Kdy v rámci večerních procedur začít dítěti dávat kaši?

ofelieee
17. říj 2011

Prosím o rady - začali jsme Kubíkovi dávat večer kaši, ale nějak se nám nedaří ji začlenit do večerních procedur tak, aby to všem vyhovovalo. Nemáme žádnej přesnej čas, kdy bysme se na spinkání chystali, je to řekněme v rozmezí 19:15-20:00, podle toho, jaký bylo spaní přes den. Večer si s ním většinou hrajeme doma, a až začne bejt unavenej, jdeme se chystat, zacvičíme si, umyjeme/vykoupeme, oblíkneme do pyžamka a šlo se na kojení a spat. S kaší to zkoušíme mezi oblečením do pyžamka a do-kojením, ale to už je dost unavenej a nemá na to náladu... jenže před koupáním mi to nepřijde moc dobrý (plavem v plný vaně)... tak nevím? Jak to máte vy?

katchi
17. říj 2011

Vetsinou davam kasi tak kolem 18h, pak jeste blbnem a hrajem si a podle stavu nalady se jde koupat mezi 19-19.30 a pak je jeste kojeni.

petule246
17. říj 2011

Ahoj, my dáváme kaši cca v 18:45, pak si chvíli pohrajeme, v 19:15 vykupčíme, pak oblíkneme, pomazlíme, kolem 19:45 nakojíme a dáme spinkat a pak máme padla 😀 Kaše před koupáním bych se vůbec nebála, pokud není prcek zvracecí. Já jsem dávala kaši oběma klukům před spinkáním a vždy to bylo OK.

ladybugie
17. říj 2011

U nás v šest jdeme z venku domů, zapneme pohádku a hrajeme si. V půl sedmé dostane kaši, jíme tak 15-20minut. Po sedmé napustím vanu, vykoupeme se, namažeme, přečteme pohádku a v osm tradá do říše snů.

ivca_doubek
17. říj 2011

Ahojky, my to dělali tak, že jsme prostě večerní mlíčko před spaním nahradili kašičkou - prostřihla jsem větší díru do jednoho dudlíku, aby to teklo. Začínali jsme s ní hned ve čtyřech měsících - nebyl kojený - a lžičkou bych to do něj prostě v tu dobu ještě nedostala. Klasickou večeři jsme začali dělat až později, kdy seděl v židličce a dokázal jíst ze lžičky. To jsme pak jsme dávali cca. půl hodinky před koupáním.

pablinka
17. říj 2011

my koupali obden, ob 2 dny, vždy jen tak 10 min ve vaně/ v kyblíku, tak v 18 h, pak mazání, oblékání, mezitím jsem postavila vodu na kaši, pak udělala kaši, malého zatím manžel oblékl, dali jsme kaši (v netekoucím hrnečku nebo na lžičce, z toho netekoucího to zakrátko vypil během 2 minutek), pak odříhnout, dokojila jsem a šel spát (zhruba v 19 h), vesměs mu to zůstalo, jen dnes je to tak, že koupeme v 18:30 h, když ho pak v 18:45 oblékáme na gauči, tak leží na zvýšeném polštáři, mezitím si z netekoucího hrnku vypije kaši, my ho v klidu přebalíme a oblékneme, takže je zároveň oblečený i nakrmený 🙂 a v 19 h jde spát 🙂

aajda
17. říj 2011

Já dávám kaši kolem 18h a koupeme cca 19:45, pak ještě kojím. Místo posledního kojení by už na kaši neměla sílu a myslím, že takto jí i lépe slehne a nejde spát napucnutá. Jinak kašuje od 4m a 1 týdne a od začátku lžičkou. Na lahvičku nikdy neuměla. A teď jsem musela začít dávat po obědě UM, tak to pije z pítka. A jí v židličce, která jde skoro do lehu, takže nemusí umět sedět. A ví, že když je v židličce, tak se bude jíst. Už se úplně třese a píská 😀

iluss
17. říj 2011

Když byla Luci v tomto věku, tak jsme kaši dávali v 17:30, kolem 18h bylo koupání, pak jsem jí chovala a mazlila, v 19h kojení a pak spinkání.

olgas
17. říj 2011

my jsme kaše nikdy moc nejedli, ale dávám tak kolem 17,30 večeři, pak si ještě hrajeme a pod, pak koupání a pak mlíčko.

mrsblack
19. říj 2011

Mám podobný problém - když mu dám kaši kolem 6, večer už mi mlíko nechce a jde spát bez dokrmení (kolem 8). Takže mu dávám kaši až večer (kolem půl 8), i když to asi není ideální ...