Kdy začít s příkmy? Synovi jsou 4 měsíce

ajurka
3. črc 2014

Dnes má můj chlapeček 4 měsíce... a já nevím zda začít s příkrmy či ne... jinak je ted častěji u prsu... ale přibírá hezky... poprř. čím bych měla začít u 4 měsíčního miminka.. nemáte nějakou dobrou stránku s recepty.. děkuji

lenkagsxr
3. črc 2014

i můj chlapeček má dnes 4 měs. Akorát jsem teď připravila na 3 dny rozmixovanou mrkvičku a na další 3 dny s bramborem. 1 porci dám zítra, zbytek na 5 dní jsem zamrazila. Tak zítra začneme. To budou nervy 😠

terezapetrova
3. črc 2014

podle me pokud k tomu nejsou nejake zvlasni duvody uplne staci zacinat od ukončeného 5teho nebo 6teho mes. ale samo pokud dite nepribira nebo je jiny důvod asi se muze drive. - muj názor 🙂

radushka1
3. črc 2014

Pokud plně kojíš nikam bych nespěchala... my teda začínaly na doporučení pediatričky až na konce 6. měsíce a hladem malá určo netrpěla a nic nám neuteklo 🙂 Takže bych minimálně do půl roku počkala 😉 Není kam spěchat - též můj názor a názor naší mudry 😉

gosa22
3. črc 2014

souhlasím s výše...pokud není problém s přibýváním, příkrmy až s uk. 6 měs, to bohatě stačí, dej mimi čas, ať si zvykne, mateřské mléko je unikum a těch sajrajtů se ještě nají 😀 😀 😀

ajurka
autor
3. črc 2014

@gosa22
@radushka1
@terezapetrova on je ted skoro kazdou hodku nekdy i pul hodku u prsu nevadi to?

olusenka
3. črc 2014

mrkni sem a uvidíš, já bych také zkusila počkat.
http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html viz. příkrmy-postup.

ivonapop
3. črc 2014

Já bych ve Tvém případě nepřikrmovala, přijde mi to zbytečné, ale nepřijde mi až tak zbytečné, dát mu ochutnat. Nedělala bych to před kojením, ani bezprostředně po něm, ale třeba půl hoďky po kojení, Půl lžičky bramborové kaše bez soli, nebo mrkev, podle toho, co budeš vařit. ... Jenom, jak se zatváří a pozná jiné chutě. Ale jak píšou děvčata, zatím to není nutné, máš čas alespoň dva měsíce. To je jen pro případ, že bys třeba kojit nemohla, abys věděla, co přijme....

sonik05
4. črc 2014

Koukni se na Mamila. Je tam spoustu informaci ohledne kojeni,prikrmu,tekutin ve vedrech atd.Pokud plne kojis, prikrmy bych drive jak v 6ti mesicich nedavala.

radushka1
4. črc 2014

@ajurka Ono je třeba zjistit jestli je to hladem nebo tím, že chce být u tebe, protože většinou je to ta druhá varianta 😉 a ani příkrmy nepomohou, spíš naopak. Malá měla též chvilku období, že chtěla být u prsu pořád. Pak to přešlo.

terezapetrova
4. črc 2014

@ajurka myslim, ze hodka az pul hodka u takto starého je dost ale nevim jestli nema rustovy spurt v tomto veku /v tom neporadim 🙂 / pokud dobře pribyva nemyslim si, ze by byl u prsu protože ma hlad pokud dobře nepribyva resila bych to dal s dr /spatne pribirani nemusi byt zpusobeno jen nedostatkem jidla a uz vůbec se asi neda mluvit o nedostatku jidla u kojeni u takto starého ditka, nic jako slabe materske mleko neexistuje, jen ho mozna muze ubývat coz by asi mohlo ustit v hlad ditete/ Pokud by se Ti to dele nezdalo asi bych se obratila na dr. Doufam, ze jsem aspoň malilinkato poradila. Drzim palce.

