Kdy začít příkrmy u plně kojeného miminka?

janazzz
12. pro 2013

Myslela jsem, že plně kojené děti se začínají přikrmovat až od ukončeného 6. měsíce, ale dneska mi doktorka říkala, že podle nějaké nové studie je to už od ukončeného 5. měsíce. Všude ale čtu, že s příkrmy se nemá spěchat a začít opravdu až od ukončeného 6. měsíce, že je to jinak nápor na játra, ledviny... Tak nevím, jestli poslechnout doktorku, ke které mám jinak plnou důvěru. Co říkají Vaši doktoři?

ckei
12. pro 2013

@janazzz Já kojila plně 6měsíců a první příkrm dostal až na začátku 7. měsíce...nic mu neuteklo, krásně baštil od začátku, teď je mu 14měsíců, stále baští jak za 10takových dětí, je spokojený, zdravý, nikdy ho nic netrápilo, co se zdraví týče...a příště bych to udělala stejně tak 😉

slunicko01
12. pro 2013

Taky bych nikam nespechala... 🙂

kytkakvete
12. pro 2013

Ted se propagují příkrmy od 4 měsíce u dětí na um, a od 5 u kojených, já bych nikam nespěchala pokud je dítě spokojené a prospívá. Já začala v polovině 6 měsíce, ale na dceři bylo vyloženě vidět jak se ne tu lžičku třese, ta když jsem jedla otvírala pusu od 4 měsíce 😀 .

adela_p
12. pro 2013

Pediatři a laktační poradkyně doporučujou od ukončeného šestého, gastroeneterologové od ukončeného čtvrtého. Já jsem začala od ukončeného pátého - kompromis 🙂

berynka
13. pro 2013

@janazzz před pár lety byl trend ten 6. měsíc, na radu naší doktorky jsem to tak udělala se starší dcerou. Zavedení příkrmu docela šlo, dcera byla ač kojená celkem hladová, takže něco snědla. Později sice jedla, ale spíš s odporem.
Nyní mi bylo stejnou dr. řečeno, ať začneme NEPRAVIDELNĚ! zkoušet dávat příkrm od ukončeného 4.měsíce, že si tak děti lépe zvykají na nové chutě. Zkoušela jsem teda střídavě bez úspěchu tři měsíce, byla i delší doba, kdy jsem zase jen kojila, a až po té dcera začala jíst všechno možné a je to bez problémů.

Zavádějí příkrmů je podle mého velice individuální (zvlášť u kojených dětí), je spíš dolní hranice, kdy se může/nemusí začít a každá maminka i dítě si vlastně určí, kdy se začne a s čím.

petrajurinova
14. pro 2013

@janazzz já bych vyzkoušela podle doporučení doktorky a přizpůsobila se reakci dítěte. U dcery jsme navedli přikrmy až od 8. měsíce - dříve nebyla ochotná to pozřít.

llllucka
12. črc 2018

Ahoj holky,chci se zeptat,kdy začít s příkrmem u plně kojeného dítěte.Mám dvě starší děti a u těch se začínalo od ukončeného 6. měsíce,ale dnes mi doktorka u 4,5 měsíční dcery řekla,že mám začít už od ukončeného 4. měsíce.To se to opravdu takhle posunulo?Díky.

vladienka
12. črc 2018

@llllucka zacat ked ma dieta zaujem. My sme zacali az od ukonc.6, ale realne viac ako par lyziciek zacala jest az okolo 8.-9.mesiaca a doteraz nie je jedlik, prso je prso. Kym pribera a je spokojna neriesim