Kdy začít přikrmovat skoro atopika?

vyvrtka12
19. dub 2013

Ahojky,
prosím Vás, byli jsme u kožní k vůli stroupkům ve vláskách a Dr. se ptala na rodinou anamnézu. Já ani manžel nemáme atopický ekzém, ale moje i manželova sestra mají dost. Tak nám mudra poradila, ať s příkrmy počkáme, ale neřekla do kdy.
Natálka má čerstvě 5 měsíců a pořád mi ječí hlady. Dávám jí už asi měsíc UM 1, tak nevím, jestli jí mám zkusit dát UM 2, nebo ráda bych začla s těmi příkrmy, ale nevím od kdy..
Byla bych moc ráda, pokud by se našel někdo, kdo řešil podobnou situaci. Malá mi jí po dvou hodinách 😕 a to už po hodině plače že má hlad. Potom vypije celou dávku naráz a vypadá jak kdyby nejedla 5 hodin..

lv
19. dub 2013

dcerka nikdy žádné problémy s ekzémem neměla? S příkrmy bych už začala, jestli je hladová. 2UM není víc sytivé, má jen o malinko jin složení.

ange_de_la_morte
19. dub 2013

taky bych už příkrmy zkusila, jen oprawdu dodržowat ty 3 dny pro každou nowou surowinu, u dětí které jsou atopické neb o náchylné k tomu se doporučuje začít s příkrmy od ukončeného 6.měsíce, pokud jsou částečně nebo úplně kojené, ale pokud dáwáte UM a nestačí w množstwí které je adekwátní pro její wáhu tak zkuste ty příkrmy a jak už bylo napsané, pokračowací mlíško UM2 tohle asi newyřeší a omlouwám se za ,w, nefunguje mi jednoduché

svoba
19. dub 2013

Obrat se tady na uživatelku @katyxq. Poradí ti. Pak je tady taky přímo Poradna pro atopický ekzém.
Storupky v hlavě je ale seborea - seboroická dermatitida. Ta je zcela běžná. Musí se jen vyčesávat. Vždy večer dát olejíček, nechat cca půl hodiny působit, aby ložiska změkly a pak vyčesat opatrně kartáčkem na zuby. 🙂
Jinak příkrmy může i přes potravinové alergie. Musíš se vyhýbat lepku a mléčným výrobkům. I ty sama, pokud kojíš.

zandanem
19. dub 2013

dcera je atopik, příkrmy jsme dávaly od 5 měsíců .. dávala jsem ji kaše bezmléčné, ale mlíko jsem měla HA - hypoalergení, dávala jsem BEBA - HA a bylo vše v pořádku 🙂 , s potravinama jsem začala - brambora+mrkev a pak jsem přidávala ostatní... a řeknu to jednoduše... každá matka ti poradí něco jiného, řiď se vlastním rozumem a nic nepokazíš... dítě si vlastně o vše řekne samo... 😉 jo a já jsem z jídelníčku nic nevyloučila, podle mě je to blbost a dcera jako atopička jí naprosto vše a je ukázková 😉 bude mít 3 roky a to ve 2 měsících nám na kožním v Brně řekly že je dcera těžký atopik... tak pak teda nevím, buď su blbá já a nebo dr. 😉

andy80
20. dub 2013

Stroupky ve vlasech přeci nejsou atopický exem. Určitě bych začala přikrmovat, pokud jí UM nestačí. UM2 už klidně můžeš začít dávat, většina z nich je od ukončeného 5. měsíce. Pokud začneš s příkrmy pomalu a tak jak máš, určitě nic nepokazíš. Jeden druh zeleniny tři dny, pokud se ti neosype, můžeš přidat další druh zeleniny, a tak pořád dokola.

zvalentova
20. dub 2013

Mám doma atopická dvojčata. Začala jsem skoro v 7 měs., i tak byl problém s mrkví a vajíčkem. Mléko mají stále HA. Novou potravinu vždy vařenou, ideálně 10 dní, 3 dny jsou málo. Určitě vařit, ve skleničkách jsou potraviny, které jsou pro alergiky nevhodné (např. rajčat.protlak).

dana3262
20. dub 2013

Já začla přikrmovat skoro v 10mes. Syn se už s ekzemem narodil.

baris
20. dub 2013

obě dcery mají atopický ekzém a s příkrmy jsem začala ve 4 měsících (od narození byly na UM). V rodině mám AE já, švagrová, manžel, sestra, mamka - astma, alergie 😠

Spíše bych dala jeden druh zeleniny (ovoce, kaše) a čekala, zda nebude mít na to reakci. Holky třeba jedly kaši jen s odporem, přesnídávky ani omylem, občas banán a do roka byly na mléku a 3 skleničkách (brokolice, špenát s bramborem, jehněčí s bramborem) a na ovocných jogurtech či tvarohu.

Vynechávám jahody, citrusové plody, ořechy, ...