Kojenecká voda. Do jakého věku dítěte ji používat?

luceka
25. lis 2011

Do jakého věku dítěte používat k přípravě jídla, pití a mléka kojeneckou vodu? Kdy jste přešli na obyč vodu z kohoutku?

pavcza
25. lis 2011

Stále používám převařenou kojeneckou (9 měsíců pryč), ale když jsme na návštěvě a nemám ji sebou, použiju i z kohoutku

slunicko26
25. lis 2011

Nikdy pouze z kohoutku

vladii
25. lis 2011

Já jsem do půl roku plně kojila a pak jsem převařovala vodu z kohoutku. Problémy jsme s tím neměli a dokonce mu chutná víc než sladké šťávičky (skoro 10M)

coxa
26. lis 2011

Vůbec jsem nepoužívala - do 6ti měsíců jen kojení a pak jen převařenou z kohoutku. 😉

levata
26. lis 2011

do doby dokud byl Vojtík kojenec - tzn. do jednoho roku, od té doby kohoutkovou🙂 jak na pití, tak na vaření

jasekd
26. lis 2011

Jde o to, zjitit si hodnoty ve vasi vode (u vody z kohoutku je to na netu, staci vedet, z jakeho zdroje je ta vase), limit je tech 15 mg/l dusicnanu, u nas to voda splnuje a ma dokonce min nez nektere kojenecke. U kluka jsem UM varila cca do pul roku z kojenecke, hlavne u tchanu, kteri maji svoji studnu a rozbor nevim. Prikrmy jsem varila uz z normalni. Holka byla 6 mesicu jen kojena a ted kdyz varim, tak jen z kohoutku. Ale jinde muze mit voda z kohoutku i 40 mg (videla jsemna netu) a tu bych rozhodne nepouzivala, u malych deti hrozi methemoglobinemie (porucha prenosu kysliku cervenymi krvinkami).

katchi
26. lis 2011

Nikdy jsem ji nepouzivala.

lilliaan
26. lis 2011

Môjmu synovu bude 9 mesiacov onedlho a stále používame kojeneckú vodu. Respektíve neperlivú vodu značky DOBRÁ VODA - je vhodná aj k príprave kojeneckej stravy. Prvých 6-7 mesiacov som ju aj prevárala, teraz už aj naša pediatrička povedala, že to potrebné nie je. Ale vodu, ktorú dávam do termosky a potom ju miešam s kojeneckou studenou na prípravu mliečka - prevarím. Pokiaľ občas použijem vodu z kohútika, tak len prevarenú.

aninam
26. lis 2011

ja ji take nikdy nepouzivala 🙂

beruskanula
26. lis 2011

tak do 13ti měsíců🙂

gabadan
26. lis 2011

Cca půl roku

veruska007
26. lis 2011

Minimálně do roku. Brno - voda má na děti příliš mnoho dusičnanů.

andrea15
4. črc 2012

Nám doktorka doporučila používat kojeneckou vodu alespoň do jednoho roku.. já osobně používám horský pramen a jsem s ní nadmíru spokojená.. kohoutkovou malé vůbec nedávám a ani dávat nebudu, i pro sebe ji převařuji nebo alepoň filtruji..

eficenka
4. črc 2012

jestli na vás můžu reagovat @andrea15
tak horský pramen dopadl v testech katastrofálně!!! byly tam nalezeny bakterie a jiné sračky....
klidně písněte do IP

jankadudova
4. črc 2012

Do pul roku a prevarit!!! Nikdy nevis, kde ty PETky staly na slunci apod. Kohoutkova voda byva prekvapive velmi kvalitni, je asi lepsi taky prevarit, ale bohate to staci. Na jeji kvalitu se muzes informovat na prislusne hygienicke stanici. Ze zakona ti musi rict jaka voda je.

jancip
4. črc 2012

Koukám, kolik maminek převařuje ovbyčenou vodu. Taky jsem chtěla. Vadí mi ten strašný odpad z petek, ale doktorka mi to rozmluvila.

misanaty
4. črc 2012

Natálce je 8měsíců a ještě používám převařenou kojeneckou vodu

kachen
4. črc 2012

Prevaruju kojeneckou porad. Ale ja vyvaruju porad i flasky. Male je rok.

blahova_andrea
4. črc 2012

MUDr. říkala do roka. 6 měsíců jsem ji převařovala, teď už ji používám nepřevařenou na přípravu UM nebo jako čistou k pití. Na vaření už budu používat kohoutkovou.

pejtho
4. črc 2012

Já jsem do půl roka plně kojila, takže jsem vodu neřešila. Po půl roce jsem převařovala obyč kohoutkovou. Od 10. měsíce nepřevařuji a dávám rovnou z kohoutku.
Jsme z Vysočiny a tady je voda kvalitní. Když jsme někde, kde nejsem o kvalitě vody přesvědčená-koupím v lahvi a převařím, protože tomu z těch petek nevěřím...

clloi
6. črc 2012

mně dr. doporučila kojeneckou vodu do půl roka, teď už dávám normálně kohoutkovou

beponka
6. črc 2012

nikdy 😀

kocicinka
6. črc 2012

Dejte si vodu z kohoutku otestovat. Někdy bývá lepší kohoutková, nežli z láhve, záleží na tom, jak je kvalitní. My v Praze používali jen převařenou z kohoutku a u babičky, kde je voda ze studny, kupuji balenou vodu doteď.
Jinak myslím, že to nemusí být spešl s označením kojenecká voda. Kdysi jsem četla nějaké testy a třeba Toma, nebo Rájec vyšly mnohem lépe nežli vody s označením kojenecká.

nunik
6. črc 2012

Půl roku

rozarka65
6. črc 2012

kojeneckou vodu bych používala v případě,že bychom měli špatnou vodu....my máme dobrou,tak jsem nikdy nepoužívala.....

sepie
6. črc 2012

od 10.mesice pouzivam vodu z kohoutku,samozrejme prevaruji 😉

cervena_vila
9. črc 2012

Já jsem přestala řešit vodu ve chvíli, kdy jsem objevila dceru jíst hlínu a stébla trávy 😉 to jí bylo půl roku. Do té doby jsem převařovala kohoutkovou, u nás je dobrá.

lucifer1987
10. črc 2012

my používali asi do roku kojeneckou vodu, pak jsme přešli na kohoutkovou - převařenou (až na koníkovi jsem se dočetla, že se ji nemusím bát malé dát), u dalšího prcka bych asi první měsíce zase radši kupovala kojeneckou a po čase opět přešla na tu z kohoutku

alesea
19. lis 2013

tak já jsem u doktorky musela podepsat papír, že do roka nedám jinou vodu než kojeneckou i na vaření zeleniny (což je teda extrém, tohle nemusel nikdo koho znám...) ale jak se tu píše opravdu v ní plavou po převaření jakési fuj bílé kousky... musím říct že na to vaření se to dost prodraží, samozřejmě pro drobka jen to nejlepší, ale na vaření mrkve, kde na to padne vody spousta a malý si stejně zobne tři lžičky a stejně jak to tu píšou maminky ocucá kdejaký drobek když najdemi to přijde zbytečné...zatím vaříme jen v kojenecké, jenže co je zdravější když ta voda v lahvích se kdoví jak a jak dlouho skladuje....