Kdy jste začínali s příkrmy u miminka na UM?

navi
12. lis 2007

Kdy vám radili u Mudr začít s příkrmy? Nám do to doktorka nechce dovolit, prý máme čas a začíná se až od pátého měsíce. Prcek je ale pořádný jedlík a mlíčko už mu nestačí. Všude na obalech se píše od ukončeného 4.měsíce a my máme 4měsíce a týden. Mám mu začít něco dávat i bez "požehnání" doktorky?

llenda
24. lis 2007

Ahojky morusa,
to přejde uvidíš 🙂 Mlíčko mu prostě chutná víc.Třeba by to jídlo ani dřív taky nechtěl,chce jíst asi úplně zdravě. 😀
Zkus třeba na oběd mu dát jídlo a když to nebude chtít tak ho nechej a za chvilku mu to dej znova.Trošku ho nechat vyhladovět,říká se že pak sní dítě cokoli. 🙂 😀
Asi mě někdo bude kvůli tomu kamenovat,ale ono to funguje.Ve většině případech. 🙂 🙂 🙂

ikis
24. lis 2007

Ahoj Moruso,máme úplně stejný problém...já už bohužel nekojím,tak že jsem začla s příkrmama na ukončeném 4.měsíci.zkoušíme to už dva týdny a nechce vůbec nic!!!!!ani ty sladké dobré přesnídávky a poslední dny jen vidí lžičku,tak už řve 😠 teď jsem mu dala týden odfrknout a potom to budeme zase zkoušet 😅 Přeju ti hodně štěstí a pevné nervy!!! 😅

xsipm04
26. lis 2007

Ahoj Moruso, to ale přeci neva, že ti to nechce jíst v 6ti měsících. Asi do toho ještě nedozrál, tak ještě počkej a on se chytně pozdějc a kojení je přeci jednodušší, než něco vařit ne 🙂 Nedávno mi to potvrdila kamarádka, prý když začala s příkrmy, tak jí začal odmítat i pít odstřkané mlíčko a chtěl fakt už jen to prso a v 8. měsících se to prý najednou zlomilo a teď by zežral vše co vidí 😀 Nevím, jak je to z UM, ale jinak je lepší kojit mimko co nejdřív a není dané, že přikrmovat se musí začít přesně po půl roce, každý mimko to má jinak. Makrobiotici prý doporučují začít s příkrmem, když vyroste mimku první zoubek. To je celkem roztomilý ne 🙂

lopinka81
11. pro 2012

Ahoj holky mladší syn bude mít za 5 dní 4 měsíce,chtěla bych už zkusit přesnídávku,kojen není.Starší syn byl kojen tak jsem zaváděla po 6 měsíci.Připadá mi že Tomáškovi mléko nestačí-Sunar . 😕

athena30
13. pro 2012

@terezkaaa ukončený 4 měsíc znamená den kdy oslaví 5.narozeniny - takhle to asi doktorka myslela...a to je ok.

jancip
13. pro 2012

@lopinka81 Na přesnídávku je brzy. Navíc jsou až od ukončeného 4.m, což váš malej bude mít víc jak za měsíc. Když nestačí mléko, dala bych spíš nějakou mléčnou kaši.

mafeska
14. pro 2012

@lopinka81 přesnídávku ještě ne, zkusila bych zvýšit dávky mléka a pokud by ani to malému nestačilo zkusila bych tu kaši. Já začala dávat příkrmy od ukončeného 4. měsíce (na radu doktorky), 8.11., mléčnou kaši o 3 týdny později, maso jsem dala poprvé od uk. 5. měs a na ovoce se teprve chystám a zrovna toho ovoce se docela bojim takže přesnídávky bych takle brzo neriskla.