Kdy zavádět maso, vejce a jogurty?

bayt
16. črc 2018

Ahoj, jsem zmatená, kdy všechno tohle zavádět, všude se píše něco jiného. Jak to děláte vy? Počítala jsem jogurty od roka, maso...od osmého měsíce? Bílek asi taky od roka?

xkalisto
16. črc 2018

Brácha má 9 měsíců a prý už mu jogurt dávají.

jaaaninda
16. črc 2018

Kolem 7m mimčům v těle dochází železo, které měli skrz nás, takže maso od cca 6.-7.m jsem začala přidávat do zeleninového příkrmu. Kvalitní bílé jogurty se smí od 8.m, tvaroh se smí až od roku. Bílek od roku..

jaaaninda
16. črc 2018

Oprava: Kolem 6m mimčům...

xxx3d
16. črc 2018

Ahoj, já jsem malému dávala masové příkrmy (mnou vařené) od půlky 5.m, bílek ochutnal někdy kolem 8.m, stejně jako jogurty, od toho cca 8.m, kvalitní bílý jogurt s banánem, později už jej jedl samotný, celý vajíčko jsem mu dala v roce.

v_erunka
16. črc 2018

Maso Capote třech týdnech od zavedení zeleniny. Jogurt dávám od sedmého mesice. Žloutek asi taky tak. Bílek by se měl až od roku, to samé tvaroh

cuuza
16. črc 2018

Záleží kdy začínáte s prikrmy. Obecně maso po třech týdnech od zeleniny, potom žloutek. Od 7. měsíce jogurt. Bílek jsem dala prvně v osmi, dokud jsem kojila. Prý mimnko lépe přijme alergen, když je kojene. Pokud bych několika, dala bych v roce.

priefi
16. črc 2018

@bayt pokud kojis, tak v 6m zacinas se zeleninou, okolo 7.bud zacinas ovoce, nebo maso. 8.zloutek (pozor byva to alergen), 9.nebo 10m.jogurt, 12.m tvaroh a bilek ten ma cas. Na nic nespechej. Vse pomalicku, zkousej jednu novou potravinu 5 dnu, abys odhalila pripadnou alergii. Bilek je dobre vyzkouset pred mmr vakcinou, kdyby byla na bilek reakce a potvridla se alergie, je to kontraindikace k ockovani mmr.

janaelia
16. črc 2018

@bayt Maso se doporučuje kolem toho 8 měsíce , tvaroh a bílek od roku, ale žloutek můžeš dát dříve. Jogurt stejně jako maso. Ale záleží na tvém vlastním uvážení.

hope09
16. črc 2018

Také bych začala masem kolem 6 - 7 měsíce, nebo prostě cca měsíc po tom co začneš s příkrmy, jogurt tak 8 - 9 měsíc a bílek až po roce. Bílek je silný alergen, tak s ním opatrně a není kam spěchat a jogurty (bílkovinu kravského mléka) také nemusí snášet dobře, tak zavádět pomalu.

calvac
16. črc 2018

@bayt
@bayt Maso urcite od pul roku. Bilek od sedmi az osmi mesicu,jogurt od deviti.

bayt
autor
16. črc 2018

@priefi aha, a proč to ovoce tak dlouho? já už jsem něco málo dala...

všem děkuji za info!!!!!

alcar
16. črc 2018

Maso cca 14 dni az mesic po zavedeni zeleniny, jogurty od 7-8 mesicu (ne smetanove a recke) a bilek kolem 10. mesice (1/2 klidne i drive).

bayt
autor
16. črc 2018

@alcar takové ty prostě normální jogurty ze skleničky se teda můžou od sedmi?

bayt
autor
16. črc 2018

a od kdy jste dávaly ryby?

kvmatonka
16. črc 2018

@bayt protože ovoce dětem lépe chutná a mohly by začít odmítat jíst zeleninu. Ale záleží jak ti malý baští. Maso se většinou dává tak 3-4 týdny po zelenině, jogurt bílý od 8 měsíců, žloutek též tak někdo dává dříve. Ryby z dobrého zdroje se můžou dávat také dříve. Já dávála v 8 měsících.

alcar
16. črc 2018

@bayt ryby jsem zacala davat uplne stejne jak maso.
A jogurty myslim valašské, selské Kunín, Hollandie, Hlavnicke, Opocenske...tento typ.

priefi
16. črc 2018

@bayt protoze aby si nezvyklo mimco na sladkou chut, je lepsi prvne davat nesladke, cili zeleninu a maso, aby si zvyklo na chut a pak zavadet ovoce, ktere je sladke a zaroven obsahuje vice cukru a diky tomu vice chutna

absintka19
16. črc 2018

@bayt moje nikdy nemocna 14mesicni holcicka : od 4m zelenina od 5m maso, od 6m zloutek, od 7m jogurt, od 8m ovoce, od 12m tvaroh+bilek. Ma to takto smysl. Ji uplne vsechno, vrele doporucuji, msm i malou brozurku jak na prikrmy, jela jsem dle ni a jako prvorodicce mi moc pomohla

absintka19
16. črc 2018

@bayt ovoce je nejlepsi davat az kdyz ma za sebou zavedene masovozeleninove prikrmy aby pak neodmitalo maso a zeleninu, protoze ovoce je sladsi a vice chutna. Jogurty bile do 5%tuku a 5%sacharidu nejlepe. Ryba je taky maso takze 5-6m.

