Kdy začít přikrmovat a s jakými příkrmy?

amira55
28. únor 2009

Ahojky,

nevím jestli tady podobné téma je, ale zkusím to. Zajímalo by mě kdy jste maminy co máte dítě na Um začaly s příkrmy a jakými????

jaannaa
28. únor 2009

mrkni na "Zatínáme s příkrmy"

amira55
autor
28. únor 2009

jo koukala jsem ale nikde jsem nenasšla-alespoň zatím ty úplné začátky stravování dětí na UM.
Tak kdyžtak některá písněte sem...
Kdy začít????? Čím začím? ????Co kaše- od kdy a jaké????
Díky

holly1
28. únor 2009

podívej se na www.kojeni.net, tam je toho spoustu a pak bych se poradila s pediatrem, kdy začít ve vašem případě.

zoubek
28. únor 2009

Ahojky. Jsme na UM od 2. měsíců a začali jsme s příkrmama od 6.měsíců. Dala jsem na rady mého pediatra. Nic jsem neuchvátala. Doporučuji.

ilci
28. únor 2009

prcek je dokrmovanej UM a dle dr. můžem už s příkrmama začít

dostali jsme knížečku od Hami, tam je to taky popsané, s čím začít apod.
http://hami-klub.nutricia.cz/registrace/data/ji...

andy80
28. únor 2009

amira55: s příkrmy od ukončeného 4. měsíce, takže ještě tak týden počkej. A začíná se zpravidla polední zeleninou. Nevím, jestli budeš skleničkovat, ale ze začátku je to asi nejlepší. Nakup si skleničky Hami první lžička mrkev, brokolice apod. Pak vždycky dávej 3 dny stejný druh zeleniny, aby si odhalila případnou alergii. Později můžeš vyzkoušené druhy začít míchat. Pokud chceš začít dávat na noc kaši, klidně můžeš. Kup Hami rýžovou nemléčnou. Do ní se přidává UM na které je malý zvyklí. Ale co a jak, to už prostuduješ v Začínáme s příkrmy. Já jsem začala hned ukončeným 4. měsícem a vůbec nelituju, malá mi krásně papá absolutně všechno co jí dám. Vůbec nemáme s jídlem problém.

berenika39
28. únor 2009

Ten čtvrtý měsíc, ukončený, je pro nekojené zdravé děti ok. Nemusíš spěchat, andy ti vlastně všechno píše, hlavně postupně, ne všechny novoty najednou. Zažívací ústrojí miminek poznalo doted jen mlíčko, tak si musí zvykat. A dobrý je určitě začít zeleninou, ne ničím sladkým, zeleninu by pak mohl odmítat. Mám taky zkušenost, že když se začne ve správnou chvíli, když mimčo dá samo najevo zájem o jiné jídlo, učí se snadno (jak používat lžičku, žužlat, nové chutě). I můj prcek je na UM, začali jsme po čtvrtém měsíci a ještě se nestalo, že by něco nejedl. Sápe se na lžičku, začali jsme trochu znakovat a "papání" už umíme! Jídlo jsou nejveselejší chvilky našeho dne. Tak se toho neboj, nedělej z toho zbytečnou vědu, postupuj třeba podle kojení.net a dobrou chuť!

amira55
autor
28. únor 2009

Co myslíte-bylo by lepší začít s kaší na noc dřív než s příkrmem-aby si žaludek zvykl na tužší potravu?Jsem z toho zmatená-naší doktorky se zeptat bojím protože ta říkala až od šestého což se mi zdá pozdě -Malý vypije i 6x denně 210 což je přes doporučovanej litr

berenika39
28. únor 2009

nene, opravdu začni zeleninovým v poledne. kaše jsou jen prázdný kalorie, se spaním to nějak zázrčně nepomáhá. Navíc večer už jsou unavený na to, učit se něco nového. Pokud ti spí dopoledne, tak až se vzbudí, je dobře naladěnej, tak je dobrá doba na první lžičky.
Poslední doporučení jsou opravdu taková, že mléko celých šest měsíců i u nekojených, ale to asi každá narazíme, hladový děti pijou jak říkáš mnohem dřív litr UV za den. A to by se nemělo překračovat. Tak babo rad. Doktorky se neboj, jen jí oznam, že přikrmuješ, kdyste měli nějaké potíže, at o tom ví. Ty jsi máma.

andy80
28. únor 2009

ani nejde o prázdné kalorie (i když to je taky pravda o té kaši), ale jde o to, že pokud si dítě zvykne na sladkou kaši, těžko ho potom naučíš na zeleninku. Začíná se zeleninou. A doktorce řekni, že jí už mlíčko nestačí, že ti vypije víc než litr a to se fakt nesmí. To už je čas začít s příkrmy.

maca793
28. únor 2009

ja som dávala od začiatku 4 mesiaca pomaly príkrmy, ale tie som si robila doma nekupovala som ich v obchode.

amira55
autor
28. únor 2009

a proč se nesmí víc než litr?????ví to někdo????
no ještě počkám jsme narození o něco dřív tak aby to dohnal.
a začít asi mrkví že????uvařit a rozmixovat...
a co dál?
nejdřív jednodruhové a pak mýchat?co s čím?jsem z toho zmatená...tak sorry za tolik otázek

maca793
28. únor 2009

mrkva a zemiačik, malé množstvo a po mesiaci pridať kuriatko, koreňovú zeleninu, morčacie mäso, cestoviny

berenika39
28. únor 2009

amira: úplně přehledně je to na www.kojeni.net. je tam i nabouchaná databáze otázek a odpovědí, najdeš tam všechno, na co se ptáš, a kdykoliv to budeš potřebovat.

mikulka
1. bře 2009

Ale všechno už je v Začínáme s příkrmy. Proč to tady dublovat?
I tam se můžeš ptát, je tam hodně holek, co začínají s příkrmy.

andy80
1. bře 2009

amira55: přesně tak, začít mrkví, je nasládlá a děti si na ní nejlíp zvykají. Potom můžeš zkusit třeba brokolici, pak květák, bramboru, po odzkoušení můžeš už míchat dohromady. Za cca 3 týdny po zavedení příkrmů se přidává maso. Nejlepší je kuřecí, krůtí, hovězí. Někdo zastává názor, že děti by měli všechny druhy masa, ale třeba s vepřovým jsem já osobně čekala do ukončeného 8. měsíce (pak už je i ve sklinkách). V tu dobu, kdy budeš zavádět maso, můžeš pomalu začít s druhým ovocným příkrmem. Začíná se většinou jablíčkem. Je to na tobě, jestli budeš dávat dušené nebo čerstvé. Já dávala čerstvé, i když to bylo na podzim a krásného ovoce bylo k dostání hafo, teď je to těžší.

Ale, jak píší holky, přečti začínáme s příkrmy, tam je i postup i vhodné potraviny popsané několikrát.