Kdy se začíná dítě převádět na příkrmy?

findejsova1
28. pro 2013

Tetky koníkovky, kdy se začíná dítě převádět?

berenika39
28. pro 2013

🙂 jak to myslíš? čemu tak říkáš?

blahova_andrea
28. pro 2013

no...převádět na co? nebo nemělo to být předvádět?

findejsova1
autor
28. pro 2013

na zeleninku a tak..... Známá mě říkala že pry od třech měsíců 😲

blahova_andrea
28. pro 2013

@findejsova1 jo, tak ty myslíš zavádění příkrmů. no to záleží na miminku a na tom jestli kojíš. nekojené děti začínají kolem 5m, kojené i později. důležité je, aby miminko mělo zájem o tvoje jídlo. když tě vidí jíst, tak aby pomlaskávalo, natahovalo se ti po jídle...prostě o něj projevovalo zájem. na známou se vykašli. nic se nemá hrotit. ve 3m je to vyloženě blbost, dle mého laického názoru. jak jsi to dělala s těmi staršími už nevíš? 😉 řídila bych se spíš vlastním rozumem, případně radami pediatra, pokud v něj máš fakt důvěru. lepší dát na rady odborníka než známé, která děti možná ani nemá 😉 nevím

berenika39
28. pro 2013

@findejsova1 ahááá, tak to joo🙂
mrkni třeba na kojeni.net, nebo podobné weby. pořád se to mění, letos je trend třeba takový - vsaď boty, že do roka to bude jinak🙂))
http://www.evalabusova.cz/preklady/vyziva.php

a uvidíš, že i z téhle jedné diskuse buedš mít mix doporučení🙂

za mě - zlatá střední, ve třech je zbytečně brzo, do deseti měsíců čekat taky. dítě si obvykle samo řekne, že mu mléko nestačí, poznáš to, kolem pátého měsíce třeba, kojené děti později, na UM dříve, začít je výhodnější zeleninou, aby ji pak neodmítaly , kdyby se začalo sladkým. žádné extremy🙂

suzanna123
28. pro 2013

@findejsova1 Před ukončeným 4. měsícem by se určitě začínat nemělo. Pak je to různé. Někdo radí, že až od 6ti měsíců a čekat, až dítě samo začne projevovat zájem o jídlo, někdo hned od těch 4 měsíců. Já začala na 4 a půl, protože jsou studie, které prokazují,že pozdější (ale i příliš brzké) zavádění nemléčné stravy může vést k častějším alergickým onemocněním. Píšou o tom např. tady: http://www.babyonline.cz/vyziva-deti/smisena-st...
Ale určitě bych spíš než na doporučení kámošky spoléhala na radu doktorky, popř. si prostudovala na internetu, co a jak (ze splehlivých zdrojů)

ivcacekb
28. pro 2013

@findejsova1 podle pediatry jsem začínala na 4 měs. (jsme na UM), maminky, které kojí, začínají většinou v 6 měsíci

lenicka07
28. pro 2013

Náš pediatr (který je zároveň alergolog) radí začít se zel. příkrmy od 5. měsíce u kojených i nekojených dětí, po měsíci začít přidávat ovoce, od 7. měsíce lepek, mléčné výrobky . Ale pokud to dítě v té době ještě nechce moc bych to nehrotila - nechat ho ochutnat a stačí pár lžiček. Taky je dobré nechat dítě koukat na to jak dospělí jedí. Třeba holce poměrně chutnalo už od toho pátého měsíce, ale kluk mi vzal vždycky jen trošičku. Změnilo se to až ve více než sedmi měsících, najednou se krásně rozjedl (obě děti byly kojené). Asi je každé dítě na to jinak připravené ....

katyxq
29. pro 2013

https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri... ... tam máš vysvětlené co, proč a jak 😉 a co ne a proč ne (např. před ukončeným 4. měsícem žádný příkrm z důvodu zvýšení rizika vzniku alergií, vzniku celiakie, rozvoje civilizačních chorob, nadměrného zatížení trávicí soustavy a ledvin)