Kdy mám začít dávát 5měsíční dceři přesnídávku/kaši?

handula83
28. čer 2014

Ahoj maminky,potřebovala bych poradit,jsme na Um.Ráno má mlíčko ,svačina mlíčko, Oběd zeleninomasová sklenička ta malá 125g.Tu mi sní celou a ještě dopíjí 80ml mlékem,svačina mléko.Večeře mléko. Je jí přes 5 měsíců.Kdy jí mám začít dávat třeba přesnídávku nebo kaši a v jakou dobu.A čím to zapíjet jestli teda zapíjet.Ptám se jak blbá,ale doufám že mi někdo poradíte 😀

terezapetrova
28. čer 2014

no ja vždy myslela ze kase je první prikrm, který se diteti dava /pokud to jedi, muj syn to nikdy nejedl/ když uz nepije jako mliko. Vse ostatní nasleduje potom dle mého nazoru..

handula83
autor
28. čer 2014

No nevím,začínat se má zeleninou a postupně potom přidávat maso,myslím na oběd.Na večer asi ta kaše.Spíš by mě zajímalo,do kdy mám dávat po příkrmu ještě dopít Um.Píše se postupně odpoledne nahradit Um tím příkrmem.Malá by určitě snědla víc jak tu skleničku,ale zase jí nechci moc přetěžovat.Tak nevím

ivonapop
28. čer 2014

Můžeš i místo kaše zkusit z toho umělého mléka uvařit řídký puding. Ale dala bych si pozor na nějaké levné, které jsou z pšeničného škrobu, jako značky různých marketů. Raději Amylon a nebo Oetker, z Lidlu.. . Puding uvařit řidší, aby se dal pít z koj. lahvičky.

olusenka
28. čer 2014

já bych asi nejdřív nezaváděla další jídlo, ale nahradila polední mléko příkrmem, tzn. zvednout oběd ze 125g na těch 180-200g. Pak je asi čistě na Tobě, jaké další jídlo zavedeš nejdřív. Někdo zavádí večer kaši, já třeba kaši dávám výhradě u obou dětí k snídani a večer dávám taky masozeleninu, nebo můžeš zavést nějakou svačinu, buď dopoledne ovoce nebo odpoledne ovoce, podle toho v kolik dcera vstává, jak to vychází časově. Nám to třeba na dopolední svačinu vůbec nevychází, já jako druhý příkrm zavedla odpolední svačinu - ovoce (rozmačkaný banán, uvařené ovoce třeba jablko, jablko s hruškou, jablko+hruška+meruňka apod.).
U prvního dítěte jsem se hodně inspirovala ohledně příkrmů zde (viz. příkrmy-postup):
http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html
Jak píše ivonapop (uvařit pudink), z UM bych nic nevařila, aby se nezničily ty látky (probiotika a prebiotika aj. , co UM obsahuje). Navíc mi na to 5měs. miminko přijde malé, na pudink.

handula83
autor
29. čer 2014

@olusenka Děkuji,přesně tak jsem to potřebovala vědět, 🙂