Kdy jste začli s příkrmama? Co jste dávali jako první?

pajatehule
11. bře 2012

začli ste s příkrmem dříve než je psáno od ukončeného 4 měsíce? a co jste mimču dávali jako první ? 🙂

levandule_vanilkova
11. bře 2012

Ahoj. Záleží na tom, zda kojíš, či ne. Já začala s příkrmy krátce po čtvrtém měsíci (nekojila jsem od 2. měsíce). Podle mě je nejlepší začít s kupovaným příkrmem - třeba "Hami první lžička" Mrkev, brokolice atp. Určitě první dávej příkrm jen z jednoho druhu zeleniny.

camelinka
11. bře 2012

Začali sme od toho ukončenýho 4. večerní kaší bez lepku a postupně přidávali s lepkem. Asi od půlky pátýho sem začala zeleninou na oběd, protože mlíko už podle mě malé nestačilo. Proč bys chtěla začít dřív než v tom ukončeném čtvrtém??? A podle mě teda vůbec není dobrý nápad začít kupovanýma, protože pak ti nemusí chtít už nikdy domácí. Já vařím doteď a kupovaný jí nechutnají, což se ani nedivím 🙂

mannadela
11. bře 2012

Ahojka, my začli po ukončeném 4. měsíci. Na doporučení doktorky jsem začínala se zeleninou k obědu - nejdřív jeden druh, pak po zhruba 3 dnech přidat další druh atd. Po nějakých 3 týdnech jsem začla dávat i maso. Do masozeleninového příkrmu dávám vždycky jednu lžičku oleje. Po měsíci jsem zavedla dopoledne ovocnou přesnídávku. A až si zvykne na ovoce, začnu dávat večer kaši. Aspoň takhle to radí naše doktorka - nejdřív zelenina, pak ovoce a až nakonec kaše - aby si mimčo nezvyklo na sladší chuť kaší a ovoce a pak neodmítalo zeleninu s masem. Jo, a stejně jako Camelinka vařím 🙂.

denousek
11. bře 2012

ja jsem začala kdyz jsme za tyden ukončily 4-měsíc takže o tyden dřív... a začali jsme první lžičkou mrkvička 🙂

ja.na81
11. bře 2012

zacala jsem v ukoncenych 6ti mesicich maleho a jako prvni dostal mrkvicku

zuzazuzanta
11. bře 2012

Ahoj.Já začla ve 4.měsíci zeleninkou,taky po lžičkách a po třech dnech.Až jsem vytlačila polední dávku mlíčka.Pak přesnídávky,taky pomalu po lžičkách,pak jsme dali na noc kaši a pak masíčko v poledne k zelenině.Ted už máme mlíčko jen 2x denně: 🙂 A moc nám chutná 🙂

zelvy
12. bře 2012

Ahoj, obě děti jsem do roku kojila, začínala jsem od ukončeného 6.měsíce, koupila jsem si skleničky Hami první lžička- mrkev, brokolice, květák a pak jednoduché kombinace mrkev a brambor apod. Skleničky byly fajn, protože obě děti nejprve snědly jen trochu příkrmu a tak jsem vždy ohřála jen malé množství. Dětská doktorka mně říkala, že jsou Hami příkrmy pečlivě hlídané, aby neobsahovaly žádné škodliviny, dávala jsem je až do roku a pak jsme postupně přešli na domácí stravu.

katka82
13. bře 2012

Ahoj,
tak já začla u obou po 6 měsíci 😉 u prvního prcka jsem dávala ze začátku kupované a teď teda vařím od začátku domácí 😉
první prcek teda pravda pak domácí moc nechtěl,ale začla jsem je mixovat s kupovaníma příkrmama a i jsem tam dávala trochu rýžové mouky(svařené s vodou na kašičku) bo tím se trochu zjemní ostřejší chuť zeleninky 🙂 skleničky jsou fajn když se třeba někam jede nebo když není čas vařit(což se dvěma prckama opravdu moc není 🙄 😀 )