Kdy začne miminko jíst pořádně na BLW?

lucietamamieta
18. bře 2021

Ahoj maminky. Nikde jsem nenašla kdy začnou děti na Blw metodě jist více než jen olizovat jídlo? V roce? Po roce? Máte s tím někdo zkušenost? Blw jsme začali, protože prcek nesnášel lžičku, ale po jídlu co jsme měli na talíři se sapal jak divej :D Nedávno jsem lžičku zkusila a krasně na ni otvírá pusinku. Přijde mi, ale líto tuto "metodu" ukoncovat, když mu to už tak pěkně jde.
(omlouvam se za čárky a háčky. Píšu rychle přes mobil)

malinkaelinka
18. bře 2021

Tak to klidně kombinuje, tak aby vám to vyhovovalo. Dcera zacala jíst de facto hned od začátku, takže kolem toho sedmého měsíce. Někdy více, někdy méně, nechávala jsem to na ní. V roce už regulérně jedla třikrát denně. Sama.

trlik
18. bře 2021

V blw "bibli", knize Vím, co mi chutná, autorka píše, že kolem 1 roku začíná dítě jíst, aby se nasytilo, nikoli jen poznavalo (četla jsem to zrovna dnes 😃)

blondynka400
18. bře 2021

@lucietamamieta přesně, proč to nekombinovat..... Já "lžičku" a "kousky" praktikovala cca od půl roku, kolem roku už jedla jenom "kousky". Ty dokázaly plně jíst už někdy v 7 měsíci, ale měly to nejdřív jako doplněk, spíš aby neprudily u večeře. Dodnes si pamatuji, jak se těmi malými prstíky snažily uchopit hrášek, kousek vařené brambory a pod. A postupně jsem přidávala a přidávala. Vyloženě na jemno jsem nemixovala nikdy.

lucietamamieta
autor
19. bře 2021

@trlik Supr dekuju. Asi si tu knížku už budu muset pořídit :D

lucietamamieta
autor
19. bře 2021

Děkuju za reakce 🙂 No já jsem to myslela, tak abych prcka zbytečně nepletla.

trlik
21. bře 2021

@lucietamamieta ta knížka je zadarmo ke stažení na internetu

lucietamamieta
autor
22. bře 2021

@trlik Supr. DÍKY. 🙂

skarol
22. bře 2021

My jdeme cestou půl na půl 🙂. Někdy dostane jídlo do ruky, někdy na lžičce a v pohodě. Zmatená není, ale jídlo do ruky preferuje. Od začátku přikrmů se chtěla krmit sama. Teď má 9 měsíců a myslím, že je schopná se najíst i do syta. Ona je na to ale fakt extrémně šikovná. Neřeš nějaké metody ale dělej to tak, aby vám to vyhovovalo. Jí i tobě 🙂.

madbetka
22. bře 2021

Od začátku to u všech tří dětí kombinujeme, všechny tři kolem 10m seděly u stolu a samy se krmily (nejdřív rukou, zhruba v roce už celkem obstojně lžící) a najedly se. Dělej to tak, abyste byli spokojení 🙂

lucietamamieta
autor
22. bře 2021

A chci se ještě zeptat, jestli děti byli kojené? Jinak děkuji za rady 🙂

lucietamamieta
autor
22. bře 2021

@madbetka Prcek mi sedí u stolu od půl roka a fakt ho to baví. Snažím se aby jsme jedli všichni spolu. Jen teda nevím, jestli když mu dám něco na lžičce, tak s čím tak nějak začít, když celou dobu papal rukama, tak nevím jestli to neudělá v bříšku neplechu. Když dam něco lžičkou, tak mi to hned vykadi 🤨

lucietamamieta
autor
22. bře 2021

@skarol Teda to je opravdu šikovná 😊 Já opravdu nevím, jestli malej do sebe něco dostane. Po každém jídle dokojuji.

madbetka
22. bře 2021

@lucietamamieta Já dokojuji i roční. Obě starší dcery v roce jedly tak, že se celkem najedly. Ta nejmenší jí ráda, jí dobře, ale zatím docela malé porce, dokojovat musím 🙂
Jinak já na lžičku dávala vždy to samé, co dostala i do ruky. Namačkané vidličkou třeba, postupně různé kombinace a velmi brzy jsem začala dělat variace na to, co jsem vařila pro nás velké. Takže jsem něco uvařila ze stejných surovin, často jsem třeba jen odebrala před osolením.
Střeva si musí zvyknout, všechny tři naše děti to tak měly, že co šlo dovnitř, to šlo i ven (u první mě ty kusy zeleniny dost překvapily 😀). Postupně se to upravilo 🙂

skarol
22. bře 2021

@lucietamamieta Já většinou taky dokojím. To není známka toho, jestli je nebo není dost najdená. Někdy je to jen o napití, někdy o mazlení 🙂.

lucietamamieta
autor
23. bře 2021

@madbetka Tak to jste mě uklidnila. Já se lekla, jestli je něco špatně, že po jídle hned kadí :D Jen teda večeře nechávám jen do ručky, protože pak se celou noc mele jak ho to v bříšku tlačí a fakt mi stačí, že se budi každé dvě hodiny i tak :D Jojo variace dělám už teď. 🙂

lucietamamieta
autor
23. bře 2021

@skarol Na pití dávám vodu z hrnečku. 🙂 Já jsem si vědoma, že kojení není jen o jídlu a pití, ale na samoodstav asi nemám. Tak uvidíme co bude dál. 🙂

lucietamamieta
autor
23. bře 2021

@trlik Tak jsem nenašla. O.o Nevíte kde by se dala stáhnout?

trlik
27. bře 2021

@lucietamamieta na uloz.to