moniquegr
4. črc 2014

tak mi uz prikrmuj 3 den a to i kojim ale mala nepribira jak by mela takze jsme zacli s mrkvi a bramborem 1 den jen 2 lzicky a ty dalsi dny by slupla i misku jak ji chutnalo 🙂 a dnes ji chci dat kasicku na noc nevite ktera znacka je ok? ja koupila od nestle 😒

gosa22
4. črc 2014

@ajurka to bych neřešila, hlavně když chutná 😉 až se začne natahovat po normálním jídle, tak zbystřete a začněte příkrmy pomalu zavádět...my to hned poznali, že už mu mlíko nestačí 😉 a během dvou dnů papal jak o život, doteď mu to vydrželo a doufám, že vydrží 🙂

lenkazdenek
4. črc 2014

Ahoj nám dr doporučil přikrmovat po uk.4 měsíci ,ale obě holky jsem měla na um v podstatě od začátku ,navíc ta mlaší přestala tolik pít um a začala málo přibírat(150g za měsíc) takže příkrmy a večer pokud nebude chtít mlíčko tak prý klidně kaši.
Jinak jsme začínaly s mrkvičkou -musím přiznat kupovanou a hrozně jí to chtunalo,dokonce mě seřvala,že nenabírám dost rychle-to samé u kaše,ale jen co jsem minulý tento týden chtěla uvařit svoje brambůrky a mrkvičku-ještě jsem kvůli tomu běžela ráno na trhy pro čerstvý tak to na mě plivala a prskala....tak jsem musela otevřít opět sklínku a ta v ní akonec zaplula celá 😅 tak jsem zklamaná ☹
@moniquegr já měla první kašičku první kaše od hami a teď už mám doma koupenou od Nestlé banánovou,tak snad bude chtnat stejně jako od hami.

ajurka
autor
4. črc 2014

@terezapetrova on pribira dost.... ma uz kolem 9 kg.. ale proste je rad u prsu.. pije pak treba jen zuzla, a me to nevadi aspon ho mam u sebe🙂)

suzanna123
4. črc 2014

@ajurka ahoj, na to se názory různí - od 4. měsíce by mělo být trávicí ústrojí uzpůsobené příkrmům, ale hodně lidí zastává názor, že pokud je dítě kojeno, prospívá a o jídlo nejeví zájem, není třeba se zaváděním příkrmů spěchat a bohatě stačí začít až v 6. měsíci. My tyhle podmínky sice splňovali, ale přiklonila jsem se k teorii, že mezi 4.-6- měsícem je vhodné období k zavádění příkrmů, protože je větší pravděpodobnost, že když dítě něco ochutná v tomto období, tak se u něho na tuto potravinu nevyskytne alergie (velmi laicky řečeno). Takže my zaváděli ve 4. měsíci, ale víceméně jen ochutnávala v čase oběda, neměla jsem ambice nahrazovat kojení

moniquegr
4. črc 2014

@lenkazdenek neucpavaji ty kase? nebo je kakani ok? ja po zavedeni prikrmu ted mmi kadi kazdej den 😀

lenkazdenek
4. črc 2014

@moniquegr neucpává,adí i 2x denně někdy 3x ale je fakt,že po zavedeí zeleninky je to teda už slušný smrádeček 😀

lucifer117
5. črc 2014

Holky prosím o radu jak děláte ty bramborové kaše a i s tou mrkví vím že se ptám jak ten D...ale ja to nevím poradte díky

terezapetrova
5. črc 2014

@ajurka tak to ma vahu nadhernou, třeba je jen ziznivej, co třeba nabidnout trochu vody mimo a nebo jen potřebuje tu Tvou blizkost, pokud by jsi mela pocit, ze potřebuje nejak extra pit mozna bych to pece jen resila s dr /s tou vodou zase mozna aby pak nepil vodu na ukor mleka/ ale jinak nejdulezitejsi je, ze prospiva ze 🙂

terezapetrova
5. črc 2014

@lucifer117 zacina se nejdříve jednim druhem zeleniny, po 3-4 dnech dalším atd aby jsi pripadne zjistila alergie, pokud budes zacinat mrkvi, privedes k varu kojeneckou vodu, do ni hodíš ocistenou nakrajenou mrkev, pokud nebude bio dite i tak prezije to zadny strach 🙂 a uvaris do mekka, pote rozmixujes do hladka s trochou te vody, ve které si varila a pokud po zkouseni na zapesti bude teplota ok muzes zkusit podat detaku. Pocitej s tim, ze je často celkem zahul nez si dite na prikrmy zvykne a zacne spolupracovat, a pokud by jsi v buducnu mela zajem o prirozene odstaveni, muzes az třeba zkusíš k obidku dat tu zeleninu nabidnout pote místo prsa vodu. My se takhle uplne prirozene odstavili. Kazdopadne dite po prikrmu jeste zizen mit bude. drzim palce 🙂