alcar
16. črc 2018

@absintka19 mezi zavedenim zeleniny a ovoce nemusi byt ale 4 mes. rozestup. Staci klidne mesic.

absintka19
16. črc 2018

@alcar to nemusi, ale takto to bylo pro nas nej at ovoce nevytlaci neco jineho, proto az tak. A basti ted krasne uplne vse. A jelikoz jsem fakt zavadela všechnu zeleninu co se da sehnat a koupit, vsechny typy masa, nektere rybky, lepek, jogurty od vymyslu sveta vhodne pro deticky tak ovoce vyslo az posledni 😸 rada varim tak si to uzivam no 😻

bartakova_veronika
16. črc 2018

záleží kdy se začíná zavádět příkrm jestli už od 4 měsíce nebo až od 6 měsíce ... je lepší zkoušet alespoň 14 dní zeleninu, dalších 14 dní ovoce a pak teprve po měsíci či po měsíci a půl klidně zkoušet maso .. já jsem malé začala dávat maso někdy kolem 5 - 6 měsíce ale do teď mi ho odmítá a to jí je skoro 9 měsíců ... příkrmy jsem začala dávat už kolem 4 měsíce .. jogurty jsem začala až někdy asi kolem 7 měsíce a vejce to samé ... bílek jsem malé ještě nedávala ... akorát jsem trochu dávala vajíčko do polévky jinak zatím ještě ne ...

bayt
autor
16. črc 2018

@bartakova_veronika malýmu je skoro půl rok, takže začínáme od šesti měsíců....

@absintka19 to je stejně zvláštní, vždyť mateřský mlíko je sladký, takže tu sladkou chuť maj ty děti od narození ne?

bartakova_veronika
16. črc 2018

mě vždy zaráží že všichni píšou tvaroh až od roka atd ale přitom dělají dětské příkrmy třeba tvaroh s jahodami od 9 měsíce který mám doma koupený .. tak jako všichni tvrdí bobik, pribináček a ostatní věci také ne a přitom se dávat může a dával se dřív .. my jako děti jsme ho také dostávali .. dříve se to tolik neřešilo jako v dnešní době .. tak jako třeba růstové tabulky ... malá mi v 8 měsících měřila 63 cm a hned doktorka že musíme za měsíc na převážení že je pod tabulkou ... jo je ale jeden jediný blbý centimetr ... řeší to strašně hodně .. tak jako že se malá narodila o 16 dní dříve a řeší že válí pouze sudy v 9 měsících ... a co .. dítě si samo najde způsob kdy co a jak začít nebo jíst atd ... 🙂

bartakova_veronika
16. črc 2018

@bayt doporučuje se napřed začít se zeleninou 2 - 3 týdny ... záleží jak zeleninu bude snášet a pak je dobré teprve s ovocem .. nám doktorka řekla že když se začne napřed s ovocem tak budou odmítat zeleninu protože ovoce je sladké a bude jim chutnat víc než zelenina 🙂

m.e.l
16. črc 2018

Oba kluci maji alergii jen na prazdnou lzici. Takze mladsi jogurt od 6.mesice - kojeny do ctvrteho. . . Maso od ani ne pateho, ovoce od pateho. . . Tezko poznat zda mel na neco alergickou reakci, kdyz mel zaroven potnicky. 😂 Jo a jist pet dni jen mrkev tak to bych mela alergii taky, takze u druheho ditka jsem to po tydnu vzdala a vzdy ma max. dva dny prikrm s necim novym. Zvlast mrkev mel dva dny, pak mi vlastni mozek poradil ze neznam nikoho s alergii na maso a brambory. . . Zitra dostane v 6,5 mesicich "rajskou" z domacich zdroju. . . Jediny co jsem zatim objevila, tak ze ho slusne prozene hruska a ostruziny mu strasne zbarvi hovinko a ma pak cerny neumytelny zadek. 😂

arielka222
16. črc 2018

Já zacala s příkrmy v ukončeném 5 měsíci ptz mame hlasovce. Dva týdny papal zeleninu potom sem zavedla maso 5krat tdýně po masu dva týdny žloutek. Jogurt dával bílý Bio od 8 měsíce. Tvaroh začnu od roka.

bartakova_veronika
16. črc 2018

@m.e.l kdp dava pet dni stejnou zeleniny v kuse? :-O ty jo, nam doktorka rekla at davam tak 2-3 dny stejne a pak zamenit

m.e.l
16. črc 2018

@bartakova_veronika Tady v tyhle diskuzi to nekdo psal, ze pet dni po sobe. . . Taky jsem cumela. . .😂

m.e.l
16. črc 2018

@bartakova_veronika Psala to priefi