Kdy začít miminku dávat Lipánka?

kajdzas
2. únor 2008

Ahoj maminy zajímalo by mě kdy začít dávat lipánka, někdo říká že se může od půl roku a někdo od roka. Tak prosím o rady 😀

lendy1
2. únor 2008
schnek
2. únor 2008

podobné téma je na volné diskuzi. A co vím, tak určitě ne dřív než v roce, spíš ještě později 😉

krizaci
4. únor 2008

Naše malá byla takovej hubeňour, tak mi Mudr. řekla, že od půl roku (je to už 5 let), zato u našeho malého mi to zakázala (je to pěknej cvalík) a řekla, že až po roce. No tak si vyberte ... 🙂

luckaa
4. únor 2008

No,mě doktorka taky řekla,že můžem,že od toho je to pro děti dělané,ale nic tvarohového.

zevina
4. únor 2008

luckaa, to si trochu protiřečí 😉 lipánek je čistě z tvarohu a smetany, proto se dává nejdřív od roku, kvůli nezralému trávícímu traktu, tvaroh příliš zatěžuje ledviny (ale jinak oproti ostatním výrobkům typu laskymáček, bobík apod neobsahuje konzervanty, stabilizátory, ostatní chemii, není šlehaný dusíkem...)

luckaa
4. únor 2008

Zevina,dík za upozornění 😉 ,zatím jsem malé nic takového nedávala,složení jsem nezkoumala,ale doktorka povolila bobíky,jogurty a tak.

zevina
4. únor 2008

bílé jogurty jsou určo v poho 😉 a navíc se dají krásně kombinovat s ovocem, přesnídávkou, sušenkama, takže pokaždé jiná chuť a s těmahle tvarohovýma dobrota je fakt lepší ještě chvilku počkat (ale jinak je to taky veliká dobrota, přiznám se, ujídám 😅 )

luckaa
4. únor 2008

Jojo,taky mi to chutná,ale radši s tím ještě počkám,četla jsem tu dost na diskuzi,proto mě překvapilo,když to povolila.

aponchie
4. únor 2008

me to mala moc neji a kdyz uz tak obcas ostravacek ale vim ze jeden z tech je s konzervantama nevim jestli bobik nebo lipanek ale jeden je ble 😀

zevina
4. únor 2008

aponchie, všechny co jsem v krámu porovnávala, mají hafo konzervantů, xantan, guarana, či jak se to všechno jmenuje, většinou jsou nadstavené želatinou, zahuštěné škrobem a našlehané dusíkem 😝 ostraváček nevím, ale lipánek z toho výčtu nic takového neobsahuje 😉
i tak ho malému dávám tak max 1x týdně, páč u nás je pořád top jogurt, ten může denně a jsem za to ráda 🙂

vetrovka
4. únor 2008

ahoj holky, s lipánekem zatím zkušenosti nemám, za to do malého bílý jogurt nedostanu 😒 Když mu ho zamaskuju přesnídávkou, sušenkou... tak taky nic moc...4 lžičky a nazdáár.... zkusila jsem teda jogurt ovocný a ten do něj zajel.. ale zase nevím jestli už může normální jogurt třeba florian nebo něco takového...... nebo doporučíte mi značku, co by byla vhodná...? 😉

dlinduska
4. únor 2008

holky lipanek apod. (prinbinacek) nejdriv v roce i pozdeji je tam pro mimco moc bilkovin a tuku.

zevina
4. únor 2008

vetrovka, opatrně na smetanové jogurty (obsahují kolem 10% tuku i víc) ty pro takhle malé děti vhodné nejsou, stejně tak opačně nízkotučné, ty už vůbec ne, ideál je právě ten bílý s živýma kulturama (hollandia, aktivia, bio od olmy... ty mají kolem 3% tuku) a pokud ti ho nechce zamaskovaný přesnídávkou, zkus to opačně, větší množství přesnídávky, zamaskuj pár lžičkama jogurtu 😅 u nás to zabralo, postupně jsem poměr upravovala a to už nic malý nenamítal a nakonec jsme se dopracovali k tomu, že jogurty miluje, páč mu chutnají (holt, někdy musí maminka děťátko kapku ošidit 😀 )

vetrovka
4. únor 2008

zevina, no já jsem dneska vypadala v obchodě jak nějaký maniak na jogurty, všechny jsem pročítala, až mi z toho šla hlava kolem.. nakonec jsem koupila od každého nějaký - od hollandie apod. teda ochucené a zkusím.. když tak to budu muset sníst já 😝 😉

bera
4. únor 2008

taky bych lipánky apod. nedávala dřív jak v roce, tvaroh se může až od 12 měsíců, já zatím dávám jen bílý jogurt 😉 malá ze začátku se oklepávala při jogurtu, a to při aktivii, pak sem zkusila Holandii a tu slupne na posezení 😉

aponchie
4. únor 2008

proc se teda rika ze pro deti spis tucnejsi a jak jsou starsi tak mene tucne?

vetrovka
4. únor 2008

já už mám místo mozku z jogurtů a plínek kostku 😉

aponchie
4. únor 2008

vetrovka:az tak? 😀 ja nevim teda ale ja klidne dala jogurt i pred rokem a lipanek ci mu podobne asi kolem roku

schnek
4. únor 2008

vetrovka, my papáme Hollandie a ty se dělají i ovocné, mudr nám je doporučila. Jsou bifi, takže dobré na zažívání a jsou fakt mňam, první bílej jogurt, kterej chutná i mě 😀 Top je u nás jahodová. To jede jedna lžička za druhou 😎 😀