Kdy mohu začít dítěti dávat bílý jogurt?

suzanne_capulet
5. dub 2019

ahojky, cetla jsem že od ukonc. 8mesice se muze davat diteti bily jogurt na svacinu. Ktery jste dávali svym detem/prijde vam kvalitni? Diky moc 🙂

terka555
5. dub 2019

@suzanne_capulet my ted budeme zacinat a to bud klasik nebo hollandia, mel by mit 3,5%tuku,nemel by byt smetanovy a nizkotucny

malinkaelinka
5. dub 2019

Já nedám dopustit na Hollandii, případně jogurt z Lidlu - taktéž vyrábí Hollandie, je to tě s 3,7 procenty tuku. Poslední dobou kupujeme všechny mléčné výrobky na jedné místní farmě a je to lahoda, tak máš-li v okolí podobnou možnost, jedině doporučuju. Těch pár kaček, o které vyjdou dráž se tisíckrát vrátí na chuti.

alcar
5. dub 2019

Nemusi byt bily, muze byt klidne i ochuceny. Mne ani jedno dite bile jist nechtelo (jsou dost kysele). Takze jsou od zacatku na ochucenych. Nekdy dam do bileho marmeladu. Davala jsem Activie bile sladke, Hollandie, Chocenske, Opocenske. Davala jsem i smetanove. Asi po mesici jsem davala i Matyldu.

zuzaaaaa
5. dub 2019

U nás byl vzat na milost pouze choceňský 🙂

jaja01k
5. dub 2019

Ne nízkotučný a nebrat různě zahušťované, např. škrobem. Ale u bílých jogurtů nebývá problém najít kvalitní. Hollandia je určitě dobrá volba.

barumat
5. dub 2019

No, takže ochucené by se dávat fakt neměly (obecně nic s přidaným cukrem), ale jak vidno, ne každý se tím řídí a dítě to na životě neohrozí. Bacha ale na zmiňované matyldy a obecně tvarohové věci. Mají velký obsah bílkovin a do roka by se neměly dávat vůbec, je to velká zátěž na ledviny. Jinak ty jogurty určitě zmiňovaná holandie, choceň atd.

luj89
5. dub 2019

@barumat i nad rok s nimi opatrne. Jinak naprosto souhlasim. Jogurt neni zadna nutnost, takze pokud dite nechce bily, nenutila bych. Ja tedy davam s ovocnou presnidavkou (dceri budou 2 roky)

suzanne_capulet
autor
5. dub 2019

supr dekuji holky 🙂

drakenn
5. dub 2019

Moji kluci milují bílé neochucené jogurty, dávám kvalitní s živými kulturami. Ochucené plně cukrů bych vůbec nezacinala dávat.

mourovatakocka
5. dub 2019

Ochucený bych nedala. Dcera dostává řecký jogurt Zorba, zrovna dojedla misku 🙂. Není kyselý a chutná nám všem.

calvac
5. dub 2019

@suzanne_capulet Valassky, Hollandia,Olma

jannym
5. dub 2019

Hollandii nebo bílý z alberta taky vyrábí Hollandie, ale není tak dobrý jako originál, dcera mi je jedla jogurty samotné klíďo spucla celou 200 holandie, syn jen s rozmačkaným banánem nebo přidávám do ovocné kaše, případně smíchám kus ovocné přesnídávky a jogurt, postupně snižuju množství ovocného pyré a zvyšuju porci jogurtu

alcar
5. dub 2019

@barumat Matylda je napul tvaroh s jogurtem. Po zavedeni jogurtu ji lze klidne davat. Jen tak pro zajimavost...100g kurecich prsou obsahuje 25g bilkovin a Matylda 100g 7g bilkovin. Jogurt Hollandia 100g 3,7g bilkovin. Sacharidy opravdu neuskodi. Moji synove jako nedonoseni je meli dokonce doporuceny jako vhodnou energetickou naloz pri nizke hmotnosti. Ani ted ve dvou letech, kdy vazi 9 a 10kg s nimi prilis nesetrim.

diewcatqoo
6. dub 2019

Ahoj, ja len chcem upozornit, ze s jogurtom zo zaciatku radsej opatrne. Aj ked mu bude chutit a bude chciet zbastit cely jogurt, radsej daj na prvykrat len par lyziciek. Moj syn dostal po jogurte brutalnu alergicku reakciu. Lekarka mi neskor povedala, ze to mava dost deti. Takze naozaj radsej opatrne.

biedronka10
6. dub 2019

Zacla jsem u dcery od 8 mesice Klasikem, je dobry, hazela jsem ji do toho ovoce, obcas piskotky, nekdy marmeladu. Pak uz aj tvarohem. Dcera dnes uz ve 21 mesicich je spokojena, v poradku a dobre prospiva.

