵

kalo
16. lis 2007

Teda já žasnu...teď se nechci nikoho dotknout, ale musím....

Terezkaaa a llenda: podle mě je to hrozná nezodpovědnost cpát do měsíčního nebo v druhém případě tříměsíčního dítěte jídlo pro dospělé! Vždyť takto malé děti mají pít mléko a ne jim dávat něco, co ještě neumí trávit...chudák tělíčko!
Pak se nedivte, že až budou větší (puberta, dospělost) že budou trpět na různé alergie a neduhy...nic není z ničeho...
😠

slevik
16. lis 2007

Kaci - držím pěsti 😵 . Vím, jaký to je, v noci nespat 😖 . Tak ať se vám to zlepší 😉
On třeba ani nemá hlad, spíš chce maminku. U nás to byl hlad, takže kašička pomohla...

nikka.vo
16. lis 2007

ahoooj Evi 😵 😵 😵 - mě doktorka řekla rovnou, ať mu kaši na noc nedávám, aby zbytečně nepřibíral, měl v 5 měsících 8 kg 😖 - že to beztak neni žádnej zázrak - co se týče nočního spaní.To má pravdu...
Dominik spí v noci dobře, ale že by díky kaši vynechal to jedno půlnoční probuzení, to teda ne a navíc po ní měl strašnou žízeň, takže kaše na nás působila opačně.

Já vim, že se to doporučuje,ikdyž jak kterej doktor viz. matlahon ,ale nechápu to - mě to přijde staršně brzo právě i kvůli střevům a ledvinám. je to zátěž 🙄 Chápu, že kojené děti mají tu výživu mnohem lepší, ale proč se nedá začít v těch pěti na Um 😒 Švagrová mi říkala, že v Něměcku (co ona zná maminky tak všechny na UM začínaly od pátého. 😕

Jinak váha fakt neleze nahoru, ale Dominik dělá psí kusy, tak to asi vycvičil 😅 Jí denně cca max 180 zeleniny a pak max 100 ovocné přesnídávky 😉

kacka79
16. lis 2007

Slevik děkuji, hladem to nebude, spíš závislost na cecku 😀