Kojenecká voda. Do jakého věku dítěte ji používat?

luceka
25. lis 2011

Do jakého věku dítěte používat k přípravě jídla, pití a mléka kojeneckou vodu? Kdy jste přešli na obyč vodu z kohoutku?

olicek
25. lis 2011

Nikdy jsem kojeneckou vodu nepoužívala. Máme dobrou z kohoutku 🙂 (Mostecko)

anetadr
25. lis 2011

úplně stejně - nikdy jsem jí nepoužívala🙂

petra.happyday
25. lis 2011

My taky nikdy....normálně z kohoutku a převařím ji 🙂

scai
25. lis 2011

Taky nikdy. Prevarovala jsem obyc z kohoutku. Jednou na návštěvě jsem uvařila kojeneckou a plaval tam nějaké srazeniny. Takže jsem vylila a opět jen z kohoutku.

stylly
25. lis 2011

cca 4.měsíc

miskadis
25. lis 2011

Já jsem kojeneckou vodu používala a převařovala asi 2 měsíce, pak jsme přešli na vodu z kohoutku a používáme ji do teď 😉

luciebx
25. lis 2011

ja taky nikdy.. mame dobrou z kohoutku.. kdyztak sem dala prekapat do filtrovace..

hlavinka
25. lis 2011

u prvniho cca 4 mesice, u druheho vubec - stacila prevarena z kohoutku

keila
25. lis 2011

též voda z kohoutku

innes
25. lis 2011

Téměř do roka 😅

llluckaaa
25. lis 2011

Záleží na tom, jak kvalitní máte kohoutkovou vodu. Děti do 1 roku by měly pít vodu s obsahem dusičnanů max 15 mg/l, což splňuje většinou jen kojenecká voda. Já to dělala tak, že do 6 měsíců jsem používala jen převařenou kojeneckou, od půl roku kojeneckou používám na pití a na vaření dávám kohoutkovou.

schnek
25. lis 2011

používala jsem převařenou z kohoutku, když děti začaly lézt (cca 6m) = ocucaly každou špínu, co objevily, tak jsem převařovat přestala. Jinak jsem to dělala tak, že jsem napustila plnou rychlovarnou konvici, nechala provařit a pak už jenom přihřívala 😉

popellka
25. lis 2011

Tak u nás Dr. říkala do roka 😉

pukanka
25. lis 2011

Já používám převařenou kojeneckou vodu stále, malé je 8 měsíců.

katka_21
25. lis 2011

Já jsem používala kojeneckou vodu zhruba do roku, pak jsme byli na kontrole a doktorka říkala, že je možné již bez problémů používat vodu z kohoutku. Ale upozorňovala mě, jestli doma nemáme zastaralé olověné trubky, ze kterých se uvolňují do vody škodlivé látky, naštěstí už jsme měli plastové 😉

zazulka
25. lis 2011

Jsem z Teplic, máme velmi kvalitní vodu, takže teď v 6m používám už jen převařenou vodovodovou 😀

margeta
25. lis 2011

Do roka kojeneckou a pak převařenou z vodovodu.

littlejane
25. lis 2011

cca 3 měsíce, pak převařovanou vodu z kohoutku na radu mudr 🙂

evulinkab
25. lis 2011

já nikdy, převařovala jsem obyč. z kohoutku

helcas
25. lis 2011

my taky nikdy, máme dobrou z kohoutku..brali jsme ji s sebou jen na dovolené

marecek4
25. lis 2011

nikdy ani u jednoho-bydleli jsme v Jižních čechách a z kohoutku tekla stáčená Dobrá voda,tak proč za ni platit a převařovala jsem ji asi do půl roku,u dalších už bez převařování,byli dlouho kojení a pak už to nebylo potřeba,a u Marečka jsme v devíti měsích natočili rovnou z kohoutku

denousek
25. lis 2011

já do 18m kojeneckou jsem nepřevařovala a od 18m z kohoutku a tu jsem taky nepřevařovala...

lenka16
25. lis 2011

kojeneckou vodu jsem používala půl roku, pak převařeno vodu do roka a ted od roku už normálně z kohoutku.

dana3262
25. lis 2011

Do roka prevarenou kojeneckou, od roka prevarenou kohoutkovou.

erika9110
25. lis 2011

Nikdy jsem kojeneckou nepoužívala, máme dobrou kohoutkovou ( Plzeňsko). Takže převařit a hurá do flašky, takhle jsem to dělala zhruba rok. Teď už ji pije rovnou z kohoutku a nikdy jí nic nebylo:D PS: Za nás taky nic jinýho nebylo:D

lena27
25. lis 2011

u prvního syna do roka a při druhém jsem používala vodu z kohoutku

jop
25. lis 2011

do cca 10 měsíců kojeneckou (nepřevařenou) a pak z kohoutku (nepřevařenou). Jinak teda moje máti, když jsem byla miminko jezdila na vodu z jednoho místního pramene, která údajně byla kojenecká.

arianka
25. lis 2011

Mame vlastni studnu, takze pouzivam nasi prevarenou. Nicmene i ve meste bych pouzivala kohoutkovou prevarenou, podstatne lepsi, nez kojenecka voda z pet lahvi stacena buh vi kde a skladovana buh vi jak.....

selu
25. lis 2011

u obou deti jsem pouzivala vodu z kohoutku, jenom kdyz jsme jeli se sedmi mesicni dcerou na prodlouzeny vikend, tak jsem na zadelani UM a kase brala balenou kojeneckou 😉

ja.na81
25. lis 2011

jelikoz jsem do 6ti mesicu plne kojila, zacla jsem az pak na vareni prikrmu pouzivat vodu z kohoutku a na piti balenou (ale normalni ne kojeneckou) co pijem i my.