suzanne_capulet
autor
6. dub 2019

dekuji moc 😊

kuliseks
6. dub 2019

@suzanne_capulet moc nechapu, ze nekdo dava do jogurtu malym detem piskoty a marmeladu teda ☹ kdyz nechteji jist bily, dala bych nejake ovoce do toho. Banan je dost sladky 🙂 ale asi se mi to mluvi no, kdyz mi kluci snedi vsechno na posezeni. Jinak hollandia je super, i doktorka mi to doporucovala. Jinak asi jakykoli, co prave detem bude chutnat. Mely by jist spis plnotucne mlecne veci do roka ne moc smetanove no. Ale pozdeji klidne i tvaroh po toˇ roce a tak. Ale ja jsem teda se sladkymi jogurty a jinymi sladkostmi fakt vydrzela co nejdyl. Cim pozdeji deti ochutnaji cukr, tim snad lip no 🙂 nevim. 🙂 drzim palce, at jogurty chutnaji 😉

majdaptak
7. dub 2019

Ahoj, dávala jsem cca od 8. měsíce výše zmiňované Hollandii, Valašský, Choceňský. Někdy mi snědla čistý, jindy jsem mačkala banán, strouhala jablko, hrušku, mrkev...nebo jsem primichavala DMkové presnidavky - mají spoustu příchutí a nebyly moc sladké, některé i spíš kyselé.

zelenaesmolda
7. dub 2019

@alcar tak ochuceny jogurt bych diteti nedala,davaji se do toho zbytky ovoce,odpad.a marmeladu uz vubec ne,ta je plna cukru

alcar
7. dub 2019

@zelenaesmolda vsak si davej, co chces. Ja cukr neresim, proto davam do jogurtu domaci marmelady. A davam je deckam i na chleba nebo rohlik. Fakt hotova tragedie! 😃🙄

zelenaesmolda
7. dub 2019

@alcar tak mimino by cukr vubec mit nemelo,cim pozdeji ho ochutna tim lip.neni to nic zdraveho.asi jsem naivni kdyz si myslim,ze kazda mama chce pro sve dite to nejlepsi....

alcar
7. dub 2019

@zelenaesmolda precti si muj prispevek vyse. A sacharidy jsou snad vsude, takze i 8 mesicni mimino ve strave jiz cukr ma. Mam syny nedonosene a primo doktorka v rizikove poradne nam doporucila prijem sacharidu, jinak by vahu nenabrali. Takze asi tak. Delam nejlepsi pro sve syny. Nevim, proc takhle soudis a vubec nevim, proc do me ryjes. Mas nejaky duvod me soudit?

zelenaesmolda
7. dub 2019

@alcar samozrejme byla rec o pridanych cukrech,jasne,ze cukry jsou vsude ale neni treba jim je jeste extra dodavat prave protoze uz tak jich mame vic nez dost.kdyz nekdo napise,ze neresi cukry tak pro sve dite zrovna to nejlepsi nedela....

tynka9
7. dub 2019

@zelenaesmolda já se teda @alcar musím zastat. Cukry dost řeším, ale třeba domácí marmeládu občas do jogurtu nebo na pečivo malému dám. Vím, kolik cukru jsem do ní dala... a teda dát do jogurtu jednu malou lžičku mi taková tragédie nepřijde

alicie_k
7. dub 2019

Dávám cca od 7.-8. měsíce Hollandii a chutná malému dodnes 🙂 ochucené mu nejedou, stejně tak ani Lipánky atd., jen Matyldu sem tam, budou mu v červnu 2 roky. Dělala jsem domácí přesnídávky, tak mu je občas do toho jogurtu přidám, piškotů se taky nebojím, protože u nás ještě nefrčí Brumíci atd. 🙂

zelenaesmolda
7. dub 2019

@tynka9 zalezi jak velke mas dite,pokud mu ho davas na pecivo tak uz to asi nebude mimino ne?ja mela na mysli mimina,ze ty opravdu pridany cukr co je v marmeladach nepotrebuji 🙂

alcar
7. dub 2019

@zelenaesmolda hele, vykasli se na to, jestli delam pro sve deti to nejlepsi. To je moje vec! Marmelada na kousku chleba (davala jsem od 9 mesicu) nebo v malem jogurtu mi tragedie neprijde. Davala jsem i kase Hami a Sunarek susenky. Radila bych ti trosku ubrat na nevyzadanych radach a soudech podle jednoho prispevku. Kazda matka neni takova fanaticka, aby resila 10g bilkovin nebo cukru. Ja z toho nesilim, jak jsem rekla, ja cukr fakt neresim (hlavne vim, kolik ho davam a od rana do vecera to neni). Ve svem okoli nemam nikoho, kdo by mel potrebu to takhle u cizich matek rozebirat.

tynka9
7. dub 2019

@zelenaesmolda 17 měsíců