abalajda
5. črc 2014

Já na popud dr. začala dokrmovat už od těch 4 měsíců,ale je pravda,že jsem kojila jen dva měsíce,pak jsem o mlíko přišla a malá byla na Sunaru,kojené děti prý stačí začít dokrmovat od šesti měsíců,pokud nemáte pocit,že je hladové nebo špatně prospívá.... Začínala jsem klasicky mrkví,po třech dnech jsem přidala mrkev,potom třeba petržel,trošku brokolice nebo květáku... První týden,dva tohomoc nesnědla,tak jsem jí k tomu dávala poloviční dávku Sunaru... Každopádně můj názor je,ty příkrmy vařit doma,nekupovat hned ty lahvičky,jako radila naše doktorka,za prvé se to docela prodraží,kor když po otevření mimčo zjistí,že mu to nechutná a za druhé vím,co přesně dítě jí,kdyby náhodou přišla nějaká alergická reakce...

abalajda
5. črc 2014

a když jsem začala přidávat maso,musím říct,že dcera už od mala miluje krůtí,králičí a hovězí maso.... Ryby jí nejdřív nevadily,teď je odmítá...

pavlusa01
6. črc 2014

Jestli je malý plně kojený,tak bych příkrmy dávala až v tom šestém měsíci.Nemáte kam pospíchat a myslím,že už bude malý o trochu vyspělejší i s tím trávením a polikáním. Já jsem malé začala dávat příkrmy v tom půl roce a přišlo mi to lepší a malá se s tím poprala dobře,než kamarádka začala dávat od toho čtvrtého měsíce a malé to dalo hodně práce,aby to pobrala a hlavně mi to přišlo brzy..

Začít,by se mělo zeleninou a to jedním druhem a třeba dva tři dny to samé a pak přidat další druh a zas ty dva tři dny dávat...Miminko si zvykne a hlavně vy poznáte,na co by mohl být malý případně alergický.Kdyby mu něco nechutnalo,tak to nemá cenu mu nutit,chce to chvilku vyřadit z jídelníčku a za čas mu to dát znova a uvidíte...Hlavně já bych nesolila a sladké pokrmy a ovoce jsem dala až nakonec....Protože,jak ochutnají sladkou chut,tak pak nechtějí tu zeleninku a atd.

A jen podotýkám,že je to jen můj názor a každá si to uděláme podle svého uvážení .......jen takhle jsem to dělala s mojí malou a papá úplně všechno.

handula83
7. črc 2014

Já začala od ukončeného 4 měsíce.Začala jsem kupovaným příkrmem ve skleničce.Nejdříve mrkvička,špenát s bramborem,brokolice.Nic nechtěla snědla jen pár lžiček.Potom jsem koupila zahradní zeleninu,je v tom myslím i rýže a to baštila jak divá.Miluje když je tam víc zeleniny , masíko taky miluje.Začala jsem dělat domácí příkrmy ale jak je tam jen jeden druh zeleniny tak to nechce.Musím pořád vymýšlet co tam vše dát.Hlavně když jí tam přidám hrášek je sladkej a to jí jede. 🙂 jsme teda na UM.Já sama nevěděla jestli už můžu dávat,protože tabulky jsou tabulky a skoro každý se podle nich řídí.Jaký budou za pár let to nikdo neví,ale určitě jiný. 😉

molea
7. říj 2014

Já začala taky od 4 měsíce,začala sem dávat male jakšičku s banánem a dobrou noc a mrkvičku přes oběd..Malej to chutná a spapá to všechno.Už třetí den jíme mrkev s bramborou.Pokud jí bude chutnat všechno tak jak toto tak budu mega šťastná.
Jinak kašičky taky kupuji a papá je krásně 🙂

molea
7. říj 2014

@lucifer117 uvařím si mrkev a brambory a pak to dám dohromady a rozmixuji...z mrkve nechávám vodu ve které se dusila...Ale jen trošku...